Как да го разкарам?
Здравейте,
От няколко месеца барманът, работещ в заведението, в което обядваме и пием кафе с колегите не спира да ми досажда. Дърт е на 43г, никога не е бил семеен. Явно и никога не е имал кой знае какви амбиции за кариерно развитие. Не виждам какво бих имала с такъв тип. Неговата вечер е бира в парка или някое квартално кръчме. Аз обичам да посещавам опера, балет, театър и след това пиано бар с джаз музика. Той е чалгар, редовно ми предлага и посещение на чалготеки, защото една или друга певачка ще имала участие.
Как е възможно мъжете днес да нямат реала преценка с какви жени имат шанс за връзка. Той сигурно една книга не е прочел в живота си. Вече не знам какво да предприема. Спрях да си взимам кафе сутрин от там, за да не го виждам. Намалих и обедите там, но е мога постоянно да се деля от колегите. Държа се възможно най-хладно и студено, но той или се прави, или не разбира. Десетки пъти съм му отказвала да излизам с него. Но когато ме види следва редовното предложение и думите "няма да се откажа, да знаеш" с някаква мазна усмивка.
Попадали ли сте на подобни натрапници, които не си знаят мястото и как сте се спасили? То по-добре стара мома да остана отколкото да си сваля критериите и да се прежаля да допусна подобен човек в живота си.
ж, 30

Коментари

1.   Търси друго заведение от където да си взимаш ядене и пиене, измисли нещо да не посещаваш работното му място, може и сама да ходиш да обядваш някъде другаде или си взимай храна от вкъщи, този го игнорирай, поведението му подсказва, че не е подходящ за теб, само се излага, прави се на луд, ако мине номера, търси балами, затова и не е имал успех с жените до сега, хората искат коректност, класика е.

2.   А ти си толкова възмутена, че чак и тема си пуснала, която ми бие на хвалба тип - вижте ме колко съм яка и не ме оставят на мира. Не си представям, че като жена не можеш категорично да му покажеш и кажеш, че не искаш да те занимава. Ама наистина категорично. А в момента, в който той се откаже ще почнеш да ходиш всеки ден, за да го накараш пак да ти доставя валидацията.
Това, че ходиш на опера, ама по никакъв начин не те прави супер яката мадама. Мъжете имаме нереална оценка, а вие жените пък живеетв в съвсем друга паралелна реалност, в която 3 прочетени блудникави книжки тип 50 нюанса сиво или розови романчета и един театър или опера, ви карат да си мислите, че сте много извисени. Обиколил съм всички театри и половината и повече постановки са супер посредствени, не знам какво толкова го изтъкваш. Прочел съм 1 камион с книги и пак мога да се държа като олигофрен и никога да не разбереш, щото така съм решил, че искам да се държа, а ти да си мислиш, че си много над мен, докато тайно ти се присмивам на глупостта и наивността ти.
Пичът може да е барман и да го кефи и да си живее супер
спокоен живот, ама за вас всичко се свежда до кариерното
развитие.

3.   Спри да се вреш при него и проблема е решен. Друг вариант е да му обясниш там за кариерното развитие и джаз музиката и той сам да се откаже.

4.   Ми бг мъж. На принципа" тя само се надува, иначе ме желае". Имат си една техника за сваляне и по нея си векуват.
Не му обръщай внимание. Ходиш, взимаш поръчката и дотам. Покажеш ли, че ти влияе, значи той е по-силният. Дръж се с него като със служител и това е. Никакви усмивки, никакво поздравяване.

5.   От разказаното това е една абсолютно безобидна ситуация, която се решава за отрицателно време. Само че прави впечатление, че имаш голямо самочувствие и същевременно си доста лабилна за да стигнеш до това, да пишеш нещо за толкова безобидна ситуация. Ти представяш ли си ако всяка жена хване да обръща внимание на всякакви и да пуска теми за това.

7.   Извинявай, щях да ти отговоря, ама гледам че си дърта на 30, и ще се въздържа. Аз само с млади жени си общувам, другите са ми под достойнството...

8.   Номер 2, за всичко съм съгласен с теб, но този барман щом е такъв фен на чалгата значи наистина е прекалено прост.

9.   Просто му казваш, че се виждаш с друг и да те остави. Не виждам нищо кой знае какво.

Съвсем друг е въпросът наистина защо се имаш за нещо повече, след като доколкото разбрах и двамата работите на едно и също място, тоест от сходна социална среда сте?

В смисъл, ако той е барман да речем в центъра на София, а ти си счетоводителка или брокера в някой офис на 2 минути пеша, едва ли разликата в заплатите ви е няколко пъти, да не казвам, че може да се окаже и с повече пари от теб, особено ако взима бакшиши.

Т. Т.

10.   Изглеждаш по-писането много надменна, но си и права. Човека е нахален, и явно разгонен, скоро не е бил с жена. Не споменаваш приятел дали си имаш. Ако нямаш, накарай някой мъж, да ти се престори на твоя половинка, дръжте се за ръка, гушнете се, пред този досадния барман. И дано се отървеш.. Или си смени работата. Но опитай да се отървеш него.

11.   Виж ти, и аз все се питам къде ли са тези жени, които посещават опери, театри и пиано барове, пък все поподам на чалгаджийки. Какво нещо е животът, а!?

