Обичам друга
Здравейте, не съм сигурен защо пиша това и въпреки това ще опитам. Аз съм женен, но влюбен в друга. от 5 години сме женени и всичко вървеше идеално, до момента когато не разбрах че тя ме лъже за доста неща. Естествено това ме нарани много, при положение, че си давал всичко за този човек. Работата е там, че за времето което сме били женени никога не съм спирал да имам чувства към бившата си. Имаше период, в който ги бях забравил тези чувства найстина. Просто не мислех за нея, но откакто пак бях наранен по един или друг начин пак се върнаха. Контакта с бившата също се възстанови и чувствата започнаха да се връщат и да стават все по силни. и мисля че са общи. Обичам жена си, изминахме дълъг път заедно, но не ми харесва това да съм нараняван и лъган, това да се колебая и да се съмнявам. Относно другото момиче не знам как ще потръгне, но вътрешно знам че ще съжалявам ако не опитам. Просто съм на половин, дали е правилно да зарежа всичко което е сега за да опитам нещо което не е сигурно. Дали ако опитам ще си проваля живота или ако не опитам ще го проваля. Дали ще съжалявам и дали да следвам сърцето си или да си седя на задника и да търпя заради това което сме имали с жена ми. Това е дилемата в моят живот. Благодаря на всички отзовали се.

Коментари

1.   Само ти си мислиш че те обичат, едната те лъже, другата просто се разсейва с теб, а ти големия Ромео, без право на мнение. Обичал и двете виждаш ли, голям любовчия, голяма любов.
Загубен живот, не след дълго ще разбереш че живееш в илюзия и че на нито една от тях не и пука за теб.
Докато си слабохарактерен и се държиш типично по женски, няма да има жена, която да те желае, камо ли да те обича.

2.   Тоест лъжеш и се подиграваш на жена си. Лъжа и подигравка.
Като ти е толкоз мила бившата, отиди на спиш пред вратата и да скимтиш.
Сетил си се за нея, защото жена ти не ти обръща внимание и те е напрегнала. Но вместо като нормален, голям и зрял човек
да си гледаш семейството, си се сетил за жена отпреди сигурно 10 години. Не е любов, а скука. Защото ти трябва валидация и някоя да ти каже колко те бива.
Горката жена, омъжила се е за лъжлив нарцисист.

3.   Авторе, в никакъв случай не се опитвай да започнеш отношения с бившата си приятелка, защото вече имаш жена!

Това ще бъде изневяра! А изневярата е сериозен и тежък грях, с който човек първо прогневява Бога! И второ - това е предателство, мерзост и низост! И от светска гледна точка - също е голяма простотия!

Така, че е тъпо, грешно неправилно от всички гледни точки!

Просто прогонвай тези помисли и не им обръщай внимание! Те са от лукавия(дявола), който се стреми да погуби човека!

Старай се да мислиш за друго. Намери си нови и душеполезни занимания и мисли за тях!

Не се поддавай! Бъди твърд и мъжествен - както днес чествания Свети Димитрий Солунски! Бог да ти помага да устоиш!

4.   Миличкия, бил наранен, защото жена му го лъгала. А ти не я лъжеш, нали? Чувсвата ти са били винаги само за нея.
И всичко бил давал, завалийката. А тя сигурно нищо не дава?

Два въпроса:
1. За какво те е лъгала жена ти? Ако е за това, че ще яде супа, пък вместо това е яла сагети, е направо смешно. Но от мъжете в тоя сайт очаквам всичко.
2. Търсиш ли си причина да започнеш нещо с бившата и искаш просто нашето насърчение?

5.   Бях в подобна ситуация, връщах се при бившия си няколко пъти, накрая дадох последен шанс заради себе си и бях казала, че пробвам последно и ако не стане -дотук. Поне спрях да го мисля и нямам желание нито чувства вече, доказах пред себе си, че това не е моят човек. Иначе щях дълго да го мисля и да не мога да се освободя от емоциите към него.

6.   Не казваш бившата любов във връзка ли е?
Не казваш че би опитал да разговаряш откровенно с настоящата за да видиш дали нещата могат да се подредят отново.
С бившата любов, изживей това, което имате, но ако женат се промени, остани с нея. Макар, че и в двата случая си малко в неистинност. Защо се разделихте с бившата любов, не забравяй това?
Труден казус
Живота си няма да провалиш, ако си честен към себе си, към това, което чувства сърцето ти и не се поддадеш само заради нагона. Труден казус....

