Нормално ли е да си пишеш с човек от противоположния пол, когато си във връзка?
Вие как мислите по въпроса? Аз лично имам доста момчета приятели от детството ми, но те никога не са ми правили каквото и да било намеци и дори не водим кореспонденция в чат, а излизаме на по кафе, за да разкажем какво ново има в живота ни.
Да, обаче след 7-годишна връзка на мъжлето ми изведнъж от някъде му дошло желанието да си пише с други жени и то колежки. Не говорим за някакви писаници единствено относно работата, а и за водене на разговори ежедневно. Нормално ли е това или си набивам филм в главата? Защо на мен не ми се струва нормално? Може би, защото в един по-ранен етап от връзката ни беше правил същото, макар че дълго време след това не повтори заради скандал. Аз ли нещо не му давам и изобщо може ли да продължи подобна връзка, след като явно не представлявам само аз интерес за него… Някои ми казват, че съм много дребнава, а не бива. Просто дадох прекалено много години от живота си на този човек, дори компромиси заради него (ако бях сама щях да живея в момента в друг град) и не искам един ден децата ми да страдат, защото ще се чудят по празниците при кого от двамата да бъдат…

Коментари

1.   Зависи. Приятелство между мъж и жена няма, всичко е френдзона.

2.   Не, не си въобразяваш. Мъжете нямат интерес към жени, без сексуални подбуди. Просто са мързеливи и не биха си правили труда да завързват уж приятелства.

3.   Авторке, по принцип не е нормално, но зависи твоя приятел(не го наричам съпруг, защото пишеш, че сте във връзка) защо го прави?

Дали, защото му липсва нещо при теб или просто за развлечение - като смята, че не е проблем?

Впрочем, ако нямате сключен брак - не можеш да имаш никакви претенции към него, защото сте само едни съквартиранти!

4.   Не само си дребнава, но и си обсебваща, и задушаваща. Само с теб ли трябва да говори приятелят ти? Аз че съм жена е непонятно за мен, а той не знам как те търпи. Такива тесногръди хора като теб могат да убият волята за живот на човек.
ж, 25

5.   Категорично НЕ! Ако се чуваш с някой от противоположния пол рядко, веднъж на седмица, не излизаш с него често, тогава да. Но да си пишеш всеки ден или през ден, да излизаш без половинката си редовно с човек от противоположния пол, е абсолютно и тотално неприемливо в сериозна връзка! Ти си напълно права за мен и е нормално и ти също да нямаш близки приятели мъже, с които да си пишеш често.
М31

6.   Не е нормално, мъжете си пишат с други мъже, ако искат да си говорят. С една жена няма какво да говорят, най- много да чакат да им се отвори парашута.

7.   Повечето изневери стават на работното място, ако някой мъж пише на колежка значи му е интересна.

8.   Или и двамата имате карт Бланш, или нито един. Не можеш ти да му казваш, че контактуваш с приятели от детството, но той с колежки да не контактува. Или спирате и двамата, или няма как. Не поставяш честно картите на масата. Тези неща се дискутират в една връзка и във всяка връзка е различно.

9.   Значи ти си излизаш на кафенца с "приятели" мъже, но когато мъжа ти си пише с колежки е проблем...

Ей тва е днешната жена... Тотално объркано същество брат...

10.   Адски филм. Наистина си дребнава и имаш двоен стандарт, нулева обективност да видиш, че го правиш същото и повече, оправдано супер незряло, че не се брояло, щото не било на чат ами на кафе (което е по-сериозно и щеше да полудееш, ако той го правеше). Порастни, пък после за деца да си мислим.

11.   Според мен си набиваш излишни филми. Нормално е човек да общува с всякакви хора. Поне от написаното от теб, това мисля. Разбирам те, както и притесненията ти, но ако той е решил да е с теб, с теб е. Ако не е, каквото и да направиш, няма да бъде. Ти като жена, имаш достатъчно добра интуиция, но и не бива да имаш излишни и натрапчиви притеснения.
Жена на 30 .

12.   Да ти прави впечатление нещо такова, няма смисъл, а децата те ще порастват и ще поемат по своя път в живота, важно е със създаденото от тях семейство какви празници ще имат, общовалидно е.

