Възрастова разлика
Здравейте, имам приятел който е с 19 години по-голям от мен.
Хората ни се радват, нищо никой лошо не ми е казал нито на него. Обича ме толкова много, не е богат държа да подчертая, нормален човек е. Тук идва момента да кажа, че аз съм на 24 години. Родителите ми единствени са против, въпреки че не го познават. Какво да правя? Ситуацията в която ме поставят на база годините, предрасъдаците им са неосновани. Манипуларат ме и ми поставят ултиматоми. Обстановката около тях ме натоварва, стискат сме все едно за гърлото. Той е толкова възпитан и чаровен човек и страшно държи на мен. Как да постъпя? Той не е лош човек, а и аз съм много влюбена в него.

Коментари

1.   Д, дърт си е! Как да реагират родителите ти като техен набор е с дъщеря им? !
Сега си въобразяваш, че си влюбена, след 2- 3 г ще се срамувам от себе си, но... поне не раждат от него докато ти мине "любовта".

2.   Моя съвет е макс. 11г. И то мъжъ да е по голям. Друго не е добре. Ще се убедиш ако заживееш даже за 6 - 7 месеца. Семеина жена с опит.

3.   Ха-ха, той на 43, ти на 24, когато ти си в разцвета на силите си и в пика на кариерата си, ще имаш човек до себе си, при който ще започнат болежките, че иска да си стои вкъщи и така. Да не говорим, че ако решите да имате дете, трябва да е доста скоро. Ти готова ли си на тази крачка?
И как така на 43 още е сам?

Много ми намирисва на грууминг цялата история.

Научи се, че любовта не винаги е дстатъчна за създаването на връзка и семейство. Аз много обичах мъж, чиито баща е болен от шизофрения, но не можех да причиня това на децата си. Помисли си обективно какво е положението при теб!

4.   Ами ние с жена ми така се взехме. Разликата ни е същата. Имаше хора против, но... това беше преди 10 години.
Вече имаме 2 чудесни деца, поддържам се, и Господ да ми дава здраве и сили да ги отгледаме поне до 20-та им годишнина.

5.   Не пишеш от колко време сте заедно, но да знаеш, 99% от тези връзки се провалят. Иначе всяка от нас е имала по някой батко в живота си, защото е страхотно на млада възраст да имаш до себе си мъж с опит, но както казах, не продължава дълго. Накрая откриваш, или той открива, че не сте един за друг. Така, че лошо няма, но не прави глупост да раждаш дете или да си вярваш, че ще е завинаги.

6.   Когато той е имал гаджета, ти си дрискала в пелените. Когато ти си на неговите години, той ще е на 60. И щв се жалваш, че не сте правили секс от месеци, че не му се излиза, че имаш старец до себе си. Годините си казват думата, никой не е преборил времето. Ако пък е разведен с дете, нещата са още по-зле.

7.   42-3 годишен с 24-годишна. Чичак с младо. След някоя и друга година няма да го вдига. За децата ви ще е дядо.
Стар е. Просто друга не му се връзва на глупостите.

8.   Е, явно си падаш по набори на баща ти.... хаха

9.   Годините си минават бързо. Във връзка особено, 2-3 години период са нищо. Този човек като скоро мине 45-46, вече ще е над средна възраст. На 50 ще е възрастен мъж. А ти ще си много млада жена все още. Ще имате най-вероятно големи различия във вижданията, хобита, дейности. Трябва да отчетеш и факта, че мъжете в България имат ниска продължителност на живота и често страдат от заболявания над определена възраст. Има шанс да се окажеш като гледачка на един старец, на един дядо.

Има го и факторът, че той сега сигурно изглежда все още прилично. Но хората над 45, особено над 50, физически остаряват много.

За мен над 5 години разлика между мъж и жена не е малка, а 19 е огромна. Аз съм на 31 и като излизам с момичета на твоята възраст, виждам, че имаме сериозни разлики в поведение и навици, дори и донякъде във външност (аз все пак изглеждам по-възрастен), да не говорим за мъж на 43 години.