7.   Не ги обичаш, не обичаш никого извън себе си всъщност.
Не получиш ли абсолютно одобрение и подкрепа, има ли собствено мнение, което не съвпада с твоето, тичаш да търсиш друга, която ще е по "мама" да си те глезка и да не ти "наранява" чувствата.
Щом сте възобновили контакт с бившата, върви пробвай с нея и освободи жена си, без това не можеш да бъдеш мъж, защо да я товари със себе си. Пък другата като знае, че си женен и се усуква- баш сте си един за друг, поне за малко.
Че като те види свободен и ревящ на врата и, и тя ще се огледа за мъж, но поне ще сте се опитали във вашата си ментална кочина.
Недей да заличат и жена си във вашата кочина, освободи я от присъствието си.

9.   Чакай сега... Много си наранен, че жена ти те лъгала, затова си решил, че пак си влюбен в бившата, която винаги си обичал, ама избирателно забравяш за този факт като всичко с жена ти е наред? И сега на свой ред ти лъжеш жена ти, бившата не е ясно и нея дали не я залъгваш, но ти си жертвата в ситуацията, така ли? Слез на земята и спри да губиш времето на хората, в случая и на двете жени, като не ти харесва нещо ставаш и си тръгваш.

10.   За какво те е излъгала жена ти? Кажи 5 нейни лъжи.

11.   Стой си където си, разни бивши няма смисъл да ги помниш, щом не сте заедно, гледай си сегашния живот, другото няма смисъл, минало е.

12.   Щом те наранява жена ти, ти не й обръщай внимание. Дори и да седнете да говорите, ще те изкарва теб виновен за всичко, което тя прави. Или ще са комплекси, заради теб, или ще е ниско самочувствие пак заради теб, и щом всичко ще е заради теб, гледай си живота и кефа. Няма да я оправиш, нито тя ще иска да те почуе.

13.   Ти не заслужаваш жената, която е до теб, да бъде твоя съпруга, тя ако те е лъгала за някакви битовизми, а повечето жени лъжат за подобни неща. Не е като лъжата която криеш ти в момента, как може дори да спиш спокойно до тази жена, когато друга ти е в главата, как може да я гледаш в очате изобщо, по-добре я остави защото заслужава повече от теб, а до другата щом е приключено преди е имало защо, но явно си глупак и имаш нужда да повтаряш грешките си, за да разбереш защо преди си, си тръгнал.

14.   Първо много е важно да обмислиш: за какво се разделихте с бившата, дали е за нещо, което е било въпрос на грешки на младостта, външни причини или непреодолими ценностни различия. Второ бившата ти има ли семейство в момента, да не би да й е само за разтуха и да бягате и двамата от реалността. Ти не споменаваш дали имаш дете, не знаем и за бившата дали е с деца, защото това усложнява нещата и прави задачата почти невъзможна. Аз съм била в сходна ситуация, с тази разлика, че знам и крайният резултат, защото си позволих да го изживея за втори път с мъж, с който имахме връзка преди 7 г. Тогава той беше с жена и дете, макар и във влошени отношения с жена си и тя знаеше за мен, вторият път аз съм с мъж и дете, той вече беше сам, разделен с жена си от няколко години. Просто си разменихме ролите. Еми не се получи, даже след втория път спрях окончателно контакт с него, постъпи с мен по същия начин, както и преди години. Явно хората не се променят, излъга ме както и тогава, явно съм си мислила, че за да търси път към мен го е осъзнал в годините, научил си е уроците, но не. Единственото хубаво нещо от цялата история е, че няма да си задавам въпроса "Какво щеще да стане ако.. ", както и разбрах, че това нещо, което съм си мислила на 30 г., че е голямата ми любов се оказа някаква пълна илюзия, най-накрая дори и с негативен резултат разбрах истината. За това от горчив опит знам, че миналото нито може да се повтори, нито е здравословно да вадиш призраци, човек трябва да продължи напред, щом се е разделил с някой значи е имало защо. Не прави тази грешка, освен ако не си от 1 % изключения от правилото. Но пак няма как да го разбереш без да пробваш. Изборът е твой.

