Каква може да е причината един мъж на 38г. да е останал сам?
Както се разбира от заглавието става дума за 38-годишен мъж, който не изглежда зле, но не е и кой знае какво. Работи обикновена работа за средната работна заплата в страната (парите не ме интересуват, обаче него явно го, защото постоянно повтаря, че няма пари).
Проблемът е, че ми се струва странно защо никоя досега (ако му вярвам на бройките) не е пожелала да остане с него повече от 7-8 месеца..
В началото ми говореше за живеене заедно и т. н., а сега ми казва как не искал никой край себе си вечер.
Дразни се от мен за дребни неща, иронизира ме понякога и има дни, в които изобщо не се сеща за мен.
Според вас това означава ли, че явно останалите са го преценили навреме?

Коментари

1.   Всеки решава сам за себе си. Повечето жени в днешно време са леки, използват те за внимание и пари. Защо трябва този мъж непременно да живее с някой с който той не иска?

2.   Е той ти го е казал. Не иска вечер никой покрай себе си.

3.   Типично по женски. Сега какво? Ще търсим кусури на човека, защото очевидно ти намеква че не вървите в правилна посока? Дай да го анатемоса е и всичко ще е наред, да го изкараме боклук за по-лесно та да спиш спокойно.
Човека си е направил сметка на парите какво, защо, не те интересува. Вероятно ти повтаря че няма, защото като повечето вероятно свързваш живота с кръчми, екскурзии и почивки, на което повечето мъже реагират остро, защото ни е омръзнало от безотговорни крякащи жени.
Дразни се от дребни неща, защото е блъскал цял ден на работа и е изморен, иска вечер да прави това което харесва и да му е спокойно. Само че ти живееш и мислиш че той ти е длъжен, че като ти имаш лек ден и имаш енергия, той трябва да ти прави веселото и да ти ходи по задника за да се чувстваш незаменима.
За това защо е бил сам, какви връзки е търсил, негов си проблем. В този забързан севт едва ли не изкарвате че да си сам е страшна трагедия, все едно човека е с максимална инвалидност и е неспособен на нищо, а всъщност е точно обратното, повечето читави мъже гледат да са сами, познай защо.

4.   Гаден характер, това е в повечето случаи, травми от миналото, нервност, постоянно недоволство - много неща може да са, но неблаг характер е сред основните причини.

5.   Защото не е готов, объркан е, не му се занимава и тичщпичните мъжки оправдания за това да не поемат ангажименти. може и да е от малкото изключения, които не са срещали подходяща жена, да е имал разочарования и тн
Ако е от първите обаче - бягай с 300.

6.   Много вероятно е просто да не му допада никоя. Доста трудно е да се намери читав човек на днешно време, камо ли някой добър, красив и т. н. А пък също е възможно и той да е леко перко и да не може да изгради нормална връзка.

7.   Отчаял се е от жените.

8.   Не е нужно да има конкретна причина.
Ако имаше повече млади жени, щеше да е странно но има около 10 процента повече мъже във всяка една възраст до около 55 години, когато мъжете започват да измират.
Отделно жените харесват реално около 20 процента от мъжете, можеш да си направиш извода сама, че не е толкова лесно да си намериш жена, особено ако си с чепат характер (примерно това с иронизирането не би се харесало на повечето хора).
Иначе никой не е длъжен да те търси постоянно. Мъжете нямат нужда от внимание, нито пък да отдават такова. Ако някой човек те търси, той иска да те използва по някакъв начин, никога не го забравяй.

9.   Казват че в днешно време 30тина % от мъжете остават сами.
То не че и жените не остават, но те поне се плющят с който им хареса. А мъжете най често с дясната ръка.

10.   Ами ти си изредила няколко причини. Явно и той не примира за теб съдейки по реакциите му. Нищо сериозно не чакай от него, казал ти го е в прав текст.

11.   Никоя не го е поискала. Не го е намерила за годен.
Ти да не си по-луда, че да взимаш нещо, което никой не ще?

12.   ми ти го каза, защото не е нищо особено. В днешно време повечето жени искат да си 1. 90, нацепен и с Мерцедес, минимум.
Докато не станат на 35-40.