10.   Остави ги родителите ти нека си говорят.. И мен ме заплашваха и поставяха ултиматуми. Но накрая подписахме с този мъж и омекнаха. Още не искат да се запознаят с мъжа ми, нито са го виждали. Ние сме от 7 години заедно. Разликата ни е 29 години... Да не ти пука за хорските предрасъдъци и завист. И ние си живеем бедно. Поне няма как да казват, че е за пари. Живей си живота и любовта!
Ж33

11.   Е, явно си падаш по набори на баща ти.... хаха

12.   Родителите ти са прави да не искат техен набор за зет. За тях е срамно и сватба да ти правят и роднини да посрещат на евентуална сватба.
Но живитът си е твой и само твое е решението какво ще правиш с него. Така че ако мислиш че любовта ви е толкова голяма и не можеш да помислиш за друг мъж, трябва да се съгласиш да няма сватба с твои роднини, и да поемеш отговорност за решенията си.
Реално познавам няколко такива семейства момиче на 19 се омъжи за 38 годишен имат вече 27 годишен брак и двама сина. Но сватба правиха само семейството на свекърите, родителите й не дойдоха, нямаше нейни роднини. А през живота си сами се справяха, свекърите възрастни не могат да помагат, родителите й "леко" сърдити не искат да помагат. Построиха си къща сами, с много труд и лишения изгледаха си синовете, сега синовете довели снахи, но свекъра много възрастен, луднал по консерватизъм, обижда снахите, че не са като едно времешните жени и т. н. как ли не ги нарича, съседите чуват, жена му се срамува от него гледа да осмекчи обидата на младите момичета. Абе пълна каша.

13.   От мъж на близо на 60г. - щастливо женен.

От моя богат житейски опит мога да кажа, че оптималната разлика за създаване на семейство е мъжът да е по-голям от жената с 5-10г.

Абсолютният максимум е 11-12г. Оттам нататък вече става въпрос за хора от различни поколения, което усложнява изключително много нещата!

Аз лично съм по-голям от жена ми с 10г. и нямаме никакъв проблем от това, защото духовно сме много близки. Имаме общи и сходни възгледи, виждания, цели, приоритети, "гледаме в една посока".
Аз такава жена исках и я търсих повече от 10г. - и слава на Бога! - намерих я, но това е друга тема.

Сега в твоя случай ще кажа като извод: по принцип теоретично е възможно да стане. Но на практика е много малко вероятно! - имам предвид да се получи нормално и щастливо семейство с такава разлика. Това е изключение - 1 на 1000.

Ако си готова да се пребориш и преодолееш всички допълнителни проблеми, които могат да възникнат - (а ти и представа си нямаш в какъв филм ще се вкараш! ) - ОК, ако и той има твърди намерения - да си създадете семейство!

Но имай предвид, че освен проблемите, които има във всеки нормален брак, тук ще имаш още три пъти по толкова, заради разликата във възрастта! Ако можеш да го направиш(и той също) - ОК!

Според мен такъв брак може да се получи добър само, ако и мъжът и жената в него са вярващи в Бога и въцърковени православни християни!

14.   Имал съм приятелка с 20 години по-малка от мен, всичко си беше страхотно между нас, само околните се дразнеха и правеха прооблеми.
За всяка връзка е важно да се чувстваш щастлива. Ако е така - тогава няма значение какво правят или казват другите - те да си гледат техните връзки.

15.   Авторке чудно дали след 5-10год твоят избраник би могъл да те задоволява и какво ще правиш когато няма да може да го вдига а ти ще си още млада на 30-35-40год и ще искаш секс?

16.   Мисля че разликата е голяма. По принцип мъж на 43 години не е стар. Стига да се подържа. Но според мен е голям за теб. На него ще му мяза жена на около 37 38 годишна.. А на теб ти трябва мъж най много до 34 годишен. Аз съм на 42 а жената с която съм е на 26 години. 6 месеца сме заедно. Но да ти кажа не е много хубаво. Вече не се разбира ме. Дразним се. Няма какво да си кажем. Проблема не е в никого. Просто имаме различни възгледи. Тя има дете от предишния брак. Мисля че само заради това е с мен. За да приема детето и.
Ако си намеря друга жена. Веднага ще я оставя тази да си търси по млад мъж. Но трудно ги намирам
Пустите му о жени. Все още заедно, но не мисля че ще изкараме още дълго. Страх ме е да остана сам, но ако се наложи няма друг избор.

