Влюбена ли съм в съседа ми?
Момичета, не знам дали на някоя от вас се е случвало подобно нещо, но се случи на мен и съм много объркана вече. Значи моят съсед от ляво една вечер беше надул много силно музика, а аз на следващия ден трябваше да ставам рано за лекции и се бях малко издразнила, че се разваля моя вечерен покой. Реших да отида до него, естествено, да му направя забележка. Почуках, не ми отвори. Започна да ми вика отвъд вратата. Дори като разбра, че съм момиче пак не ми отвори и ми стана тъпо. Какво може да му направи едно момиче, че да не и отвори и да говори с нея? Не беше никак мъжко от негова страна. Абсолютен СТРАХЛИВЕЦ! Което ме накара да го питам дали не го е страх от момичета. А пък аз съм един бонбон, нямаше нищо да му направя! И така нищо, но поне спря. На следващия ден обаче същата история, но този път отвори. Отвори ми момче със сини очи, наконтен, издокаран, с костюм, парфюм, риза на Хюго Босс, вратовръзка, все едно говориш с шефа на Айфон, абе беше си много красив, но беше очевидно пиян. Естествено аз бях супер възмутена и от това, че до мен живее пияница, и от това, че беше надул музика. ОТНОВО! Питах го кое време и тн. Веднага ме послуша и се съобрази се с мен и спря. Това беше първият път. За известно време беше спрял. След месец отново същата история. Само че този път след разговора той някак си беше намерил как се казвам, че дори и фейсбука ми? Предполагам от групата на блока. Започна да ми пише. Ще си призная, че го отразих и така писа ми цяла вечер, по едно време дори съобщенията станаха по-закачливи, но просто предполагах, че беше пиян и нямаше с кого да говори. Така на следващия ден и музиката и пеенето отново изчезнаха, бях много щастлива, но месец напред и се появи нещо друго. След пролетната ваканция бях посрещната от един куп бележки под вратата ми. И от кой друг да бяха освен от него. Трябва да си призная, че бях леко втрещена, че въобще му е минало през ума да направи нещо толкова ненормално. Но ми стана много интересно какво ми е написал, тъй като изглеждаше, че има и стихотворения сред някои от тях. Като започнах да чета отново бях в шок. Пияницата, която живее до мен се е ВЛЮБИЛ В МЕН. След като разбра, че съм се прибрала отново започна да пуска музика и пее. Аз, разбира се, хванах, че е номер, за да ме накара да изляза и просто си взех тапи за уши. Не ми се разправяше с някъв изпадняк. Живях си спокойно, изхвърлях му чашите вино, които ми оставяше пред вратата. ИИИИ така до вторник, когато ме настигна да ми каже здрасти. Интересно колко случайно беше. Не се бяхме засичали преди това, а точно пък сега? Даже си мисля, че ми е видял програмата и нарочно ме е изчакал. Правеше се, че се връща и той. Уж от изпит. Както и да е де, извини ми се за шума, та и аз бях в добро настроение след взетия ми изпит по търговско право с отличен. Отключи ми вратата. Даде ми да мина пред него. Голям джентълмен, нали? Качихме се в асансьора. Бяхме само аз и той. По едно време настъпи неловка тишина и изведнъж асансьора спря, защото тоя идиот настина копчето СТОП. Обърна се към мен, приближи се, аз леко се отдръпнах, но все пак е асансьора и няма на къде да ходя. Стигнах до стената. Попитах го какво правиш, ненормалник, и тн. Много ме ядоса. Каза ми спокойно и тн, клишетата. Видя, че съм леко емоционална и реши още повече да ме съсипе. Сложи си пръстите под брадичката ми, повдигна ми главата, погледнах го. Нямаше как да не му се загледам в очите просто. Пита ме защо бягам, защо не му отвръщам на намеците. Исках да изпадна в дън земя. Какво да му кажа? Нямаше къде да се скрия този път. Сигурно го разбра и по погледа ми. Пробвах се да наведа глава и да си скрия погледа поне, но ми държеше брадичката и ме гледаше право в очите. Как да му кажа какво мисля за него и че няма да стане това, което си е наумил? Да не говоря, че просто нямах думи след цялата простотия, дето беше сътворил. То не беше музика, бележки, чаши с вина и сега да ме блокира с него в асансьора. Останах безмълвна. Каза ми да го погледна. Направих го. И така той ме ЦЕЛУНА! В този момент нещо в мен просто се пречупи, не знам, не се дърпах или нещо. Не мога да обясня какво ми стана. След 20тина минутки най-накрая реши да си отидем на етажа. Покани ме до него. Естествено не отказах след случката. Че можех ли? Като отидох ми наля вино, запали ароматни свещи. Все едно беше планирал всичко. Същински филм. Пихме, говорихме. Стигна се до втора чаша, накрая изпихме цялата бутилка. През цялото време беше супер мил. Правеше ми комплименти, гушки, галеше ми косата, играеше си с нея. По едно време даже излязохме на терасата. Започна да ми показва звездите, луната, съзвездията. Каза ми, че съм неговата луничка едничка за него на света. Почна да ми изрежда едни стихове. Много беше романтичен. Никога не ми бяха говорили подобни неща. Просто бях в екстаз. Целуна ме пак. И така стояхме чак до 4 сутринта. Останах да спя до него, защото и без това бях пила много, а пък и той много настояваше да остана. Зави ме, целуна ме по челото, каза ми лека нощ, миличко. Въобще ме разтопи, не бях очаквала той да е такъв, чак и да успее да ми завърти ума. Просто плача от радост като си помисля как той се грижеше за мен онази вечер. Изключително мил през цялото време. Никога не бях срещала такова момче.

