Какво "полезно" намирате в една връзка (освен секса)
Здравейте,

Мъж на 31 години съм и имам следния въпрос:

"Какво полезно намирате в една връзка, освен секса, разбира се?"

Малко за мен - имал съм няколко краткосрочни връзки от по няколко месеца. Последната беше преди години. Напоследък си ходя редовно по проститутки и чат пат излизам "неангажиращо" с жени от сайтове за запознанства (Tinder и др.).

Страшно зает човек съм - работя на 4 работи (преподавател участващ и в образователни програми и министерски съвети, шеф на IT фирма, инвеститор в недвижими имоти и софтуерен архитект). Влагам цялото си време в личностно развитие.

Понякога имам по 1 свободен ден седмично, но понякога не - и да искам не мога да имам връзка в момента. Аа да - карам и докторантура :) Хубавото поне е, че първия милион почти го направих.

Да спомена - разбирам, че за деца е необходима сериозна връзка, семейство или подобен тип отношения, но като изключим тази "цел" (не планирам да имам деца в близките 10 години) - КЪДЕ Е СМИСЪЛЪТ?

Поддържам се (не зобя, че вреди сериозно на здравето), а и мога да бъда мил и да изслушвам жените, но и да бъда бърз и решителен (то при толкоз работя, няма как да не бъда).

Но дори да си поосвободя време - да напусна работата си като архитект (с която подкрепям другите бизнеси) и да имам време за нещо сериозно - искам да Ви питам:

КАКЪВ Е СМИСЪЛА? КАКВО НАМИРАТЕ В ЕДНА ВРЪЗКА?

Секс и сега си правя задоволително - веднъж, два пъти седмично. За повече немам и сили при това натоварване.

Изобщо не съм "емоционален". Имам приятели дето изпадат в тежки депресии ако са без приятелка, или почват да се отчайват, да се отдават на субстанции (пиене, наркотици и др. ), а аз нито пия, нито пуша, нито наркотици взимам... само кафе пия с туби буквално...

А и съм минал през 7-8 "прегаряния", мутри ме заплашваха да ме убият преди време... минал съм през много. Станал съм като робот - ако изскочи проблем, директно скачам без да се интересувам кой и какво е на пътя ми и го решавам.

Живея си сам, в собствено жилище и си правя каквото искам - чистя си, готвя си, чета книги редовно и тренирам винаги когато остане време.

Но да - въпрос към мъжете:

Какво получавате от жените си освен секс?

И към жените:

Какво давате на мъжете си съответно освен секса (а чета доста теми тука, че и това не го давате понякога)? :D

На мен не ми трябва "емоционална подкрепа" (като се наспя съм като нов), а ако трябва ще отида на "психолог", а за помощ в къщи ще си намеря "домашна прислужница".

Аз по-скоро имам чувство, че една жена би ме "изтощила емоционално".

Некак си трудно ми е да я слушам "колко и е бил тежък деня" - когато съм провел 10 разговора с клиенти и бизнес партньори, писал съм код, ходил съм със зет ми да оглеждам жилища и т. н.

Просто не го приемам на сериозно. :D

Ясно - като се замисля за деца, ще търся "жена със сериозни намерения", но както казваше Бойко Борисов:

"Не е сега моментът! "

И просто ми е интересно в някакви няколкогодишни връзки без деца - освен секс, какво друго получавате?

Имам не малко приятели и познати дето покрай такива "временни връзки" си съсипаха нервите и здравето. Не зная да са получили много.

Благодаря Ви предварително за отговорите!

Поздрави!

Коментари

51-58 от 58

52.   Мисля, че ти така разви въпроса си, че излезе като отговор. Всеки намира различни неща. Ако за теб е само секс, това си ти и твоите виждания.

53.   авторе, голям си пън! естествено, че си тотално измислен.

