Не съм същата
Здравейте, пиша тука за да споделя и поне малко да излея от мъката си. Ще започна с това, че съм семейна от 15 години с 2 деца. През годините моя мъж никога не ми е давал поводи да се съмнявам, че ми изневерява и за това е имал безграничното ми доверие. Никога не съм го спирала от излизания с приятели (Радко се случва). Преди няколко месеца разбрах, че ми е изневерил преди 2 години. Видях клип в стария му телефон от самата изневяра. Също така в телефона му видях и доста други неща, които ме сринаха тотално. Тук искам да кажа, че това беше първия път, в който му проверявам телефона, защото по принцип му е заключен с парола както и всичките платформи за чат са с пароли. На другия ден поисках обяснение за това, което съм видяла. Първоначално се опита да ме излъже, че това на клипа не е той, но под моя натиск си призна. Било само веднъж под въздействието на алкохола. За мен това не е оправдание, щом го е направил го е искал. Оттогава обаче аз не съм същата. Не знам от кое ме заболя повече, от самата изневяра или от това, че човека на когото имах сляпо доверие ме предаде. Иначе е много добър като баща, работлив е, не е алкохолик, не ме бие. Всичко дава аз и децата да сме добре това не го отричам, но просто вече не мога да му имам доверие. Съмнението е вътре в мен и не зная как да продължа напред. Доста често имаме скандали заради моята неувереност и съм на път да разбия семейството си. Кажете как да преодолея тази изневяра и да продължа напред с този човек. Не искам да се разделяме, защото въпреки всичко го обичам и мисля, че не всичко е изгубено между нас.

Коментари

1.   Никак. Че и си пази клиповете. Че ги и съзерцава и въздиша.
Той сам е разбил всичко като го е топнал в друга. Да си носи последствията. Не пиел, не посягал, ама коцкар. Да се оправя.

2.   Мале, твоят мъж си е направо за изгонване. Никога няма да спрат изневерите и НЕ, в него няма истинска любов.

За да ти изневери един мъж, значи правиш всичко, но той не те уважава.
За това аз искам да съм ЖЕНА и да съм с истински мъж, а не с такъв лъжец като твоя- Той е "Добър" човек, но и Подъл лъжец :)

Може да е добър баща, но това не означава, че е добър съпруг. Двете роли са коренно различни.
Не мога да кажа на черното- бяло. Не се чуди как да продължиш с него, а как да направиш ПРАВИЛНОТО нещо.

Кажи му, че това не е ОКЕЙ и от днес нататък ще си помагате, но да не очаква съпружески задължения. Да ги търси при други момичета. А ако се роптае и вземе да се цупи, напомни му че е най- големият предател :) Така се става жена с главно Ж! Никакво неуважение!

Ако нищо не направиш, предаваш самата себе си заради човек, който уж е добър, но предава теб- майката на децата си при всеки момент.

3.   А мила, този мъж не те обича истински. Щом те критикува и изневерява, ясна е работата. Но в него е грешката, не в теб. Явно търси да вини други хора за собствените му грешки.

4.   Вероятността на попаднеш на партньор, който не изневерява, е граничеща с нула. Колкото по-рано го осъзнаем, толкова повече мъка ще си спестим. Не казвам, че е хубаво и правилно, това са просто фактите. Обществото ни е такова - всичко е сексуализирано, консуматорството във всички форми е господар.

Имаш два варианта - преценяваш ползите и загубите от ситуацията и избираш кое е по-малкото зло в твоя случай. Ако решиш да останете заедно, ти трябва много сила и трезва преценка, за да не те гложди тази изневяра. Ще трябва да му простиш наистина, от дъното на душата си, за да имате мирен живот. Това означава да си готова да ти нанесе този удар отново. Аз не бих се справила и бих го напуснала, ще отрови и мен, и децата, които ще стават свидетели на вечни скандали.

5.   4, чак пък близо до нула.

6.   Всички мъже изневеряват, рано или късно. Ако мъжът ти ти харесва като човек, съпруг и баща, не го зарязвай. Времето ще те излекува.

7.   Трай си, какво толкова.
Нали си Ви гледа и теб и децата?
Не е, чак такъв проблем?
И моя отвреме, на време кривва.... ама аз съм решила че, не мога да го пренебрегна заради всичко друго...
Ж44

8.   Не, не си напът да разбиеш семейството си — той вече го е сторил вместо теб. Само това ще оставя тук.