12.   Жена на 30 да пусне тема как не може да се справи с нахалник, ми звучи инфантилно.
Ж 46

13.   Не мисля, че авторката е надменна, дори напротив. Просто има критерии и преживява малко кофти ситуация, която споделя в анонимен сайт, търсейки съчувствие и съвет. Уви, явно комплексите са малко в повече и наоколо, което не е изненада.
Аз ще ѝ препоръчам нещо, което аз направих преди време.
След като не можеш да спреш да ходиш там и не искаш да се делиш от колегите си, то по време на някоя кафе-пауза просто сподели, че ти е неприятен този човек и поговори с колегите ти да имат предвид, че те притеснява неговото внимание. Без излишни драми, просто да го имат предвид. Защото може да не са забелязали, а ако са, може да мислят, че ти е приятно - никой не знае какво се върти в главата ти, в крайна сметка. Така следващия път, когато те притеснява, няма само ти да си хладна към него, ако ме разбираш.... и няма как да не схване. :)
И занапред спри да го гледаш в очите, спри да му обръщаш каквото и да е внимание. Само "Добър ден. Бих искала... " и "Довиждане. Хубав ден. " Културно и хладно отношение, като на клиент към служител в заведение.
Ако всичко това не престане, подай опакване до собственика на заведението, че те притеснява. Тогава иска или не иска, ще трябва да спре. Но това е крайна мярка, която е нож с две остриета и е по-добре да не се стига въобще дотам.

14.   Разбирам, че барманът ти досажда, наистина това е неприятно, обаче пък забелязах, че ти съдиш хората прекалено много по кариерното им развитие, по музиката и тн. Ти не си го опознала, за да кажеш, че е прост и тн
Това, че е станал барман, не го прави автоматично прост. Може дори да има висше образование, но или вече да не го кефи, или да не си е намерил работа по специалността. Отделно това, че слуша чалга, изобщо не го прави автоматично прост. Аз също не харесвам чалга, ама в рапа например текстовете са много по-глупави от тези в чалгата. Човек не се определя автоматично от музиката, която слуша. Мисля, че си доста повърхностна и не опознаваш човека какъв е.. Моят съвет е отиди веднъж с него, така ще разбереш какъв е.

15.   Дребнавите смятат, че еднаквият финансов статус ги прави еднакви в социално, интелектуално и когнитивно ниво. Не е така, може някой черноработник да взема заплата повече от една лекарка, която може да има и докторат, но емоционално, социално, той е на светлинни години от нея, като личност. Той е представител на средно статистическият лумпен, които няма реално самооценка за себе си. Абсолютно право е момичето да негодува от този социален натрапчив плужек. Има един израз на руски :""Он ей не ровня""". Директният превод е "той не И е равен". Като това е събирателно понятие. Той не И е равен: като произход, като образователен, като социален, като интелектуален, като емоционален статус. //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

16.   Абсолютно съм съгласен с коментар #2 - толкова си жадна за внимание и така се набиват на очи комплексите ти, че си нямаш идея. Всяка уважаваща себе си жена знае как да постъпи, без да занимава непознати хора в уеб пространството. Ти обаче, реши да ни споделиш колко си готина и харесвана от мъжете.

17.   Това, че е барман не значи, автоматично че е лумпен!
Аз например от 25 години работя в сферата на услугите- това прави ли ме лумпен?
Да, не съм от "висшето общество", които визираш по-някакъв начин, но имам красива и образована съпруга, две образовани деца, които учат в най-престижните училища в града ни. И двамата са отличници, като големият ми син вече е студент и учи една от най-желаните специалности в СУ.
Не взимам много-голяма заплата, но същата е над средната заплата за страната, а съпругата ми е дори с по-голяма заплата от моята.
Доскоро нямах висше, тъй като родителите ми нямаха финансовата възможност да ме издържат! Това според теб директно ме поставя в графата - лумпен! Не слушам чалга.
Записах висше (задочно) на 43, и го завърших.
Не, че ми трябва, тъй като не работя по тази специалност, но го направих за мое лично самочувствие!
Смятам, че в личен план съм постигнал повече от доста фалшиви"интелектуалци".
И най-важното, щастлив съм... :)
И, да ти кажа, че интересът на жените към мен е доста голям и редовно се налага да охлаждам чувствата им.

18.   Лесно било да отлюспиш такава лепка... Не е и ви е ясно, че не е. По тея негови думи, които чета се сещам за лепки, които 3 та година ми досаждат. Едни същи неадекватни фрази. И понеже е лесмо видиш ли да разкараш дебил живеещ си в негова вселена, ще спомена, че дори, когато съм казвала, че си имам приятел отговора е бил: аз ще си те чакам нали знаеш. И тоя отговор го слушам от поне половин година. За това иназ спрях да минавам през нон стопа, който ми е най-удобен.
Също така, по словесните повърни на такива дебили перфектно си личи колко им е капацитета, така че чалгари и неориентирани комплексари да не се мъчат да изкарват себе си и себеподобните им дебили като тоя прикрита Ентелигенция.
Авторката грам не е надменна, просто същите тея лепкави сополи като тоя се връщат в реалността, когато четат истината и се посират. Аман от шматки живеещи в собствен свят и не можещи да си кажат истината и пред самите себе си.

19.   Спри да ходиш в това заведение и проблемът е решен.

23.   Аз съм мъж, но бих ти дал следния съвет:
Постарай се винаги когато ходиш в заведението, да изглеждаш зашеметяващо - нека се побърка от желание, а ти си го режи всеки път. По-голямо наказание от това, няма.