Защо жените държат мъжете в резервна скамейка?
Това което забелязах е, че голяма част от жените докато са с някой мъж, искат да имат и други, които да стоят на резервната скамейка и почти да не получават внимание. Защо въобще си поставят други мъже, които да са на резервна скамейка? Според мен по този начин не уважават мъжете.

Коментари

1.   Това и мъжете го правят.

2.   хората се държат така, както им бъде позволено.

Ако една жена държи мъж на резервната скамейка, значи този мъж позволява такова поведение

3.   Защото го правят и мъжете. Даже по-често.
Това е нежелание да пуснеш нешо, което не щеш, освен ако не намериш и по-добро.

4.   По някаква извратена причина по нашите ширини е широко разпространена идеята, че колкото повече-толкова повече.
Което значи, че жената се чувства далеч по значима и сигурна в себе си, ако има по няколко на клона. Често срещано е дори да го правят анонимно, сайтове за запознанства и т. н., там да има някой за който можем да се проверим в случай на нужда.
Липса на морал? На кой му пука, могат да ти донесат от 10 кладенеца вода и да ти кажат че не било точно така.

5.   Нали знаеш лафа за приликите между жените и маймуните?

6.   А защо мислиш, че мъжете не си държат резерви. Напротив, навсякъде и по форуми и в реалния живот слушам как едва ли не един мъж ако не върти поне една, две странични, а някои разнообразяват и с проститутки, все едно е взел дал. Има и мъже, и жени, които кътат и други опции. Зависи от човека. Разликата обаче между този типаж мъже и жени, е че ако жените държат някой ухажор в резерва е предимно за да си чешат егото, докато мъжете предпочитат направо по същество- да се пробват с цел секс и да разнообразят от гаджето или жена си, щото нали са на принципа- всеки ден боб с наденица писва. Така че тъпо е да се правят обобщения, просто ти си попаднал на такава/ такива.

7.   Не, това мъжете не го правят :)

8.   Автора: Не се отклонявайте от темата, исках да разбера причината защо жените правят такива неща, въпреки че така мъжете стоящи на резервната скамейка не бъдат уважавани.

10.   Мъжете го правят доста по - често това. Когато се разделих с бившият си приятел, разбрах, че човекът си е писал не с 1 и 2, а цели 7 момичета, докато е бил с мен. Понеже тогава нямаше фейсбук и инстаграм, си пишеше в някакви сайтове и чат стаи с тях, а аз вярвах на всичко като пълна глупачка.

Така че не ми разправяйте на мен как жените държали мъже на скамейката.

12.   Жени, мъже, кози, овце... на всеки му е кеф да е харесван. Младите жени просто са по-малко и затова им връзват повече.

13.   Това е много по-често срещано при жените. Огромната част от жените го правят (над 80% със сигурност) и една малка част от мъжете (може би не повече от 15-20%). Връзката е обратнопропорционална както виждате.

А това се дължи на слободията, с която разполагат жените. Няма момент от човешката история, при който да са дадени значими права на жените и след това да не са последвали разврат и разруха.

14.   8, като искат да не са унижавани мъжете, да не се поставят в позицията на резерва. Просто е. Разбереш ли, че някоя се опитва, режеш я и толкоз. Същото е и за жените. Спираш контакт и кой от където е.
Правят го по същите причини като мъжете. Валидация, да не са сами, ако гаджето ги натири, или са скарани. В очакване да се появи нещо по-добро.

15.   За жена за мен е много по-лесно това да го прави, отколкото мъж. По простата причина, че всяка себеуважаваща се жена, ако разбере, че съм във връзка и в същото време я държа за резерва, веднага ще ми бие дузпата. И да се разделя с приятелката ми, по всяка вероятност няма да е доволна да е втората ми опция. А дори да скрия от нея, ако разбере, че ми е била резерва, веднага ще отпраши.

Докато има мъже, на които не им връзват много много и като се появи някоя такава, дори и приятел да има в момента и те да са резерва, я приемат. Самото мъжко поведение за мен го и диктува това. Аз лично нямам намерение да се занимавам с такива жени, не само защото е долно това. Ами и от практична гледна точка, нямам интерес. Едно, че тя може да и скимне веднага да се върне при бившия, друго, че той може да започне да я тормози и да отрови връзката ни, трето че може същото да направи с мен и да ме зареже и мен така.

16.   Авторе - не се прави... знаеш причината!

Или очакваш жените да си признаят и да ти кажат истината!? :)

Най-общо казано, държат мъже около себе си, като "резервен вариант", в случай че зарежат текущия си приятел, или той ги зареже.