Не може човек с подобно ежедневие, положение и самочувствие, което описваш да се занимава с някакъв анонимен сайт и да отговваря подробно на всякакви коментари. Явно, че целта ти е да събираш коментари на измислената ти тема.

54.   От Автора до номер 43:

Обясни ми как мога да имам сериозна връзка, когато мога да отделя половин ден (в най-добрия случай 1) седмично на една жена (тук включваме всичко - разговорчета, излизания, разходки, секс и т. н. )

Ако ми дадеш отговор - веднага си хващам приятелка! :) Обещавам!

Пак почвате с анализите. За инфлуенсърката споменах, че я харесва един мой приятел, аз имам малко по-ниски и по-реалистични изисквания към жените.

Да съжелявам, че генерализирам жените - но съм сигурен, че и жените които са сами и в повечето време не се чувстват самотни, имат моменти в които се чувстват самотни. И да - нямам право да съдя за сексуалния им избор, но ми е тъжно тъй като някои от тях са станали лесбийки, защото са се отвратили от мъжете (познавам една такава).

А за любовта - прочети малко. Тя е химикали, които се отделят в човешкия мозък (вид "зависимост"). Вярно след това може да бъде продължена като "избор да бъдеш с партноьра си", но тези които са "зависими от чувството" после почват да обясняват как "любовта им е изстинала", търсят нови връзки и др.

А за циганите пък ти "генерализира" - има работливи цигани, има цигани, които учат. Има цигани, които представят България пред Света в добра светлина.

И не цигани са в парламента и на всички ключови позиции, които съсипаха тази държава.

Не благодарение на мен България е в това положение, а на Вас, които си гледате у Вашата паница, Вашите битови проблеми и чакате някой да ви оправи.

Както се изрази Карбовски:

"Българите сме женска нация! Все търсим друг да ни реши проблемите, друг да ни оправи! "

6-7 години съм загубил в някакви български каузи. Такива неща знам за България, че мразя в червата този народ.

Примерно ти като говориш против циганите - знаеш ли, че Захари Стоянов е циганин с име "Джендо Джендов" (Захари Стоянов му е псевдоним). Шибил какъв е?

Вие не си познавате държавата и историята!

Толкоз много мога да говоря за това, че 3 теми мога да отворя тука.

Преди време съм писал на Ангел Джамбазки да използва "омразата на българина към емигрантите" за политически цели (мисля, че спечели 0. 5-1% към гласовете), но нема значение - нали влезе в коалиция с Баце и почнаха да продават "българско гражданство" на чужденци.

И новия спасител Копейкин е мръсен та мръсен, но Ганьо - тъпата овчица, продължава да вярва и да се моли - некой да го оправи.

Еми, за това и аз реших да мина към "умната част на народа", дето си решава проблемите, понякога дори за сметка на народа.

Макар, че аз "отварям работни места", "образовам българи и цигани", "инвестирам и ремонтирам имоти". Не виждам с какво толкова вредя още, но да - лесно е да лежиш на дивана и да критикуваш. :)

Презирам само баща ми, който почина, щото нямаше грам воля в последните години от живота си. Нямам кавги и проблеми с близките ми.

Много българи са така - депресират се, отпускат се, отдават се на алкохол, манджи и зависимости и се предават. Не е МЪЖКО това! Няма как да уважавам баща си!

Да имам планове - ще видим как ще се развият. Но си водя записки от 2014 насам и що годе се движа по план.

Талеб е безделник, точно защото е хитър. Ще ми се и аз да стана толкова успешен някой ден. За Питърсън съм съгласен - тоя е кръгъл идиот.

А предвид, че ме критикуваш, че съм минал от "тъмната страна", Талеб е казал по темата:

"Отличителната черта на неудачника е да се оплаква от недостатъците, предубежденията, противоречията и ирационалността на човечеството по принцип, без да ги използва за собствено забавление и изгода. "

Е ми аз се оплаквах от безгръбначитето, страхливостта и мързела на Ганьо и сега ги използвам за моя забава и изгода. :)

За пълният и кратък член се оплачи на създателите на сайта. Като си прочета текста отново (след като е публикуван) си виждам грешките, ама няма как да ги оправя.

