Какво означава фразата: Не ми се меши в живота
Как трябва да тълкувам фразата " Не ми се меши в живота" от мъж, който ме сваляше, но аз не поддадох и той в момента е с друга жена.

Нищо не съм казала за новата му половинка, само казах да се карат по-тихо - има възрастни хора в блока. Тези техните скандали са всеки ден.

Коментари

1.   Хм, доста интересна ситуация. Аз я тълкувам по следния начин - конкретния мъж и имал симпатии, искал е да се случи нещо между вас. Ти не си поддала и той съответно е насъбрал разочарование и гняв. Хванал си е друга жена, но нещата не вървят. Живеете в един блок.
Фразата означава - “Ти ме отхвърли тогава, а сега нямаш думата и нямаш право да ми се месиш. ‘’ Коригирай ме, ако греша, но мисля, че ти имаш вече нещо към човека, след като си го видяла с друга.

2.   Ще си се карат както искат и за каквото искат. Ти да не си домоуправител че да държиш сметка? Това жените много обичате да изкривявате нещата.
Какво значи това което питаш? Мисля че и бебе би разбрало, ама явно не ти е достатъчно.

3.   Да не му правиш забележки. Съжалявай жената. Да не ти прави впечатление, че се карат, навсякъде има такива съседи. Радвай се, защото можеше да си на мястото на тази жена и да ти крещи всеки ден.

4.   Означава, че е селяндур и не разбира, че живее покрай други хора и трябва да се съобразява малко. Събирате се блока и подавате жалба срещу него.

5.   Не е по-правилно "не ми се меСи в живота"? Нека по-запознатите да кажат.

6.   Що си мислете, че някой си като ви е свалял ви е длъжен за нещо? Що си мислиш, че щото не си поддала си е хванал приятелка? Света не се върти около теб, а и е нормално да ти го каже като му се бъркаш в живота, като не искаш да чуваш шум се премести далеч от тях.
И ние с жена ми се караме, чуваме и другите комшии как се карат, нито ние, нито те се дразнят.

7.   Игнорирай този селяндур. Ако пречат можете да съберете подписка и да ги изгоните от блока.

8.   До номер 5

мешам се. — Включвам се в някаква работа, вземам участие. Не се мешай в чужди работи

9.   Не "меши", а "мешай"! Това е синоним на "бъркай", предполагам идва от "меся", "замесвам".

Та казал ти е: "Не ми се бъркай в живота! " (Имал е предвид: "Не ми рави забележки! ", "Не ми давай тон! " и от сорта. )

10.   Към 1 - Значи викаш, че заради нея се кара с неговата и заради гняв е казал 'Не се меси в живота ми'. :D
Не помисли ли, че може би този човек не таи злоба, всеки би се изказал по подобен начин.
Какво като някога бил свалял авторката? Не виждам авторката да е казала, че е искал връзка с нея, а че я е свалял.
Авторката като го е видяла с жена се е присетила за него, не е мит, че обвързаните мъже са по-желани.

Към 4 - От теб лъха на морал, само че когато има в една връзка или семейство скандали, не значи че са селяндури. Значи казваш, че ти никога не си се карал/а с някого вкъщи?
Трябва да се съобразява с другите когато живеят в един апартамент или къща.

Към 7 - Не виждам с какво пречи съответния мъж, всички имат скандали и караници, важното е да не се стига до бой.
Ако жилището е негово никой не може да го изгони, ако ще и кмета да викнат.

Към авторката - Преглътни си егото и не прави проблеми на човека, защото някой ден и ти ще имаш сериозна връзка и семейство, чак тогава ще разбереш.

11.   Означава да си гледаш живота и да не се занимаваш с него.

13.   8, 9, цитирам от тълковния речинк.

меся се. — Включвам се в чуждо дело, участвам в нещо; бъркам се.

Явно и двете са верни.

14.   M30,

Първото, което ми се вижда е, че си изтървала влака - имал е желание, но си се правила на недостъпна и желанието е отминало.

15.   На Ганьо не му харесва да му правят забележка, че навиква жената, че я обижда и псува. Спират му мъжеството така.
Радвай се, че не си с този психопат.