Какво бихте направили?
Здравейте. Ако наистина обичате някого и сте готови на компромиси, за да сте заедно, но вече емоционално сте изтощени какво бихте направили? За мен това е първата ми сериозна връзка и първата ми любов, много компромиси сме правили един за друг, прощавали сме си грешките, но на моменти усещам как не съм щастлива във връзката си и просто не знам как да постъпя. Знам, че ако се разделим ще го преживея рано или късно, но ме е страх, че може да направя грешка и да съжалявам. Ако сте били в ситуация, в която много обичате човека и искате да сте с него, но вече сте психически изтощени от повтарящите се проблеми, как постъпихте? Идва ли някога момент изобщо, в който изчезва това раздвояване между ума и сърцето?

Коментари

1.   Дядо ми казваше: "Айде, пътеката! "
На драго сърце бих се разделила веднага. Преди да съм родила две деца и вече наистина да се овъртоля в проблеми.

2.   Късам. Ако някой не ще да прави компромиси заедно с теб, защо да се бъхтиш сама? !
Това не е любов, а токсичност. По-добре раздяла, отколкото сълзи и разбита психика. За какво ще съжаляваш? Милиарди мъже има по света.

3.   Важно е млада ли си или не, имате ли деца или не, общо имущество, кредит. Ако щеш вярвай, но някои хора са заедно само защото имат да доизплатят кредит. Идеални връзки няма, те са в приказките само. Въпросът е кое преобладава, хубавото или не, тогава можеш да решиш. Ние сме изтощени емоционално в много периоди на живота, но това отминава. Виждаш ли бъдещето си с него, това е най-важното и дали е добър човек. Добрият човек винаги е добра инвестиция, независимо беден или богат, защото хората се озлобиха и масово са злобни и се среща рядко.

4.   Бих си взел почивка 2-3 седмици, да не се чуваме изобщо или много по-малко. Да обмислим проблемите и да видим дали може да ги разрешим. Ако в това време добия амбиция, решителност и желание отново да бъда с човека и да разрешим проблемите, нещата според мен ще станат.
М31

5.   Нямате деца, така че такива компромиси с начина, по който се чувстваш, не бива да правиш. Щом от сега е така, нататък няма да става по-добре, влезнала си в циклична връзка и навикът те е затиснал, трябва да намериш сили да прекратиш.

6.   Кажи тези неща на него и по отговора му, ще разбереш какво да правиш.

7.   Без компромиси не може, но зависи за какво точно става въпрос!

Аз винаги съм търсил само сериозна връзка с цел брак и създаване на семейство, затова никога не съм правил компромис с основни неща! Тоест с нещата, които смятам за важни в живота!

Примерно: аз искам да имам деца(и слава Богу - имам! ) а бях се запознал с една жена, която се оказа, че не иска да има деца! Харесвахме се много, но когато разбрах, че тя разсъждава така - веднага прекратих взаимоотношенията ни!

Така, че ти самата трябва да си прецениш и да вземеш решение!

8.   Не съм имал такава ситуация, защото съм започвал връзка само, когато видя, че жената е свястна!
Иначе, още в началото стопирам и приключвам нещата!

Според мен, в твоя случай, ние няма как да ти дадем адекватен съвет! Ти сама трябва да решиш!