Какво значи изразът?
Казано от мъж към жена в контекста на Разговора "имаш само външност? " Ясно е отрича качествата и на домакиня и т. н. Но, намира ли я за красавица, признава ли й качеството красота с този израз? Момчета.. Братан, Кифлопрезимител? Моля дайте обективно мнение какво се влага в израз "имаш само външност "

Коментари

1.   Според мен означава, че си красива - (имаш лице, тяло), но всичко останало ти е грозно - тъпа си, държиш се зле, нямаш никакви привлекателни качества освен визия. Може да означава и че хич те няма в секса. Зависи все пак от контекста на разговора.

2.   Означава, че си глупава.

3.   Аз бих го приела като красива НО глупава.
Нека мъжете се включат.

-Sisy

4.   Значи че те намира за привлекателна, обаче си една от многото лековерни кифльоци дето нямат мозък за 5 стинки и не иска да си разваля рахата и да си къса нервите с теб.
Никой не обича общите, тоя оня после очаквате някой да ви вземе на сериозно.

5.   Просто е - каквото е изречено, това се има предвид.

- Кифлоприземител

6.   "имаш само външност "-добре, че поне си красива, защото иначе за нищо не ставаш. Толкова си самовлюбена, че нямаш други качества. Ставаш за една нощ, но до там.

7.   Ами не знаем контекста... ама като някой ми каже така си мисля, че един вид само външния ми вид става, а за акъл... или пък характер... гола - вода. Пак казвам, НЕ знаем контекст, така че може и да не е така! Той човека най-добре си знае.

8.   Че за друго не я бива. Не е умна и прочее.

9.   Принципно означава "Празна ск, куха си, нямаш интелект, не си интересна, не си готина, няма с какво друго да ме впечатлиш".
Едно време поне. Сега мъжете до голяма степен, обаче, са женомразци, и казват това дори на прекрасни жени нива над тях, за "да им смъкнат самочувствието". :)

10.   Тоест си красива опаковка. Нямаш мозък, нито други умения.
Какво значение има дали те намира за красива? ! Та този човек гледа повърхностно на теб и би те използвал заради тялото.

11.   Да, но такъв израз показва, че той я смята за "куха лейка"!

Да, признава и, че е красива външно, телесно - но душевно и като характер - не става!

14.   Значи, че е хубава, но кофти човек, тъпа и не става за друго, освен за секс

15.   Е авторке то много зависи каква си му на този дето го е казал, ако си само колежка е едно, ако живееш с него на семейни начала от няколко години е съвсем друго.

16.   Означава, че слуша чалга, гледа тъпи сериали, пише в съмнителни сайтове и външността и няма значение.

17.   Обида е

20.   Означава че той търси повече от външност. Затова казва "само". Може би го казва и с разочарование. По дрехите посрещат по ума изпращат..

Означава още и че ти си се обективизирала. Т. е. превърнала си се в обект за пред хората. Очевидно полагаш всички усилия да виждат само това в теб и си успяла. Далеч съм от мисълта, че си ниско интелигентна, просто в днешно време жените всячески се стараете да изглеждате на обекти/кукли(убий ме, не знам защо го правите) и съвсем забравихте да бъдете хора.

21.   Мдам. Красивите жени и мъже са тотално разглезени от цялото внимание, което получават, че не им се налага да правят каквото и да било и за това не ги бива в нищо. Хубавата жена, буквално в 80% от случайте не е ок нито за връзка нито за брак. Хубавия мъж също.

22.   Аз съм мъж на 33 от София.

Аз съм забелязал че ако един мъж го каже това или леко променено обикновенно е когато се чуства отхвърлен от жената и гледа да я принизи/ обиди. Излизал съм с доста хубави жени и като съм ги запознавал с бедни приятели (по рд и купони/ събирания) съм забелязал как те се опитват да ги изложат/ заяждат се без мацката да ги е провокирала, понеже знаят че такава мацка няма да им даде шанс. След това те са ми казвали точно такива изрази за нея :

-Хубава е, ама само това

-Красива е, ама душата и е грозна

Даже някой са стигали още по далече да казват абе не е хубава, тая е някаква наркоманка - човек не може да е толкова слаб.

Един ми вика тая е много изкуствена. И аз го питах добре кое и е изкуственото?
-Ами силикона.
Викам му тя няма силикон.
Много е гримирана. Не харесвам толкова намаццани.
- Ми тя има червило секнки и молив под очите.
И той ми вика много е, даже и косата си е боядисала.

Така че имайте впредвид че ей такива комплексирани мъже винаги ще търсят недостатъци понеже не могат да се хванат с някоя на това ниво.

Ако мъже не е комплексиран има разлика в това как се изразява. Една моя позната която е хубава започна да спи с един пич който имаше къща и кола. Роботеше не много добре платена работа но над средната заплата - да кажем към 2000. Излизаха няколко седмици и той я скъса. Причината е че тя не пипа нищо. Не готви, не чисти. Чака го да се прибере от работа и му вика дай да си поръчаме нещо и той и каза виж аз искам и ми трябва друг тип жена. Той и беше оставил пари 2-3 пъти и тя милата си беше поръчала храна само за нея. Като я видя каква е и вика - Виж на мен ми трябва друг тип жена, няма да стане между нас. Аз очаквам като се прибера да да имам храна. И тя ама аз мога и тн. И той виж оставях ти пари да напазаруваш и сготвиш а ти си поръчваш за теб само храна, няма да стане между нас. И до там.

Както може да те видите доста по различно е от хубава е ама само това.

23.   Това е жестока обида.
Означава, че имаш хибава външност, но нямаш кикакви унения и потенциал, тоест некадърна си, неспособна си, глупава си.
Опит да те унижи, обезцени и омаловажи. Категорично не те уважава.
Ничия оценка не може да промени реалните ти възможности и потенциал.
Зачеркни този човек от списъка си с познати.

24.   До 23.
Я ми кажи, кой мъж ще напише нещо подобно на читава и морална жена?
Било тежка обида, било непростимо, че кой я пита и го интересува?
Живеете като за последно, после чак с претенции, пък чак някой ви длъжен и чак сърдити.
Евала на пича, ще успее в живота. С такива се задоволяват само мъже, които никоя не иска да избере. Намери такъв, той и ходи по задника, прави всичко за нея, нашата реши че е номер 1. Смешна работа, въздух под налягане сте повечето.

25.   Това е начин някой мъж да изрази, че жената е проста и е горе-долу красива, но става само за ебане, някак никакви други качества. Използва се най-вече с цел нанасяне на сериозна обида или отмъщение за някаква нанасена му обида.
По-високата степен на обида става чрез израза "имаш само външност, но и за ебане не ставаш".