9.   Основния ти проблем според мен е, че мъжа ти е уникално тъп:
Изневетява - ок - да речем че може да се случи
Записва случката с телефона си - абсолютна глупост
Запазва записа в телефона си, без да вземе мерки да не може да бъде видян - от теб или от децата ви.
Оставя телефона си така че да можеш да видиш записа.
Едно от малкото му положителни качества, които изброяваш е, че не те бие???
А това, че не пиел - явно пие - и то до състояние да прави глупости.

Като цяло - изтеглила си късата клечка за мъж - ако не ти е късно - спасявай се.

10.   "само веднъж под въздействието на алкохола"

То ако беше така, нямаше да го записва и да си го пази на телефона... Не е просто алкохолът със сигурност, и е много съмнително да е било само веднъж. Това са фактите, а как ще живееш с тях си е твоя работа.

Иначе всяка връзка е въпрос на доверие и желание да оправдаеш това доверие. Ако си мислиш, че да вървиш и да му проверяваш всеки ден телефона щеше да доведе до по-добър резултат...

11.   Жените така и не се научиха -- всички мъже изневеряваме, поне тези които имаме опции. Разликата е че някои се грижат за семейството и децата си и т. н и продължават да глезят и съпругата. А други мъже, нищо от това не правят, че дори са пияници, биячи или просто лузъри и пак изневеряват.

Една жена вкъщи не стига, рядко някоя ще е нимфоманка или ще може да задоволи мъжа си. Все нещо трябва да ви убеждаваме, боли ви главата, заети сте и прочие. Мога да ида при "елитка" и да я чукам в гърлото и дори да не й знам името, докато вкъщи за една френска трябва да се моля.

И не ми казвайте че не съм срещнал сексуално подходяща за мен. Всяка с която съм живял по някое време секса намаля. Не съм си скъсал задника от бачкане и трениране, после вкъщи да се моля за секс като лузър.

Като не искате да ви изневярват или бъдето порно звезда вкъщи и всеки ден ласки (такава не съм срещал) или си хванете някой лузър, която друга жена няма да му обърне внимание и си живейте щастливо с неговата вярност.

12.   Подкрепям 4-ти. Затова именно и съм на мнението че жената трябва да работи и да си има свои пари и имущество. Като стане така лесно да му биеш шута. Не да се страхуваш за утрешния ден и да търпиш мухлар в живота си. Сега трябва да мислиш кое е по-малкото зло и дали ще се справиш сама с отглеждането на децата. Ако имаш финанси пращай мухлара при коврите.
ж, 27

13.   Съпругът ти вече е разбил семейството, просто ти още не си го разбрала. От това вече семейство не става!

14.   Гарантирам ти, че в теб е вината. Проблема ни беше подобен. И моя ми каза, че не го задовулявам достатъчно. От тогава се стремя всеко ден да го празня по някънъв начин. И нещата се обърнаха. Надявам се, че ще ме разбереш.

15.   11, това трудно се разбира и схваща от задомения дамски състав. Не осъзнават, че по този начин губят и надпреварата с незадомения дамски остатък. Разбират за пропуските си когато каручката се обърне и започват дилемите да си пререже ли вените или да се хвърли от моста.

16.   Не слушай тук измамниците! Само мъж, който е лъжец и изневерява, за да му е спокойна съвестта ще каже, че всички изневеряват! НЕ Е ВЯРНО!

Има много хора, за които лъжата и измамата не са нещо нормално! И самата аз познавам двойки в които никога не е имало изневяра!
Дано всеки чичко тук който е изневерил- Господ да го разобличи и да страда за измамите си!

НИКОГА хората не са еднакви! Никога! Има мъже които са хора на думата си и са възпитани никога да не лъжат никого! Моето семейство мъже цял живот е било възпитавано да не лъже! И не никога не изневеряват!

НИКОГА МЪЖЕТЕ ИСТИНСКИТЕ НЕ ИЗНЕВЕРЯВАТ! ТЕ ЗНАЯТ ЧЕ ДА МАМИШ И ЛЪЖЕШ Е ГРЯХ
- САМО СЛАБАЦИТЕ ОТ ТЯХ ВИНАГИ ГО ПРАВЯТ!

