Живота ми се срина
Жена съм на 26г, имам мъж и дете на 5г. Всичко беше цветя и рози, докато в един хубав ден мъжа ми не си намери работа, с която се чува с по 30-40 жени на ден и се виждат, вече какво правят не ме интересува. Толкова много компромиси съм правила, изтеглихме ипотека за общ апартамент, младостта си дадох, бях му вярна и за какво? Накрая да започне да ме лъже за дребни неща. Едно, две, три неща и вече започва да става навик. Не говоря за изневяра, а за може би бъдеща такава, която не искам да преживявам. Звъни му негова клиентка и ми каза, че не му се говори, а когато отидох да се къпя той ѝ звънна, чух им разговора и бяха неща за работата, но защо пред мен не иска да говори? Прави колите на чужди жени, а на мен ми казва да млъкна, че съм луда, че в нищо не ме бива, че съм качила 5кг и най-лошото нещо, което ми каза е да млъкна, защото щял да ми набие един шамар, понеже съм го накарала да опита яденето, което сготвих, била съм го молела като бабичка да опита. Е преля ми чашата, искам да се разделя с него, но ме спира детето, защото то го обожава, както и проклетия кредит. Съжалявам за тези години, които давах всичко за него и съм била до него, когато никой не го искаше и, че от 17 годишна съм с него. Хвърля предмети пред детето като го ядосам, но с клиентките се държи като ангел, както и пред всички останали хора. Видиш ли аз лошата жена и майка си отделям детето от баща му, за да си вея г*за с извинение. Предполагам, че си има друга, но вече не ме интересува. Искам спокойствие за мен и детето, но никой не ми вярва, че той се е превърнал в изрод. Нито ми подари нещо за последната ни годишнина, нито поне едно цвете за рождения ми ден. За капак получи нервна криза и викнах майка му, защото се уплаших, а бях сама с детето и тя ми каза "Като видиш, че е ядосан, мълчи си и се съгласявай с всичко, че виж като му се противопоставяш какво става". Не съм вярвала, че този човек ще се превърне в такъв, нито семейството му, нито, че ще трябва сега да се чудя какво да казвам на детето. От цялата ситуация само аз и детето страдаме, докато останалите си избиват комплексите на мой гръб. Благодаря, че прочетохте...

Коментари

1.   Ама ти си наивна. Това не са бъдещи изневери. Това са стопроцентови изневери, вече станали. От опит го казвам. Последно ме забремени един след много лъжи и офейка с друга.

2.   Насадила си се.

3.   Може би има биполярно разтройство, което и той, и близките му крият от теб. Единственият начин да разбереш това е да говориш с близките му.

4.   Виж, както го описваш не е разбран човек. Я сега погледни себе си- как се стига до конфликти, как реагираш ти на нещо, което не ти харесва? Мисля, че всеки от вас има по 50% отговорност за живота ви днес.
Защо викаш майка му? Бърза помощ няма ли?
И накрая- не можеш да си лоша и да чакаш добър резултат. Не може да накараш някой насила да бъде това, което на теб ти се иска и да го наказваш, че не става на твойта. И двамата живеете неосъзнато. И си с голямо его.

5.   О, те такива като него са царе в това да изкарват жените си луди, а пред всички навън да са мили и любезни. Видиш ли мъж да ти казва, че жена му е луда, бягай от него. За съжаление хубавите ябълки свинете ги ядат и нерядко около красиви, верни, любящи майки жени се намира някой грозник и тиран, а за капак и майките им на такива мъже не са отчели грешката да се справят с агресията на синовете си навреме. Какво значи мълчи като стане така, там има и малко дете, като не може да контролира изблиците си, то да се лекува или всички да стъпват тихо на яйчени черупки, защото синът й е неадекватен.

6.   Не те обвинявам, но и ти не звучиш като стока, а като обсебена и много ревнива. Има ли доказана изневяра? Заедно ли плащате кредита? Грижите ли се заедно за дома и детеъо?

7.   По данни на Националния статистически институт (НСИ) от ноември миналата година, 36, 3% от младите жени между 18 и 29 години в България са били насилвани физически или сексуално от свой настоящ или бивш партньор.
-
Вече има закон за защитата на домашното насилие.
Директно го режи този "мъж". Заради детето... Детето по-добре да няма баща отколкото да расте с "това". Това ако беше мъж нямаше да посяга на жена си и да я оставя в неведение спрямо чувствата, доверието към нея и щеше да я уважава и да и показва, че я обича. Остави стереотипите от миналия век, че жената е под мъжа и трябва да му служи като роб. Живеем във време където жената върши повече неща от мъжа. Все пак феминизъм. Като иска да прекрати взаимоотношения с теб да ги прекрати, но не да посяга на друго живо същество и да се "държи" по този начин. Моя татко бе изгонен от майка ми преди 11 години, защото и посягаше и пиеше ежедневно. Млада жена си, ще ти е трудно, но ще се справиш. По-добре сам отколкото с хора, които ти вредят психически и физически. Що опира до детенцето ще вижда баща си, но просто няма да живее с него. Жените в днешно време се справят по-добре сами отколкото с така наречените "мъже".