До номер 53:

Не съм измислен. Просто този сайт ми е доста забавен. Чета брутални истории. Ако имам лош ден - влизам тук за 5 минути и виждам, че може къде, къде по-зле.

И както писах на някой по-нагоре - не отнема много време да се отговори на коментар.

55.   Авторе, ако времето, което прекарваш в сайта в четене на чужди истории, писане на твои собствени и отговоряне на коментари, го беше отделил на жена, щеше да имаш връзка. Проблемът ти не е в липсата на време за връзка. Ти изкуствено се опитваш да запълниш времето си с дейности, за да можеш да се оправдаеш пред себе си, че не ти остава време за връзка. Проблемът, от когото бягяш цял живот, е страх от емоционално обвързване (привързване). Още ли не си го осъзнал? Нали споменаваш за някакъв психолог?

56.   Приятел, не знам какво е било детството ти и по-специално какви отношения имаш с майка си, но в емоционално отношение си жестоко ощетен и това никакви пари и материални придобивки няма да го компенсират. Щом като дете не си научил какво е грижа, споделяне, обич и подкрепа, напълно разбираемо е, на 31 да задаваш такива въпроси. Е, няма смисъл да започнаш връзка, защото и да го направиш най-много да нараниш емоционално жената до теб, тъй като никога няма да разбереш нейните нужди. Така, че живей си така, явно за хора като теб е най-добре да са сами, без жена и деца, че дори и домашен любимец не трябва да имаш, че и кученцата имат нужда от любов и внимание.

57.   Защо мъкнеш толкова дини под една мишница? Какво и на кого искаш да докажеш? На баща ти, който си е отишъл, че си по мъж ли? На себе си ли, че не можеш или не искаш да завържеш нормална връзка? Да, в твоя случай връзките наистина нямат смисъл и е просто секс за освобождаване, толкоз.
Защо въобще питаш точно тук? Какво очакваш като резултат?
Отговори на себе си, не на мен. Най- добре да вместиш в графика посещения при психолог, за начало. За мен си макиавелист и мисля това за отклонение.
Желая ти да намериш баланса в живота си и да живееш спокойно и в мир със себе си. Успех!

58.   Авторе,

Аз няма какво да ти обяснявам повече. Ти имаш отговор на всичко вече. Отделно при теб първият отговор почти винаги е НЕ. Отдалеч се вижда, че си затворил вратата на сърцето си.
Забравил си какво е да си влюбен и да обичаш друго човешко същество. Може да е в следствие на негативен опит (ти си знаеш), но дълбоко в теб има отрицание по тази тема, макар и същевременно да имаш скрито желание. Но има нещо, което те спира и то не е в липсата на време, а може би вид страх, разочарование или друго.

Може би някой ден, когато срещнеш подходящ човек и се влюбиш истински ще разбереш какво е полезното. Ще си оптимизираш приоритетите и ще разбереш, че животът на човека не е равен и еднакъв с този на робот.

Относно останалите неща - отдавна съм отписала да чакам държавата да ме оправи. Доста шамари съм получила в живота си от малка. Боря се сама с живота и слава Богу се справям! И съм жена, и никога не съм се възползвала от това! Затова и дълбоко в себе си не разбирам и презирам жените, които успяват благодарение на п... ката си.
Ако го бях правила може би досега щях да стана поредната калинка на хубава работа или най-малкото нагла депутатка. Но както е известно, за всеки влак си има пътници и предпочитам да не губя себе си, като потъпквам всичко човешко. Дори в повечето случаи ми оставят и време, и пари, и помагам на доста други хора в нужда. Ако бях от тарикатите досега да съм се махнала от България, за да търся удобното и лесното, или пък като любимите ти цигани да стоя на добри помощи в чужбина и да се правя колко съм велика, като се прибера тук.