17.   И да, и не. Голяма разлика, и в едната, и в другата посоки, та това е вече друго поколение. За какво си общуват 40-годишен и 20-годишен?

Но пак зависи този толкова "възпитан човек" защо е с теб. Дали изживява тежка критическа и иска "нещо младо", и то точно на 20. Или просто двама души са се срещнали и харесали, което си е нормално. Това е важното - защо те иска.

Родителите ти ще намерят поводи за недоволство какъвто и да им доведеш. Но решението е твое. А дали има бъдеще, само времето ще покаже.

18.   Ако мойта щерка направи нещо подобно, направо бих й откъснала главата. Вземи се в ръце - това далеч не е единственият свестен мъж на тази Земя, колкото и невероятно да ти звучи.

19.   Намери си гадже на твоите години или малко по- голям от теб, това е решението, другото не ти е опция за щастлив живот.

20.   Разликата ви е твърде голяма, но ако се обичате няма значение.

21.   Всичко е толкова индивидуално. Ако имате общи интереси, ако се подкрепяте един друг в начинанията, ако имате еднакви виждания за бъдещето, ако сте щастливи какъв е проблема? Това че с някой сте на едни години не е гаранция за нищо. А като гледма наборите ти повечето не стават за нищо - чалга и райски газ. Има и 40 годишни с младежки дух, които си излизат по заведения, но се държат нормално, пътуват, веселяци са. Моята управителка е над 50 ама с нея ми е по-забавно когато излизаме след работа отколкото с връстниците ми. Житейският опит си казва думата. В крайна сметка връзката не е само секс. Пък и какъв секс може да прави един дебил който ден през ден думка балони, татуиран е и взима добавки за да е "топа на топа". Монетата винаги има две страни. Ако ти харесва да су с този човек не трябва да ти пука за мнениято на околните. На родителите ти можеш да дадеш десетки примери какви боклуци има сред връстниците ти.
ж25

23.   В сценарий в който мъжа е по-голям от жената максималните стойности са до 10 години максимум и даже са много. Иначе според мен е по-добре в една връзка мъжа да е по-голям от жената с някакви години. Аз примерно хванах моята като беше на 17, а аз бях на 23 и честно казано доста спорих със себе си дали не съм прекалено голям с 6 години, а вие тука за 20-30 години ми говорите...

24.   Аз мисля, че повече от 5-6 години разлика мъжа да е по-голям не е разумно, няма да се разбират и поколенията се разминават, навици, възпитание, всичко... големите разлики са връзки по сметка и интереси само

25.   Аз съм на 31 г., приятелят ми е на 47 г. От една година сме заедно. Отначало всичко беше страхотно. После се появиха различията. Трябваше ни време докато се нападнем. Но и двамата имаме много общи неща. Чуваме се всеки ден по няколко пъти. И когато започнем да си говорим не осъзнаваме кога минава времето. Не ме интересува, че е по-голям. Сякаш сме на една и съща възраст. Аз виждам душата му, а не това, че е възрастен.

26.   От чисто практична гледна точка, ако си сексуална и имаш нужда от секс всеки ден по два или повече пъти, сексуалността ти с годините ще се запази и ще искаш секс всеки ден и на 40 и на 50, а мъжът ти тогава ще е дядо и няма да може да те задоволява. Да не говорим, че често при мъжете след 45-годишна възраст се появяват проблеми с простатата и също може да имате периоди на сексуална суша заради това.
Имала съм две връзки с батковци, съответно 8 и 9 г. над моите, макар и в сексуален план всичко да беше супер, бяхме на различен етап от развитие и в някои моменти това ми пречеше. С втория връзката ни продължи години. На мен ми се излиза, искам да се срещаме с хора, с приятели, а на него му се стои вкъщи дори, когато беше на 36 години, а аз на 27.
Но с мъж на 2/3 от моите години не съм изпитвала желание да бъда. Когато бях на 22-27 такива ми се струваха амортизирани емоционално и физически, врели и кипели в живота, научени как да лъжат и манипулират. И си е точно така.
Повечето на тази възраст, ако са свободни в момента, вече са разведени с едно или две деца, а ако случайно не са имали цена и деца са си лягали с всяка, която им поддаде или в краен случай имат сериозен характеров проблем, който им е пречил да имат връзка.

