Мъжът ми беше пил и ми призна, че е спал с други
Здравейте, от 11 години съм с моя мъж, но от 5 години сме женени.. От тогава той всяка вечер пие и буквално се промени.. изобщо не е този, с когото се запознах. Миналата вечер пак беше подпийнал и от дума на дума се изпусна, че бил спал и с други. На сутринта като му казах отрече, но аз вече не му вярвам. Той се държи много лошо с мен убиждаме и ме обвинява за всичко. Секс правим рядко, той ходи и по дискотеки също.. На 35г. е имаме и дете, което прави нещата още по-сложни. Дали наистина ми изневерява според вас?

Коментари

1.   Самият факт, че ходи по дискотеки без теб, е достатъчно притеснителен и без изневерите. Трябва да спре алкохола, иначе само по-зле ще става. Алкохолът е ужасно нещо. Имам приятел алкохолик, знам колко е лошо. Аз заради него и вече почти не пия алкохол (веднъж на година да пия).

А моята бивша негодуваше, че не пия изобщо алкохол и съм скучен...

2.   Да. Щом и ходи по дискотеки, работата е ясна.

3.   Не - абсурд! Сигурно ходи по дискотеки за да пие!

Как мислиш? Казал ти го е и още питаш!

4.   Това си е вече битово, най-вероятно ще стане по-зле ако го позволиш, трябва да сложиш някакви граници. Много често това което описваш води до домашно насилие, което не ти го пожелавам.

5.   Не те притеснява алкохолизма му, а че може да е спал с други жени?
И говориш за алкохолизъм от години! Ако това, че бута където и когато може ще ти е мотива да му биеш шута- много ясно, че щом и по дискотеки ходи и пие, го и слага когато може.

6.   Докато има толкова наивни жени, ще има и боклуци..

7.   Щом ти е казал, но алкохолик не ти трябва.

8.   От автора.. Забравих да допълня, че сега той ми е сърдит, вместо аз на него и каза, че повече нямало да ме докосне. Но според мен ме изкарва лошата, за да си хойка без да му е съвестно.. Моля за вашето мнение и съвети, защото аз съм объркана.. Благодаря!

9.   На такъв мъж не може да имаш доверие за нищо, така че да, вероятно ти изневерява

10.   Здравей, ами съжалявам, че мъжа ти се държи така с теб. Защо не правите секс повече, ако ти си причината.. не бих те разбрал. Стремиш ли се за връзката ви, секса се прави от двама. Ако е възможно, опитай да му обясниш, че няма право да те обижда и се държи грубо с теб, поради много причини и опитайте да сте сплотени и да работите за семейството си. А дали ти е изневерявал, мисля, че ти сама знаеш отговора. Но вероятно това го мъчи, ако има поне малко сърце в себе си, опитай да му простиш, ако видиш, че се разкайва. Ходенето по нощите не е добро нещо. Там изкушенията са доста. Ако е възможно, опитайте да ходите заедно понякога, би трябвало да е забавно и така, за детето ще се намери кой да помага, ако е малко. Въобще, поговорете и, ако е възможно се запазете, няма смисъл от упреци и виновни.

11.   Възможно е да изневерява. По-лошото е, че се държи лошо с теб.

12.   Евентуалната негова изневяра ти е най- малкият проблем! Осъзнай се- такъв мъж ли искаш- алкохолик и вербално агресивен? Защо се е променил? Може да не му харесва съжителството с теб, примерно. Говорете за проблемите, за причините, изневярата е следствие, вземете общо решение и всеки по пътя си.

13.   Ми вървежен е пичагата. Хересват го жените.
Ще спи и с други разбира се.
Нали не щете грозни мъже?

14.   Напълно възможно е да ти изневерява. Все пак казваш, че рядко правите секс. Просто мъжът ти явно го прави с друга и затова правите секс рядко.

15.   Сега, понеже си жена, теб ще те обвинят за всичко.. Ти не го привличаш, ти го дразниш с нещо, бла бла. И любимото ми "Такива си ги избирате". А истината е, че много малко в наши дни не са такива.

