Защо мъжете сме такива глупаци?
Ами то аз не съм напълно сигурен защо ще разкажа следната история… не мисля, че искам съвет, защото май няма как да има по-нататъшно развитие на нещата. Ще се радвам да чуя мнения, разбира се, но по-скоро я разказвам, просто за да споделя в какви малоумни ситуации ни поставя живота понякога и евентуално ако мога да съм в помощ на някого. Не е станало нещо невиждано и нечувано, повечето от вас вероятно са имали къде къде по-, , странни” преживявания, но просто не вярвах, че ще попадна в такава ситуация.

С дългогодишната ми компания, бяхме в един клас в гимназията, се хванахме за поредна година да ходим на море. Наехме си една къщичка и заради редица обстоятелства се наложи да съм в една стая с момиче, което се беше разделило с приятеля си преди месец. Познаваме се от 8-ми клас, сега сме 4-ти курс студенти, демек от доста дълго време с нея сме си само приятелчета, никой не е виждал другия по друг начин, дори не сме си и били кой знае колко близки, но за 8 години сме преживяли много и сме се смяли още повече, абе схващате картинката. Но ето на, разделила се с гаджето и ни нахендриха двамата в една стая, не беше нарочно, просто само с нея бяхме необвързани и нямаше как по друг начин да се разпределим в двойните стаи. Имаше един човек, който ми беше казвал:, , Да, мъж и жена могат да са приятели, разбира се, ама до момента, в който легнат в едно легло”. Аз също съм на това мнение, защото ми се е случвало да се влюбя в дългогодишна приятелка и знаех какво ще ми се случи… та тя си е доста сладка, няма смисъл да коментирам повече. Пофлиртувахме, лигавихме се, смяхме се, ама тя не даде знаци, че иска да задълбочаваме и просто си заспивахме кротко един до друг цяла седмица, чувствах се мега некадърен загубеняк :D
Хем си пишеше с някакъв, хем си се движеше само с мен по време на почивката, другите даже и не ги видяхме особено много. Знам ги тия женски номера, за това и се отказах да се опитвам да правя повече, за да не си вредя. Но ето след като се прибрахме, аз гледам още по-тъпо и се чудя дали постъпих правилно. Познавам я и съм на 90% сигурен, че щеше да ми олепи два шамара, ако се бях опитал да се сближим, но и усетих някаква близост с нея, която много ми хареса. Не знам… объркан съм… след 2 седмици заминаваме да учим в чужбина, най-вероятно и няма и да се чуем/видим до Коледа, и се чудя дали има смисъл да си се набутвам сам във филм, в който вече съм участвал и чийто край НЕ ми хареса. Знам, че трябва просто да изтрия снимките, на които сме заедно и да скрия чата ми с нея, но нещо не ми позволява. Писах и два-три пъти, глупости си говорихме, смяхме се, но тя не изглежда да иска да поддържа разговора. Просто мъжете сме си глупаци… не знам дали някой ще коментира, но моят съвет към всички необвързани мъже е да НЕ си лягат до дългогодишна приятелка, с която не са имали по-специални отношения до този момент :D
Желая лека вечер и наздраве :)

Коментари

1.   Забавлението си е за приятни емоции, тоест това, че не си спал с нея, след време ще съжаляваш, защото тези неща не се повтарят, номерът е да имаш смелост да имаш интимен контакт, другото е смешно.

2.   Еми не е речено да спиш с всяка. Като няма взаимност, остави спомена за лек флирт и това е. Не й пиши да се унижаваш, да й вдигаш акциите само. Не си некадърник изобщо. Горе главата

3.   Като ще учите в чужбина е било редно да я из-беш! Сега главата ти щеше да е мирна. Нали така и така ще се разделяте. Трябвало е да помислиш по-отрано за тея неща.

5.   Никога не можеш да знаеш какво ще стане, да, може да предполагаш, но не можеш да знаеш, защото не си опитал.
Викаш си ще е супер гадно ако пробвам и не стане добре, ама в същото време не разбираш, че не боли от това да си пробвал, много повече боли и остава за цял живот ако не си пробвал. Ще се видите за Коледа, ско до тогава бе си намери някой.

Съвет за следващия път, бъди мъж и носи отговорности за живота ти, бъди смел, а не да се оправдаваш като някоя слабохарактерна женка.
С времето ще разбереш че един шамар и сконфузното състояние ако те отреже е нишо в сравнение на тъпия въпрос” ами ако бях пробвал тогава”.

6.   "Мъжете сме си глупаци". Говори за себе си, приятелю. Това, че ти е мерак на някаква което не ти е давала никакви знаци, че се интересува от теб си е твой проблем.

