Парите ли да избера
Здравейте,
На 19 години съм и на кратко от малък родителите ми ме дръпнаха с тях в Англия, знам англииски перфектно и от началото на годината имам добра работа с доста голяма заплата за моите години. Работата не е кои знае какво но дните ми минават по един и същи начин всеки ден. Всеки ден се събуждам с мисълта че искам са се прибера в България. Имам и сериозна приятелка от няколко месеца. Имам събрана доста голяма сума пари и мисля да се урентирам да си събирам багажа и да се прибирам за България. Тука обаче идва проблема че ако остана още да кажем 1 година ще имам една огромна сума пари. И сега съм в дилема да се прибера и да избера живота и гаджето или да стоя тук и да работя и да нямам никакъв социален живот.

Коментари

1.   Щом взимаш добра заплата стой там, че като гледам как пишеш ако се върнеш в България няма да прокопсаш.

2.   Избери работата си сега. В България просто няма бъдеще, цените са в небесата, доходите не могат да настигнат инфлацията.. По-добре приятелката ти по възможност да дойде при теб. Не ви пропилявай възможностите на тия години. Млад си, животът е пред теб. Не си пропилявай бъдещето, което родителите ти са подсигурили!

3.   Вариант 3 - гаджето идва при теб и бачкатае двамата за двойно повече пари

4.   Избери парите, стой си там гадже днес едно утре друго така е устроен живота
А старите хора казват -броените пари бързо свършват - а тогава и гаджетата в БГ

5.   Просто си вземи гаджето или намери момиче от там, намери си хоби инвестирай в себе си защото отглеждането на деца не е свързано с любов а пари както сигурно си разбрал щом вашите са избягали от България.

6.   Според мен изкарай още една година, само на 19 си. Ако беше на 40 - да, но сега няма да е голяма загуба. А парите бързо се обезценяват. Добре е да имаш повече, да можеш да ги вложиш в нещо.

7.   Нямам представа какво имаш предвид под 'огромна сума пари', но имай предвид, че в момента заплатите дори да са високи толкова много ги обезценява инфлацията парите, че и 15-20 хиляди паунда(едва ли си събрал и толкова), не са кой знае каква сума.

Да, за твоите години и начин на живот може и да са много пари, но в една по-далечна перспектива не са кой знае какво.

Моят съвет е преди да се върнеш в България да решиш какво ще правиш - дали ще учиш, работиш и т. н. и след това като го обмислиш да решиш дали да се връщаш.

Т. Т.

8.   При никакви обстоятелства не се прибирай в България. Явно си мислиш че ще ти е по-добре тук, защото нямаш никакъв житейски опит в България. Повярвай ми, в грешка си.

9.   Остани си там... дупки много... А направих тези грешки... 4 деца от 3 жени..

Сега съм на 27, работя в Германия и плащам издръжки..

Жената, може само да те разори и заведе на дъното...

Спасявай се... в Бг.. е мизерия и живот няма...

M 27

10.   Направи компромис стои още 6 месеца, изпращай си св-то в България само на топ фирми, намери си работа от там и се върни. Защо нямаш социален живот, моят син е 19 живеев в чужбина, учи, работи и постоянно излиза. Няма приятели българи, но се въртят всякакви националности. Уточни в св-то какво искаш, условия и т. н. готовите пари бързо свършат, уточни, кога плануваш да се прибереш.

12.   Как пък за една година, без висше образование я направи тая "огромна сума пари"? Не те знам какъв социален живот очакваш в България. Ако си мислиш, че е както е било в училище - не е. Всеки си гледа живота. Тия "гаджета" идват и си отиват... Днес ще се врича във вечна любов, утре ще тръгне с най-добрия ти приятел. Така е днес...

Животът е работа, та ако си намерил кой да ти плаща добре, определено е по-добре отколкото да се върнеш тук и да ти дава 500 евро колкото да не умрещ. Не ти знам плановете за работа тук, но ако нямаш солидни познания за някаква сфера която е вървежна... а ти на 19 нямаш, ще умреш от глад в България...

13.   Ами то честно казано и на много българи живота им в България минава по същия начин, нали ги гледам сутрин в метрото - като дронове са, с отчаяни от живота физиономии.

14.   Ще я избутате някак с гаджето тази една година от разстояние.
После гаджето ти да идва в Англия и с голямата сума пари имате с какво да започнете на чисто!
Прибереш ли се в България, губиш възможността да имаш нормален живот. Имай си човек до себе си и давайте напред, дечицата ви ще ви благодарят един ден за светлото бъдеще.
Аз от 30г съм във Франция и дадох възможно най-добрия старт в живота на децата си тук!
Успех!

15.   От 20 години сън емигрант, и за тия 20 години се убедих, че в чужбина пари има, но социален живот минимум почти никакъв. И това адски потиска и променя човека. В България бях отворен и социален човек, тука за 20г. се затворих и станах асоциален. Трудно се намират другари в чужбина. Тука за 20г. видях много българи, които точно заради липсата на социален живот не издържаха и година и се прибраха. Аз нямам нищо в България нито някаква доходоносна професия и се принудих да остана. Ако в България имаш възможност за що годе добри доходи и собствено жилище да не плащаш квартири, ще си много по щаслив от колкото в, която и да е чужденеция. И аз обмислям лека по-лека връщане към родна майка България. Тука не издържам вече.

17.   То пък в България един социален живот... А ти си толкова години извън България, свикнал на уреден и спокоен живот. Голям културен шок ще е за теб. И със спестените пари бизнес ли ще отваряш? Нали виждаш в България кои въртят бизнеса?

18.   Да се прибереш би било възможно най-голямата глупост, която можеш да направиш.

19.   Ти луд ли си? Там жени нямали. Много ме размя наистина. Тая ще те остави на 300%, ти гарантирам. Ужас как може да идваш в България за една слива лелеее ти верно не си добре

20.   Пари се изкарват, животът назад не се връща. Послушай инстинкта си, върни си се, виж дали можеш тук да се устроиш. Работата ти там няма да избяга. В момента младите хора са кът, вдигаш ръка и те викат за работа. Цял живот има да работиш, така че сега си поживей малко. Успех!