Отвръщавам се от миналото й
Аз към на 20, тя на 19.
Заедно сме с нея от половин година, с течение на времето исках да разбера за нейното минало. Е, разбрах но вече 1 месец се чувствам погнусен и не ми излиза от главата. Имала е едно сериозно гадже преди мен, били са заедно 2 години. Той й е първия, аз втория и този факт ме яде от вътре. От опит знам, че първата любов не се забравя и след това не обичаш толкова силно. Постоянно си мисля, че все още мисли за него, а знам че не е така. Обича ме, уважава ме но просто не мога да спра да мисля за миналото й. Всеки път като се чуем, пишим (за два месеца ще сме от разстояние) просто няма тази тръпка от мен към нея?
Само да спомена че той й изневерил.

Има ли как да спра да мисля за нейното минало?
Или да я оставя?

Коментари

1-50 от 61

1.   Бъди благодарен, че изобщо имаш какво да ебеш. На някои по-затворени, срамежливи момчета и дъртите лели на 40-45 не им пускат.

2.   Всеки има минало. Ти девствен ли си бил преди нея. От заглавието бях останала с впечатление че в темата ще става въпрос за жена с над 20-30 бройки. Нещо с теб не е наред. Дори и да се разделиш с нея така ще се чувстваш с всяка следваща. Или си търси девствена, за да си спокоен. Но дали ще се получи връзка никой не знае. Тя може да иска да експериментира, а ти да си й скучен. Общо взето изглеждаш като комплексиран мухльо и по-вероятно момичето, от което сега се отвращаваш да ти бие шута.
Ж, 25

3.   Остави я. Ти си с дълбоки комплекси, разбери се със себе си вместо да тровиш чужд живот.

4.   Тя, ако е била само с един, пак добре! На 19 г. момичетата са с по 5-6, а някои и с повече.

5.   Брат, ти ако си намерил момиче, което е било само с 1 на 19, трябва да си биеш гъза в тавана от радост. Днешно време такива са 1 на 1000000. Почти всички на 19 вече са опердашили един футболен отбор, а ти си се разтръшкал за 1. Божееее

6.   Ей параноик, само ще я отблъснеш, щом е с теб от доста време явно го е забравила споко

7.   Като прочетох заглавието очаквах нещо, което наистина би трябвало да те отврати от нея и чак изпитах съжаление към теб, обаче това, което си написал е тъпотия, честно ти казвам. Имала един приятел преди теб и вече голямата драма, все едно някакво престъпление е направила, или е сменяла момчетата всяка седмица. И само споменаваш, че той ѝ е изневерил, а не тя на него..
да, в някои случаи първата любов никога не се забравя, но щом се е стигнало да раздяла, значи си има причина и човек продължава напред. Ако първият ти партньор те е тормозил, задушавал, държал се е зле с теб, защо да не е възможно след време да срещнеш правилния човек, когото ще заобичаш, независимо от това, че някога си също си обичал друг човек?

8.   О какво минало има толкова, вземи си девствена, няма да има минало, за бъдеще не се знае.
Изобщо защо я разпитваш, нали сега е с теб?
Тя да не те чака теб, по- добре да е имала връзка, отколкото да се чуди дали иска теб и е била само с теб и да иска да види как ще е с друг.
Миналото си е минало, какво го ровиш.

9.   Оф, от заглавието човек ще си каже, че е била по витрините 20 години.
Не осъзнаваш ли, че на 19 години особено в днешно време, някои момичета имат такъв навъртян километраж, че твоята приятелка с едната си бройка, с която дори са били в двегодишна връзка си е направо девица.
Какви са тези разбирания от млад човек?
Щом изпитваш такава погнуса и се отвращаваш, директно я освободи от присъствието си и си търси девственица, по възможност сляпа, щото нали тя може и да не е спала с мъже, ама може да е гледала, гледала...
Че ти в утрешния ден може да превъртиш играта и да решиш да я попребиеш така лекинко, заради "миналото" ѝ! Ужас!

10.   Иди на психолог, не знам какъв друг съвет да ти дам. Не е нормално мисленето ти.

11.   Махай се и оставяй момичето на мира, не тя, ти си недостойни за нея. Махай се, затвори се някъде и чети, чети, чети. Живееш в 21 век, на в 16. Ле ле млади хора, "ядро го", много ограничени вярвания. Горното момиче, ако цнае с какъв се хваща. Що не провериш в предишен живот с кого е имала връзка.