15.   Разбирам, че се чувстваш наранен и лъган, но ти какво правиш, нараняваш и лъжеш жена си. От друга страна сещаш ли се защо се раздели с "бившата"? Защо се ожени за жена си и защо не си се женил за бившата.
Смятам че щом си се оженил за жена си следователно нямаш чак толкова силни чувства към бившата, просто бившата те познава и знае как да ти подкоси краката, но ако с нея живеете заедно 5 години, няма да имаш по щастлив живот от този с жена си.
Нещата стоят така, собствената съпруга, жената с която живееш, се показва пред теб изцяло с хубавите и с лошите си качества, освен хубави моменти с нея ще имате и спорове и неприятни моменти. Това е единствената причина да е по приятно прекарването с "чужда жена" докато си женен. Жената с която се виждаш извън дома си ще я виждаш по често в добро настроение, а лошите й качества тя ще пази за себбе си докато не заживеете заедно, а повярвай всяка жена, както и всеки човек си има както добри, така и лоши качества.
Единствения ти казус е колко тежки всъщност са лъжите на жена ти и можеш ли да простиш. Ако са прекалено жестоки и непростими нейните лъжи, сменяй жената, но не очаквай новата жена да бъде безгрешна и на нея все за нещо, някога ще се наложи да прощаваш.

16.   Иначе тя те лъгала, ама ти нея не. Бившата като я обичаш, защо е бивша? Да си беше стоял при нея. Кажи на жена ти и всеки по пътя си. Не я лъжи.

17.   Еми трудно се ляга с човек, който те мами. И едва ли става въпрос за супа и спагети, споменати по-горе. В такива ситуации се появяват преграда и съмнения, които тровят взаимоотношенията. И пред автора се появява алтернатива - бившата. Можеше и да е друга жена. Ако няма деца и др. зависимости, може сериозно да помисли за бъдещето извън настоящото семейство.

18.   Пуританките с презрителното отношение, къде бяхте, когато жени питаха какво да правят като са влюбени в женен мъж или се чудят от кой от двама да си изберат?

19.   Имате ли деца? Ако нямате, не се колебай. Зарязвай и двете, стой малко сам и тогава си търси трета. Не обичаш нито едната, нито другата. А дали те те обичат? Спорно е. Със здраве!
Ж

20.   Моя бивш ме остави и замина в друга държава от комплекс и заради майка му тръгна с дружа. Обичахме се и трудно го преживях дълги години. И след като се ожени не знам дали е щастлив, но много се подвежда... дано е щастлив. Защото не ме търси. Стигала му онази жена. Не знам как може да го мисли изобщо..

21.   Щом те лъже тази, а обичаш бившата си, върни се при нея. Ако имаш деца, ще ги приеме ако те обича.

22.   Животът е твърде кратък, за да живеем без любов. Защо си го причиняваш? Децата поемат по своя път един ден като се оженят и пак оставаш в този брак в същата схема но вече остарял... За кратко време сме на тази земя. Докато си се обърнал и сме остаряли за миг.. е сякаш.. Не сме млади.. а ни се иска...
Имаш два избора. Смело напред към любовта или към търпението без нея.. в този живот.. Друг няма да има.

23.   Имаш ли деца? Защо се раздели с бившата преди време? Тя какъв човек е? Питам, защото истинската обич лекува и хората живеят в хармония, а ти живееш нещастлив и искам да помогна някак да те насърча да се бориш. Какви лъжи те нараниха от съпругата ти?

24.   Защо сте се разделили с бившата и за какво толкова те е лъгала жена ти, че така да изтинеш към нея. И да, имате ли деца?

25.   Как се разделихте с бившата ти жена? Защо я остави? С какво новата ти жена си я предпочел? Как ви е разделила? Правила ли е интриги и злобеела ли е по бившата? Опитвам се да си обясня тя с интерес ли дойде при теб, с лъжи още оттогава ли и с времето да си ги видял, а в началото да те е лъгала без да си разбирал. Защото има жени заради пари тръгват с някой и лъжат и интриги въртят. След време тези ръжи излизат наяве някои, други не. А тя щом е лукава и двулична, само ако се влюби и я хванеш с друг мъж, ще я разбереш истинското й лице защото тогава ще се промени леко поведението й въпреки, че ще го крие.. Отделно когато човек обича, сърцето има вътрешен разум който го тласка към правилния път. Ако обичаш предишната, означава че или тя е по-съвместима с теб и в леглото и като характери, или че има нещо което грябва поне като приятели да изживееш с нея... А щом жена ти те лъже, значи не заслужава да ти е жена. Защо се мъчиш? Деца ли имаш? Колко са? 2, 3, 5?

26.   Пробвай да сте приятели с нея и така ще имаш и жена и приятел.