Как да разбереш дали на някой му пука за теб?
За една година се разделяхме хиляда пъти. Никак не се разбираме. Той е главен инициатор като цяло за раделите ни, дънил се е по всякакви начини. Но винаги като види че ме губи и започва да се връща в живота ми и да ми разбърква главата. Хем иска да е с мен хем не иска. Как да се справиш с такъв тип човек. Имам чувството че страда от някакво психически разстройство и че и аз се побърквам покрай него. Според мен просто вижда сигурност в мен и затова се старае да ме задържи по някакъв начин като резерва. Как бих могла в някакъв разговор да извадя истината на яве?

Коментари

1.   Като си тръгнеш веднъж завинаги. Никакво връщане, ако ще и да лази по земята и да му капе кръв от устата.
Този е психически насилник. Знае, че си слаба и навита, ще го прибереш винаги. Ако на някой му пука за теб, няма да се постави в позиция да те губи. Не да те разкарва и да се връща хиляди пъти, а да се държи добре и да си признава грешките. Каже ли ти някой край, не го приемаш повече. Достойнство и смелост, това е.

2.   Може да е в неподходяща среда, затова така да се държи с теб, питай го с какви хора общува, ако са добре, окей, но ако са зле, да ги игнорира, някои нарочно се държат зле за наивни хора да им подражават, което е жалко.

3.   Е, ти истината я знаеш, а така упорито я криеш от себе си.

4.   Истината от такъв тип човек няма да можеш да я получиш, за съжаление ще се наложи сама да си направиш изводите, по трудния начин, като асимилираш нещата с разума си и успееш да оставиш на страна емоциите. Мога само да те посъветвам да прекратиш изцяло контакт с него, друг изход няма. Просто си попаднала за съжаление на емоционално незрял човек или нарцисист, който психически ще те изтощи. Обикновено такива звучат много убедително и си вярват, защото са свикнали не само другите, но и себе си да залъгват. Имах дълга история във времето с такъв психически нестабилен мъж, който също като твоя подаваше смесени сигнали, ту топло, ту студено. То и за това откъсването е трудно. И все намираше начини да подейства по тънката струна и да звучи убедително. Това са хора, които животът им минава в манипулации и са отработили способността да звучат достоверно. За това ти е трудно да разпознаеш кое от цялата тази двойнственост е истина. Аз лично в един момент имах чувството, че си имам работа с шизофреник и че изгубвам представа за реалността. Заради това и много време ми отне в лутане, но най-накрая след доста страдание прозрях нещата, попаднах на статии и литература за личностни разстройства, нарцисизъм и т. н. и бях като гръмната когато установих колко много от описаното се отнася за моя случай. Съжалявам, че трябваше да ми се отворят очите по трудния начин, ако бях поне малко подготвена от обща култура за тези психически особености и личностни разстройства, нямаше да изгубя толкова време в страдание и заблуди, заблуждавайки се, че става въпрос за любов.

5.   За да се стига до тази ситуация, явно му даваш причина? Обичаш ли го?
Той обича ли те?

Ако да защо се дрънчите за глупости..

Премахнете повърхностните тъпотии и се борете за любов, а не да се карате за всяко нещо..
Бил съм в такава връька и всякаш единия доказваше на другив кой повече обича.. не исках да доказвам защото бях искрен и нямах съмнения, а тя искаше да се доказва но имаше съмнения???

Кому нужно мечтаеш ставаш с мисълта за него лягаш си с него.. и какво ще те разделиш с него заради една почивка? Заради една чанта, заради едно глупаво решение, абе обичайте се бе хора.

Искам някойе който ще ме обича по цървули, да дойде с мен да ходим по цървули и скъсани дрехи и да ми казва обичам те такъв какъвто си, ще постигнем всичко заедно.

Ейй бого ще си изям ушите за да направя това момиче кралица, ще работя ще мизерствам, ще се мъча, трудя само заради нея защото ми е показала че може да ме обича заради мен самия.
Обичайте се бе хора..
Парите идват и си отиват, можете и с евтини дрехи можете и със скъпи можете и в планината на питник можете и в хотел

Ценете човека до себе си не материалното..

Исках да ме оценят по този начин.

6.   Какво значение има истината, когато не се разбирате? Отношенията ви са отровни, но ако ти искаш, се ласкай, че той без теб не може.
Разделете се за ваше добро.

7.   Няма смисъл.
Ж

8.   ""Как да разбереш дали на някой му пука за теб? """ Въпросът е много пластов. Ако човека до вас поставя вашето удобство, вашите емоции, вашите проблеми, вашето здраве, вашите изживявания пред своите, то тогава на него му "пука " за вас. Ако се буди през нощта и Ви грижливо завива с одеяло, то на него му пука за вас, когато вали дъжд, а той се старае чадъра, с който се пазите от капките да е над Вас то на него му пука, когато сте на излет в планината, а на вас ви са замръзнали крачетата и той клекне пред Вас, вдигне си пуловера и ги "гушне върху голите си гърди, за да стопли, то на него му пука, когато се старае пред вас да е по -добрата порция храна, когато разчупите парче шоколад и по-голямото го даде на вас, то на него му пука. Когато Ви прегърне, а сърцето му бие в унисон с вашето то на него му пука. Стотици са тези малки и изглеждащи дребни и незначителни признаци, че на него му пука за вас. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