13.   Може пък вече и той теб да те е преценил, че "не си нищо особено" и не иска да бъде цял живот с подобна жена.

14.   А на теб за какво ти е този киселяк? Не живеете заедно и е такъв, а представи си ако сте всеки ден заедно. Ще ти скапе живота. Може и на агресия да го избива. Бий му шута и да дреме сам.

15.   Има много причини човек на 38 да е сам.
Иначе колкото по дърт ставаш, толкова по-трудно е да си нарушаваш спокойствито задари друг, това е тъжната истина. Иска да си е сам вечер, защото така му е добре, никой за нищо не го закача.

16.   То важното е не дали е крив или прав, не е важно и какви жени е срещал. Важното е, че явно не се е запознал със своята половинка, с която могат и искат да изживеят дните си заедно. Дали това си ти, времето ще го покаже. Но така като чета - не си.
Не всеки си "кликва" с всеки. Може да е отхвърлен от 100 жени заради кривия му характер, но пред 101-ата да бъде прекрасен.

17.   Мисля, че са се усетили навреме, да.
Да казва, че иска да живеете заедно, а после да си противоречи.
После да споделя как не иска никой при себе си вечер, че даже и да си позволява да те иронизира... ясно е, че не е читав. Един добър мъж няма да мрънка нон-стоп, че няма пари... или да се държи зле с жената до себе си. Такива киселяци не ти трябват. Това му е проблемът - кисел чичко, който не е получил каквото иска в живота си и сега вече е малко късно да го получи. Съответно и всяка добра жена му напомня за това колко не става и колко не я заслужава...

18.   До номер 1! Така е, много златотърсачи има наоколо, докато свестните са скрити някъде там и не приемат човека такъв, какъвто е! Те искат някой чичко-паричко да ги глези, издържа, а те да не работят нищо!

19.   Да.

20.   Може да има кофти характер, но го има и другото, което номер 1 го каза. Ако си мислиш, че мъжете вече отдавна не сме наясно какво представлява "връзката" в главата на една жена, много се лъжеш. Трудно можеш да намериш мъж, който би искал да бъде използван от жена. Всеки преценя сам за себе си доколко и докога би търпял някоя жена до себе си, и на каква цена, разбира се.

21.   Че не е мускулеста, нацепена, назобена батка с бръсната кратуна, брада, кола и апартамент.

23.   Че е прекалено читав в повечето случаи, пропагандите за жени и мъже с кофти характер са много успешно прокарани сред обществото, но нещата стоят по друг начин. Може да гледаш болните си майка и баща, а жените са егоисти и ще те поставят в положение да предпочетеш тях пред родителите си, което означава ясно и категорично, че трябва да си негодник и тотален въздухар. Е, сериозните мъже с мозък са самотни ергени, но това не ги прави нещастни. В тия няколко реда ти представих как стоят реално нещата, не гледната си точка.

24.   "ми се струва странно защо никоя досега (ако му вярвам на бройките) не е пожелала да остане с него"
Не му вярвай за бройките. Мъжете винаги лъжат.
Може дори да не е спал с жена колкото и странно да изглежда това за жените. Или пък да е ходил само при проститутки. Но никога няма да го признае, освен ако не е тъп.
Очевидно пича няма опит с жените.
"не изглежда зле, но не е и кой знае какво. Работи обикновена работа за средната работна заплата"
- такива мъже нямат големи шансове с жените. Дори и да успеят да се обвържат, често бива изостявяни когато жената попадне на нещо по- добро.

