Заслужава ли си да търсиш някой, който не те желае в живота си
Моята история е както на всекиго друг.
Момче момиче любов.. тръпка
Един университет, 4 г разлика

И двамата сме търсещи добър обичащ човек, всякаш господ ни събра, не осъзнавах как изобщо може да има такъв човек, бях много щастлив, тя също.

Вървеше всичко идеално с планове и бъдще... и тя в рамките на два дни взе решение да приключи с думите: Не мисля че съм готова за това между нас, не мога отново да хвърля в нова връзка след последния ми опит.

Дори не се скарахме, просто си казах поредната... един опит направих да я потърся въпреки че не си заслужаваше, реши да постъпи детински и да ме блокира.

През връзката ни сме си споделяли всичко един за друг, мъката, добрите моменти.
За мен беше важно да сме честни един с друг, казах и просто ми се довери, тя явно избра спомените от предишна връзка да я завладеят и да не ми се довери.

Минаха се месеци (3), а аз наистина изпитвах нещо към нея, действията и показваха че и тя изпитваше същото.
Честно казано вече ми е антипатична, всички тези думи, спомени, планове загърбени за миг не ми даваха мира, но знаех че не трябва да дълбая повече.

Един човек ако обича няма да постъпи така.
Един човек ако иска прошка ще я потърси каквото и да е станало.
Ако думите и през цялата ни връзка бяха истински щеше да загърби егото си и да пита аджеба как е човека който изгаряше за нейните очи и докосвания.

Как постъпвате в такава ситуация? Не тичам по други защото не ми е това целта? Но как продължавате напред.

Коментари

1.   Постъпвах като теб до едно време, после се отвратих.
Някак и аз се хващах за някакви сламки и нейни действия и същевременно те се разминаха много с това което говори.
Няма значение дали те е обичала, дали не. Щом не се бори за теб, изхвърля те като мръсно куче, ти никога няма да имаш доверие в нея. Винаги ти ще си инициативния, този който ще се бори, а тя ще е тази, която няма да знаеш дали няма да те напъди, защото не е в настроение.
Не си струва да говориш даже за нея, да пасе там, да се спасява и това е.

2.   Как продължаваш: с вяра в бъдещето, дори да е насила. Има страшни раздели с разведени, отнети деца по съдебен път, когато партньорът се съвзема едва-едва, когато му взимат и децата. Вашето са младежки увлечения, въпреки, че на вашата възраст в миналото са създавали семейства с деца, сега това още е времето на мимолетните връзки. Продължаваш напред с вяра, че един ден те чака нещо по-добро. Правилно си направил, че не си тичал по нея. На някои мацки това изкуствено им вдига самочувствието (обикновено по-некачестввните) и се надуват до небето. Казала ти е, не търсиш, правилно.

3.   Точно заради себе си е продължила. Била е честна и е постъпила доста добре като ти е казала това, вместо да те мотка месеци. Явно е видяла доста от предишния в теб, или още не го е забравила. Чест и прави, че не те е мотала, както правят повечето хора от двата пола.
Защо да си загърбва егото и да те търси? Да помпа твоето? Да се тормози сама себе си с това, какво е било и какво е можело? И аз не търся по същите причини. Само преди години се излъгах и накрая ме използваха като резерва. От тогава никакви такива. Нито искам да ги виждам, нито да чувам. Гледам да нямаме допирни точки, не питам и познати за тях. Смятам, че това е уважение спрямо мен и другия човек. Оставяте се взаимно да си дирите късмета, без да се натоварвате взаимно. Нито на мен ще ми стане по-добре, ако разбера че е е във връзка, нито на него. Това не е его, а уважение и проява на чувства. По-добре така, отколкото да си звъните, да ревете и да се молите за шансове.
Отношенията се градят по време на връзка, а не след нея. Счупеното трудно се лепи. Може и да не е било времето сега. Ако с някой е писано, ще стане и след време.

4.   Да, този номер с блокирането е патент на всяка втора. Как ще ти дават обяснения, нали ще се унижат. Ще попадне на някой тъпанар, който ше я прави дива и щастлива от нерви. Да им се чудиш на афинитета към тъпанари.

