Травма след раздяла
Здравейте,
Преди месец два се разделих с моят приятел, който злоупотребяваше с алкохол, наркотици и т. н., по време на нашата връзка ми нанесе доста психически травми, както и физически, позволяваше си да ме удря, унижава, злепоставя, като цяло държеше се доста враждебно и агресивно! Заради неговото държание спрямо мен, започнах да изпадам в паник атаки и имам ужасно сърцебиене, чувствам се психически смазана, недостатъчна и отчаяна от себе си.
Знам, че имам вина затова, което ми се е случило, но все пак на една влюбена 19 годишна девойка, каквото и да ѝ се каже няма да послуша, докато не си изпати!
Намирам се в една емоционална дупка, и не знам как да излезна от нея. Какво да правя?

Коментари

1.   Работи, ще ти мине. Другият път не се задоволявай с боклуци. Може би си авторката на другата подобна тема? Чети и се осъзнавай, междувременно работи здраво и спри да се оплакваш. Успех!

2.   Излизай повече с приятелки, прави неща които ти харесват. Най-общо казано умът ти почва да работи по този начин, когато си сама и не правиш нищо и се почват филмите... Така че повече действия/хобита, излизания и т. н.

3.   Авторке, времето лекува и постепенно и това ще отмине!

Старай се да се занимаваш с нещо интересно за теб и изобщо да не мислиш за него!

Прогонвай всички помисли за него и не ги задържай в себе си!

Дойде ли ти помисъл за него - веднага го прогонвай и започвай да мислиш за друго!

Ако си вярваща - помоли се на Бога, да те освободи от тези мисли. Ходи и по-често на църква, пали свещи за здраве и за упокой на починалите ти близки. Говори и с православния свещеник в храма(за твоите проблеми) и следвай съветите му!

4.   Радвам се, че си прекъснала тази връзка, за съжаление много момичета остават с години с насилниците си и понякога нещата завършват много зле. От тук нататък ти предстои само да продължиш напред и да оставиш целия тормоз и гадни емоции зад гърба си. Такива "хора" като бившия ти си изкарват комплексите върху тези, които седят и търпят да понасят ударите им (словесни и физически). Всячески искат да те изкарат недостатъчна, некомпетентна, безполезна и тн, защото вътре в себе си те се чувстват така. И защото психиката им е слаба и не могат да понесат реалността се започва употреба на алкохол и наркотици. За да преодолееш последиците от този тормоз на първо място се върни към хората, които те обичат. Те ще ти дадат подкрепа, ще те успокоят, ще ти помогнат да откриеш себе си отново, момичето преди токсичната връзка. Родители, приятели - те са хората, които ни вадят от дъното. И терапия с психолог. Това ще ти помогне да си отвориш очите за много неща, ще разбереш ситуацията от една неутрална гледна точка. Ще ти даде метод, с който да работиш над проблемите и да ги преодоляваш. И разбира се поддържай се активна, прави нещата, които обичаш. Паник атаките са ужасни, но могат да се овладеят. Не се фокусирай върху симптомите, като се появят си кажи "окей, ето я добрата стара паник атака, оставям я да мине" и ще видиш как като спреш да и отдаваш голямо значение ще започнат да намаляват. Психолога и за тях ще ти помогне. Обръщай си внимание и на здравето-хранене, сън, движение. Дай си време и всичко ще бъде наред. Успех!

5.   И аз се чувствам така след връзка с мъж злоупотребяващ с алкохол, а може и с други неща. Знам какво е, все едно си бил в психотрилър. Аз съм по-голяма, но никой не е застрахован, че няма да попадне на боклук. Важното е да си извлечем правилните уроци и това да ни направи по-осъзнати хора. Успех!

6.   Този човек е бил от отпадъка на обществото и все още е.
Трябва да се радваш, че си се откопчила и не си пропаднала с него.
Направи си изследвания за HIV, HBV, HCV и се радвай, че и това не ти е лепнал.
Друг път стой далече от алкохолици и наркомани.

7.   Запомни едно, вместо да си оправдаваш глупостите - животът е твои и ТИ имаш отговорност за това как го живееш. Разрешавал си да те бие? Разрешавала си му ти. При толкова свободни мъже да се хванеш с такава отрепка говори лошо за теб.
Иди на психолог.

8.   Добре, че си се отървала навреме поне.

9.   Мило момиче. Аз също страдам от паник атаки по принцип. Последната ми връзка дори нежелая да коментирам. Не знам какъв съвет може да се даде защото аз също немога да се справя с това. Ходя по доктори и всичките ми изследвания са извън нормите заради този стрес. Съвета който ми даде доктора беше да си отделя сърцето от мозъка и да ги лекувам по отделно. Честно казано не съм ясно наясно как трябва да стане това. Другото което ме съветват лекари е да се моля. Та аз също бих искала отговор как човек да се справи с такова нещо. 21 век е много трудно човек да се предпази от такива емоционални травми явно.