Повечето жени стигаме до желанието да си останем вкъщи, едва като наближим 50-те.

27.   Живял, врял и кипял. Всичко е строго индивидуално и обстоятелствата имат значение. Живеем в информационната ера. Няма чак такава разлика в разбиранията и културата между поколенията. Индивидуалността зависи най-вече от възпитанието, образованието и най-вече средата, а не толкова от годините. И на 40 години може да си идиот като на 25. Гледам, че сексът и изведен като довод за несъвместимост. Един мъж, който в жената вижда секс, я иска основно за секс. Вярвайте и на 60 може да се ебе здраво :) вярно не като на 18, но няма голяма разлика от 45, при добро здраве и фигура. Виж, дали жената ще предизвикеа това желание, е съвсем друго нещо. Вярвайте, за 20г по младо гадже, мъжът на възраст прави чудеса за подръжка и в отношението си към жената. Въпросът е дали жената може да преглътне "срама" :) да бъде със "деди". ако беше заможен и с власт, нещата стават много по приемливи. Завистта на хората и догмата са най-големият проблем. В БГ мисленето ни е старо. Сега, ако те притеснява че като станеш на 55, ще бъдеш сама, абе божа работа. Най-големият риск е, че на тази възраст мъжът вече не предава най-добрите гени... демек, има шанс детето да не достигне оптималното физическо наследство от баща си като ръст, брой нервни клетки и т. н.. но това е само една непроверена теория все още.

28.   Моят съпруг е по - голям от мен с 15 г. и имаме три деца, купихме си къща. Имаме общи цели и стремежи. Близките ми свикнаха. Все още се обичаме, надявам се и за в бъдеще да сме сплотени. Успех!

29.   До 28
На по колко години сте и от колко години сте заедно? И за колко години ги направихте тези 3 деца?

Това обяснявахме по-горе на влюбеното дете, че скоро ще трябва да се грижи за един дядо, вместо да живее един пълноценен живот.

30.   Говорите глупости. Скоро щяла да се грижи за дядо. Абсолютна глупост. Явно не сте виждали възрастни хора, сигурно и родителите ви са на 40 и за това говорите тези нелепости.

31.   29 какво за теб значи пълноценен живот? Да се върна по дискотеки и мъже ли? !
Човек на 50-60 не е дядо или баба! Ме забравяйте че един ден и вас животът може да ви постави в такава ситуация и да се намирате на същото място и положение на този " дядо "!
Младостта НЕ е вечна и вие ще остареете и ще ви пренебрегват! Но глупавите хора не осъзнават че както се държите вие днес с някого така утре ще постъпят с вас!
Няма нищо по хубаво и колкото по рано го осъзнае едно младо момиче че й е нужна сигурност обич и безопасност и се насочи в правилната посока толкова по - добре за нея! А и жени като нея и мен които правим такива осъзнати избори е доказателство че крием големи състрадателни и чувствени сърца!
Нещо което 99% от " хората " не притежават!

Жена на 26

32.   Здравей, момиче!
Не мисля, че има причина да се притесняваш. Достатъчно голяма си, за да взимаш лични решения сама. Ако човека до теб те кара да се чувстваш значима, значи всичко е наред. Аз съм омъжена за мъж, който е много по- голям от мен, вече 12 години имаме един чудесен живот и двама невероятни сина, които се отглеждат в спокойна и обична семейна среда! Игнорирай всички коментари и следвай душичката си!
Късмет!

Жена - 35

33.   От 9 до 30. Ами човек на 50-60 вече си е фактически дядо или баба. Това са си възрастни хора, които вече минават средната възраст.

Аз лично съм отворен към връзки с разлика дори над 5 години. Но съм наясно, че над 5 години, вече започват да си личат разликите. Хората са на различен етап от живота си, голяма вероятност е да искат различни неща, да мислят за различни неща. И го има това, че с такива големи разлики от над 15 години, вече сериозно по-младия във връзката трябва да се замисли дали е готов вбъдеще да гледа един възрастен човек до себе си. Каквото искате ми говорете, но особено мъжете в България имат много по-ниска средна продължителност на живота и над определена възраст започват здравословните проблеми. Затова точно това го казах на авторката, че след няколко години нещата може рязко да се променят и тя да се окаже една много млада жена, с един възрастен мъж. Хората минат ли 45 (да не говорим 50), вече започват много да остаряват.