12.   Много си заблуден. Като хванеш някоя, за която си 15-ти или 20-ти, тогава се оплаквай. По-добре е, че не си първи и може по-трезво да мисли, а не да прави драми и да ти опъва нервите.

13.   Попаднал си на нормално момиче. Абсолютно нормално е, за 19 г. да има само един приятел. Защо страдаш, че не си и първи? Ти имаш проблем с поведението и отношението си към нея, не тя с теб. Твоето поведе какво е? Болни амбиции, чувство за малоценност?
А това с единствената любов, е малко наивно, ако човек се пуска във всяка връзка( колкото и малко да са ) с отношение и чисти намерения, всяка любов може да се запомни с нещо хубаво

14.   Първия мъж с който жената е спала става генетичния баща на децата. Тогава мъжът си предава цялата генетична памет. Тъй че повечето мъже не са съвсем бащи на децата си. По принцип всеки мъж с който жената е спала оказва влияние на потомството. Но най- много първия който предизвиква най силна мутация не гените на жената. Неслучайно в миналото се е държало жената да остане девствена до брака. В много държави все още е така. И там се наблюдават в пъти по- малко вродени заболявания и децата са по- витални.
Авторе, имаш право да си недоволен.
Намери си девствена. Дори и да не остане с теб, децата и ще носят нещо и от теб.

15.   Четиринадесети, а ти не си съвсем на себе си.
Генетичният баща на децата е техният баща, ама буквално.
"Не случайно" в миналото не са имали технология за доказване на бащинство и това е конкретната причина за необходимостта от целомъдрие.
Ако обичаш посочи източника на статистиката за държавите в които се наблюдават по-малко вродени заболявания и децата са с по-добри жизнени показатели?
Колко мъка има на този свят...

16.   Нормално е да се чувстваш така. Все пак са я ползвали, не е напълно нова. За щастие само 1 път обаче. Представи си, ако беше 4-5 пъти, да не кажа повече, че тия са по-зле и от проститутките.

17.   До №14 Явлението, за което говорите се нарича ТЕЛЕГОНИЯ. Пускал съм пост на тази тема, но не се прие еднозначно, основно от по-красивата половина, в която определено мъжете не влизат, както и от демократичните -неолибералисти. Няколко цитата: """"Майчиният организъм е способен да възпроизведе у децата черти на предходен партньор на жената, който не е биологичен родител на поколението й, но е биологически по-силен от истинския баща, твърдят експерти по генетика.
Сред учените отдавна се водят спорове дали това необичайно явление, наречено телегония, съществува при хората или е характерно само за определени животински видове с вътрешно оплождане.
Според експерти решаващо влияние върху потомството на жената може да окаже неин предходен партньор и по този начин той, а не бъдещият баща на децата, да определи генофонда на потомството. Научното обяснение е, че семенната течност носи генетична информация и част от нея, попадайки в половите пътища на женския организъм, достига до яйчниците и зародишния епител, от който се създават яйцеклетките.
Върху него сперматозоидите се разпадат до гени и някои вериги от тях могат да проникнат в клетките на зародишния епител. По този начин съзряващите клетки, готови за оплождане, стават носители на гените на предходни представители, които се проявяват чрез признаци в следващото потомство.
Телегонията е доказана с редица експерименти и наблюдения при някои животни. Регистрирани са множество случаи, при които гени на предходен мъжки индивид са оказали влияние именно върху наследствените белези на чуждо поколение. """"" И още един цитат :"""""""Основоположникът на висшата социология Григорий Климов повече от 50 години изучава някои явления в човешкото общество, които винаги са били забранени, както в Съветския съюз, така и на Запад. Това са дегенеративните процеси, комплексите на властта, разрушението, саморазрушението и други негативни тенденции в човека и обществото.

Г. Климов обобщава по-ранни изследвания – на Чезаре Ломброзо, италиански професор по криминална антропология, и докторите Кинси и Свядощ – световноизвестни сексопатолози, но и ги допълва с нови закономерности в резултат от Харвардския проект, които са заложени в основата на психологическата, идеологическата и друга работа на западните, в частност американските специални служби в страните от СНГ.

Статистиката на д-р Кинси от Института за сексуални изследвания, която излиза през 1948 г., подействала в Америка като взривена бомба. След нея американците се заели да изследват наследствените процеси, в които участва и Г. Климов.

Законът за телегонията – наследствеността

Основният закон за наследствеността в медицината се нарича „явлението на първия самец“. Но вероятно нашите деди в тази област знаели повече: в първата брачна нощ мъжът предава на съпругата си: образа на духа и кръвта, енергията на една година от своя живот, за износването на потомството, дара на майчинството – грижата за детето, родовата генетична памет на девойката, любовта и самия себе си.