Звездичка

17.   Малко извън темата - но и аз искам да споделя, че именно публикаците в тоя сайт ме накараха да реша, че не искщам да проверявам никога телефона на мъжа ми. Ако е решил да ми изневерява - не искам да знам, ако ще се развежда с мен заради любовница, то няма как да го спра и за гъза му да се залепя. Но ако прави разни еднократни неща - насам-натам, просто не искам да знам :)

18.   Гоня мизерника и започвам нов живот без угризения.

Той вече е разбил семейството.

19.   Пак ще го кажа- взимай си нещата и си живей живота

20.   Така… всички нападнахте този мъж, а косвено и жената… Искам да попитам авторката: Как сте живяли последните 2 години? Казваш, че преди 2 години е изневерил… Ако не си забелязала промяна в поведението му спрямо теб - тогава едва ли му е било нещо важно тази забежка… Според мен повечето написали коментари относно това, че той е разбил семейството Ви са пълни глупости… Той умишлено нищо не е разбивал… дано да се изясните и оправите… Едва ли му е пукало за тази въпросна жена…

Грозната истина

21.   От човек близо на 60г. - щастливо женен.

Авторке, мислех да не пиша в тази тема, но като прочетох коментарите, реших да се включа, защото никой не ти дава решение!
(донякъде с изключение на 7 - но това надали ще те устрои! )

Но първо да кажа на коментиращите: НЕ ВСИЧКИ МЪЖЕ ИЗНЕВЕРЯВАТ!

Освен себе си, познавам още няколко човека, които не го правят!
и то става въпрос само за тези, с които сме засягали тази тема.

Според мен поне около 20-30% от мъжете не изневеряват!

Значи виж сега, авторке - за да продължиш със съпруга си и да си съхраниш семейството - трябва да му простиш изцяло! На 100%!

Сега тук има два начина: единият без Бога, а другият с Бога!

Според мен по-правилният и по-сигурният, и по-трайният е с Бога!
Начинът с Бога е: - ако не сте кръстени - първо приемате Кръщение в Православната църква! След това отивате и говорите с по-опитен православен свещеник, и се изповядвате и приемате Свето Причастие! И заживявате нов въцърковен живот в Христа!

Вариантът без Бога е следният: водите сериозен разговор и си обещавате взаимно и тържествено, че повече никой от вас няма да изневерява!
И ти полагаш всички усилия да забравиш, и да простиш!

Ако успееш да го направиш - ще стане!
Не очаквай да стане отведнъж, но времето лекува и с течение на годините - ще успееш да простиш! Но не трябва да се връщаш повече на това! Ако ти идват такива помисли - моментално ги прогонвай и започвай да мислиш за друго, и се помолвай на Бога да те освободи от тях!

Ако спазиш тези съвети - ще се получи!

Може и да съчетаеш двата варианта!

Имам две приятелски семейства, които минаха през проблеми с изневери(дори бяха разделени за немалко време). Но не се разведоха и постепенно видяха, че не могат един без друг и слепиха нещата!

Оттогава минаха повече от 30г. и все още са заедно и външно са си като нормални семейства. Сега, какво става в душите им - аз няма как да зная...

Това е от мен. Надявам се, че съм ти бил полезен!

22.   Еми изневери му и ти или просто приеми нещата. И без сляпо доверие. Но записването показва други отклонения

23.   Прочети "изневярата" на Демиан Букай. Не бързай да си разваляш семейството и погледни без емоция на нещата Да, такива неща се случват. Изначално сме полигамни. Лицемерно е да вярваме че сме незаменими, но да неповторими сме. Това, че е допуснал друга жена, го касе него лично, има нещо което го е провокирало, и ок. било е преди две години.
Огледай се, къде отиваш повече, изграждай свой собствен свят, с преживявания, опитай да имаш собствен център, било със собствено хоби, било с нещо което те обогатява
Почнах да се уморявам от тези дето те насочват към раздяла. Това при наличие на семейство нито е лесно, нито е просто, а понякога е крайно и ненужно. В крайна сметка и след такова нещо, той си е с вас, не го прави системно и се грижи за теб и децата.
Ако трябва потърси съвет при психолог и се опитай да разбереш по -дълбоките причини за това, че е бил с друга. Битийните неща много тежат понякога, всички търсим нещо, което да ни вади от рутината, с тази разлика, че всеки го прави по различен начин.
Хора нямали дълга връзка и деца, не познават напълно, и другата страна на това да имаш семейство
Не бързай, да си прекалено емоционална, да изпадаш в крайност и да взимаш прибързани решения. Нормално е да си обидена, наранена, ама реално запитай се защо. Никъде никой не ни гарантира сигурност от вън, Ние я изграждаме с мислите и поведението си

24.   Посмали егото. Нямаш причина за развод. Проблемът ти е отношението ти към ситуацията, а това може да се промени. Мисли за децата на първо място. Да си родител означава да си готов да се жертваш заради тях.
При кризи и конфликти двете страни имат по 50% отговорност. Гледай само твоите 50%.

