Хванах приятелката ми да си пише с друг
Здравейте! Тези дни приятелката ми беше вкъщи и докато се оправяше, бяхме заедно в стаята, тя си беше зарязала телефона на чат с едно момче, за което преди седмици ми беше казала, че и е писал и ми прати колко тъпо се е опитал да започне разговора. Аз хвърлих едно око само на това кой е писал, без да чета нищо, но видях неговото име, а тя в същия момент дойде и си заключи телефона. На мен ми се промени настроението и след малко повдигнах въпрос това не е ли същия, като тя започна в първия момент да отрича. Аз исках в такъв случай да ми покаже чата, а тя го обърна към мен, че това било много гадно да караш някой да си показва чатовете. И аз съм на това мнение, но случаят тук е различен и го изисква. На следващия ден имахме разговор отново за цялата ситуация, като ми обясни, че наистина си пишела с него, но просто защото той се бил направил, че не я знае, а в следващия момент говорил с подробности за снимки, които тя е била изтрила и съответно на нея и станало странно. Аз отново казах, че в този случай искам просто да ми покаже, да си подкрепи думите, че това е всичко и да приключим темата, но тя каза, че това в случая нямало да помогне и че така не се гради доверие. Дълго водихме тоя спор, като в крайна сметка така и не поиска да покаже. Аз вече си имам едно на ум и като цяло май нещата се счупиха доста. Защо на хората винаги им липсва внимание и все търсят валидации от другаде, дори и когато имат връзка, в която всичко е наред... Опитва ли се да ме манипулира според вас?

Коментари

51-57 от 57

53.   Хахаахах, "комплексирания" автор, както го наплюха по-горе, се оказа прав, а... Кой би могъл да предположи, а...

И на мен ми се е случвало подобно нещо. И мойте притеснения в подобни ситуации са се оказвали, че не греша и бившата тогава реално си е била в паралелна връзка или подготовка за такава.

Не е приятно авторе. Но продължи напред. Да е жива и здрава. В първия момент, в който усетите нещо подобно, махате мацката...

54.   От 49 до 53. За мен е пределно ясно, че щом няма какво да криеш, ще даваш достъп до телефона си на партньора си. Дори да имаш някаква банкова сметка там, може да я заключиш с парола. Няма реално оправдание да криеш телефона си от партньора си.

55.   От автора до 52: тя е на 23 години, учи в медицински университет и е вечно заета (това беше и паравана на това цялото нещо, защото имаше оправдания с изпитите си, затова че например не сме се виждали от 5-6 дни... ). Умно момиче, но се оказа страшен егоист и манипулатор. Коренна противоположност на това, за което се представяше. Относно въпросния инструктур, аз му казах за всичко, а от негова страна беше "и все още имаме връзка, така че не ме занимавай", реално аз му свърших услуга, ама като е глупав да си блъска главата. Предполагам, че го е манипулирала доста добре, защото съм я усещал как се опитва и с мен да го прави, реално до последно не си призна въпреки че имаше ясни доказателства за това... Затова се наложи и да питам директно въпросния, защото аз просто исках да знам истината и да я махна от живота си.
Относно странното поведение - затова, че хем ми показва в началото, че някой и е писал, а после като е станало ясно, че тя реално му отговаря, го е крие. Това според мен е много удобно за жените и ми се е случвало и с друга. По този начин те ти показват колко са открити към теб и как няма за какво да се притесняваш, реално без да искал дори те ти показват - виж тоя глупак какви неща ми пише. За съжаление това изобщо не е откритост, защото след това те му отговарят и това го крият от теб... Със сигурност въпросното момиче има някакви дълбоки проблеми, а аз след 3-тия месец осъзнах, че сякаш това цялото нещо е маска и дори и го казах, че аз не мисля, че изобщо познавам какъв човек е, защото се представя за едно с думите си, но действията са и коренно различни. Яд ме е за пропиляното време, но пък и добри уроци бяха научени.

56.   Пич, спокойно. Всичките коментари от сорта на "Ма тя има граници, прекрачваш ги" и такива глупости са писани от жени феминистки, не им обръщай внимание. Съжалявам, че ти го казвам, но битката е загубена. Мацката проявява интерес към въпросното момче и е въпрос на време да се разделите. Не случайно крие чата, замисли се. Тегли ѝ майната, ще намериш друга. Бонус съвет от мен:
Подобри себе си до такава степен, че със следващата да не се случва. Жените действат на емоции, колкото по - добър си от останалите мъже на този свят, толкова по - малко конкуренция ще имаш за тази жена.

57.   До 54 автора.
Още никакви уроци не си научил, макар да си мислиш обратното. Уроците ще са научени, когато можеш да се контролираш, когато няма да ти нужно общественото мнение за да ти стане по-добре. Изкарваш се жертва, нея изкарваш манипулаторка, казваш че е умна, с реално нито едно от тези неща не е обективно. Тя не е умна, това е сигурно. Ти казваш че те манипулира, а тя просто си лъже и всичко това е възможно само защото ти доброволно влизаш в нейните филми и някак се надяваш да стане чудото, а то все не идва.
Възлагаш надежди заради своите емоции към нея, като от там ти идва противоречието, защото виждаш че тя не е точно най-добрата половинка и никога няма да бъде.
И да пишеш с още гняв, да я обиждаш, да я обвиняваш, това няма да промени факта, че никой не те държи на сила с някой и да си мъж не значи да имаш пишка, а да взимаш шибаните решения независимо как се чувстваш.
Жертва бил, недорасляк.

58.   От 54 до автора. Въпросният инструктор ти е отговорил така, защото по всяка вероятност и той се занимава с други също. Затова за него не е голяма драма това.

59.   Не мога да разбера защо ходите с изплезени езици по някакви, които никога не сте си ги представяли, че може да бъдат ваши жени.
Надменността на жените се помпа точно заради такива като теб.

51-57 от 57