Коледна кутия
Здравейте! Имам чуденека. Искам да направя като подарък коледна кутия пълна с лакомства, за да зарадвам един човек.
С какво бихте я напълнили вие? Какво бихте направили вие от домашната кухня?
Ще ви бъда благодарна за съвети!

Коментари

1.   С това, което най-много обича въпросният човек.

2.   Защо непременно плюскане? Ще го изяде и дотам.
По-добре нещо, което ще е за спомен и ще влезе в употреба. Зависи от интереси, хобита на човека, но повече ще се зарадва, отколкото от храна, която ще свърши за ден-два.
Разбирам, че искаш да го глезиш и да се правиш на домакиня и готвачка, но ми се вижда доста робско.

3.   Аз може би бих купила от готовите. Гледала съм много красиви кутии с ръчно правени бонбони и надпис.

4.   Такъв богат избор има, че направо е излишен въпросът ти. На мен ми подариха плоска кутия 1 кг на Линдт.

5.   За Коледа ли? Някакви фигурки, чаша например. Може да поръчаш меденки с някакви картинки.
Ако знаеш, че харесва нещо определено.
Бонбони
Шоколад със снимки продават.
Сапунени рози.

7.   По евтино е да я създадеш сама кутията, ако имаш метална кутия от маслени бисквити, облепваш я с коледна хартия, от всички страни, козметика е практично, защото има за цяла година и не се налага да купува, казвам го от личен опит, може да я разграфиш на прозорчета и във всяко слагаш по един козметичен продукт, гланц, сенки, червило, маска за лице, мини крем за лице, мини шампоан, маска за коса, лак, козметични продукти има във дм, мини размери, друго като вариант е да купиш адвент календар с козметика, има най - различни, в make up, в реални магазини също има доста видове, има и с бонбони адвент календари, но не са практични.

8.   Коледни сладки и меденки, баклава, може и малко шише с вино:)

9.   Всяка година една, две седмици преди Коледа, река коледни сладки. Някъде 4 вида, рецептите са в Интернет. После нося на приятели като им отивам на гости. Правя ванилени кипферли, канелени звезди, линдзер и орехови и/или кокоски. Може с това да напълни кутията. А иначе, както някой беше предложил преди това, може да направиш малки торбички, да им сложиш номера от 1 до 24 и да ги напълни и с разни дреболии: крем за ръце, балсам за устни или масло за брада и т. н. Така човека ще може да си отваря всеки ден по една торбичка до Коледа.

Лола

10.   Аз правя много изненади от този тип за приятеля си, но не виждам защо да ти споделям какво и как правя - тези неща са лични и си идват отвътре. Щом ти сама не можеш да се сетиш какво да направиш, няма смисъл въобще да се мъчиш. Купи нещо готово.
Сигурна съм, че ще намериш готови опции от този тип, ако поровиш в гугъл.

11.   7 - Какъв гланц, какви сенки, лак и червило? Подаръкът е за мъж! Предполагам нормален, не травестит.

12.   Купи му мъжки козметичен адвент календар, козметичен комплект също е добра идея има на Нивея и най- различни марки, календар с храни няма смисъл, коментар номер 7 е вариант за жена, което съм писала.