9.   Ти ревеш от тоя мъж, аз рева за моя мъж... живот, какво да го правиш?? !!!

10.   ебаси измишльотината, излезте малко навън в живата да видите какво е да се чуваш с повече от пет жени на ден всеки ден. Гаранция, че си изключвате телефона след седмица.

12.   Така само като ти чета написаното ми идва да си вдигна чуковете и да отида до магазина "за цигари". Звучиш истерично. Моля прочети пак това което си написала "Не става дума за изневяра, а за възможна бъдеща такива". Тоест, той си върши работата и е любезен с клиентите си и имаш 0 доказателства че изневерява. Направи му услуга и просто се разделете. Дете, не дете - то както повечето от това поколение най-вероятно няма да види светли дни така или иначе особено с такива родители.

13.   Реши си ти какво да правиш, чужди мнения не слушаи.

14.   Махай се от този и лудата му майка. Как го оправдава само. А той е боклук и всичко останало, но не и мъж на място. Не си струва. Детето ще има лош пример за мъж и баща.. Не казвай, че си загубила младостта си, на 26 си млад човек, не ставай смешна. Имаш живота пред теб и по добре се вземи в ръце сега. На 26 млада с едно детенце, ще се намерят мъже да се наредят за теб. Ако почакаш обаче този да те посъсипе, да те посмачка... Ще се събудиш на 36 с две деца от него и вече забрави да си намериш нов мъж. Само не правете второ дете с този. Не се страхувай, потърси подкрепа от свои близки и го зарежи.

15.   Спасявай се по най-бързия начин. Щом нещата са стигнали до положението, което описваш - по-добре няма да станат, само по-зле.

16.   Здравей,

Да ти кажа честно, опитах, но нищо не разбрах. По историите, които описваш не става ясно какъв е тона и на какво е следствие.

Това, че го караш да опита ядене - помолила си го, а той ти се е развикал като подивял? Или си го карала 5 минути, в които той е обяснявал, че не му се опитва, но ти не си се отказала? В смисъл замисли се дали не си го провокирала.

(Пример - мъжа ми вчера се изпокара с майка си за такова нещо. "Маме, вземи чушки, моля те", а той между 10 и 15 пъти и каза - не искам чушки, стига и накрая ѝ го каза на висок тон. Естествено свекървата стана невинна и неразбрана жертва и много бързо забрави как го провокира. )

Второ - говори с много жени. Това му е работата, аз съм жена и съм в мъжки бранш, респективно говоря и аз с десетки мъже всеки ден. Но моя мъж е наясно, а и вижда кога говоря по служебния и кога по личния. Това не би следвало да е проблем. И да, на мен също ми се налага да съм любезна с някакви типове, само защото съм на работа и не мога да си позволя да ги хуля, колкото и да си го просят и колкото и да ми се иска...

В смисъл, може би не се изразяваш правилно и не даваш яснота на какво се дължат проблемите ви, за да можем да ти дадем адекватен съвет. Ситуациите, които описваш могат да се интерпретират по няколко начина и е нормално да си помислим, че малко преувеличаваш или си писала в момент на афект.

Ако искаш пробвай отново да обясниш. Усещаш коренна промяна в неговото отношение, откакто е започнал нова работа? Чувстваш се сякаш не те уважава и ти прави проблеми за най-малкото? Усещаш заплаха от неговото поведение?

17.   Баси историята, той за това крие някои неща да избегне поредната истерична криза. И кво като говори с много жени, кво от това? Ако иска да ти изневери ще намери начин дори да няма никакъв контакт с други жени, не му трябва по цял ден кокошки да му кудкудякат

18.   Виж какво ще ти кажа. Дала си му достатъчно време от живота си и е време да спреш. Разбрах, че детето ти го обожава, но ще ти дам пример с моята братовчедка. Като беше малка не разбираше какво се случва и за нея баща й беше пример за подражание. Той биеше леля ми и се караха нон стоп, той я гонеше от тях. Детето обаче не знаеше какво става и си го обичаше. Същото става и при теб сега. Минаха години и тези неща не спираха. Момичето вече е на 15 и от няколко години ходи по психолози и не могат да я оправят. Мисли си, че всички мъже са като баща й и бият жените и ги торзомят. Това остава трайно в главата на едно дете. По-добре се разделете именно заради психиката на детето. То ще види един ден, че не сте щастливи и влюбени и ще страда повече. То ще е по-щастливо ако мама си намери човек който я обича и я вижда усмихната, както и татко с жена с която се разбира и ще ходи ту при едните, ту при другите. Макар и разделени, ще ви вижда щастливи. Или дори да не сте в други връзки, поотделно пак ще сте по-скопойни. Това е 100пъти по-здравословно отколкото сегашната ситуация.

19.   Това е разпространена татика сред жените. Всиячески правят така, че да реагираш по някакъв начин. После като реагираш: ама защо реагираш?