Разликата във възрастта пречи ли на разбирането
Здравейте. Мислите ли че ако разликата на партньорите е 5-10 години, то това пречи да се разбират? Много хора смятат така, но аз не съм от тези. А на вас какво ви е мнението по въпроса?

Коментари

1.   Не, разбира се. Зависи кой как се е блъскал в живота. По големия дава опита койта е натрупал, а по малкия хъса за да се балансира общия им път на взаимност и разбиране.

2.   Да, винаги е пречка. Особено ако жената е по-възрастна с десетина години. По-възратната жена е хитра, цинична, манипулативна. За мъжа не е от значение ако е по-възрастен, защото търси предимно свежест и секс в младата жена.

За съжаление, партньорите рядко може да са равнопоставени. Все единият дава повече, а другият консумира повече.

3.   От 5 до 10 г разликата е още 5 г... също е фактор настоящата възраст и на двамата. Ако единият е на 14, другият на 25 е педофилия- набийте си го в главите!

4.   Не се притеснявай. Разлика ни е 29 години и се разбираме чудесно. Всичко зависи от човека и характерите. И най-важното е да се обучате и уважавате. Да е твоят човек и да си готов да дадеш всичко за нея/него. Да се грижиш за него/нея когато е болен и всички проблеми да решавате заедно. Не обръщай внимание на материалните неща. Те не са важни. Стига да имате покрив над главата и някакви приходи. Живееш с човека, а не със вещите. Имоти и пари никой няма да отнесе на онзи свят. Стига да сте заедно има решение на всеки проблеми. Искреност и доверие да има. Без лъжи и двуличие. Сядате и говорите за всичко. Тук всеки ще ти каже нещо различно. Въпроса е до колко те интетесува мнението на хората. Ти го/я познаваш и само ти можеш да вземеш решението според твоята преценка. Пратньорите може да са на еднакви години и да са напълно различни и да не си пасват. Успех!

5.   Не разликата във възрасттта а разликата в натрупания опит е проблема. За 5 или 10 години човек може да натрупа толкова много опит, който да повлияе на бъдещите му решения че да промени изцяло разбиранията си и съответно начина си на живот, може разбира се и нищо да не вдене от опита си.
Затова и хората наричат някой хора "зрели" за възрасттта си, това значи натрупали опит и реагират като хора на доста по голяма възраст.

6.   На някои им пречи, на някои не.

7.   Да се разбират е много общо понятие. Разлика от 5-10 години не е фрапантна, но доста често възгледите за живота, интересите, ценностите на един 25 годишен човек са различни от тези на 35 годишния. И тогава би могло да има конфликтни ситуации.
Познавам няколко дългогодишни двойки на вече над средната възраст, които са с разлика около и над 10 години. Това не им е попречило да създадат здрави и хармонични семейства. Познавам и семейства (бивши) на близка или еднаква възраст, които се разделят още през първите 5 години.
Така, че не е толкова до разликата в годините, а в това двама души да имат сходни виждания за живота, ценности, цели.

8.   Едно е ако партньорите са на 15 и 20 друго е ако са на 35 и 40 да кажем. Така де при възрастни разлика от до 5-10 години не би трябвало да е проблем.

9.   Е.. ти па нищо не каза. Естествено, че ИМА ЗНАЧЕНИЕ дали си под или над 18, първо. Второ, зависи и от хората най-вече, но... Ако примерно 16 годишна е с 23 годишен, ще си се усеща разликата. Тя не е завършила гимназия, а той ще завършва университет. Когато тя е над 18 той като ще и на 30 да е, все тая, относно закона, но ПАК ще има разлика. Тя тепърва ще е в университета, той вече кариера е изградил. Малко е трудно, но не е невъзможно да. Но пак казвам... зависи от хората и ситуацията. Същото важи не само за нея, но и за него. Но пък момчетата по-бавно се развиват, така че не вярвам някоя адекватна 23 годишна да си хване 16 годишен. Сега разбираш ли?

10.   Разликата не пречи, даже помага.

11.   Аз най-добре съм се разбирал с партньорка с която имахме 19 години разлика - като се запознахме аз бях на 40, тя на 21. Бяхме си страхотна двойка, ако не беше отишла да учи в чужбина, сигурно щяхме да сме заедно и до днес.