Имало е анонимно изследване включващо 2000 жени и от тях 43% са имали резервен мъж, ако връзката им приключи.

И от тея 43%:

> 8 на всеки 10 редовно поддържат връзка (пишат си, чуват се и т. н. ) с "резервата".

> 15% са потвърдили, че чувствата им към "резервата" са по-силни отколкото към текущия им приятел

> 50% са потвърдили, че приятелят им познава "резервата"

> 1 на всеки 5 е потвърдила, че "резервата" даже е приятел на приятеля и

> 1 на всеки 10 е потвърдила, че "резервата" даже е потвърдил интереса си към нея

Та така - ЛЮБОВ КВО ДА ПРАВИШ! :)

17.   Това го правят предимно мъжете. Може и да има и жени които го правят, ама като цяло ядно те се учат мъжете.

18.   Жени, какво става, припознахте се и веднага скочихте да си прехвърляте вашата топка на мъжете? Стига се оправдавахте с мъжете за вашия курвалък и личен избор на мъж! От мъжете така правят общо само 15-20% от всичките мъже, които вие лично и внимателно САМИ си подбирате и избирате, а не "абсолютно всички мъже", както вие се опитвате да го изкарвате!

19.   Ма ти голямо откритие си направил... И двата пола го практикуват, колкото са по-отракани, толкова повече бройки поддържат. Особено с интернет, почти всеки води двойнствен живот.

Естествено, жените ще кажат, че "мъжете" го правели повече... Елементарна логика е, че за жените е много по-лесно да го практикуват, защото само отиват на сайта, пишат че са от женски пол, и се изсипват 100-200 мъже да им пишат. Повечето жени не знаят (щото не им пука), че за един средно статистически мъж отнема много повече време и усилия да зарибява жени. Но е факт, че доста мъже го правят - или защото са по-тъпи да си губят времето, или изглеждат достатъчно добре физически, за да не им отнема толкова усилие. И под добре имам предвид топ 5%. Но обикновено когато жените говорят за "мъжете", те имат предвид точно тях.

20.   Има голяма разлика между мъжете и жените в това отношение.
Мъжете търсят секс. Резервните жени или са в процес на сваляне или вече са свалени и минават редовно през леглото.
Жените, които още не са свалени си въобразяват, че държат мъжете на резервната си скамейка и се кефят, че са обект на свалка.
И при двата пола има идеалисти, които реално са влюбени, но им минава.

21.   18, от мъжете го правят 100 процента. Бедните, комплексирани, злобни човечета. Да не се минат.

22.   От 15. Аз не разбирам защо обвинявате само жените, които го правят това? Какво да кажем за мъжете, които приемат да са резерва? Ако само нискостойностни и крайно отчаяни мъже изобщо мислиха да прибягват до такова нещо, жените също ще понесат последствия за постъпката си. Както и ако сегашните им приятели на тези жени не го приемат това. Давате си достъп до телефоните и това е. Тя и да иска, вече много трудно ще намира резерви като не може да си пише с този и онзи, когато и скимне. Ако не си дава достъп до телефона, това не е сериозна връзка.

А мъжете, които са резерви, вместо да си пишат с обвързани жени, да търсят необвързани. Аз трябва да съм вече крайно отчаян и много напреднал като възраст, че да се занимавам с такава жена. Две такива, откакто съм необвързан от 5 месеца, ми писаха, имат приятели в момента, отрязах ги. Едната ме натискаше яко да излизаме, докато живее в момента с приятеля си.

23.   21, от жените правят двеста процента - научно доказано.

24.   Жена съм и ще ти отговоря искрено: защото така ми е изгодно. Защото никога не може да се довериш 100% на някого, без значение дали е мъж или жена. Утре мъжът ми може да ми изневери, да ме изостави или просто да се случи нещо, което да е сериозен повод да се разделим. Е, в такъв случай идва ред на резервите: мъже, с които има взаимна симпатия. Нали не мислиш, че ще стоим на сухо? Защо да хабим ресурси търсейки мъж, при положение че вече познаваме потенциални партньори? И ще кажеш, че за жените било по-лесно да намерят мъж. Ами не, защото ако имаш 50 кандидата и нито един не е читав, по-добре да си стоиш сама. И мъжете си имат fuck списък и на мен не ми пречи, нормално е.

25.   Това не е до пол. До характер е. И никакви аргументи не могат да ме накарат да го приема за нормално.