Като ходи по дискотеки, с него ли ходиш поне от време на време, или след като роди, край, затворник вкъщи? Имаш ли помощ отнякъде?

Правите секс рядко - от кога и защо? С номерата с работата, напрежението, умората ли ти излиза?

Вкъщи задълженията равно ли се разпределят, или всичко чака на теб?

Звучи ми като мъж, който няма кой знае какви отговорности и се чуди какво да прави. Кога има време за напивания, за изневери.

И после жените сме били такива и такива, на 35 сме били "лели" от раждания... Е, с такива плейбои как да е? Много удобно. Една вкъщи да му готви, чисти и гледа детето, а той навън - по живота.

Сядате и сериозно говорите какво правите нататък. Ти си му жена и майка на детето му, искаш мъж и баща, не леке. Ще ти говори с друг тон, ще излизате заедно, като двойка, ще ти осигури помощ, ако трябва. Ако не иска да се загуби семейството.

А баща нямаш ли, да си поговорят двамата как се отнасяш със съпруга и майка?

16.   Питане в женски форум:
Смятам да зарежа моя, но се притеснявам, че без мен ще е по-добре! Какво да направя?

17.   За съжаление по-малкият ти проблем в случая е, че изневерява. Основното е че е развил зависимост към алкохола, а това е началото на края. Ти си описала част от симптомите, които с времето ще се задълбочават. Имала съм кратка връзка с алкохолик и такива хора не стават за семейство и още повече за гледане на деца. С времето все повече ще се налива, скандалите стават перманентни, а нормалните разговори невъзможни, по-нататък някои стигат до физическо насилие. Страшни манипулатори са и започват да лъжат много, като в един момент поради пиянството развиват нещо като деменция и не си спомнят какво са говорили. И започват да измислят нови и нови глупости за да замажат издънката. И да прагът на задръжките при пияниците е нисък и нямат скрупули да си легнат с някоя, ако им се отдаде възможност. Много често и сами си го търсят защото се включват първичните им инстинкти и стават като животни. И в моя случай се издаде за разни неща на пияна глава, като беше забравил какво ме е лъгал преди за бившата си и така схванах, че е имало залитания. Също така не му пукаше да говори и за жени, коя била готина и т. н., въобще пълна скръб. Отказването от тази зависимост е много трудна, ако той не се осъзнае няма да стане, ако ще на челна стойка да застанеш. Накрая може и някоя венерическа болест да ти лепне без да си спомня къде е бил. Лъже те, че не е спал, просто се е усетил и замазва. Зарезвай го докато не си станала съзависима, т. е. да се обречеш цял живот да си тровиш нервите и най-вече да обремениш психиката на детето си, това е вредна за него среда.

19.   От 1 до 6. Честно казано има немалко хора с проблем с алкохола в България, повечето мъже. Като добавим и хора с проблем с наркотици, на част от жените може да им се наложи да седят сами или такива да избират. То в България приемаме за нормално всеки ден след работа да пиеш по 200 грама ракия, но реално това пак си е човек с проблем с алкохола, който може да е склонен към това да стане алкохолик.

20.   Еми да. 100 % ти изневерява. Даже ти го е казал директно. Много си наивна. Кашкаво очакваш, да доведе някоя вкъщи и да ги видиш ли, за да повярваш. Започвай и ти да му изневеряваш. Друг избор нямаш, щом те е вързал с дете.
Между другото ако имаше малко опит, щеше да знаеш, че мъж, който не прави секс с теб, прави с други. Мисли трезво.

22.   И ти продължаваш да си с него, защото? Мен пиенето всяка вечер би ме притеснило дори още повече от изневярата. Израсъл съм с баща алкохолик и ти казвам, че тепърва ще става по-лошо и няма оправия с това нещо. Спасявай се на време, докато не си влязла в ролята на жертва, защото после и на теб психиката ти ще се изкриви и дори няма да го напуснеш, ами ще си теглиш цял живот с него. Ей го майка ми е живия пример. Станала на 60 и още търпи побоища всеки ден и се надява някой ден баща ми да се оправи.

