Споделена история от Наркотици и алкохол

Възможно ли е да се напия с безалкохолна бира?
Здравейте! Въпросът ми е съсвем сериозен и моля за адекватни отговори от хора с опит. Интересува ме дали е възможно да се напия с безалкохолна бира. Никога не съм се напивала и ми се иска да започна с нещо по-леко. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Въпроса ти е все едно да питаш "мога ли да се напия с газирана вода". Разбира се, че отговора е не.

2.   Възможно е ако пиеш водка и гасиш с безалкохолна бира. На мен ми се е случвало.

3.   Жена си, защо искаш да се напиваш? Няма нищо по-грозно и отблъскващо от пияна жена.

4.   Не може, но от нея някои ги боли глава. Смятай какъв боклук е.

5.   Не съм пробвал, но мисля, че не. Тази бира е напълно безалкохолна, а не слабо алкохолна. Но ми се струва, че идеята да се напиеш, защото никога не си се напивал е глупава. Моят съвет към теб е да си по-сериозна и да не се водиш от такива хлапашки импулси.

6.   Да. Ще се напиеш точно толкова, колкото с изворна/минерална/чешмяна вода. И освен, че ще се напиеш (ако приемеш много голямо количество течност), то и малко след това ще ти се доходи по малка нужда.

7.   Естествено, че не! Тва не е сериозен въпрос просто...

8.   Толкова е възможно, колкото да имаш връзка с надуваема кукла.

9.   Що за въпрос. Човек за напива от алкохол. Безалкохолната бира е без алкохол, затова се нарича така.

10.   Започни с боза. В безалкохолна бира няма алкохол. В бозата има и е малко. Ще трябва да изпиеш поне 5 литра на едно сядане, за да подейства. Защо просто не изпиеш една чашка ракия? Пробвай също Бейлис, ако ракията ти е гадна на вкус. То е ракия с течен шоколад.

11.   Най-добре се напивам с безалкохолна Каменица. Пиринското и Загорката ми идват силни и на другата сутрин имам махмурлук. Старопрамен и Хайнекен са прекалено безалкохолни, трябва много да изпия докато се напия от тях.

12.   Н 3, няма нищо по-отвратително от пиян човек въобще, без значение мъж или жена.

13.   Да не би искаш да се "напиеш" чрез плацебо ефекта?
Какви са тези глупави въпроси все едно с ВОДА да се напиеш как да стане никак! Така е и с тази бира в нея няма абсолютно никакъв алкохол нали за това е БЕЗАЛКОХОЛНА!

14.   Тези бири са отвратителни на вкус и са пълни боклуци. Бирата се произвежда чрез ферментация като всяка алхолна напитка (освен ако не е химия). А при този процес неминуемо се образува алкохол. Няма как да произведеш алкохолна напитка чрез фермантация и да е без алкохол.

Алкохола се отстранява от после чрез нагряване на бирата, при което тя се разгазира и става на пикня. После се газира наново изкуствено. Общо взето става абсолютен боклук на вкус. Все едно да пиеш топла престояла и разгазирана бира.

Друг вариант (по-рядко) за премахване на алкохола е чрез филтрация през много фини филтри, през които минават само алкохола и водата. Т. е. отделят водата/алхохола от останалите съставки, които после допълнитено се разтварят само във вода и се газира изкуствено. И общо взето става нещо като степче.

15.   Не можеш да се напиеш с безалкохолна бира, понеже в нея няма алкохол.

16.   "и ми се иска да започна с нещо по-леко" - не може да се напиеш с по-леко, защото е чиста нула. Купи си сайдер и почвай с него. Макар че е по-добре с вино да пробваш.