25.   При всички случаи е голяма червена лампа, човек който не може да изгражда и поддържа стабилна връзка, говори за някакви липси и емоционална низрялост. В доста случаи става въпрос за женкари, патологични лъжци, хора със зависимости. Оставям настрана редки изключения, при които човекът е свестен, но е някакъв жесток карък, има здравословен проблем и т. н.. Междудругото не е задължително това да се отнася само за хора, които никога не са били в по-дълга връзка. Има и такива, които са направили дете набързо на младини, а всъщност мъжът въобще няма чувство за отговорност и не става за семейство, кара си я като пълен ерген и само заради безисходицата на жената и наивността й, че нещо ще се промени, нещата са продължили по- дълго време. Формално може да е седял във връзка няколко години, докато го натирят, но реално такава не е имало. Познавам точно такъв екземпляр и животът му след уж семейните отношения показва точно това, че не е способен да поддържа съдържателна връзка, сам си е казвал, че няма връзка по-дълга от няколко месеца, . Причините при него са, че е емоционално незрял, пие много и лъже, играе двойни игри с жените. С две думи, такива хора са безотговорни инфантили.

26.   Ами хвърляй боб, чети женски списания, питай самотните си приятелки, пускай теми по форумите, направи му хороскоп и виж какво ще ти кажат звездите. Това са начините!
Всички мъже на 38 имат 3 най-много 4 причини да са сами. И само в анонимните форуми могат да ти кажат за твоя специално каква е причината! След това ще намериш и доказателства за нея и ще си тръгнеш.

Още един пример за това как жените изобщо не могат да преценят характера на мъжете, при условие че имат пълен достъп до него.... Мъка мъка...

27.   Фактът, че постоянно повтаря, как не му стигат пари, как постоянно мисли за пари и т. н., говори абсолютно достатъчно за характерът му. Едно от най-грозните качества на човек, било то мъж или жена са постоянно да се оплаква от безпаричие и да е скъперник. Особено пък когато този човек, реално не е чак толкова беден. Не става на въпрос за това, че не хвърля парите си по разни кифли, а просто, че е със своето мрънкане и злобеене е отблъскващ. Аз имам професия, в която се изкарват не лоши пари. Имам и двама колеги млад мъж и млада жена - не са двойка. И двамата вечно се оплакват от безпаричие, вечно са озлобени, вечно гледат в заплатите на другите. Реално никой не ги уважава за нищо заради това им държание.

28.   Този човек е като мен. Разликата е, че нямам нужда от пари. И не пръскам. Жените не са за търпяне. Живях с жена, вече бягам с двеста.

29.   До 23. Абсолютно точно написано. Факт е че жените преди да били много отговорни, помня времената преди или около 90-те години. Тогава по-често мъжете си правеха каквото ди искаха, жените правеха всичко. Сега е обратното, абсолютно безотговорни жени, искащи цялото внимание да е върху тях, без да подозират че реално не им трябва това внимание.
Всичките станаха с претенции, какъв мъж искат, как точно да се държи, пък в същото време виждаш насреща вдна пръдла, нито учила, нито грамотна, нито работлива. Мързел безподобен, който нито ще прави нещо в къщи, нито ще изгледа едно дете като хората, но претендираща за всичко и че ти си длъжен да и го поднесеш, ама не утре, а сега веднага.

30.   Има нещо вярно в написаното от 29.
На 32г съм и съм си сам. Колкото повече минават годините, толкова повече се улавям, че не мога да направя компромис със вътрешното си спокойствие, заради някоя с нереални очаквания към мъжа и същевременно без абсолютно реална представа какво представлява тя всъщност.
Последните поколения с нормални взаимоотношения (включително и между мъжа и жената) бяха тези на бабите и дядовците ни. Дори и при родителите ни вече беше различно - развалът вече беше започнал. Най-вече този в душите на хората.

31.   Не мога да разбера, защо изобщо трябва да има някаква причина да е сам човек, сякаш това е някаква грешка, недъг или кусур.!?
И какво значи останал? Все едно изостанал от някаква група или стадо, звучи тъпо.
По логичен е въпроса:
Каква е причината жена на 38 имала десетки любовници, които тя е избрала да е еостанала сама?

32.   Колкото по-дълго е сам един човек, толкова повече разбира че няма смисъл от връзките. И аз гоня 35, но няма никакакъв, ама никакъв шанс да прибера мъж в дома ми. Когато сестра ми вдигна сватба родителите ми дадоха същата сума, каквато дадоха на нея за обзавеждане на дома им. Да имам когато се омъжа. Е, познай - няма шанс. Харча си парите и няма да ги деля с никой.
Харевсам си свободата и не я заменям за нищо

33.   32, Бог ще те накаже. Или ангелите, или съдбата, или провидението, както искаш го наречи. Неумолимият природен закон, кармата, небесните тела и пр..

