Споделена история от Други

Ходили ли сте на ходжи, врачки, лечители и т.н.?
Аз съм ходила заедно с майка ми.... насила ме влачеше с нея.
Спомням си какви ги говореха, родови проклятия, магии за смърт... говореха неща за мен и сестра ми, които обаче след години изобщо не се сбъднаха. Лечителите пък, при които ходеше също не й помогнаха, само си даваше парите за билки. Изобщо като се замисля, глупава работа са тези ходжи, врачки и билкари.
Вие какъв опит имате с такива?
Интересното е, че когато си гледам сама на Таро или използвам астрология и нумерология, нещата се получават достоверни.

Коментари

1.   Защо слагаш билките на едно място с врачки, астролози и нумерология?

Билките имат доказани антиоксидантни, успокояващи и лечебни свойства.

Другото е окултизъм, който едва ли ще ти докара добро.

2.   Да, има един Адем ходжа, който много познава. Вярвам в енергиите и мисъл формите, както в това, че някой би могъл да урочаса или изрече клетва, която да се сбъдне. Интересно от магии толкова не ме е страх, никога не намирах, знам как да ги "обезвредя" ако намеря, но в днешни времена по-скоро според мен с енергия и мисъл могат да навредят много хора и то не мислейки "о, в момента правя магия и това ще се сбъдне".

3.   Всички тези са или слуги на лукавия(дявола), или шарлатани!

И в двата случаи не трябва да се ходи при такива и въобще човек не трябва да се занимава с такива неща, защото поврежда и погубва душата си!

4.   Защото, като си гледаш сама на себе си и като си внушаваш, че ще ти се случи, то наистина накрая се случва.

5.   Сложили сте ми една звездичка, въпреки че коментарът мие много смислен, и тересно.

7.   Не си прав/а, 3!
От дявола са, ако са злоумишлени. Повечето са просто обикновени (само)заблуди...

8.   Да 1-2 пъти, къде познаят, къде те лъжат. Лечителите същата работа на един може да са помогнали, на друг не му влияят въобще. Ако имаш сериозни проблеми, мисли рационално и не се доверявай на такива глупости.

9.   Всичките тия неща действат само ако вярваш в тях! Врачки, баячки... пълни групости! Обаче, разни хора забогатяват покрай наивниците. На карти таро са ми гледали само няколко пъти и то приятелка за забавление. Не знам дали се сбъдна, но беше весело, защото и двете не го приемаме сериозно, но да давам пари на някакъм си маг... забрави! Всеки пък, когато случайно въртя по тв каналите и попадна на "Феномени" се скъсвам от смях! Въпреки, че някои от съветите на тия шарлатани са опасни. Веднъж на една жена и казаха, че късметът й бил "замръзнал" и щял да се размрази само ако пие антифриз!!! Надявам се жената да не го е направила, защото въпросният маг може и да се е шегувал, но ако от другата страна е имало някой наивник... сещаш се, че дори и да не умреш, ще си съсипеш бъбреците необратимо. Така, че ако майка ти искрено вярва, внимавай при какви шарлатани ходи и какви съвети и дават, че да наред с обикновените глупости понякога могат да те "посъветват" да им завещаеш целия си имот, например. Не знаеш за какви мошеници става дума. Малко ли възрастни и, за съжаление, не толкова възрастни, хора пропищяха така от разни врачки, баячки, магове и т. н.

10.   Пълни малоумници, в някои затънтени райони просто хитри мъже и жени с това се прехранват, защото други опции няма. Прости са хората, нямат професии, не са учили и ги мързи. И същите прости като тях, като не им върви в живота решават че Пена ги проклела и омагьосала и тичат по врачки и знахари. Все с по 2, 3 проклятия магии и родови проклятия, вечно дават пари и вечно са зле.

11.   Не съм ходила и имаше момент, когато баща ми смяташе, че трябвало да отидем, понеже може би ни били направили магия и затова съм имала някои проблеми. Занесе на един ходжа моя дреха да й лее куршум или други подобни глупости, но после аз не посмях да нося дрехата. Не съм религиозна, но все пак ме хвана някакъв суеверен страх. Преди това неведнъж бяха гледала и чела за хора, които отишли при баячки и врачки и после демонични сили ги обсебили. Семейство, което живеело на един етаж с врачка и от нея им се залепило нещо зло. Чували в ъгъла на стаята как някой диша тежко и зловещо. Абе, по-добре да не се занимаваш с някои неща, и да не вярваш, кой знае.

12.   Имам чувството, че всеки който отиде при врачка му намират някаква магия. Винаги има хора които не ни харесват или завиждат за нещо, но не искат да ни навреждат. Много малко хора се занимават с магии. Врачките разчитат на наивността на хората и им взимат парите уж да им развалят някаква магия. Уж се разваля тази магия а при човека няма промяна в живота му.

13.   Купи си махало и сам/а си гледай. По-евтено ще ти излезе от това да даваш куп па и на врачки. Повечето са лъжци и мошеници