Въпросът ми е този човек възползва ли се от мен? Защото просто бях в добро настроение? Аз харесвам ли го? Не вярвах, че любовта ще е буквално отвъд другата стана. До мен, другата врата. Да не говорим, че сме в общежитие. Или съм просто много тъпа и филмирана. Сега постоянно ми пише и не знам как точно да отвърна на момчето, тъй като аз самата не съм наясно какво изпитвам към него. Дори обещава, че даже щял да спре с алкохола заради мен.
Извинявам се, че пиша тук, но просто моите приятелки много ще ми се подиграват след като съм го трашвала толкова много този човек пред тях.

Коментари

1.   Поредната авторска художествена измислица... Тук виреят доказани и недоказани майстори на късия разказ. Но все се чудя защо не ползват правилния раздел за това, а тропкат измислиците си навсякъде...

2.   Нереална история

3.   Издиша историята още с облечения в Hugo Boss и кюстюм и то у тях си. Шансът да видиш така облечен българин е едно на милион навън, пък какво остава вкъщи да ходи като за червения килим. Фантастика. И то студент?!!
Пък и такова налудничаво ухажване, граничещо с обсесия и психично разстройство не е нито сладко, нито нормално.
Като захаросан, любовен роман е това.

4.   Преди и аз харесвах доста един съсед не от блока, а от съседна кооперация. Понякога го гледах и го поздравявах, с красиви очи е също, а понякога и нарочно прикривах емоциите и се правех, че не го виждам. От негова страна беше по същия начин.
Да, може да пробваш. Попринцип би трябвало да знаеш не всеки мъж става за връзка и това не зависи от теб. Особено такива зависимости хазарт, алкохол, лигаво поведение не се променят. Но ще положителна емоция да се срещате, аз бих опитала ако съм на твое място.

5.   Абсолютно измислена история.

6.   Е го дочетох цялото, но не ставаш писател на любовни романи.

7.   Историята е красива:), но за жалост не ми се вярва да е реална случка от действителността. Сюжетът изключително много ми напомня за някои книги на Колийн Хувър:)
И все пак авторке, ако това нещо стане част от някоя книга(ако решиш да пишеш), определено бих си купила книгата:)

8.   До 4
Точно в такава ситуация съм с една съседка от съседния вход!
Често се прави, че не ме вижда, а на следващия ден изведнъж ми се усмихва и ме поздравява, като аз по същия начин се правя, че не я виждам, но най-вече, когато е с други хора! При нас всичко започна с едни продължителни погледи очи в очи, които тя започна!
Но при нас е сложно, тъй като и двамата сме обвързани.

9.   Много красива история, но ми се струва, че е за раздел "Измислени изтории", определено имаш талант за писателка на любовни романи.

10.   Измислена история, иска да види какво ще пишем тук.

13.   Абсолютно нереално звучи тази история. Да, написано е по красив начин, но има нещо плашещо нереално и неестествено във всичко написано! За раздел, , Измислени истории" е! Иначе както казаха по-нагоре - наистина е подходящо за книга обаче!