Струва ли си да създам семейство с него?
Здравейте, с приятелят ми сме заедно от почти 3г (23г и 27г). Живеем заедно под наем, в момента си правим къща в моя роден град. Проблемът е, че си имаме дразгите помежду ни и не знам дали ще се преодолеят. Няма да лъжа, че повечето започват от мен, поради това, че СПОРЕД МЕН имаме различни ценности (искам да чуя и вашето мнение). Той е по-общителен, по-социален, аз съм по-затворена, умея да се съобразявам. Той изобщо не е съобразителен (една вечер излязохме на заведение и той започна да се шегува как понякога ме дразни като вика (ах, ах) и започна да показва в заведението пред приятелите ни, но на по-висок тон). Ето това примерно мен ме издразни. Да, правя му забележки като сме сами и му казвам, че за мен това не е ок държание за мъж на 27. Вкъщи се уригва постоянно, като някой простак и му казах, че според мен той няма да възпита едно дете добре. Отговорът му беше да се преориентирам, ако смятам наистина така. Да, за тези 3г се промени доста (беше много ревнив в началото, правеше някакви необясними за мен неща в ежедневието си), но тези дребните в момента неща ме побъркват. Моля Ви дайте ми мнение, струва ли си да създадем семейство? Обичта смятам, че я има и в двамата, но тези различия ме побъркват…

Коментари

1.   Няма как някой от нас да ти каже, дали да го оставиш заради менталните ви различия. Очевидно той няма намерение да си променя навиците.
Не случайно са казали, че можеш да разбереш какъв е един човек само по изборът му на партньор.

2.   Не, не си струва. Простоват е. Търси някой стабилен, възпитан и с добри обноски, просперитетен и с добро отношение. Може и да не е българин.
Ако искаш след няколко години да си разведена с малко дете или да си изхабена и да си му слугинаж вкъщи докато се провиква да му приготвиш ракия и салата, давай с този.

3.   Тези неща се възпитават в ранна детска възраст и много малко вероятно да се промени. Прецени си сама - можеш ли да свикнеш с това и да не му обръщаш внимание или не. Имай в предвид обаче и друго нещо - много мъже са такива и имат такива или други подобни дразнещи черти. Ако си от малък град, вероятността да срещнеш човек, чиито разбирания на 100% съвпадат с твоите, е доста малка. Освен това, ако срещнеш такъв човек, рано или късни ще се отегчите и ще си омръзнете.

4.   "Да се преориентирам" - демек.. много ми пука дали ще сме заедно или не.. поне аз така го разбирам.. ако и ти така го разбираш и не ти е проблем.. стой си :)

5.   Не знам колко е общителен и социален въпросният, от примерите, които даваш на мен ми се струва, че е елементарен простак. Което няма как да се промени. Аз на твое място нямаше да изкарам години с някой за да разбера, че навиците му ме дразнят, нито да строя къща с човек, с който нямам семейство. Наглед може да са дребни различия, но е казано "малкото камъче обръща колата.

6.   Според мен си още детенце. Пусни човека на свобода да си намери жената.
Бил се оригвал, бил говорил по определен начин.. Ами не си дорасла. Съпругът ми, ако знаеш с какво чувство за хумор е. Не всеки го разбира и има сърдити понякога.

Така че финален съвет: наистина се преориентирай и го остави на мира. Не го заслужаваш.

7.   Уригването не е културно пред хора, но къде според теб, ако не в дома си, човек може да се уригне или пръдне??? Нали затова е личен дом да можеш да се разголиш, да не се съобразяваш с чуждите хора, ако ти е кеф ще ходиш гол, без да се притесняваш.
Много ми е интересно къде ще намериш мъж без кусури за да създаваш семейство с него, и друго нима ти мислиш че си идеална и той не вижда кусури в теб, които трудно търпи, но не ти казва за да не те обиди?
Значи ако той спре изцяло да се уригва и шегува ще е перфектен, а ти кога ще станеш перфектна за него???

8.   Не. Той те злепоставя пред други, присмива ти се. Дори и не се извинява.
Ми какво да ти пиша-Ганьо. Хем ревнив, хем се подиграва на жената, хем има гаден навик и не се извинява. Щом ти казва да си търсиш друг, смятай колко се е затъжил за теб. Тоест заедно сте, защото ти седиш, на него му е все тая. Обичта е само твоя.

9.   С който и да си все ще има с какво да те дразни. Погледни дали ти е добре с него и дали мисли за теб.
Аз бих посъветвала дъщерите ми да си търсят мъж, който се интересува как са, дали имат нужда от нещо?
Нормално е да има и спорове за нещо, няма как всичко да е идеално.

10.   В прав текст ти го е казал. Като не ти харесва си търси друг. В същото време ти продължаваш да се чудиш и теми пускаш даже.
После раждате едно дете и го зарязвате щото видиш ли не бил добър баща. Едни и същи теми.

12.   Сега ще ти кажа нещо странно, но с жена ми сме вече 12 г заедно и се е случвало да пръсне. Отначало се стсписвахме но сега го приемаме на майтап. По скоро гледах другите неща като уважение и разбиране подкрепа и така нататък. Това, че се оригнал вкъщи не е болка за умиране.

13.   Аз пърдя и оригам пред всичките ми приятелки и хич не ми пука. Възмущават се, но пак ме търсят.

14.   Хора с различни ценности и манталитет не могат да живеят заедно. Ти си го знаеш и без да питаш, вероятно с него ти харесва само секса, ама той е до време. Правил съм го, знам какво говоря, не си струва да се мъчиш да търпиш някой.