Оттук следва, че първият мъж, който е отнел девствеността на девойката, е единственият баща на децата, която тя ще роди в живота си, независимо колко мъже ще има в целия си живот. Но другите мъже променят генно-полевия фундамент – генетичния портрет, на нейните деца, което води до болести и израждане на рода. """"""//Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

18.   А тя коя поред ти е? Пета, десета?
Ревност до безумие. Радвай се, че на тия години не е спала с половин квартал.

19.   И какво значение има с колко е била преди да те срещне ако сега ти е вярна и държи на теб? Ти го изкара все едно е спала с целия град. А твоето минало за пример ли е, че сега я съдиш за няма нищо? С това търсене на теле под вола накрая ще останеш сам, моето момче!

20.   До 14 - По голяма глупост не бях чувал, а днес гледах премиерът нинпо телевизията. Смятай, колкомсинзле, тц тц тц...

21.   Ти имаш някакъв проблем, кое има да се отвращаваш, не е била с 10-20. Ако искаш девствена, търси си такава.

22.   Стига го провокирахте да си търси девствена, такива вече има само в основното училище. А за това ще го окошарят ))) Жалко за момичето, вероятно ще му отрови живота.

24.   14 съм,
Аз лично за себе си считам че не може със сигурност да се каже дали телегонията съществува или не. По принцип наукатя я отхвърля, но има доста хора, вкл. и учени които вярват в нея. Някои считат че е изследвана, но резултатите умишлено се прикриват заради шока който могат да предизвикат. Имам и някои наблюдения които ме карат да мисля че в някои случаи се проявява.
За един мъж е най- добре ако попадне на девствена девойка да се опита да създаде семейство с нея. Тогава ще е 100% сигурен за потомството си. Аз поне бих го направил ако можех да върна времето назад.

"Стига го провокирахте да си търси девствена, такива вече има само в основното училище... "
- казват че 20% остават девствени докъм 18- 20 годишна възраст. За мъж под 30г. има шанс да попадне на такава. И най- добре да не я изпуска.
Аз лично не виждам защо девойките почват да се плющят с който им падне на 15- 16 годишна възраст. От познати жени знам че на такава възраст рядко стигат до оргазми. Някъде чак към 25 и нататък почват да се кефят на секса.

25.   Авторе, не казваш ти с колко жени си бил преди нея?

26.   За пореден път се убеждавам, че българските мъже са страшни комплексари. Остави момичето. И без това ще ѝ почерниш живота.

27.   20, как разбра че е глупост?
Може би на теб не ти харесва.
Защо никой не търси жена преспала с 50 или 100 мъже?
Защо жените намалят бройката като ги питат?

28.   До 14 и 17.
Терминът "телегония" се отнася към стара хипотетична идея в наследствеността, която не се подкрепя от съвременната наука и генетика. Според тази идея се твърди, че наследствеността на децата може да бъде засегната от предишни сексуални партньори на техните майки, като техните характеристики също могат да бъдат наследени. Законът за телегонията не съществува и не е част от научно установените принципи на наследствеността. Наследствеността се изучава чрез генетиката и молекуларната биология и не се базира на стари митове или хипотези.
Важно е да се отбележи, че телегонията не е подкрепена от съвременната научна общност и е смятана за дезинформация. Наследствеността се определя от генетичния материал, който се предава от родителите на децата. Генетичните характеристики на децата се определят от техните биологични родители и не се променят от предишни сексуални партньори на майката.
Теорията датира от древногръдската империя и е по-скоро още едно извинение на мъжете да подтискат жените-тези мъже които мислят по такъв начин. А като вземем предвид съвременните методи за контрацепция, мъж и жена могат да осъществят полов акт без контакт кожа в кожа. Каква телегония ви гони?
Някога се е смятало, че Земята е в центъра на галактиката, но всъщност там е слънцето.

29.   Леле леле от кое се отвращаваш повечето момичета на нейните години са спали с 50 момчета ти си седнал да се вайкаш че не си и бил първият. Ако си мъж на място и се държиш добре и всичко ви е наред защо трябва да мисли за някой друг

30.   28,
В нераждали жени откриват мъжки гени. Това навежда на мисълта че гените от спермата се абсорбира по някакъв начин от женския организъм.
Предполага се че мъжките гени от спермата предизвикават мутация. Само хипотеза- не казвам че е доказана.
Все пак гледам че предположението за телегония здраво бърка в здравето на някои жени. Ако са се чукали само със свястни момчета какво ги бърка от кой са гените на децата им?
Аз лично не виждам нищо лошо мъжете да предпочитат девствени жени за съпруги или такива с минимално количество сексуални паркньори.