25.   Аз съм номер 20: напълно подкрепям номер 23! Помъчете се да запазите семейството си!

26.   Никога не давайте сляпо доверие на никого.

27.   Много е страшно, когато жена дори и в наши дни определя като положителни качества на мъжа до нея, че... не я бие. И не пие (много). Ужасно е да го слушаш и четеш. Вярно, винаги може и по-зле, но това ли трябва да ни успокоява и самоубеждава, че сме щастливи? Толкова ли ниски критерии имат някои жени?

А за изневярата.. Причини много - рано сте се "взели" и си му омръзнала, не се е наживял, иска разнообразие и това няма общо с чувствата му към теб.. Най-тъпо е оправданието за алкохола, като че ли някой насила ти е наливал в гърлото. Колко ли мъже биха приели такова оправдание от жена - "Бях пияна и ти изневерих, какво толкова е станало? "

Лошото е, че с доверието ти към него е свършено, а без доверие какво семейство? Жалко поведение е да ровиш тайно нечии вещи, но пък те разбирам, че не искаш да те правят на глупачка. Може би е въпрос на време да се разделите... Има и друг момент - здравето. Не знаеш какъв още "подарък" освен "рогата" може да ти донесе и това да ти коства вече не само емоционални травми.

Иначе да, много малко са хората, които да не криввнат нито веднъж. Разумните хора със "слаби ангели" просто се наживяват максимално на млади години и когато създадат нещо по-сериозно с някого, знаят, че каквито и изкушения да има наоколо, това вече са го изживели и нищо ново няма да им предожи, което да си струва риска.

28.   Абе ти наред ли си? То и аз като я хванах моята ми идваше да я изхвърля през балкона! То не бяха сълзи, не бяха сополи от нейна страна, и добре че не направих някоя глупост!
После като ми мина й викам - нямаш право да ми се сърдиш, ако изляза от ролята на светец! Сега бройката е сигурно вече 10:1 в моя полза :) Всеки си прави квот' си иска, само че децата ни растат с майка и баща - обгрижвани и обичани!
Пък ние, хех, понякога дори си споделяме коя каква смотанячка била, или на някой си колко му е крив макаронът... Абе голям купон пада! Деца повече няма да правим и сме го ударили през просото :) Важното е, че запазихме семейството и някакво взаимно уважение, разбиране и партньорство. Пък любовта - 5-10 години и толкова!

29.   До 21 човек щастливо женен близо до 60 годишен.
Авторе ако си щастливо женен и на близо 60 годишна възраст какво търсиш в този сайт. Постоянно даваш съвет на хората да се ВЪЦЪРКОВАТ и да прочетат еди какви си писания от библията. Ако ти си толкова щастлив със жена ти и с твоите църкви защо се занимаваш с този сайт. Както виждаш почти никой не ти отговаря. Стой си в твоята църква и разговаряй с хората които ходят на църква. По всичко си личи, че ти не си много ВЪЦЪРКОВЕН. Поведението ти не потвърждава това което говориш за себе си. Така както аз те усещам ти си много ограничен духовно. Ти отричаш всички други религии и това показва твоята духовна ограниченост. Ти не знаеш, че Исус Христор е живял 12 години в ИНДИЯ и там е изучавал Будизма и Хиндуизма. Това което проповядва Исус в неговото учение напълно съвпада с учението на ХИНДУИЗМА. Но как ще знаеш ти тези неща с твоята религиозна ограниченост. Защо в Библията нищо не се казва за Исус къде е бил и какво е правил от 12 годишен до 30 годишен. Аз зная, но това ти никога няма да го разбереш с твоята религиозна ограниченост. Спри да даваш твоите нахални съвети. Както виждаш никой не ти отговаря на коментарите.

30.   11, ти нормален ли си?
На нас жените един мъж не ни е достатъчен, за да ни задоволи, но не изневеряваме.
Една жена не можете да задоволите, а гоните други.