Пълна боза
Понеже в последно време сме свидетели на какви ли не квалификации на мъже, жени и т. н., да попитам и аз нещо, което доста ме терзае.
Ако не сте вървежна двойка, а невзрачна. Почти не сте работили, за да отгледате 3 деца, но в последните 2-3 години, прекомерно много ви обиждат, пренебрегват, всяка тежка дума ви удря като шамар, от много време няма секс, чувствате се отвратително.
Какво правя като съм парализирана?
Хем да си тръгна, хем сама ще се издъня.
Имам последното дете да изуча и пратя в университет. Но просто няма да мога. Психологически съм смазана.
Влача се и всеки момент ще избухна необратимо.
А после? !?

Коментари

1.   Авторке, малко объркано си го написала и не всичко става ясно.

Но от това, което разбрах - ще ти дам следните съвет;:

Прочети Новия Завет(втората част от Библията) и особено обърни внимание на глави 5, 6 и 7 на Евангелието от Матея. Там са цитиран думите на Божия Син - Господ Иисус Христос, това са Божествени истински слова!

Обърни се към Бога. Ако не си кръстена - направи го в някой близък православен храм. Поговори за твоята ситуация и със свещеника в храма, той ще ти помогне и ще ти обясни всичко.

2.   Потърси добур неврохирург. Има такива в МБал" Св. Иван Рилски". Вярвам, че има надежда да се възстановиш.

3.   Първо имаш ли собствени средства и къде да се изнесеш?
Второ търси помощ от психотерапевт и потърси работа.
По - добре няма да става положението ти.
Къде е грижата ти за самата теб, децата ще заминат един ден.
Защо си се оставила без собствен доход и социална среда.
Изгради си план по които да действаш без да се обясняваш много.
Потърси си работа, после мисли за квартира, после за терапевт, отделицсе и започни живота си на ново, когато си изградиш независимост, самооценката ти ще се стабилизира.
Не се отказвай успех.

4.   Има много такива семейства, които са такива само на хартия. Най-лесно е да си тръгнеш. Само че, не можеш да избягаш от себе си.

Това, че не сте работили е голям срам за един човек. Децата са си деца, има детски градини. Но вие като възрастен човек и родител би трябвало също да се грижите за семейството си финансово.

Детето ви само ще се изучи, ако иска, вие не можете да му налеете с фуния в мозъка, а парите за университета ги осигурява мъжа ви, щом вие не сте работила дори.

Защо не останете сама със себе си и не се видите за това което наистина сте? Дайте си една равносметка какво вие давате на семейството си, какво наистина представлявате. Вижте се такава каквато сте наистина.

И тогава ще разберете отговорите на вашите въпроси.

5.   Много лошо, че почти не сте работили. Това е огромна грешка в наши дни. Не може да разчиташ на родители, мъж или деца цял живот. Жената трябва да може във всеки момент да се справи сама. Стискаш зъби, търпиш, бориш се, но си заслужава да имаш някаква независимост. А вече семейна е лудост жената да не работи. Не мога дори да си го представя.

Споменавате "парализирана" - здравословно състояние, преумора от домашни и семейни задължения, постоянна депресия, какво точно имате предвид? Защото има огромна разлика и значение. Ако сте в що-годе добро здраве (много хора имаме по-големи или по-малки проблеми, идеално здраве почти няма), започвайте още днес да търсите работа, даже и неприятна, нежелана и т. н., само и само да имате стаж и доходи.

Това "вървежна" и "невзрачна" не го разбрах. Външен вид, образование, характер? Няма невзрачни и вървежни хора, има лоши и добри такива. Има и по-глупави, които от простотия или предоверяване не са се погрижили сами за себе си навремето, но това е друга тема.

Защо и от кога са лоши отношенията с мъжа Ви? Говорили ли сте спокойно и без скандали за проблемите? Или по стара традиция чакаме положението да стане непоносимо и летят "думи като шамари"? Децата Ви знаят ли как се чувствате, какво се случва? Или пред тях се преструвате на щастлива двойка с мъжа Ви?

Въобще.... Поредица от грешки, които сега ще Ви се отразят ужасно, ако се оставите на депресията да Ви победи. Сядате с мъжа и се разбирате като зрели хора, това е. Какъвто и да е, даже да е истерик и по-черен от дявола, Вие сте майката на децата му и съпруга, все още. Да Ви помогне с намиране на работа, да поеме повече задължения вкъщи, да си сдържа малко гнева. Начини има.

6.   Търси работа, квартира и интересен живот.