5.   Споко брат и аз бях в същата ситуация, не си сам, същите неща едно към едно, само дето аз не в потърсих.

Просто е свикнала да я третират зле и та търси такова емоционално обвързване, а не стойностен и добър мъж като теб.
Това я плаши, тя подсъзнанието си мисли, че не заслужава да я обичат и за това бяга при емоционално недостъпни мъже.

Ти сам си разсъдил, в коментара ти, че тя не те заслужава.
Повярвай ми, рано или късно това ще се случи и на нея и ще се досети за теб, но ще е късно. Тогава ти ще се смееш.

Щом си се влюбил преди, ще се влюбиш пак.
Дерзай

М28

6.   Най-вероятно се е върнала при бившия или е намерила нов. Аз правех същото, когато бях в омагьосания кръг с бившия си. Разделяхме се, минава се време, започвам с друг човек, след известно време онзи ме търси, мен ме обзема паника да не го "изпусна " и да не станат прекалено сериозни нещата при с другия и слагам край и тичам при бившия.
Това го правих няколко пъти, докато не осъзнах, че бъдеще с бившия си нямам.
Съжалявам за хората, които съм наранявала по този начин, съжалявам и себе си, че съм се поставяла в такива ситуации.
Спри да я търсиш, не търси отговори, щом не ти ги дава, примири се. Знам, че се хващаш за всяко дребно нещо и търсиш знаци.
Просто знай, че който иска да бъде до теб и с теб, ще бъде.

7.   До 3.

Изпитвала си ярост тогава, защото те е било страх, защото си обичала и си била ранима, а ти си имаш его, не би трябвало да боли, не би трябвало да се бориш, те нещата са даром в живота или поне така са те възпитали.

Така си запазила себе си, че до ден днешен изпитваш ярост, обвиняваш го, съдиш го, но иначе говориш за уважение. Казваш че не гледаш, не се интересуваш, но ето че пишеш за него.

Можеш да лъжеш себе си, но хората няма да заблудиш много. Навремето жените бяха силни, борбени и безстрашни. Щастие е за един мъж да има такава жена до себе си.

Днешните сте все такива страхливи, неуверени и депресивни, но иначе сте запазили себе си, за пред хората. С това мислене без много да е нужно да си в материята, бас държа че си търсиш или си намерила някой удачен, който не те ядосва, не те в страх, държи много на теб, сигурно чисти и готви, но въпреки всички положителни качества никога няма да напишеш и ред за него, защото е човека, който подхранва егото ти, но не и сърцето ти. Погубен живот.

Страхът е най-мъдрият учител, не говори толкова за другия, колкото за нас самите и докато не се изправим срещу него, всичко е просто думи избълвани да кажем нещо, но вътрешно да крещим и същевременно да се опитваме да убеждаваме себе си че така е правилно, а то не е и не е нужно да ти го казвам, вътрешно го знаеш.

8.   Много благодаря, дадохте ми глътка надежда..

Малко съм отчаян, защото аз не съм мъж който е лицмерен или използвач, като съм дадено момиче, само тя си е в главата ми, ценя я, уважавам я, грижа се за нея.

Наистина виждам и други истории защо се получава така, даваш добро от себе си, тя реално търси това по думи, по това как се отнася с теб, виждате доста общи черти, бъдещи планове, мечти...

Изведнъж дори без причина без дори да си извършил нещо просто край.

Защо бе момичета, седнете говорете с нас, ако има проблем, ако нещо ви терзае, ако нещо от миналото има което не ви пуска.. говорете с любимия си, да не всеки го асимилира, аз също имам лоши преживявания, но ако мога да помогна на любимия ми човек да ли ще ме интересува моята мелодрама.. не разбира се. Говорете с тея мъже, някой искаме да знаем проблема, искаме да го решим.

Момичета запомнете: не всички мъже са използвачи, не всички тичаме от една на друга

Ще разпознаеш такъв човек по това:
Като е с теб е по различен,
Прави жестове, не букети от 100 рози, малки жестове, прави дребни изненади, кара те да се усмихваш.
Прегръща те от нищото, целува те от нищото, гледа те и просто се усмихва, не те насилва за секс, налили ли те... не те обича.
Мъж би изчакал, би направил всичко за любимата си само тя да е щастлива.
Говорете с тея мъже, обсъдете тея проблеми, но говорете с истински мъже които знаят какво искат: жена, семейство, деца!
Тези три неща доброта и любов видиш ли ги не ги изпускай.

