Как да накарам приятелят ми да си намери работа?
Приятелят ми е безработен. От една година сме заедно и през това време не е работил нищо. Каза, че преди като е работил е получил бърнаут и че му трябва време, за да се оправи напълно. Той се поддържа много. Изглежда като мъж модел. Винаги е честен с мен. Мил е и ми прави изненади. Аз му давам пари за всичко и той харчи парите ми. Той готви, пере и чисти докато съм на робота. Една приятелка каза, че ме използва и че трябва да го накарам да си намери работа. Според мен не ме използва, но мисля, че е време да си намери работа. Как да го накарам да си намери работа без той да ми се разсърди??

Коментари

2.   Как изобщо се хващате с такива..

3.   Миличкия.. пра-дядо му по войни е ходил, той "бърнаут" получил и не можел да работи.. вярно е, че добрите времена раждат слаби мъже..

4.   Кажи, че мислиш да напуснеш работа. Как така ти ще го издържаш, а кой му купува дрехи, обувки.
Ти да не си му майка.
Кажи му, че искаш дете и очакваш стабилен мъж до себе си.
Дай му срок в който да си намери работа.
Колко пари взимаш, та издържаш и него, аз едва карам с мойте, взимам 1, 500, но сме и с деца.
Може да пробваш две седмици след заплата да кажеш, че няма никакви пари.
Какво е работил, на колко сте?
Иначе е добре, че готви и чисти.

6.   За какво му е да работи като си е намерил златна кокошчица?
И ти не си заритала много да работи защото е като "манекен" да не ти го отмъкне някоя, нали така? !
Иначе нямаше 1 г да се правиш на по- проста, отколкото си и нямаше да питаш за подобна глупост непознати хора.
Мил бил, изненади ти правел... ами благодарение на теб има и времето и парите да ти 9рави изненади, тоест- ти сама си се изненадваш.
Пък и нали трябва да поддържа интереса на жената, която му плаща удобствата?
На маникюр водиш ли го? Ще ти роди ли дете? Оф...
Или приемаш, че си имаш паразит и си го гледаш докато ти е готино с него или го пращаш да търси друга "маминка".
Ако е искал да работи- щеше! Не ще!

7.   Как да накарам паразита да спре да паразитира и да започне да работи? Не можеш :-) На него си му е добре така - домакинства и лентяйства вместо да се хване да работи. И как изглежда няма никакво значение, как си представяш, че някой ден ще излезеш в майчинство? Кой ще изкарва пари?
Просто си му удобна и те използва, защото го издържаш. Кажи му, че си останала без работа или имаш сериозни финансови проблеми, със сигурност ще си промени отношението и няма да е толкова прекрасен.

8.   Какво се оплакваш, нали жените това искахте, да работите и печелите наравно с мъжете!?? Ето ви сега едно "равенство", и не се оплаквайте, че мъжете били "мамини синчета". Вие самите ги правите такива.

9.   Мацка аз работим и не знам за кво въобще работим.
Кат сипем за 200 кинта бензин и там манджа и накрая не знам за кво съм работил. Иначе можем да вадим и по 1к на седмица. Ама не си е работа ти кажем. Ако искаш правиме бартер с твоя приятел, че ме земеш мене за 1 месец, че ми готвиш, че ми чистиш а аз че съм депресиран от бърноут а па той че бачка тука на доставките.

Имаме ли договорка?

10.   От авторката до 4:

Приятелят ми преди да получи бърнаут е работил, като шофьор. Вземам 3000 бруто на месец. Работя в кол център. Аз съм на 25, а приятелят ми е на 29.

От авторката до 6:

Ревнувам го от другите жени.
Пише ми любовни стихове и ги рецитира и ми харесва, да ме изненадва по този начин.

От авторката до 7:

Той ме обича и ми е казвал, че аз съм му единствената жена, в която е бил влюбен. Често ми казва, че не обича. Бившите ми приятели са ми казвали че ме обичат много рядко.
Не съм мислила за това кой ще изкарва пари, като изляза някой ден в майчинство. Според мен до тогава той ще си намери работа.

11.   Търси си друг, този не е твоят мъж.