9.   Не е хубаво така
Една година е малко, нашите проблеми се появиха след 6. Добре е и двамата да знаете конкретни, че искате да сте с другия и оттам да работите над проблемите си. Ако има психическо разстройство не винаги посоченото от теб е показател. Защото хората с проблеми с психиката, като изключим психопатите рядко са манипулативни имам предвид следното, да имат тактика в главата, която праволинейно да следват без да е безкрайно ясна. По-скоро здравите имат скрити манипулативни умения, както казваш ти ако си му сигурна и той иска да те задържи. Всеки случай този ваш хаос не бива да е вечен и е хубаво да се изясните, ще сте заедно или не.

10.   До номер 5. Ами точно защото му давам това и ме държи на една рака ръка разстояние. Ама в същото време иска да си живее живота май. Не знам честно казано постоянно лъже за някакви глупави неща и най-лошото е че сам си вярва. Наистина мисля че този човек има някакъв психически проблем.

11.   Ти така ли би се държала с човек зс който наистина ти пука. Не, нали. Понякога няма какво да се самозалъгваме, трбява просто да повярваме нс това което ни казват и показват отсреща. А в твоя случай, това е че не си нищо значимо за него. Другите мъже само мислят да не стъпят бакриво за да не загубят жената до себе си, това е защото им пука.

12.   Авторке, възможно е да има, но да не е на конкретни лекарства, че да знаеш със сигурност. Най-откачените хора, които познавам и със сигурност им има нещо, никога не биха отишли на лекар, защото знаят, че следва лечение.

13.   Някои хора нямат емоционална зрялост, нямат опит-нищо положително като пример не са видели от близките си, гледат да не се минат да дадат нещо на партньора си, озъртат се непрекъснато да забършат още някого, правят си тънки сметки как да се уредят по- добре финансово, не са привлечени достатъчно от вас, но се ползват от вас, докато се яви по-добра партия, нямат култура на общуване, налагат се, имат лош характер, навици Като не вървят отношенията, взимате си багашчето и се махате. Няма значение, каква му била диагнозата и защо не получавате това, което очаквате. С тия разсъждения само се прилепвате към отровните отношения и сипвате от пусто в празно. Някои хора не заслужават толкова внимание, други не са вашият човек.

14.   И аз познавам такъв мъж. От самото начало знаех, че не е читав, усещах го и се оказах права. Слушай интуицията/усещанията си. Ако имаш усещане за този човек, значи има причина. Този за когото споменах, държеше се много влюбено през първите 10 месеца, после се показа какъвто е, а когато му кажех, той отричаше и изкарваше мен виновна, пък той жертва, и все го питах като е станал толкова недоволен от моето отношение спрямо него - защо стои? Примирих се, че няма да получа коректно отношение от него, и че самият той не желание да вижда нещата каквито са, защото не му е приятно да се задълбочава, и да мисли. Действал си е, ей така, докато му е било интересно, изобщо не е имал сериозни намерения, въпреки изречените думи и някои жестове на обич. Било е временно. Когато е временно, започва много интензивно и приключва за няколко месеца. Нормалното за мен е да опознавам човека няколко месеца и чак след това се зараждат чувства.

15.   Щом се чудиш дали му пука за теб - отговора е очевиден - НЕ.
Ако му пукаше, нямаше да те остави да стигнеш до дам, че да се чудиш.

16.   Не му пука за теб, трябва да си много наивна, да не кажа друга дума, че да питаш. Как мислиш, ако някой те обича, ще се разделя ли с теб, ще те лъже ли, ще се кара ли? Толкова ли си закъсала, че търпиш подобен при това изобилие на мъже? Колкото по-бързо го разкараш, толкова по-добре за теб.

17.   Номер 14, много интересно, защото съм в отношения с подобен мъж, който също така "много се задълбочавам с теб, главата ме заболява". Можеш ли да дадеш повече подробности...

18.   Аз те разбирам защо се чудиш какво да правиш. Просто те е хванал с емоционални кукички и натиска бутоните ти когато види, че се отдалечаваш и ти се въртиш като в омагьосан кръг. Просто го зарежи без обяснения, все едно не е съществувал. Ако разчиташ на него, той няма да го направи, добре му е да си държи някоя, с която да се утешава. Има такива неуравновесени психопати.

19.   До 17 Какво да ти казвам, не е уникален случай, много са такива. Бързат да имат отношения с жена, показват се като добри, доказват се даже, но когато им мине тръпката, започват да си показват истинското лице и да се държат зле като за всичко обвиняват жената, а когато тя иска да говорят, за да се разберат - много била драматизирала и задълбочавала. Класика.

21.   Чудя се каква е целта на такива мъже? Всичките игрички и размотаване?

22.   Ами просто и влюбен и не иска да те изгуби. Вие все на его го обръщате.

23.   Абе влюбен... ебе му се и му се иска някоя да замести мама в готвенето, чистенето и плащането на сметки. Вярвай ми, това е. Играе ли го влюбен му се ебе, заговори ли за връзка иска слугиня. Друго не искат.