31.   До 15
"в миналото не са имали технология за доказване на бащинство и това е конкретната причина за необходимостта от целомъдрие. "
Глупости. Нали не я взимаш бременна? Защо според теб трябва да е девствена?
Плюс това, като я вземеш девствена, няма гаранция че децата ще са от теб. Пак няма технология за доказване на бащинство?
Както се казва, през счупен прозорец никой не знае колко котки са минали.

32.   Ако обичаш посочи източника на статистиката за държавите в които се наблюдават по-малко вродени заболявания и децата са с по-добри жизнени показатели?

33.   Аз пък се отвращавам от мисленето на автора. Кой си ти бе, да не си арабски шейх? Разкарай се от момичето, не го заслужаваш!

34.   29
"момичета на нейните години са спали с 50 момчета"
Това сериозно ли? Може и да има, но колко % са?
Я девойките да напишат когато са били докъм 20г. с колко мъже са спали.
Предполагам повечето с не повече от 2- 3. А някаква част и с 0.
Този супер лесен достъп до секс за жените го направи и супер не интересен.

35.   28,
"... телегонията не е подкрепена от съвременната научна общност и е смятана за дезинформация. "
И да е истина няма как да бъде подкрепена. Цяло поколение ще бъде изгубено. Много от мъжете няма да имат желание за семейство и деца. Девствените жени ще станат изключително ценни. Ще бъдат родени много малко деца. Можеш да си представиш какъв удар за обществото и икономиката ще бъде. А някои жени заедно с децата си ще бъдат изхвърлени на улицата. То ще е нещо като трета световна война. Поне за западния свят. Ислямските държави няма да бъдат засегнати.

38.   Нещо се обърка, ако се повтарям извинете ме.
До №28 ЦИТАТ:::""Някога се е смятало, че Земята е в центъра на галактиката, но всъщност там е слънцето. """Искрено се надявам, че познанията Ви по генетика, не са като тези по астрономия.. Слънцето не е център на Галактиката, а на "нашата" Слънчева система, В нашата галактика има няколко стотин милиарда слънчеви системи и диаметърът И е на 100 000 светлинни години. Бъркате Кеплер, Коперник, Джордано Бруно, Галилей. Ако съм Ви засегнал-извинете ме. Имам позната генетичка, която работи в сертифицирана лаборатория за генетични изследвания и тя казва, че броят на генетични проби за доказване на бащинство е скочил значително. Защо ли???
Тема за размисъл/ЦИТАТ::"" сред американците расте търсенето на девственици. И ако това е тенденция, реално ли е да се очаква възстановяване на нормите на нравствеността в Америка, и свързано ли е пропадането на човечеството в глобалната безнравствена криза, с поредната световна икономическа криза? И ще тръгнат ли по пътя на възстановяването на нравствените норми, другите отклонили се към аморалността, държави, като Франция, Германия, Англия, Русия и т. н. Търсенето на девственици в Америка не е куриоз, защото доста драматични се оказаха за САЩ последствията от нравствената разпуснатост: само наркоманите там са 55 милиона. Картината на упадъка допълва и фактът, че там работи само половината от трудоспособното население. Но особено впечатлява интеллектуалният упадък: половината възрастни в САЩ не могат да напишат и писмо... Търсенето на девственици е предопределено от увеличаващите се уродства, понеже разпуснатите преди брака момичета, после раждат наркомани, извращенци, инвалиди и психично болни... Това повдигане на съзнанието в Америка дава надежда... То се подсилва и от факта, че през последните години са престанали да пушат 40 процента от американците. А това е крачка към възстановяване на физическото и нравствено здраве на обществото. А по какъв начин влияе девствената чистота, на здравето на поколенията? Народите до скоро не са знаели отговора на този въпрос, но те са знаели много примери за раждания на лоши потомства, от хойкащи момичета. Затова нравствено падналото момиче считали за развалено и недостойно за женитба. Връзката на девствеността с качеството на потомството успяли да обяснят генетиците, които открили миналия век явлението телегония, - доказващо решаващото влияние на първия мъж в живота на жената, върху цялото и потомството. И именно първият, а не бъдещият баща на децата й, залага генофонда (биологическата основа) на потомството на всяка жена, независимо, кога и от кого, тя ще ражда деца в бъдеще. Който е нарушил девствеността и, той става генетичен баща и на бъдещите деца на жената. Безспорно, момичетата трябва да знаят това, преди да се решат на интимни отношения! За съжаление, мнозинството дами не са осведомени за това наследствено таинство. И в следствие на това, първият им мъж обикновено се оказва, не най-добрият, по физиологични и нравствени качества. Той, първият, вече е порочен само от това, че е използвал доверчивостта на младото момиче, и това, че няма жизнен опит. Затова момичето, използвано по такъв начин, и изоставено, справедливо се е считало за изпуснато и развалено. Именно мъжът, с не много добри качества, е заложил в бъдещите и деца, не добър генофонд. Затова нашите предци са презирали отстъпилите девици, и не са позволявали да се женят за техните синове. Но откриването на телегонията скоро било скрито от хората, понеже открехвало таинствените завеси за съдбите на множеството обикновени, а и велики хора. За засекретяването на телегонията била намерена, и даже включена в енциклопедията, удобната фраза, че уж телегонията не била подтвърдена... Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време".

