Приятелката ми е ударила дъното
Здравейте! Много често съм намирала точните съвети именно тук.
Историята е такава, че моя близка приятелка се раздели с дългодишният и партньор, тя прие нещата тежко и драматично, но премина през този период вече.
Аз съм човек, който е създал семейство вече, и винаги съм я подкрепяла в трудните и дни, колкото и да сме различни в етапите от животите ни.
На нея приятелят и и изнервери и заряза, и заживя с новата си приятелка, не знам дали това е фактор, но от тогава тя има връзки само с обвързани/женени мъже.
Никога не съм одобрявала подобен тип отношение и ми е противно дори. В момента тя има отношение с мъж, които от 2 месеца има новородено бебе, тя естествено ми беше спестила тези подробности, но в крайна сметка аз видях профила му и бях потресена.
След което веднага се опитах да и налея акъл, като човек със семейството и деца се опитах да и обеснявам, че не е хубаво и, че кармата ще и го върне. Но тя каза, че аз винаги съм я съдила и правила грешни изводи, че тя не иска да разваля това семейство и, че няма такива намерения. Но в същото време се замислям, че това е огромен проблем на днешното време. Не знам как да се опитам поне малко да и влея разум и да спре да се вживява като любовница и да пада толкова ниско. А за мъжа нямам мнение потресена съм, защото жена му е в пъти по-симпатична. Моля дайте съвети как да я накарам да се откаже от такъв тип отношения и да започне да мисли правилно? Все пак биологичния и часовник тик така, дори и след раздялата да се е вманиачила по това да има връзки с женени мъже не е редно.

Коментари

1.   Само давещия се може да се спаси, ако иска. Женската психика е странно нещо, нищо логично не се случва там, от което едва ли може и да се даде съвет, адекватен.
Познавам много потопили се по една или друга причина, никой не може да им помогне, особено като типично по женски са си наумили нещо и не пускат поредната глупава фикс-идея.

2.   нИЩО НЕ МОЖЕШ ДА Й кажеш, ако тя самата не желае да те чуе.

Тя най-вероятно е решила в момента да прави на инат и да си връща на целия свят.

В случая рано или късно вероятно тя самата ще се осъзнае и няма да иска повече да се занимава с женени мъже, просто защото последните в 99. 9% от случаите ползват любовницата само за развлечение, но никога не биха си зарязали истинската жена и деца.

Само най-голеите баламурници се развеждат и тръгват след любовницата си.

Т. Т.

3.   Добре, че са я оставили сама тая курва.

Ти нея няма да промениш никога, по-скоро тя ще се пробва постоянно да те смъкне на нейното ниво. Мизерията обича компания.

4.   Не всички души имат един и същи път и всеки си има неща през които трябва да премине и ти освен да седиш и слушаш няма какво да направиш ако не искаш да е избягваш, но тя какво с кой и как ще си живее живота и в какъв филм ще се набие си е негов личен избор.

5.   Виж, разбирам, че мислиш, че след като си и приятелка имаш право да и се бъркаш в живота и сигурно вярваш, че е за нейно добро, но това е нейния живот и да и говориш за карма и биологични часовници е меко казано неуместно. Тя, ако е избрала да живее така, коя си ти да настояваш да го промени? Да, сигурно не е морално, но в крайна сметка тя си го е избрала, тя ще си носи и последиците от избора си. Така, че се концентрирай върху своя живот и я остави да живее както тя иска, а не както ти смяташ, че е редно

6.   Аре стига с тия измислени теми, писани от мъже. Поне сменете заучените фразички с биологичните часовници, ако искате да ви се връзват. Липсата на критика към въпросния прелюбодеец, за когото само "нямаш мнение", просто защото жена му била симпатична, а не като "приятелката" ти явно, дето освен, че е супер зле, ами е и грозна, е направо върхът на мозъчния тръст. Аман от самотни инсели...

7.   Не се вживявай много за чуждите семейства, а гледай тази приятелка твоя мъж да не побара, че е много вероятно.

8.   Съвета ми към теб е да си гледаш семейството и да не се занимаваш с глупости

9.   За съжаление не само приятелката ти е такава. Не е ударила дъноти, както го описваш - всички български жени се държат като нея. Тежко е да си меркантилна, с курвенско мислене (да забиваш женени мъже, шефа и прочие), абе тежко е да си българска жена... После приятелката ти ще ореве форумите как не била щастлива с женения мъж. Ами мислете с тези намазани с хеурон и козметики глави. Такива като нея е пълно по форумите... Затова в днешно време е по-добре да отида на проститутка, отколкото да се женя, че после жена ми да оправя друг...

10.   Ти нямаш как да я откажеш, има определен тип хора, които лъжат, мамят, хитреят, манипулират и пр. Задай си въпроса ти семейна к с дете какво правиш около подобна приятелка? Аз имах приятелка, залитна по алкохола. Тъкмо имах новородено бебе. Съжалявам за часовете, които й отделих да се опитам да я накарам да не пие в толкова ключово за мен време. Сега тя пие и повече, аз се отдръпнах от нея. Съветвам те и ти да го направиш, защото маменето, което тя прави в любовта, твоята приятелка, го прави и сред хората в живота си, сред приятелите си

11.   От гледна точка на мъж ти казвам, ако ти имаш повече акъл, не се занимавал с идиотки. Точно такива жени като приятелката ти, разкапват и връзките на свестни жени... ей така от завист. Свестните мъже също ги заобикалят тия жени. Оня и той е страшна стока дето е намерила...

Насила хубост не става е казал народа. Казала си мнението си един път, това е което можеш да направиш...