И както бях писала по-напред. Това че си задаваш този въпрос е добре, но в бъдеще въпросите ще стават още и още. Ще питаш още, но отговорите няма да те удовлетворят. Всички отговори са в теб. Сега ти е времето да спреш за миг и да помислиш за живота си.

Кой те е отхвърлил? Кой искаш да те аплодира? От кого искаш да получиш одобрение? Не отговаряй на мен, отговори на себе си.

А

59.   От Автора до 55:

Сигурно си прав. По принцип имам "психопатски черти" (което ми позволява да движа няколко бизнеса) и не изпитвам "нужда от любов".

Но наистина обичам си "свободата" и шанса да уча нови неща - бокс и муай тай, четене на книги, в ловна дружинка мисля да се запиша.

Усещам как "семейна рутина" би ме убила и ми е най-големият страх...

Предпочитам да съм на кораб и търсещ "нови хоризонти", пред това да съм сред "семейството" - особенно пък в държава, която е мъртва, но още не го знае...

От Автора до 57:

Голям фен съм на Макиавели, тъй че ме нацели тука.

А по-скоро искам да докажа пред себе си какво мога да постигна. А и тоя тип стрес ми е интересен.

Вчера си говорих с един авер с който тренираме, че уж искам просто да се скрия некъде на некой остров и да си почивам по цял ден на плажа, а всъщност ставам все по- и по-публична личност.

И той ми каза, че не съм такъв човек, и че обичам стреса и да съм на гребена на вълната. И е прав. Наистина като отида на почивка - 1-2 дни и съм като нов и готов цяла година да блъскам по някакви цели.

Изобщо нямам мисленето на тукашното население на което му дай да почива и парите да му падат от небето (жалко, че такива неща не се случват).

От Автора до 58:

Нямаш какво да обясняваш повече и почваш да обясняваш. :D

Сигурно си права - де да знам.

Иначе за държавата - и аз не чакам някой да ми помогне. Помагал съм на доста хора, за което съжелявам.

Съжелявам за това, че те приеха това като "даденост" и вместо да им помогна да се "развият" ги направих "зависими" и им направих "мечешка услуга".

Аз като цяло гледам да изкореня чувството за "завист" в себе си. Както казва Чарли Мънгър (бизнес партньорът на Уорън Бъфет):

"Завистта е наистина глупав грях, защото е единственият, на който никога не бихте могли да се забавлявате. Има много болка и никакво забавление. Защо искаш това? "

И ако бях помогнал на някой и той беше станал по-успешен от мен и ме бе задминал - щях да се радвам. :)

Ама няма един на който да съм помогнал и да е прокопсал (всъщност може би има 1-2, тъй че не е било напразно).

Но, напротив - повечето се забиха се в собствените си идиотщини, зависимости, драми и др. Българинът е страшно мързеливо същество, и в същото време страшно нагло и претенциозно.

Циганите са ми любими, да - те показват "признаци на народ". Задружност, уважение към рода, към близките, към културата си, защитаване на общи интереси.

А българите постоянно си правят мизерии, брат се съди с брат си за 2 декара нива, изневери постоянни, мърсотии, зависимости всякакви. Не бих съжелявал за миг, когато този проклет народ спре да съществува.

И за завършек да отговоря на последните ти въпроси. Имам "психопатски черти". Психопатите не търсят одобрение и аплодисменти от никого - изобщо, като цяло не се интересуват от чуждото мнение.

И аз като цяло не се интересувам от коментарите, които изразяваха мнение към мен и към въпросите ми.

Исках няколко точни и ясно отговора на 2-та въпроса които зададох и толкова, ама нещо ви дойде в повечко!

Както и да е! :)

Поздрави!

51-58 от 58