23.   Той стои с теб само, за да има ядене. За друго не му трябваш, освен за ядене и чистене. Обещавам ти, няма да става по- добре. Да, изневерява ти на 1000%!

Използва те както си иска, мъж който не си спазва обещанията и лъже, не е мъж.

Мн важно! Детето ти особено ако е момиче- взема пример от теб! Обещавам ти, ако останеш с мъж, който не те обича, даваш този пример на дъщеря си или сина си- един ден и те ще са в същата ситуация, спести си наставленията тогава!

Той ти се прави на сърдит, защото знае, че е виновен и за да избегне отговорност, ще направи ТЕБ виновна! Това е типичен нарцисист и ти си луда да му се връзваш!

Следващият път когато те обвини за СОБСТВЕНИТЕ му грешки, ливни му вода в лицето! И повече никаква вечеря за този нехранимайко! Храниш едно зло! Което накрая теб ще изяде! Обещавам ти го, обещавам ти, че за всичко само теб ще вини и никога няма да се промени! За него си само една слугиня която да лъже и мами както си иска...

Звездичка

24.   От автора... Някои хора наблегнаха на темата за секса, но кажете ми как да имам желание да правя нещо с човек, който мирише на алкохол, който ме убижда постоянно, който вече ми е станал чужд, но същевремено съм толкова обвързана с него, че не става да си тръгна от днес за утре и трябва да търпя...

25.   Търси си друг, този не е твоят мъж.

26.   Аз като се напия веднага почвам да се хваля колко пички съм наебал и колко съм изневерявал.
Само че това само в нетрезво състояние и няма капка истина.
Просто като съм пиян обичам да се фукам.
Затова и гледам да не пия пред жена ми- да не се хване на глупостите дето дрънкам.

27.   Алкохолик ли е - бял ден няма да видиш, а за детето да не говорим. Бягай докато е време и си още млада. Достатъчно са няколко години, в които си видяла, че всеки ден пие. Ако останеш след 10 години, симптомите ще са още по-дълбоки, а ти ще съжаляваш че си пропиляла безсмислени нерви.

29.   4, остави кекса, остави изневярата, ами обърни внимание на алкохола. Трябва да ти светне лампата, докато още може да спре. Ако стане истински алкохолик, дали ти е изневерил, ще ти е последния проблем.

30.   27
"Алкохолик ли е - бял ден няма да видиш"
- Ахъм, точн тка, на времето му се викаш: да се изпляскаш като чекия на мокър пясък.
"Бягай докато е време и си още млада"
- май вече не е много млада, а има и дете.
БайДъУей, жените като че ли харесват алкохолици.
Аз почнах да чукам когато започнах да пия юнашки. Когато бях млад и не пиех и капка си карах само на чекии.
А и мъжът на авторката потвърждава тази хипотеза.

31.   До 30 от 27 Не те знам на колко си години, но не случайно има една приказка "Курварлъкът е до време, пиенето е до гроб". Не си първият, нито последният, който се е подхлъзнал по това да пие за да си сваля задръжките и да изглежда по-освободен и интересен за мацките. Само, че има едно голямо НО Това е доста коварна стратегия. След време, защото никой не седи вечно млад, алкохолът започва да оказва доста неприятно влияние на качеството на ерекцията. Не от жени, а от по-големи мъже съм чувала: " Който иска да ебе, не трябва да пие! " Аз бях попаднала на един, който от 20 годишен - алкохол, купони и свалки с мацки. Еми на 44 е, сам, почти импотентен, трудно го вдига, а се опитва да се преструва, че нищо няма, жалка работа. Пияндурството му вече е битово и с някакви оръфляци като него. И какво да седя да се преструвам, че ми е много готино ли? Айде няма нужда. Така, че всеки си плаща за тарикатлъка рано или късно. Безплатен обяд, /в случая пиене/няма!