39.   Ако идеш с друга и не знаеш за другите й мъже, по-добре ли ще ти е, може да са над 10 и да има и негри.. Това момиче все пак не е била с още 10, а само с 1. Как може да мислиш такива глупости...

41.   За телегонията- глупости на търкалета. Значи, жената може чрез търкане да приема гени на мъж, а мъжът не й ли донася по същия начин гени на чужда жена?
Не се ласкайте толкова от собстените си гени, че кой знае какви гени носим на хора, които изобщо не сме чували, виждали или познаваме. Вие до кое поколение познавате роднините си? Знаете ли със сигурност от какво са били болни, какъв характер са имали или какви лоши постъпки. Дори да знаете пра-родителите си, изобщо не знаете какви са били на младини.
Психарско е да броите партньорите на партньорите. Най-малкото, не сте сигурни какво знаете и какво е премълчано. Някой да е девствен не значи, че е целомъдрен. Най-страшни са комплексари, които едва са се докопали до секс и вместо да бъдат щастливи и доволни, че имат другарче, че се чудят как да се валидират. Ами, ще се валидирате с качества, а не с претенции.

42.   17 много обосновон коментар, но имайте предвид, че дори начина на мислене може да промени гените ни.

43.   Ако е вярна теорията "телегония" защо мъжете се сърдят, че търсим високи, красиви и здрави мъже? Нали се предполага, че им "абсорбираме гените" (въй какви божества сме жените) значи, че има защо да искаме най- най доброто! И ако най- доброто е само 5 % от мъжете, Еми тези 5% ще ползваме, а лошият материал... си е негов си проблем, ние не щем да "абсорбираме" лош материал.
Ех, добре, че са мъжете да ни отворят очите :))))

45.   До 38.
Извини ме, допуснах грешка, действително исках да напиша слънчевата система но бързах и го съкратих до нещо съвсем друго, доста груба грешка обаче.
Но като цяло източниците ти на информация са мъгляви и не са подкрепени от реални доказателства. Телегонията не е открита миналия век, а възниква през древногръцката античност и се развива в различни форми през историята. Понятието било известно в древен Рим и се разисквало от философи и учени като Аристотел. Този вид теории обаче не е приет в съвременната наука и генетика, тъй като не съответства на научно установените принципи на наследственост и генетика. Надявам се не си привърженик на астрологията, би било много разочароващо.

А до 14.
Държавите, в които се наблюдават по-малко вродени заболявания и децата имат по-добри жизнени показатели, обикновено са развити страни, с висок стандарт на живот. Някои от тях са:

Дания
Швеция
Финландия
Норвегия
Швейцария
Холандия
Япония
Канада
Австралия
Германия
Тези държави са либерални, признават еднополовите бракове и секс преди брака не е осъждан от мнозинството.

И пак към теб.

В коя енциклопедия е включена телегонията?
Кой и кога е направил проучване търсят ли се девици в Америка?
Имаш позната генетичка, която работи в сертифицирана лаборатория, какво е общото с достоверността на една фалшива хипотеза?
Първият мъж с който една жена е бил може да е със значително по-добър генетичен материал от този за кого се жени или от когото ражда деца.
"извращенци"...