Жена съм. Не ме е страх нито от раздели, нито от малко или повече самота. Но достойнството си не мога да го възстановя никога, ако веднъж постъпя така. А и не ми носи никакво удоволствие да "въртя" мъже, да нараня някого, да флиртувам дори ей така, за спорта. Не умея и да лъжа и не искам да създавам драматични спектакли и "сапунки".

Самочувствието си го набавям по други начини - професия, образование, четене. Толкова градивни занимания има.

Въобще, от много ранни години съм си дала дума на себе си, че каквото и да става, има принципи, които не се престъпват. Уви, с мен не постъпиха така преди години. Но и това не ме промени към лошо.

26.   От 15 до 24. Така никога няма да инвестираш напълно във връзка и винаги връзката ще страда от недоверие и съмнение. Така никога няма да имаш реален съпруг до тебе, който да те уважава и цени напълно. Не си ли се замислила, че именно с такова поведение отблъскваш част от мъжете и привличаш такива, които биха го търпяли, просто защото те самите искат да си правят каквото поискат и да имат възможността да излязат от връзката по всяко време?

Едно нещо доказва, че и жените, които го правят това, на някакво подсъзнателно ниво осъзнават, че не е добре и руши отношенията. Някой от вас би ли приела майка Ви да има, , резерви"? Да си комуникира от време навреме с други мъже, да ги пази като втора опция? Това ще руши както семейството, така и уважението на Вас към майка Ви. Нито съпругът и би го приел, нито децата и. Затова такива отношения с, , резерви" и подобни простотии, се сриват много често и то с право.

27.   Защото има балъци, които са готови да бъдат резерви. За мен като себеуважаващ се мъж това е унижение да бъда компаньон на повикване. Нито резервна гума в багажника, на която и да е жена. Тя ме отрязва и аз я отрязвам! Втори дубъл няма да има.

28.   Ми те и мъжете така правят, аз съм жена и са ме държали.

29.   Никога не съм имал резерва. Никога не съм изневерявал.

Да имаш резерва е като да влезеш в магазина и да се колебаеш какво да си купиш. Накрая да си вземеш нещо, и да си вземеш второ в случай че първото не ти писне един ден.
Коелабанието, несигурността и нерешителността са черти предимно на женския характер. И извинявайте, но аз не виждам много мъже в мола да ходят на "Витринно пазаруване "(window shopping). А то я докарахме дотам, че от толкова колабние, накрая магазина затваря и милите момичета нищо не си купуват.

М43

30.   Това е до манталитет на човека!
И до някъде до възраст - примерно при младите, особено докато са ученици и нямат такива строго установени връзки и отношения, може да се случи по-често.

Но много е тъпо - ти да бъдеш тази резерва!

Случвало ми се е като много млад, много е затормозяващо и след този случай - нокога повече не съм допускал такова нещо: или, или!
Или всичко - или нищо!

31.   Жените даже не си направиха труда да прочетат хубаво заглавието на темата. Аз ще го напиша отново: "Защо жените държат мъжете в резервна скамейка? ". Това според всеки с повече от една мозъчна гънка е различно от "Кой пол държи повече хора на резервната скамейка".
Ясно е, че има хора и от 2та пола, кото държат такива хора. Но заглавието на темата няма общо с писанията на жените вътре. Защо ли ми е познато и от други области в нашия живот.

32.   Н 26, аз пък след определен неприятен житейски опит разбрах, че единствено си заслужава човек да инвестира време и усилия на 100% в самия себе си и собственото си изграждане и усъвършенстване. А всичко останало: връзки, приятелства и т. н. са до време. Да, това е тъжната истина. А още по-тъжно е да даваш всичко от себе си за някой в продължение на години, а после той 5 пари да не дава за теб. След такива неприятни случки човек обикновено си взема поука и се променя. Естествено това не означава че трябва да се оставиш да те обзема параноята, но е добре да си имаш едно наум.

А колкото до резервите на скамейката, абсолютно не означава че трябва да кокетничищ с тях или да им пращаш голи снимки. Просто трябва да присъстваш виртуално (или физически): усмивка, коментар, едно "здравей, как си". Дори не е нужно да излизаш на кафе с тях, не е препоръчително защото току-виж станала беля. А ако не искаш да изневеряваш, не си заслужава тоя риск.

Не разбирам какво намесваш майките ни тук. Те са пълнолетни жени, сами ще решат какво да правят. Никоя не съм да и държа сметка на майка ми и да я съдя

33.   Грешен въпрос. Правилния е - защо има толкова глупави мъже да искат да са резервната скамейка? Вместо да се стегнат, да работят над себе си и да си намерят жена, за която да бъдат привлекателни?