7.   Задаваш въпроса в заглавието на историята: "Защо мъжете сме такива глупаци. "
Не, ние мъжете не сме глупаци, а ти си глупавия защото спиш на едно легло с красиво момиче и не знаеш какво да направиш, за да я предразположиш за сексуална интимност. Цяла седмица сте заспивали кротко един до друг и ти не знаеш как да постъпиш. Да наистина си мега, мега, мега некадърен загубеняк. Какво е мъжкото в теб? Лично аз те провъзгласявам за най-некъдърния глупак. О, ДА, ДА, ДА.

8.   Това са си чисти младежки тръпки, нищо няма и нищо няма и да има и ще я забравиш скоро. Аз лично като съм ходила на море така с двойки, и за да не спя сама в някоя стая с някакво рандъм типче, някоя приятелка се прежалва, не спи 5 вечери с гаджето и сме двете в една стая, а въпросното гадже спи със свободния в една стая. Флиртували сте и това е, младежки тръпки, хубаво е.

10.   Случвало ми се е нещо подобно, само че беше зимата и бяхме на хижа в планината с приятели - бяхме на около 18-19г. тогава. Разпределиха се по стаите двойките, а аз останах с единственото необвързано момче (много добър мой приятел по това време, но и голям женкар и сваляч), въпреки че не бях много съгласна да спим в една стая. Първата и втората вечер всичко точно - усетих го, че се държи малко по-кавалерски от обикновено, но го игнорирах и всеки си заспиваше на неговото легло.

На третата вечер през нощта (може би е било 4 или 5 часа) се премести в моето легло и на въпроса "какво правиш" отговори "идвам да те стопля, защото си се свила на геврек" - наистина беше студено, но не го исках при мен и поспорих да се маха. Той обаче остана и заспахме един до друг.

През четвъртия ден през цялото време беше залепен за мен, шегуваше се с мен, флиртуваше. На вечерята пийнахме алкохол, а когато влязохме в стаята ме награби още от вратата - това беше най-страстният и хубав секс в живота ми, въпреди, че от тогава са минали 10 години.

На следващи ден се прибрахме в София.

Отношенията ни така и не прерастнаха във връзка, тъй като той искаше само секс, и то ако може не само с мен, докато аз исках нещо сериозно. Изтрих го от живота си. Осем години по-късно на рождения ден на наш общ приятел проведохме по-дълъг разговор от обичайното "какво става с теб" и ми сподели, че съжалява, че тогава е искал да си поживее и не ме е задържал за себе си. Спомена тази реплика, че мъжете са глупаци в младините си що се отнася до избора на жена и действия. Аз от своя страна въобще не съжалявам, че не се получиха тогава нещата с него - не е моят тип човек, не ми харесва що за персонаж е изградил и какво е постигнал в живота си през тези години.

От моя гледна точка е по-добре, че не си спал с момичето, авторе - може да е влюбено в теб и за единия секс да му дадеш напразни надежи, които няма как да оправдаеш. От твоя гледна точка си е чиста загуба, че не си се възползвал, защото съм на 99% сигурна, че тя е щяла да ти пусне.

11.   Не бих казал, че си глупак, но е хубаво да си вземеш поука от историята. Даже няколко поуки. Първо - не отивай на почивка, където си единствения необвързан, щото ще ти е тъпо. Второ - мъжа трябва да си поиска. И да ти откажат - голяма работа, не е срамно. Поне няма да си изграждаш сценарии и оправдания в главата.
Но - както каза някой нагоре - това са младежки тръпки и ще ти мине бързо.

12.   А ако ти беше отказала, по-добре ли щеше да се чувстваш до края на почивката?
Глупаци сте, защото ви се иска да го сложите на всяка втора, а на повечето жени им се иска един на 10000. Това е разликата.

14.   Не се коси авторе, жени много. Не си струва заради една вагина да рискуваш мъжкото си достойнство, да ти зашлеви някой шамар чешейки егото си, макар и много да и се иска да я опънеш. Днес жените не заслужават мъжко уважение, а получават точно това, което заслужават, защото са жени, така нареченият втори пол. Женската хубост и сексапил са временно явление, поисле всички жени погрозняват и стават отвратителни, но пък са с претенции за равни на мъжете. Винаги ще намериш някоя, която да опънеш, а те имат много по-голяма нужда от секс.

17.   Моят въпрос пък беше „Защо ние българите сме толкова бедни и нещастни? “ Ще ти отговоря на твоя въпрос. Жените не търсят секс от мъжете, а мъжете само това търсят и искат да имат връзка на всяка цена с жена. Това не става така... Жените имат повече търпение и затова са по-разумни.