13.   Има такъв тип хора, като него. Има желание за нещо ново, флирт или лека закачка може би. Съгласи си се, че еднообразието погубва.. Не съдя никого, той няма да се откаже от теб, но явно има нужда от нови емоции и усещания, типажът му е такъв, . Незная какво друго да кажа, но не го съди има такива мъже и такива жени

14.   Щом го наричаш "мъжлето", работата е бегала. Ако нямаш уважение към другия не очаквай и той да има. Айде развеждай се, и без това само си търсиш повод. Явно е модерно сега.

15.   това че мъж и жена не могат да бъдат приятели е пълна глупост, просто повечето мъже са примитивни хиени. Аз лично имам много добра приятелка, не я харесвам по онзи начин грам, но често излизаме на лафче, говорим си като има нещо и познавам и други с моя опит, които не са правили опити когато въпросното момиче остане сингъл.

пиша го до коментиращите, нямам съвет към авторката

16.   Голяма част от днешните жени нямате елементарно уважение към човека до вас.

17.   Не, не е нормално.
Имах 10-годишна връзка, като в даден момент на мъжа до мен явно му омръзнах по някакъв начин и започна да си пише във фейсбук с разни други жени.
Направих го няколко пъти на въпрос и той - "нищо не искам от тия хора, просто съм учтив, завързвам контакти, просто жените отговарят повече от мъжете".
Е, да, чудесно, но един ден се прибрах по-рано от очакваното и видях компютъра му включен и на екрана - фейсбук отворен с изскачащи съобщения.
Естествено, погледнах. И какво да видя... Ами една му праща снимки по сутиен, на втора ѝ пише "ти какво харесваш в леглото", и даже в деня в който съм била на погребение на член на семейството ми, е ходил на среща в "приятелка" без да счете за нужно да ми казва.
Та така... И аз си мислех, че е нормално и няма проблем, никога преди това не съм го ревнувала дори когато бившата му се пробваше да прави мизерии, и така - докато категорично не видях с очите си какво се случва зад гърба ми.

100% не е нормално и няма защо да си пише с други жени. Ако има нужда от други жени, да си ходи при тях. ;) Не става така да спи в твоето легло и да си играете на връзка, а после някоя друга да получава грижа и внимание вместо теб.

18.   От 5 до 15. Невъзможно е мъже и жени да са близки (подчертавам близки) приятели. Почти винаги, да не кажа винаги, се появяват чувства от единия към другия. Не сме биологично създадени да сме близки приятели с противоположния пол. Не е нужно дори да е от мъжа към жената, може да е обратното. При мен се е получавало и така, уж си пишем и излизаме като приятели, мен не ме привлича физически изобщо, а тя иска да правим връзка.

Друг пример давам. Моя позната, която си имаше много сериозен приятел, си пишеше редовно всеки ден с друг неин, , просто приятел". Гаджето и, което дори и предложи брак, много възроптаваше срещу това да си пише с друг мъж. Тя го наричаше ревнивец. Отказа му предложението за брак и след няколко месеца тръгна с мъжа, който и бил просто, , приятел".

Това са пълни глупости, че имало близко приятелство между мъж и жена. Такива неща може да ги разправяте на децата, докато им обяснявате за Дядо Коледа и Великденското Зайче.
М31

19.   От 5 до 3. Не съм съгласен с последното, хората не е нужно да сключват брак, за да са в сериозна връзка. Има двойки, които имат деца, живеят на семейни начала, а са без брак. Бракът е личен избор, а не условие за сериозна връзка.

20.   3 - Ами като са само едни съквартиранти, тя не е длъжна да му готви и да му пере кирливите гащи и може да се забавлява с някой пич.

21.   От 5 до 17. Точно така, като ти си до него, за какво да си пише с други жени? Ти трябва да си му най-добрия приятел, а не някакви си, , жени приятели". Просто те е, , gaslight"-вал. Аз също ако започна това да го правя във връзка, да си пиша с разни жени редовно (били и приятели от миналото), това би означавало, че търся друга. Това го казах и на моята бивша приятелка, че има една от три причини да си пиша редовно с друга жена:

1. Да накарам приятелката ми да ревнува
2. Да си хвана нова приятелка
3. Да я пазя за резерва, ако нещо се обърка с приятелката ми и скъсаме

Само че за разлика от мен, други мъже и жени ще лъжат половинките си, ще ги заблуждават (, , gaslight"-ват), че не правили нищо кой знае какво, че търсили, , просто приятели". Приятел ти е гаджето! Той/тя трябва да ти е достатъчен!