34.   33 - не е грешен изобщо, съвсем правилен е. На жените ви се даде избор да курвеете колкото си искате и да въртите по 10 мъже наведнъж, и курвалъкът ви придоби чудовищни размери. 90% от мъжете нямат избор на никаква жена, камо ли да държат 2-3 или повече "на резервната скамейка" (както се опитвате да го извъртите жените тук). А това, че вие се занимавате с 10% от топ ебачите, дето ги сменят всяка нощ и само от тях сте останали с погрешното впечатление, че всички били такива, си е лично ваш проблем.

35.   Ако един мъж напусне резервната скамейка, жената ще го мрази цял живот. От опит го казвам.

36.   34- Никой не може да те постави някъде, ако ти не искаш. Това, че някой сульо се е оставил да седи на резервната скамейка си е лично негов проблем, не на жените.

37.   34, няма топове. Всички са такива. Чатят с 100 жени, въздишат по бивши, колежки и зяпат порно.

39.   Авторе, жените ги е страх от самотата. Те имат много по - голяма нужда от мъжете някой да бъде до тях. Те никога не са били и самотни, знаят че като отидат на дискотека минимум 5 мъже, ако не ги заговорят, то поне ще им хвърлят погледи. Пазят резерви за да избегнат самотата. Мога да ти кажа, че на мен ми се е случвало АЗ да бъда резерва на моя бивша, докато сме били във връзка. На една жена, ако се случи нещо във връзката и, знае че тези резерви ще са до нея, пак ще усеща нечии ръце и устни. Жена става моногамна, когато види, че един мъж е най - добрият. Ще дам пример с известни, добре изглеждащи и заможни мъже. Дори да си хванат жени от ранга на Анджелина Джоли (в пика на красотата ѝ) те пак са изневерявали. Колкото и да е токсично, това прави жената моногамна. Една жена като види, че мъжа няма опции, не е харесван от много жениз появи ли се такъв, който го харесват веднага скача при него. Такава им е природата - искат най - доброто и докато не го намерят, винаги ще имат дълбоки резерви

40.   37, защо винаги като на жените ви се каже истината, че вие целенасочено си подбирате и избирате една малка част от всички мъже, които са такива, каквито вие ги описвате, веднага се скривате зад удобното оправдание, че всички били такива? Защо поне веднъж в мизерния си жалък живот не вземете да си признаете, че вие си обичате такива, и затова точно такива си избирате и ги търпите с години, колкото и да ви бият и унижават??? Жените сте лъжкини, двуличници и лицемерки и не трябва никога да ви се вярва, още Еврипид го е казал.

41.   27 много точно казано. Истинският мъжкар винаги е първи избор. От тям насетне са лалугерите в клетка, чакащи някой да ги задоми вкъщи.
До сега никога не ми се е случвало, някоя да ме разиграва за каквото и да било.
Не се ли случат нещата по мой вкус бай бай.
Свободни жени от път и над път!

42.   40, къде го тоя топ мъже в тази държава? Гледам по улиците, магазини, кафенета, автобуси и няма ни един топ. Все ниски, закръглени, без коса и облечени домашно. Няма ни един супер красавец, а някакви 3/4 максимум.

43.   41- Свободни мъже- също. Даже повече от жените.

44.   42, не се прави на ударена. Много добре си го виждаш ти, къде е "тоя" топ, но го извърташ както ти падне, защото истината не ти изнася. 95% от жените все с някакви нацепени, татуирани, брадати наркоманчета ви виждаме, а лично аз мисля, че е по-добре да вярваме на собствените си очи, а не на каквото вие ни кажете. И точно това, че не са толкова много (само 10% от общото мъжко население в България), но 95% от жените тичате само по тях, раждате само от тях и нямате нищо против, че даже и се гордеете да си ги поделяте помежду си, говори достатъчно красноречиво за вас колко долни, продажни и евтини сте, като манталитет и начин на разсъждение.

45.   44, говоря ти за голям български град, не Лос Анджелис, Ню Йорк или Дубай. Масово са нелицеприятни. Нисички, в стадий на плешивост, по спортно облекло. Като те чете човек, ще рече, че вън гъмжи от красавци, бизнесмени и прочие елит, а то е плачевно положението.
Ми да те изберат тебе, стани и ти топ.

46.   41-43 нещо си в грешка. Такъв филм няма тук. Жените в България са повече от мъжете по статистика.
Няма как да е ами точно обратното!