Има и статистики, които ясно показват, че връзки с такава голяма разлика, са много редки, изключително редки. Говоря за такива, които съществуват от 1 или 2 години. А вече такива като бракове с такава голяма разлика, които да оцелеят, са много малки проценти. Част от причините за това са тези, които споменах.

Аз лично мога да кажа, че на 24 бях на съвсем друго мислене, отколкото сега като съм на 31. Не мога и да си представя какво е 19 години разлика. Аз бих приел жена по-възрастна от мен с над 5 години, само ако има изключително много положителни качества, като се има предвид, че пак ще правя компромис. Ако пък съм с по-малка, момиче което е по-младо от мен с 6 години и нагоре, бих приел отново, ако много си допадаме и съвпадаме. Там, защото съм наясно, че връзката по всяка вероятност ще е много нестабилна и несигурна (поне за мен). А този мъж на 43 години, донякъде го разбирам. Аз ако съм на такава възраст необвързан, особено ако съм нямал деца или предишен брак, също ще се пробвам с момиче на 24, ако тя ми откликва, защото опциите вече ще са ми силно ограничени. Тогава и да търся жени дори над 35, няма да са много необвързаните и без деца. Тепърва да започвам нова връзка, дори с по-възрастна, изобщо не се знае дали ще е успешна, като в момента имам някаква напреднала връзка с 24 годишна. А след няколко години, вече може да е твърде късно каквато и жена да си търся, особено ако искам семейство и деца.

34.   Здравейте, аз съм авторката. Пиша два месеца по-късно. Ситуацията си е същата, само с разликата, че го обичам много повече. С всеки изминал ден го обичам повече и повече. Искам да разкажа за отношението, преди това живеех с мъж на 28 години, готвех аз, чистех аз, перях, занимавах се с проблемите на неговото семейство, бога ми скубех му веждите АЗ. Реално, никога не ме е обидил, държал се е ОК, но бита който може би и двамата си създадохме съсипа всичко. Сега той, когато отида при него готви, носи ми кафе, всеки божи ден ме пита как съм и хиляди малки неща. Майка ми не си спомням изобщо през живота ми да ме е питала как съм, или баща ми, сестра ми. Такъв спомен нямам аз. Прави стотици малки неща за мен. Отново подчертавам, той пари няма, работи като нормалните хора, като мен като вас, не е бизнесмен, живее нормално, позволява си нормалните неща. Искам да кажа, че който не ни е видял един до друг той не е усетил каква любов имаме един към друг. Никой не съм гледала така, пожелавам го на всеки. Разбирам и притесненията ви, съветите ви, но повечето ми звучат като упреци, неосновани. Никого не упреквайте в този живот, защото някой ден, ако не вие самите, може би децата ви ще са в същото положение. На останалите благодаря! Нека 2024 бъде по-смирена и успешна за всички!

35.   Гледай си с кой се чувстваш добре. Българите са по сметките - така щяло да стане, онака. Да ти кажа, на повечето сметките са им криви. Погледни ги в какви отношения са и на какво дередже. А и всички са експерти много загрижени за теб.

36.   Аз първо бих се запитала защо един "перфектен" мъж на 43 е сам.

37.   Браво авторке! Много се радвам за теб! Бъдете щастливи и се обичайте! Да е взаимно е най важно!
Пожелавам ви да създадете семейство и да се увеличи с още членове!
Не търси мнението на хората! Всеки си има своя гледна точка според своето мислене, но не всеки е наясно че всеки човек си има съдба! И мечтите в сърцата ни са вложени от Бога! Така че всеки че си изживее каквото има и каквото му е писано!

Мога само да кажа и потвърдя че любовта между мъж и жена с голяма възрастова разлика е една чиста невинна и форма на съвършената любов!
" Бог не гледа на лице, а на сърце! " М забравяй това!
Щом Бог ви е събрал значи такава е Неговата воля за теб и твоя живот!

Бъдете благословени!

Жена на 26