То дори третата причина да е, само да има резерва под ръка, това дава на човека пълна свобода и сигурност да прави каквото си поиска във връзката, защото има резерва насреща. Това също тотално унищожава взаимоотношенията.
М31

22.   Еми човещинка си е.... Сещаш се

23.   Категорично НЕ.
Нито приемам твоето поведение за приемливо (да излизаш с мъже на кафе), нито неговото.
Вие вече нямате истинска връзка, а бутафорна. Губите си времето.

24.   Аз също си пиша/говоря и виждам с приятели, но не се опитвам да налагам на мъжът си да не прави същото.
Много години сме заедно, също сме си и най- добри приятели с него. Първата година имаше някакви истерични пристъпи от негова страна, но като му казах, че следващият ще е последен, с мен не може да си позволи липса на уважение, нито опити да ме ограничава или ми налага негови си страхове- разбра правилно и дотам приключиха тези изцепки.
Говори с него, разберете се. Щом на теб не ти прави проблем да се виждаш с приятели (както виждаш и тук в сайта, повечето налагат свои комплекси, страхове т. н във връзките си) с какво право ти ще го правиш.
Кажи му какво те притеснява и, че се надяваш на коректност от негова страна, както и ти си коректна.

25.   До 24. Тези твои, , приятели" мъже са ти, , приятели" само, защото си показала ясно, че нищо повече не може да очакват. В момента, в който има несгоди при теб и мъжа ти, тези твои, , приятели" веднага ще ти се присламчат. :)

26.   Н 25, ще изхвърчи на мига от моята среда. При мен границите са съвсем точни и ясни.

27.   Според мен не си изяснила ясно поста си, и хората се бъркат, въпреки че аз те разбрах. Две важни уточнения - женени ли сте? И второто - имате ли деца?
Защото по начина ти на писане аз разбрах че първо - след 7-годишна връзка, вие все още сте гаджета. И второ, говориш хипотетично за деца някой ден т. е. деца няма. Много лошо. Май трябва да се говори повече на младите, още в училищна възраст за междуличностните отношения, фазите в живота, и най-важните решения, които хората трябва да направят в живота си. Едното е образованието и професията, второто е бракът и третото е изборът да имаш деца.
А това да губиш живота си заради човек, който очеизвадно не те е оценил да му бъдеш съпруга, и си търси други варианти, вместо да има доблестта директно да приключи с тебе, и да не ти губи времето повече... Просто нямам думи. От негова страна е много нагло, но от твоя е безотговорно към самата себе си, към собствения ти живот. Не мислите в перспектива и тези решения ще ви изядат главата някой ден.

28.   От 25 до 26. На тези мъже изобщо не им дреме за граници. Ти си им резерва на тях при положение, че нещо скъсаш с мъжа си. Веднага ще отидат при теб. Ама щом ти е комфортно на теб да имаш ухажори, а мъжът ти да има директна конкуренция, ок. Това не е сериозна връзка.

Затова и е глупост такова нещо като близко приятелство между мъж и жена. Не е възможно аз да съм приятел с жена по същия начин, както съм приятел с някой мъж приятел. Жените го знаят също много добре това, просто като някои коментиращи тук, обичат да имат ухажори и флиртове да правят, под претекст, че са им, , приятели" (така си оправдават поведението), с които разбираш ли, се виждат почти всеки ден и си пишат почти всеки ден.

30.   Н 28, ок, щом за теб не е сериозна връзка на 19 г :)))
За нас е здравословна. Не принадлежа на мъжът си, нито той на мен.
Обещали сме си коректност, не да принадлежим и живеем според страхове на други/ят.
Коректност не значи, че никога няма да се разделим, значи, че именно ще го направим ако един от двамата не е ок във връзката или иска да е с друг човек. Няма да се лъжем както може би бихме правили ако другият се смята за "собственик" на душите и телата ни...
За мен е изключено по принцип да лъжа и мишкувам и то човек, който ми отговаря със същата коректност.
Нямаме подобни драми и страхове между нас.

31.   От 25, 28 до 26, 30. Самият факт, че мъжът ти (най-малко в началото, вероятно и после донякъде) е бил против това да се виждаш с твои мъже приятели, а те са продължили да се виждат/комуникират с теб (те знаят много добре, че мъжът ти няма как да е ок с това), показва колко малко уважение те имат към мъжа ти и връзката ви. Аз лично трябва да съм много долен, за да започна да говоря редовно с жената/приятелката на мой приятел, на него да му е неприятно, а аз да продължавам да общувам с нея. Това само по себе си също показва, че това не са никакви, , просто приятели", а ухажори, които атакуват връзката ви редовно, с твое позволение.