ЖЕНИТЕ СА СЪЗДАДЕНИ, ЗА ДА РАЖДАТ! Вие сте по-нисшият пол, но имате основната функция да раждате и отглеждате деца. Познай какво следва, когато не си изпълнила основната си функция?

34.   33, Бог вече те е наказал.

32, недей да се хващаш моля.

М32.

35.   Причините на 38 години мъж да е сам може да са различни-кофти характер, егоист, залепен е за майка си и се е превърнал в нейна прислуга, безработен, с нисък доход и неплатежоспособен, тираничен, не знае как да се държи със жените, прахосник, има проблеми с хазарт и алкохол и т. н. Нищо хубаво.

36.   Защото не е 1. 90. нацепен и с Порше? Вече дори дебеланите не искат да паднат под този критерии, преди да навършат 35.

37.   Пълзящата дивотия сред жените.

38.   Ами, аз съм на 41 и съм сам. Главната причина е може би, че винаги съм вярвал и съм търсил истинската любов и жената, с която да сме един за друг. Никога не съм можел да правя компромиси и да бъда с някоя, просто за да не съм сам. Отделно съм дете от бедно семейство и в тинейджърските си години, а и след това не разполагах с пари. Съответно бях в гарфата на загубеняците, защото освен кафе не можех да предложа нищо повече. Не водех интересен живот според разбиранията на голяма част от момичетата. Онези, които имаха приятелки отдавна караха колите на бащите си, ходеха на почивки и т. н., което аз нямаше как да си позволя. Добри пари започнах да изкарвам чак на 29 години, за което обаче съм изключително благодарен на Господ, защото много хора нямат моя шанс. С Божията помощ се издигнах много високо в професионален план и материално отдавна нямам никакви проблеми. Естествено, аз също съм си виновен в голяма степен за това си положение. Харесвах си меко казано неправилните момичета. Бях изключително наивен и смятах, че щом двама души са заедно, значи има голяма любов между тях. По едно време ми беше писнало от всичко и няколко години се занимавах с омъжена жена, което беше огромна глупост. Не е оправдание, но точно преди това ми се бяха събрали две разочарования. Първо, бях започнал да излизам с момиче, което изглеждаше доста свястно, даже много - работа, образование, възпитание и т. н. Тогава бях на 25 и си казах, че най-накрая съм намерил жената за мен. Имах изключително сериозни намерения, исках да заживеем заедно, да създадем семейство и т. н. Оказа се, че всичко е било просто театър. Използвала ме е, за да си запълва времето с мен и да й плащам сметките по заведения и дискотеки, въпреки че беше от супер заможно семейство. Впоследствие случайно научих и че обичала да се прибира всяка вече с различен, както и много други неща. Остави ме съвсем безцеремонно, казвайки ми, че нямала никакви чувства към мен, като при това се смееше. След това, тъкмо я бях превъзмогнал и отново ударих на камък. Този път просто нищо не се получи с момичето, което бях харесал. Тогава ми падна пердето и направих глупостта да се занимавам с омъжена жена. Освен това явно съм магнит за използвачки. Имах случай как едни уж много близки "приятели" години наред се опитваха да ме съберат с тяхна позната, правейки какви ли не постановки. Разбира се, всичко това го разбрах чак след време. Тогава си мислех, че тя идва, защото са приятелки с едното момиче и толкова. Добре, че не ми допадаше и нищо не се случи.
Иначе, винаги съм искал семейство и деца. Никога не съм бил с идеята да се "наживея", да сменям приятелки и т. н. Винаги съм искал да имам една жена до себе си за цял живот. Смея да твърдя, че изглеждам добре. Спортувам и като цяло винаги съм бил активен. Не пуша, пия много рядко и не прекалявам, не играя хазарт, напълно самостоятелен съм още от малък, но съм си сам. Не е задължително да си някакъв психопат или нещо подобно, за да си сам.