Споделена история от Други

Следят ми телефона
Изведнъж без да правя нищо изписа, че успешно е добавено устройство Razer към моя Gmail. Въпросът ми е какво означава това, дали ме следят? Какво мога да предприема.

Коментари

1.   Някак си се е логнал девайс "Рейзър" с този Гугъл акаунт, дали не е някой твой, без да се сещаш? Отделно, това, че ти има гмайл, не означава баш, че те е хакнал. И най-вече, можеш да го махнеш - в настройки има две опции: да махнеш някой определен или да махнеш всички. Разлогвай всички и си се логни само при тебе.

2.   Цанов ви го обясни точно и ясно в клип. А ти се радвай, че телефона е все още твой, защото може и да престане да бъде твой въпреки, че е в ръцете ти, а да изпълнява изцяло командите и да служи на други. Всичко се следи и записва от изкуствен интелект, като само телефоните на по-подозрителните лица се следят от хора. Случайно да си остриган с брада анцуг и маратонки и да зяпаш все в телефона? Защото, ако си не се чуди защо изкуствения интелект те е набелязал точно теб, понеже той ненавижда арабоподони и ги ползва за опитни мишки като инсталира каквото прецени на телефона им(видял те е през камерата на телефона ти, дори и да не си я включил). Ако започнеш да ругаеш изкуствения интелект може да ти възпламени батерията. На мене така лаптопа ми пламна като бенгалски огън. Внимавай.

3.   За следене - със сигурност те следят.
Виж си телефона - ако имаш инсталирани приложения на 10 производителя, значи поне 20 компании по света те следят. Ако си качил нещо на рейзър (нямам представа какво - те правят компютърна периферия), то те със сигрност те следят.
Пробвай да седиш пред телефона и с някой познат да си говорите 10 минути за хладилници. После отвори произволен сайт в интернет и ще видиш колко реклами на хладилници ще видиш.

4.   Не е верно!

5.   Автор : до 1 - сигурен съм, че нямам нищо на рейзър

6.   Здравей,

Работих по 2 проекта за Apple. Видях с очите си как изпращат мета данни и друга клиентска информация до един софтуер наречен "PRISM".

Изгледай клипчета на Snowden (онзи дето избяга от NSA и се укри в Русия). Той точно разправя как PRISM се използва за крадене на потребителски данни.

Та ако си мислиш, че "тепърва са почнали да" ти крадат данните - добро утро! :)

Поздрави!

7.   Следят те със сигурност, онези с антенките, за да ти вземат чорапите.
По действителен случай.

8.   До номер 2: Какви глупости говориш на човека? Та защо му е на „изкуствен интелект“ да мрази арабоподобни? ! Това, че си направил някаква глупост с лаптопа си не значи, че някой друг ти е виновен! Изобщо каква е тази простотия някой да може да ти гръмне батерията - та това е невъзможно.

9.   2-ри е яко във филма. Иначе защо точно теб да следят?

10.   Пресканирай телефона с някоя антивирусна, ако не открие нищо върни фабрични настр. На лаптопа също пусни скан с антивирус и не се фулмирай, никой не те следи.

Поздрави!

11.   От 6 до 10:

Да "никой", само половината корпорации, чийто приложения е инсталирал и NSA.

Друг "никой" - да! :)