32.   До 31
Как няма да са доволни, като самата тя им дава сигнали, че желае.
Дамата, разбира се, ще каже, че "това е просто приятелство", но за мъжете са си надежди.
Храни си самочувствието. Всичко се връща някога.

33.   Н 31, това само показва, че ти налагаш своите страхове и комплекси на другите. Жената до теб трябва се съобразява с твоите страхове и да живее според твоите емоционални липси. Има си психолози за това.
Именно е уважение към личността ми, както и аз уважавам него да не се опитва да ми налага/отнема/потиска нищо, не съм ничия емоционална патерица и не бих била.
Аз съм с мъж, не с истерично, комплексирано, уплашено момченце да не би други да го изместят. Ако на мен ми няма доверие, няма какво да правим заедно, и двамата бихме били по- добре сами в такъв случай или с други.

34.   От 31 до 33. Има голяма разлика между неоснователно недоверие и основателно. Мъже да ти пишат редовно и да излизат сами с теб, дори след като това е неприятно за мъжа ти, е тотално неприемливо в сериозна връзка! Аз ти го казвам като мъж, който не се замесва с обвързани жени (които са ме и притискали да излизаме и са ми писали те), аз трябва да съм страшно долен и да имам пълно неуважение към мъжа на тази жена и към връзката и, че да виждам, че на него му е неприятно и да продължавам да комуникирам по същия начин с нея. Аз ако съм реално просто приятел или колега с жената, дори нищо да няма между нас и мъжът и да е филмар, пак ще ми стане свръх неудобно, ако видя, че съпруга и не одобрява аз да контактувам с жена му по такъв начин. Най-малкото ще се отдръпна, за да покажа, че нямам сексуален или интимен интерес към жена му.

Щом тези мъже продължават да си пишат и излизат с теб насаме, без мъжа ти, въпреки, че виждат много ясно, че това не се харесва на мъжа ти и виждат, че това може да се възприеме за флирт, значи са ухажори! Никой няма да се замесва до такава степен с обвързана жена, с риск да си навлече неприятности, ако реално има просто приятелски интерес, а не сексуален или интимен интерес.

35.   До Номер 33, от кога границите на мъжа означават комплекси? И не намираш ли за абсурдно жената да си излиза на кафенца с приятели, да си пише с тях, а да налага ограничения и да прави проблем на мъжа си, че той комуникира с колежките си.

Аз също нямам намерение да се занимавам с курви! Или и двамата спазваме правила, или се разделяме. Не може само единия. Еле пък тя да си прави каквото си иска и в същото време да ми налага забрани и да ми прави проблеми за неща, които самата тя прави.

Твърдението ти е пълен абсурд и доказва какви изроди сте жените в днешно време. Ако искаш стабилно семейство и деца, ще трябва да се съгласиш, че подобни неща изобщо не са правилни. Това е поредното нещо, което крещи за много навъртяни сексуални партньори.

От коментара ти личи, че си на не повече от 20 и вероятно ти пишат адски много хора. Оттам идва заблудата ти, че можеш да си правиш каквото си искаш. Само че това не води до здрави отношения. Ако имаш това поведение, рискуваш след време да си самичка. Никой не иска курва до себе си!

36.   Н 35, границите на който и да е извън мен са дотам, където започват моите! Наруши ли моите- сбогом!

37.   До 36

Това важи и за теб, но ти отказваш да го приемеш, затова говориш като не обвързан човек. Или си залюхано пуберче и много ти пишат в социалките и се заблуждаваш, че си много желана, или си някоя на 35, която никой не иска. Ще си говорим пак след време. Границите на мъжа също са дотам, докъдето ти нарушаваш неговите. Такива като теб рано или късно хвърчат от връзката.

38.   Абе какви връзки, вие нормални ли сте. Не четете ли какво пишат жените. Ще се вижда с мъже, но вие няма да се виждате с жени. Не може да си пишеш с колежки, но тя може с приятели. Кви връзки, не разбрах? За обувки ли? Още ли има балъци дето се връзват да са гадженца?

39.   Не, не е нормално!