30 годишна с 68 годишен
Какво според вас може задържа заедно двама човека с такава разлика? Мъжът не е богат, ако е първото, което ви минава през ума. Съвсем нормален, изглежда си на възрастта си, никой от никого не се възползва финансово във връзката. И двамата са умни и образовани, водят интересни разговори на сериозни теми, не изглежда, че имат такава разлика във възрастта, освен външно. Имат сходни и нетрадиционни виждания и светоусещане, сексуално активни са и живеят живот, който е много по-динамичен, активен и разнообразен от този на по-голямата част от младите двойки. Може ли човек да намери някого, с когото го дели такава разлика във възрастта, и връзката им да просъществува?

Коментари

1.   Вариант като описаният в темата има само в приказките и сапунените сериали, но не съществува в реалния живот. За да е млада жена с мъж на годините на баща и то тя е с него заради финансовите му възможности. Само обратното съществува в реалния живот при това е доста често срещано. Поради любов и обич, привличане и уважение само млад мъж може да е с жена 20 или повече години по-голяма от него. Както примерно е с Макрон и Брижит. Той е с корени на принц, а тя му е била учителка в училище той като е бил на 14 и е тя е 25 години по-възрастна от него, а от тогава са заедно и за тия 30 години, той не е бил с друга жена и е женен за нея.

2.   Интересно, тук постоянно се пускат теми за все по-голяма възрастова разлика, но тази е рекорд, засега - 38г.

Какво да ти кажем авторке, изписали сме много вече по тези теми, но вие не мислите разумно като започвате да градите с някого отношения?
Влияете се от чувствата, а те са измамни.

Нормалната разлика е мъжът да е по-голям от жената с 5-10г.
Оттам нататък - всичко е от лукавия! При 15-20г разлика вече хората са от различни поколения, а при 38 - през поколение - тоест да се омъжиш за дядо си.

3.   Daddy issues. Липсващ или кофти баща
Или облаги под формата на имоти, земи. Или има готин син.
Ако дядото е още сексуално активен, което ме съмнява, ще е вяла работа. Такави жена ще му е болногледачка, а той ще и препише нещо.

4.   Щом не е насила и са го решили. Това, че за нас е неприемлива разлика...

5.   Oсвен секса, някои хора оценяват и ума, и духовната връзка, общи интереси, възможност да практикуват еднакви хобита.

6.   Трябва да си много отчаяна за да тръгнеш с 60 годишен. Който, както казваш не е богат. Тогава за какво ти е този дядо?
След 5 години ѝ памперсите ще трябва да му сменяваш, а ще си на 35.

7.   Ами може и да просъществува връзката докато възрастният мъж предаде Богу дух, а жената ще се окаже самотна на 40-50 години. То това е проблемът в голямата разлика във възрастта, иначе мнозина възрастни хора са си млади по дух, ама какво от това като онази с косата дебне за телата ни...

8.   Мъжът ми е на 60 години. Здрав физически. Изглежда 10 години по-млад. Интелигентен и възпитан е, знае как да говори и да се държи. Спокойно може да привлече и да впечатли една 30 годишна жена.

9.   Ми като имаш дете от него той просто няма да е още дълго наоколо. Сещай се.

10.   Дъртият все още го вдига и му е голям и твърд. Жената се чувства желана, обгрижвана и млада, каквато си е, но не слуша балкански онифи, че била стара мома и 20-годишните били за предпочитане.

11.   Като бях на 26, имах прекрасна връзка с невероятен мъж на 61. Просто си беше неверотна любов, сексът беше топ, не беше за пари или нещо такова. Аз съм нормално хубаво момиче, ума съм, имам страхотна кариера и пари, имам си прекрасен баща, който винаги ме е обичал, вкл. и сега. Живей си живота и изобщо няма нужда да се обясняваш на никого!

12.   Освен грижи срещу унаследяване на имот друго не знам какво би свързало хора с такава разлика. Той вероятно вече е пенсионер, скучно му е и си търси компания. Някой дядо се е размечтал за млада жена.

13.   Нарича се комплекс на Електра и общо казано е женски вариант на Едиповия комплекс. Причините са свързани основно с бащината фигура в детството на жената. Рядко се срещу, но не е непознат. Разбира се има и златотърсачки, но това с комплекса е по-интересно, тези жени изпитват истинско физическо привличане към значително по-възрастни мъже и изпитват сексуално удоволствие от контакта си с тях независимо в какво се изразява той.

14.   Кажи долу горе колко години очакваш да продължи това? Или искаш да си вдовица на 40 и да търсиш следващия над 70.

15.   "и връзката им да просъществува"

Това като го пишеш, задаваш ли си въпросът - а колко връзки в днешно време изобщо просъществуват? Клонят към 0. Има един филм на Уди Алън - whatever works...