47.   45, единствено десантчика твърди че телегонията е доказана. Източниците му са предполагам ненадеждни, понеже надеждни няма. Аз лично считам че не е сигурно нито че съществува, нито че не съществува. В този случай на науката не може да се вярва понеже щетите при доказване на телегонията са колосални. Много по удобно е да не се изследва, а наличната информация (ако има такава) да се скрие.
Затова за пичовете които могат е по- добре да си намерят девствена девойка и да я пазят като очите си. Дори да няма телегония нищо не губят. Предполагам че такова семейство ще е много по стабилно отколкото с мацка изчукала се със 100 пича в коли, кенефи на дискотеки и други места.
41,
"Значи, жената може чрез търкане да приема гени на мъж... "
Ми с с търкане май не може. Ти не си много информирана какво представлява секса. Твърди се че става чрез спермата която се абсорбира и разгражда от яйчния епител. В този случай секс с презерватив спира телегонията. Има изследвания които показват че някои жени имат чужд (мъжки) генетичен материял. Изглежда че такава абсорбция наистина има.
"а мъжът не й ли донася по същия начин гени на чужда жена? "
- някои телегонисти считат че обмяната на генетична информация става на ниво биоенергетика и засяга също и мъжете. Тогава и с презерватив няма спасение. Но на мен това ми се вижда много в сферата на научната фантастика.
"Някой да е девствен не значи, че е целомъдрен. "
- разясни го това. Според мен това значи. Да не би и обратното да е вярно?
"Най-страшни са комплексари, които едва са се докопали до секс... "
- защо са най- страшни? Според мен не са страшни. И на тях накрая им провървяло.
"... и вместо да бъдат щастливи и доволни... "
- от къде знаеш че не са щастливи и доволни? Навярно са доволни задето ебът.
"Психарско е да броите партньорите на партньорите. "
- може и да е психарско но се прави. Най добре е ако и двамата имат приблизотелно еднакъв брой. Но ако на пича му е първата а девойката вече е минала през десетина, нормално е и на него да му се иска да опита и с други жени, да не остане по назад от мацката.
"... защо мъжете се сърдят, че търсим високи, красиви и здрави мъже? "
- това само които са ниски и некрасиви- искат и те секс, разбираемо е.
"Нали се предполага, че им "абсорбираме гените""
- искат да абсорбирате техните гени, а не на някой друг. Егоизъм така да се каже. Но няма далавера да правиш семейство с някоя която е абсорбирала много гени от други мъже (пак егоизъм). Не дай божи и на такива от африка или от малцинствата.

48.   Глупости, това, че бившият й е първи, не означава че още го обича или че пък го е обичала повече от теб. Много е вероятно ти да си по- подходящ за нея и тя да те обича повече.

Black Sabbath

49.   Седемнадесети,
Мислите могат да променят гените?
Кога, как?

50.   45
"Първият мъж с който една жена е бил може да е със значително по-добър генетичен материал от този за кого се жени или от когото ражда деца. "
- може и да е бил, а може и да не. Например може да е от малцинствата, или чужденец от африка.
Пък вески иска деца с негов генетичен материал. Ако ще са от първия мъж, по- добре той да си ги отглежда.