От автора

9.   Човек ако обича и е наистина влюбен, ще обърне света, за да е с теб. Аз съм жена и няма начин да зарежа човек, който обичам с такива оправдание. Тъжно е, но явно никога не е била искрена с теб. Имала съм връзки, след които съм мислела, че никога повече няма да се влюба и няма да намеря такъвцчовек никъде, но се случи. Случва се точно когато най-малко очакваш и не е случайно, че хората постоянно повтарят това. Дано да се отърсиш по-скоро и да можеш да продължиш.

10.   Не.

11.   От човек с богат житейски опит.

Авторе, забравяш я и продължаваш напред!

Това просто не е била твоята съпруга, нито майката на децата ти!
Разбираш ли?

Когато го проумееш това - ще продължиш напред!

Бил си увлечен и влюбен. ОК. Но не в подходящата жена, не в ТВОЯТА жена, разбираш ли!

Аз също съм имал като млад няколко такива случая, и не съм умрял след приключването им! Всичко се преживява и преодолява! С Божия помощ!

Ще срещнеш своята съпруга в подходящото време - нито по-рано, нито по-късно! Не се вживявай и не скърби!
Напротив - радвай се и благодари на Бога, че си се отървал, от връзка с неподходяща жена!

12.   7 от 3
Поумнях и се научих да се ценя. Боренето е за мазохисти и идеалисти. В миналото е имало жени с робска психика и още ги има. Аз спрях да бъда такава.
Темата е дали да се търси. Ами Не. Ако уважаваш себе си, Не. Ако поне малко цениш другия, отново Не. Търсенето е проявление на твоето его и страх да не те забравят.
Стигнало ли се е до край веднъж, ще се стигне и втори, трети и десети път. Защо да се удължава агонията като двама души не са съвместими и имат различни виждания?
Авторе, ти си идеалист. С говорене нищо не става. Днес говориш, след дни е същото. Жената говори и излиза мърморана, капризна и само се чуди за какво да се заяде. Това е мъжкото мислене. Мъжът привидно се съгласява и уж променя, и пак е същото. И жената пак говори и така докато и писне. Жестовете не значат нищо.

13.   Не. Виж ся си мислиш, че трябва да се бориш за нея, но не е така. Имай в предвид в реалния живот не става като по филмите. Тя взела решението вече. Точно при мен беше трудно да приема решението му, че не ме иска в неговия живот. Емоциолно се чувстваш обвързан с нея и за това не можеш да бъдеш с друга. Дай си време.. да ще имаш чувства към нея.. приеми ги... Ще мине време и ще продължиш. Успех ;)

14.   До Автора и специално коментар #8

Мъж на 35 съм - много ми е забавен този ти пост, толкова е наивен, но не мога да ти се смея, защото си на 24г и кажи речи мъжете на 24 повечето не ставаме, като изключим натуралните "играчи".

Общо взето в пост #8 си изброил неща, които предлагаш и смяташ че са важни за жените... но дали това е това което искат? Те със сигурност искат семейство, но не от всеки мъж който предлага семейство.

Най-вероятно и бай Пешо, който работи като охрана в склад за 800 лв също предлага семейство, но и NBA играч или успешен бизнесмен ще поискат семейство по някое време.

Затова дефеницията ти че "истинските мъже" предлагат семейство е невярна и крайна недостатъчна да се дефинира един "истински" мъж.

Като цяло да бъдеш мъж желан от жените е изкуство само за привелегированите и винаги е било така - голяма част е чисто късмет. Единия ми братовчед е смесица м/ж висока версия на Васил Левски и Кърт Кобейн, супер скъсаняк и няма никакви пари - жените го изяждат, сигурно е спал с над 100 от яка по яка.. и момчето е обективно страшен красавец, а дори на фитнес не стъпва, но чете книги, интересен събеседник е. Другия ми братовчед прилича на Шрек и се държи като такъв... успя да се ожени, но жената до него.. никога няма да я забележиш на улицата.