12.   Е пак като работи домакинството, това малко труд ли е. Как не го мързи, не разбирам

14.   10, обичал те бил. Шаблонна мъжка лъжа. Казват го на всяка. Като Здравей и Добро утро я имат тая реплика. Коя жена още се връзва? Не си единствената, а в момента жената, която уж обича. После ще е друга.
Пишел стихове- ами да изкарва пари с това, ако го бива. Да се интересува как става. Ревнуваш го. Коя ще си вземе такъв воденичен камък? Никой не ти иска съкровището.
Бърнаутвал се като шофьор. Ми той като родител ще е на хапчета редовно, ще се фрустрира и реве.

15.   И жените понасяме непрекъснато огромен стрес, пък си работим, та пушек се вдига...

За нас явно няма "бърнаут", няма болести, нямаме право да не работим и месец даже, че ставаме най-черните същества на света, боклуци, златотърсачки и какво беше още, че не помня?

И заедно с това, от нас СЕ ОЧАКВА и домакинстване, и да си безплатна детегледачка, и да си поддържана, че мъжете нали обичали "традиционните ценности".

Пак много си изтърпяла. Ако остане сам този мъж, как точно ще се издържа? В домакинство от двама млади, здрави и жизнени хора кое точно налага някой от вас да се занимава само с това? В една нормална двойка в наши дни се поделя всичко и така не тежи на никого.

Ами, просто отсичаш, че и ти искаш до себе си някой, който ще ти служи не само за красота. И мъжът трябва активно да се поддържа, а не само да изисква топ модел за жена. Но, освен красота, мъжът и жената трябва да предлагат и подкрепа на другия. И жената не може да е паразит, и мъжът.

Иначе точно трудът и постоянното развитие най-добре лекуват от депресии и "бърнаути". И, разбира се, постоянните сметки и нужди, които не те питат дали си уморен и дали ти е скучно.

Аз не бих разчитала на такъв човек за наистина сериозни отношения. Нищо срамно да е бил без работа или в затруднения, когато сте се запознали. Но сериозен човек с половинка до себе си ще направи и невъзможното, но работа и доходи ще има.

17.   Авторке, ама разбира се, че ще ти казва, че те обича, ти какво очакваш? Да реже клона на който седи? Даже и по няколко пъти ще ти го казва :-)
А ти не се ли сещаш да гледаш делата вместо думите?
номер 7

18.   Не го карай, 100% ще се расърди.
Пък и нали сега мъжете и жените сме равни според фминизма. Кво значение има кой от двамата вади парите?
Редно е при някои двойки жените да работят пък мъжете да готвят и перат.

19.   Роди му едно бебе и го остави да го гледа. Ако и с това се справи, значи нещата не са толкоз зле. Ама си е риск де :). Само му споменавай от време на време за пенсия, че стаж трудно се трупа така.

20.   Еб**и преумората... Доста продължителна.

Разкарвай го този. Не е той мъжът, да знаеш. Ще те поизползва още малко и ще си тръгне, защото може. Абсолютен паразит е този.

21.   На него му харесва да е жената. Купи ми една рокля и нека си седи в къщи да домакинства.

22.   Интересни мнения, ако в същия разказ обърнем половете, бихте защитили жена която е подържана, красива като модел в същото време готви, пере и чисти, и не на последно място винаги е честна и мила с партньора си.
Авторке всичко зависи от твоите чувства, този мъж не е толкова лош колкото ти го описват, а факта че изцяло той домакинства означава че не е мързелив. Казваш той харчи твоите пари, но е много важно къде и за какво ги харчи, ако ги харчи за негови удоволствия е едно, ако с тях купува продукти за храна и прахове за пране е съвсем друго нещо.
А тези обвинения за излизането в майчинство са глупави, след раждането двамата родители имат равни права да излизат в майчинство, така че спокойно той може да отглежда бебето и да взема добавките за отглеждане на дете на негово име.
Лично познавам няколко мъже които отглеждаха бебебтата, докато жените им работиха за да градят кариера.

23.   Работещите мъже пък не са толкова секси. Нямат такъв хубав ген за децата, не възбуждат толкова, не правят толкова добър секс. За една жена това е голяма дилема. Не е само до удоволствието. Вие какво предпочитате - красиви или осигурени деца? Изборът изобщо не е лесен! Грозните деца остават грозни доживот, и животът ги мачка всячески - а хубавите деца винаги могат да се изучат и да имат хубави професии, да не говорим че животът винаги ще им дава повече заради хубостта им.