12.   Психически е изплискала очевидно, не е сама, много са такива. Дали ще търси женени или други все тая, започне ли една жена да подскача от мъж на мъж е исвирена тази цигулка и няма връщане назад.
Нали не мислиш че някой може да и помогне? Просто толкова си може, даже те съветвам да страниш от нея, да не стане така, че един ден ти да си и виновна.

13.   Това си е неин личен живот, всеки си решава как да го живее, нищо не й казваи, да не ти пука, масово е, но повечето хора не го коментират, едва ли от много щастие е тръгнала по този път, всеки същото ще прави на нейно място.

14.   Не е виновната тя, мъжа си знае, че има семейство. Няма смисъл да и вливаш нищо, големи хора са.

16.   Kак да я накарам да се откаже от такъв тип отношения и да започне да мисли правилно? Ами никак. Животът си е неин, ти си гледай твоя.

17.   Ти луда ли си или просто мъжемразка/фиминистка? Защо обричаш необвързани мъже да попаднат на такова същество, което ще им прави мили очи и лъже как е била "само" с 1-2ма преди това?
Няма да получи симпатии от мен, понеже някой си ѝ изневерил и тя взела, че станала поредния к*рволяк за да се примири с това.

18.   Ти коя си, че да и казваш какво да прави? Ти коя си, че да съдиш чуждите животи? Не е виновна само тя, набий си го в главата … понеже казваш, че кармата щяла да и го върне.. той е по- виновен…

21.   Ами то над определена възраст вече много-много свободни мъже (още повече - жени) просто няма!
Ти казваш "имала е дългогодишен партньор", значи положението при нея е точно такова - хванала се е с партньор на съответната възраст, след това са минали дълги години, и сега е във възраст, когато всички са заети...
Вече или семейни, или разведени.. Старите ергени не ѝ ги препоръчвам, понеже едва ли случайно са останали сами...

22.   БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВИ ВРЕМЕ! В коментарите има човек, който мисли, че историята е измислена, но гарантирам, че не е! Ние се познаваме от над 10 години и двете скоро ще навършим 30г. Тя винаги казва, че сме на различни етапи, което е факт. Аз не и се бъркам, но след като ми споделя аз съм искрен човек, и се опитах да и покажа, че не в редно и не е достойно. Но в крайна сметка тя отсече, че иска тази емоция и това я устройва. Аз я познавам, тя не беше такъв човек. Мина през раздялата трудно аз бях плътно до нея, защото тя не работеше, нямаше нищо.
Аз държа на нея, и ми се иска да намери щастието, а не да се залъгва.
Но явно както повечето тук сте казали, човек като си реши нещо, докато не си счупи главата...

23.   И аз имах такава приятелка. С разликата, че тя обича освен много пишки и наркотици. Изневеряваше на всичките си гаджета, после страдаше, че е сама и се оправдаваше, че не е курва. Нямаше как да продължавам отношения с такъв човек, аз имам вече семейство и не мога да се занимавам с глупости.
А номер 18 - ку*рвенското в теб се засегна, нали?
Авторке, стой далеч от тази, само ще те води към дъното.

24.   Не мисля, че е ударила дъното сега, сигурно е изневерявала на бившия, но не ти е казала.
Човек с морал няма да се захване с някой, който има семейство.
Пази собственото си семейство и прекрати отношенията си с нея. Тя руши чуждо семейство, нищо, че твърди, че няма намерения да развежда женения си любовник. В такива семейства проблемите не се решават, с се задълбочават. Мъжът не прави секс с жена си или поне недостатъчно, защото захожда по други, а това неминуемо ще обостри отношенията им. Така че, няма за какво да я съжаляваш или вразумяваш. Тя мисли единствено за себе си и не изпитва никаква емпатия към другите.

25.   Номер 24, за съжаление днес ще поговоря с нея за последно! В крайна сметка явно с годините всяка се промени. Винаги съм се опитвала да я разбирам и да съм до нея, но тези отношения и това, че не изпитва дори капка емпатия в случая, че те имат 2 месечно бебе премина всичко, още повече, че дори тръгна да спори с мен, че тя не разваля семейство. Но за мен това си е вмешателство. Относно мъжа аз не го познавам, може би сега жената е ангажирана повече с детето а не с него. Моята приятелка каза, че не иска да има нищо повече от "приятна комуникация и хубав с***. Аз никога до сега не съм и се налагала, защото тя е голям възрастен човек. Явно сте прави, че 10 годишно приятелство трябва да приключи, просто вече сме прекалено различни. Не знам на мен ми е жал, аз съм такъв човек, имам малко приятели, но винаги съм ги подкрепяла и ако се е налагало съм ги съветвала. Може и аз да и идвам в повече с това, че се опитвам да я насочвам. Тя говори, че не я интересуват отношенията, но когато и зададох няколко въпроса тя се замисли и и стана гузно.

26.   Тепърва ще удря дъното и ще поема ударите на живота.
Жени със самоцел да се мятат от мъж на мъж, дали за кратки или за дълги връзки, не завършват добре.
Дъното е сериозни депресии, давене на мъката в алкохол, обърканост, неспособност за излизане от ситуации. Повечето се докарват до там.

27.   Същата история с наша позната. След 6 години наливане на акъл единственото което постигнахме е да спре да говори с мен и жена ми. Чука си се само с обвързани мъже, харесва ги да са на възраст между 40 и 50 (някакъв неин фетиш) и редовно се присмива на жените им. Чисто луда кучка!
Най-тъпото е че от това което е споделяла никога не е била задоволена в леглото.

28.   Остави я сама да си троши кратуната. Когато си я натроши достатъчно, че да я заболи, тогава сама ще спре, ама вече ще е твърде късно.

29.   Според мен мислиш прекалено за човек, който е тотален егоист и трябва да го оставиш да се оправя сам, със сигурност имаш свестни приятелки, с които да си. Влагаш много енергия в един тотален егоист. Не го заслужава