51.   До №45 /28/. Отговарям на Вашите въпроси. Не съм биолог, нито генетик-Инженер съм по телекомуникационна електроника- мултиплексиране на цифрови сигнали и разпространение на електромагнитните вълни /СВЧ/. Старши научен сътрудник к. т. н. /Ph. D/ Възрастен съм, изкарал съм сравнително тежка военна служба, като школник и старшина -школник в парашутно -десантен батальон по време на "тъмните" години на социализма, много преди "перестройката". Моята позната, за която питате нищо не е казвала относно телегонията, просто не сме го обсъждали, а само спомена, че е рязко е нараснало количеството на генетичните изследвания за доказване на бащинство. Чудно защо ли? . Аз само цитирах, едни материали, в един друг пост пуснах и преводни от руски и английски, но английският ми превод не е"качествен". Само не разбрах защо така ми "скочихте"-Скачали са ми толкова пъти и на татамито, и на улицата, и в батальона при отиграване на прийоми на бойното самбо. Ама недейте така, сега остава и съпругата ми да я накарате, не че и тя не ми е скачала. Та пак един цитат, нито една запетайка, пунктуация, не е променена:::""Доказателството за телегония е научно. Телегония: как да забременееш от един и да родиш от друг
Понякога родителите славянски видбебе се ражда с тъмна кожа. Случва се обратното: тъмнокоси и кафяви очи родители се недоумяват защо имат синеоко червено бебе. Някои се опитват да обяснят това като ефекта на телегонията при хората.
Генетичният материал на всеки човек е уникален. Какви признаци и характеристики на външния вид са криптирани в него, понякога не можете да предположите. Естествената миграция води до факта, че има смесица от раси, негроидна и монголоидна кръв се влива в кавказката. След това децата получават генетична информация, която, тъй като е рецесивна, може да не се прояви до определен момент. Как се появи концепцията за телегония? Дори Аристотел го е казал полов актс мъж, след което жената не е забременяла, се отразява на външния вид на бъдещите й деца. Възможно е същото предположение да стои в основата на изискванията на много нации за чистотата на булката.
Концепцията за телегония възниква по време на формирането на теорията за еволюцията и активния подбор. Коневъдите се опитаха да кръстосват чистокръвен кон с мъжка зебра, но потомството не се получи. След известно време тя беше кръстосана с чистокръвен жребец, но роденото жребче имаше тъмни ивици по крупата. Впечатлени, учените продължиха изследванията си. Подобно явление се наблюдава при подбора на гълъби, кучета, коне. По аналогия с животинския свят се извършва прехвърляне към хората. Телегонията при хората - истина или невярна? Генетиците и просто традиционните лечители и екстрасенси се опитват да разберат това.
Каква е същността на феномена телегония? Ефектът от връзката с първия мъж или влиянието на първия мъж се обяснява с факта, че след полов акт сперматозоидите, останали в гениталния тракт, проникват в яйчниците. Те действат върху епитела на фоликулите и го променят със своя генетичен материал, вграждат се. Това води до латентна черта, която се разкрива след зачеването. Така се оказва, че блондинка се ражда на тъмнокожи родители или обратното.
Защо телегонията е невъзможна за хората?
Опитите да се повтори експериментално явлението телегония при животните се провалиха. Няма доказателства, че това е възможно. Въпреки че някои не изоставят опитите да приписват раждането на деца с противоположни признаци на този фактор.
Елементарните познания за механизма на клетъчното оплождане дори няма да ни позволят да предположим възможността за телегония. Генетичният материал на майката и бащата включва 50% от общия хромозомен набор. Сливането на яйцеклетката и спермата води до образуването на ембрион с пълен комплект. Цветът на очите, косата, съдържанието на меланин в кожата, височината, формата на лицето и неговите части са генетично обусловени. Всички знаци се делят на рецесивни и доминиращи. Ако качеството доминира (например кафяви очи), тогава при получаване на такъв ген детето ще бъде с кафяви очи. Ако чертата, напротив, е рецесивна (сини очи), тогава тя ще се прояви само когато се комбинират два такива гена.
Трябва да се отбележи, че телегонията се приписва при кръстосване на породи животни. Хората, за разлика от животните, нямат породи. Расите и националностите са напълно различни. Като доказателство за липсата на телегония някои смятат сурогатното майчинство. Засаждането на ембрион в тялото на друга майка не води до раждането на дете, подобно на тази жена. Той естествено наследява външния вид на своите генетични родители. Подобни експерименти са проведени и при животни. Бяла мишка е инокулирана с ембрион с черна козина, не са настъпили промени. В светлината на ненаучната природа на такъв факт като телегония при хората, как да очистим една жена от нея, не си струва дори да мислим. Това е идея, която се превърна в основа за оправдаване на целомъдрието в някои религиозни движения и секти. В научния свят той принадлежи към раздела на суеверията и остарелите фалшиви теории. Теорията на телегонията при хората предполага, че първият сексуален партньор на жената засяга бъдещите й деца, дори ако са от друг мъж. Все още се водят разгорещени спорове дали теорията за телегонията е вярна или невярна, доказателствата се опровергават и в същото време се търсят начини за пречистване от влиянието на първия човек. И също така умовете на жените се притесняват от мисълта - възможно ли е да се спасите от ефектите на телегонията, ако се предпазите с презерватив?

