Как да си помогна?
2013г. приключи приятелството ми ако може така да се каже със едно момиче. Тогава бях на 14 а сега съм на 24 и съм семейна. Но и преди години и сега също ми липсва това момиче. Когато й гледам във инстаграм снимките и ми става тъжно. Тя ме предаде и разбрах че никога не ми е била истинска приятелка. Не искам да ми е тъжно за нея. Тя също вече е семейна. Има си други приятелки. Трябва ли да отида да психолог или това може да се оправи по някакъв начин. Дайте съвет и не ме съдете. Писах й няколко пъти по месинджър но не отговори. Няма желание така е, веднъж я видях на центъра и казах че съм й писала, и тя каза че ще провери но така и не ми отговори. Писах на нейна приятелка но тази приятелка след няколко изречения ме блокна без причина. Вече не я търся но ми липсва и вече три, четири пъти я сънувам. Тази нощ също я сънувам. Искам да спра да мисля за нея и да не ми е мъчно. Тя не ми беше истинска приятелка и се разбра със времето. Една година си общувахме и това беше всичко. Само защото веднъж едно момче й скъса чантата и аз не знам какво ми стана и се засмях и казах
"Йее скъса се" и от тогава тя ме погледна лошо, скарахме се и на другия ден седеше до друго момиче което не познаваше. Целия клас беше против мен а аз бях напълно сама. Но аз съм простила отдавна. Просто искам да спра да мисля и да ми е тъжно. Няма смисъл

Коментари

1.   И на мен ми е мъчно за една предателка от миналото, та те разбирам напълно. Тя настрои всички от групичката ни против мен. Само че не бих я потърсила никога. Змия, ухапала те веднъж, ще те ухапе и втори път. Търсиш приятелките на жената, която те е предала, те те блокират, защо се унижаваш? Не ти трябва психолог, нормално е човек да се сеща за миналото, но не прави грешката да й пишеш, няма нужда да й гледаш Инстаграм или каквото и да е било.

2.   Игнорирай тези мисли, няма смисъл да се сещаш за нея, не ти е приятелка, продължи си своя живот и търси коректни хора за общуване, има такива, запиши се на рисуване, животът да ни е забавен, зависи от теб.

3.   Блокирай я, махни всеки спомен за нея и всичко което ти напомня за нея, представи си живот в който не се чувстваш по начина по който се чувстваш заради нея. "Вън от поглед - вън от мисли".

4.   Нормално е да ти е сърдита след като си се радвала че чантата ѝ се е скъсала. Аз също бих се почувствала зле някой да се радва на мои неприятности.