Двуличник ли е приятелят ми
Здравейте, имам следния проблем. Приятелят ми (не ми е гадже, но аз съм влюбена в него) на моменти реагира малко остро, а на други моменти е страшно мил. Лично за мен това е доста странно, защото човек или е мил, или е груб. А той е и двете. Например веднъж беше казал една глупост за мен на една моя съученичка и после дойде да ми се извинява и дори ме прегърна.. Ясно ми е, че всеки прави грешки, но просто всеки път, като направи нещо гадно, после веднага се държи много мило с мен. Според вас той двуличник ли е, и защо на моменти е толкова груб, а на други толкова мил? Забравих да ви спомена също така, че с приятелите си е крайно мил, а с хора, които не познава и не харесва (но не че са му направили нещо, а просто не са негов тип) се държи ужасно. С мен е и двете, а сме уж приятели.

Коментари

1.   Хората не са или/или.
Някой може днес да те целува, утре да пребие, на третия ден да съжалява за стореното, на четвъртия вече да те е забравил.
Личността е многопластова, зависи и от настроението, хормоналния баланс, възпитанието, чувствата, целите и т. н

2.   Разбира се, че е двуличник.
Най-лесно можеш да осъзнаеш какъв е един човек като го гледаш как се държи към непознати.
С другите се държи така, както смята че е най-изгодно за него, но това е само театър, който е до време.

3.   По-скоро се замисли що за човек е, че с хора, които не познава и не са му направили нищо се държи ужасно. Не бих имала такъв приятел. Според мен той в душата си е зъл, но иска да се изкара много добър, но злината му прозира.

4.   "човек или е мил, или е груб"

Не думай... Ти такава ли си? Независимо дали си под стрес, дали някой те е ядосал, дали си в цикъл, дали кучето ти е умряло... Викаш, като роботи другите трябва да са, за да ти е по-лесно да им мацнеш етикет какви са. Типична кифла...

5.   Не. Естествен е човекът, държи се според настроението си и ситуацията, както той я вижда.

6.   Щото и той е влюбен в теб.

7.   Единия ден те кара да летиш в небесата, на следващия те срива в земята. Държанието му е незряло, на приливи и отливи. Хем знае, че те наранява, хем после пак го прави. Едно тъпо извинение не го оправдава. Да се случи 1-2 пъти окей, ама щом е системно...
Трудно е да си контролираме чувствата, но си дай сметка дали не заслужаваш нещо много по-добро от един очевидно невъзпитан и недорасъл все още младеж.

8.   Според мен е само гадняр, който се прави на мил.