Кобилата на лорд Мортън. Тази история е описана от Чарлз Дарвин и се случи с доста породен кон: 7/8 арабска кръв, 1/8 английски. Тя е била чифтосана веднъж с квага, а след това с чистокръвен жребец. След този инцидент, потомството имаше палто, тъмни ивици и петна, типични за квага. По всички признаци се оказа, че жребчетата имат 1/16 от кръвта на кваг, въпреки че физически той не им е баща. Опровержение: По-късно самият Ч. Дарвин и някои учени стигат до заключението, че външните знаци могат да бъдат архаично проявление. Освен това много жребчета могат да имат ивици, дори ако кобилата не се е чифтосвала със зебра или квага.
Развъдчици на кучета и гълъбиТе отдавна знаят за телегонията и не позволяват на своите домашни любимци да се чифтосват с неродословни животни. Ако гълъбът се свърже със сизар поне веднъж, е позволено да се изгуби - от него вече няма да има чистокръвни гълъби, определено ще се появи знакът на сизар (цветът на перата, формата на клюна). Същата история се случва и с кучетата - стопаните ревностно се грижат тя да не забременее от мелез. Опровержение: при птиците семенната течност на мъжа може да се съхранява дълго време в гениталния тракт на женската и следователно може да се появи метис след чифтосване с чистокръвен гълъб. Същата ситуация се случва и с други животни, включително кучета.
Олимпиада 80. Няколко години след фестивала на младежта и студентите в славянски семейства започват да се раждат черни деца. Това се обяснява с факта, че по време на Олимпийските игри-80 много момичета влязоха в сексуални отношения с гостуващи гости, включително чернокожи. Опровержение: има твърде малко информация за тези деца и няма 100% сигурност, че момичетата са верни. Освен това няма данни за родословието на родителите. Следователно автентичността на тази история е много съмнителна.
Вълнова генетика. Докторът на биологичните науки Петр Гаряев през 1985 г. се опитва да докаже теорията на телегонията. Той смесва ДНК в епруветка и я анализира с лазерен лъч. В един момент той постави празна епруветка и лазерният лъч прочете предишните данни. Лекарят провежда още няколко подобни експеримента и всеки път лъчът чете данни от предишния експеримент от празна епруветка. Той предположи, че е във вълновата генетика и се опита да докаже теорията си, но не беше взет на сериозно и уволнен. Опровержение: Изследването на Пьотър Гаряев е сериозно критикувано, идентифицирани са грешки и неточности и откровена лъжав неговите доклади.
Кабила Юарт. Известният селекционер К. Юарт чифтосва осем чистокръвни кобили със зебра и в крайна сметка получава 13 хибрида. След това преживяване коне се чифтосваха с чистокръвни жребци, родени са 18 жребчета и нито едно не показва признаци на зеброиди. Така че експериментът не потвърди телегонията, а я опроверга.
Това е най-забележителното доказателство за теорията на телегонията. Именно тези истории и експерименти се цитират като неоспорими факти, но не издържат на проверка, когато се анализират подробно. Тази статия е много дълга, ако желаете може да я прочетете. Приятен ден. Fallschirmspringer--Десантчик --"Навсякъде, по всяко време".

52.   45, това за Норвегия въобще не е вярно, лични наблюдения!

53.   48, Сабатке, става дума за телегония е не кой кого обича.
Твоя първи пич стойностен ли беше?

54.   49,
Чувал съм че цигарите могат да предичзвикат генетична мутация.
Ако е вярно, нищо чудно и спермата абсорбирана от влагалището също да може.
Това за мислите е майтап- някой си прави ташак. Не знам защо се връзваш.

55.   52,
На 45 статистиката е и малко стакмистика.
При арабите има доста родствени бракове. За някои страни дават че към 30 процента са между първи братовчеди. Оттам и много генетични заболявания въпреки липсата на свободни сексуални отношения.
При скандинавците също се наблюдават сексуални отношения между близки роднини. Оттам и деца с дефекти. Спомням си че по някое време шведски активистки искаха да узаконят инцеста стига да не е с цел създаване на деца. То не че някой им го забранява.
И тука по някои теми жени (българки) споделяха че са преспали със синовете си. Но не знам дали просто не са си правили майтап.

56.   Десантчик, голяма боза си изпльоскал.
Поне да я беше превел без автоматичен транслатор. Когато плющеше пички в Съветския Съюз не успя ли да научиш поне малко руски, поне колкото да можеш да превеждаш на български. Много лесно са давали тия PhD-та на времето- на хора не владеещи дори руски и английски. А няма как да си в нещата ако не следиш публикациите поне на руски (по онова време) и английски.
Освен това не си чел това дето си копирал от транслатора.
"Засаждането на ембрион в тялото на друга майка не води до раждането на дете, подобно на тази жена. "
- Сурогатната майка е просто един инкубатор и няма никаква генетична вризка с ембриона. Ембриона носи черти на бащата и другите мъже с които жената от която е взета яйцеклетката е спала (според телегонията). Защо даваш този пример като опровержение на телегонията?
"Бяла мишка е инокулирана с ембрион с черна козина, не са настъпили промени. "
- същата глупост
"Като доказателство за липсата на телегония някои смятат сурогатното майчинство. "
- тук май преполови Чивас-а.
" Хората, за разлика от животните, нямат породи. Расите и националностите са напълно различни. "
- а според мен расите са нещо като породи при хората.
Май няма смисъл да се чете това дето си пейстнал. Пълен нонсенз.

1-50 от 61