Не казвам че парите не са важни, да искаш семейство, да си добър баща и т. н, всичко това е екстремно важно. Реалността обаче на едно голямо проучване още от 1970 е че жените на първо място гледат сексапил, външност и чак тогава идват успехи, семейство и на последно място лоялност. Не слушай жените какво казват тук или в публично пространство, казвам ти проучване когато са ги питали в запитване едно на едно - кое са гласували по важност.

Т. е извода за всеки мъж на първо място е да има тяло като на "спартански войн", говоря за атлетизъм, а не културизъм. На второ място да ходи стилно облечен, костюми, ризи, каквото човек може. На трето място, което е пряко свързано с първите 2 - финансови успехи и кариера/бизнес и т. н. Ако един мъж ги покрива и 3-те неща, дори да няма визия на модел, ще бъде желан от женския пол. А когато един мъж е желан и има опции, спира да се вкопчва във всяка 1 жена като последната и т. н.

Дори да намериш "твоя си човек", няма никаква гаранция че след 5г няма да й писнеш (или та на теб) и се връщаш на кота 0. Няма гаранции за нищо, единствено можеш да си подобриш шансовете като станеш желан мъж за другите жени.

И от всички неща дето си писал в пост #8 на мен като мъж ми се догади :D мога да си представя на някоя мацка. Съветвам те да слушаш Rich Cooper, ще ти помогне да спреш да си ги мислиш тия глупости. Ако те успокоява - почти всички мъже си ги мислим тия наивни глупости, включително и аз, въпреки че съм от високите и сравнително хубавите и си ме харесват.

15.   7 до 3.

Хем казваш че търсенето е плод на егото, хем казваш че много държиш да запазиш своето такова като не търсиш, после пак кажи че има логика.
Търсенето е липса, а липсата е нещото което се дефинира в подсъзнанието, което пък от своя страна е процесорът отработваш цялата налична информация придобита от теб, побутваща те да взимаш правилни решения, но както и да е.
Робско мислене викаш? Пра баба ти е живяла без интернет и без телефони, вероятно работеща на полето по 12 часа, след това тичаща да си гледа децата, да се види със съпруга си и да се наспи ако остане време. В онези времена не е имало депресии и психологически травми, имало е само сила и ако я нямаш просто умираш. Всичко това за да се стигне някак си до теб, с невероятното заключение че тези хора са имали робско мислене, отново показващо как използваш думата уважение избирателно и нелепо.

Всичко това за да те има теб, твоето его, уважението ти, твоето поумняване, макар да те определям като слабохарактерен индивид с достатъчно дълбоки депресивни състояния и неосъзнатост, повтаряща заучени фрази от разни онлайн гурута, които разчитат да изкарат някой лев от загубени души като теб. Но нека не бъдем критични, това което не възприемаш, животът ще те научи.

16.   15, откъде знаеш, че е нямало депресии? Това жената по цял ден да бъхти, да отглежда 5-6 деца, щастлив живот ли му викаш? Нямали са избор.
Търсенето е показател за липса на дойстойнство.

17.   До 14

С това мислене сме на този хал!

Какво лошо съм казал? Как без тези неща ще има истинска любов, истинско семейство, деца които са обградени от любов? Кво ще се правим цял живот на такива каквито не сме.

Айде стига коя истинска жена която желае семейство, деца, къща.. ще търси в един мъж мускули или портфейла и в двата случая това не са повод за сериозна връзка.

Това че вие търсите пошлото не означава че това е правилното.
Да аз искам да съм мил грижовен с нея, да и помагам и това да е взаимно. Да имаме семейство да сме заедно, да отиваме наляво на дясно да сме си самодостатъчни!
Това не значи че в такива връзки жените не са сексуално задоволени или мъжа! Мога да съм мил и добър и в леглото секса комбиниран с любовта, ласки, нежност мога да ти кажа че е в пъти по хубаво от това да си с някоя изкуствена кифла/или обратното да е с някой татуиран назобан.

Истинската любов е при истинските хора, фалшив начин на живот водиш ли, такъв си и в душата....