Къде да срещна своя човек?
Здравейте.
Често срещан проблем на последък.
На 27 години съм, не съм имала никога сериозна и продължителна връзка.
Въпросът ми е дали можете да ми помогнете с идеи къде и как може да се запозная с някой?
Работя в предимно женски колектив - учителски, от друга страна нямам приятели, не излизам много предимно сама и не се запознавам он-лайн.
Имам свободно време, защото съм на смени. Имате ли идея как мога да се запознавам с повече хора и къде?

Коментари

1.   Е ти сама си си написала решението на проблема си.

Няма как да стоиш вкъщи и изведнъж, хоп, звънка се на вратата, гол мъж - мечта идва да ти става гадже.

Намери си приятели, започни да имаш социални контакти като излизаш (няма нужда да са барове), има всякакви социални дейности - читалища, танцуване, отборни спортове, бягане с кауза, даже настолни игри (където сигурно ще си единствената жена), кросфит...

Или се запознавай онлайн. Тиндър е тресавище, там хората ходятда ебнат нещо набързо. Пробвай онлайн игри (има за всякакви интереси).

Важното е да правиш нещо което ти е интересно, а не защото "така ще срещнеш мъж"

2.   Нямаш идея, колко добри момчета чакат да те срещнат.
Не бързай, само това е съветът ми. Ще се появи, ти просто бъди отворена към света около теб, не се затваряй.

3.   Няма да го срещнеш. Съжелявам!

И това е защото търсиш "точния" човек, а няма "точни" хора.

Поздрави!

4.   Ти учителка ли си? И ако да по какви предмети преподаваш?

5.   Пробвай в някоя начинаещи група по народни танци, може и латино танци. Тъй като от доста време ходя на народни танци, забелязвам, че идват много необвързани хора, които като че ли не са там толкова за хорото, колкото за социалните контакти. Хореографката ни казва, че познава поне десетина двойки, събрали се покрай танците.
Можеш да пробваш да се запишеш и на някоя екскурзия или през лятната ваканция - на екскурзионно летуване.

6.   Щом все пак си имала някакви краткосрочни връзки, тях как ги постигна? Може би по същия начин ще срещнеш и истинската любов, просто въпрос на късмет.

7.   В съседната тема имаше един пич на 35 години от София, който се чудеше същото. Може да се уговорите за "сляпа среща" :)

8.   Авторке, по сайтовете за запознанства е пълно с учителки – елмаз, мийтик и т. н. – има ги в гугъл. Преди да срещна жена си, с много учителки сме си писали, всичките бяха стойностни хора. Готини, забавни и умни жени, вероятно и ти си такава.
За мен именно сайтовете за запознанства предлагат най-голям избор, именно защото са опция да излезеш от приятелско-професионалните среди, в които се движиш ежедневно. С жена ми се запознахме именно в елмаз, защото и двамата сме срамежливи, а и при двамата трудно имаше начин за излизане от омагьосания кръг на колеги и приятели.
Моят съвет е да си направиш регистрация и профил, да качиш няколко хубави свои снимки малко информация за себе си, която са бъде добре поднесена. Харесваш си мъж от многото и му пишеш. Или чакаш да ти пишат – писмата със сигурност няма да закъснеят, но ще има доста за отсяване, защото повечето от тях няма да стават за нищо. Идиоти, перверзници, женени и загорели за one-night stand – с лопата да ги ринеш. Като мъж не би трябвало да пиша това, но си така :-)
Проблемът е, че в такива сайтове има доста повече търсещи мъже, отколкото търсещи жени, но какво да се прави. За компенсация пък вие, жените, избирате :-)
Е, не зачерквай напълно опцията да срещнеш половинката си в реалния живот, но ако тепърва търсех партньорка, пак щях да използвам сайтове за запознанства.

9.   Най-добър шанс винаги е имало спред мен чрез приятели. Излизай с тях, споделяй, че си търсиш половинка и спомени, че нямаш против да те запознаят с хора, с които смятат, че може да си паснете и като цяло се запознавай с познати на познатите си. Мисля, че е най-надеждния начин, макар естествено да има и други.

10.   Аз съм съгласен да се видим на кафе. Понеже и аз искам да стана учител и ми стана интересно от първо лице какво ти е впечатлението за професията.

11.   Номер 7 е с изключително точен коментар по темата.

12.   Търси чужденец. Ганьо сама ще те съсипе от комплекси, , тормоз, изневери и ще те изхвърли на боклука. Ще си като изцедена. Ще развиеш паник атаки и тревожност. Ще мислиш, че всички мъже са като Ганьо, ама не са. Мръдни извън страната и ще се преродиш. Такива отчаяни жени, търсещи точния, са потенциални жертви. Ти вече мислиш като жертва.
Навсякъде може да срещнеш. Важното е да не изглеждаш много отчаяна за мъж, връзка и т. н. Трябва да си даваш вид, че можеш с, можеш и без. Не гледай да му угаждаш за всичко, да си вечно съгласна. Не го боготвори. Той ще е човек, колкото и ти си.

13.   Никой не иска българки, освен по витрините в Брюксел. Аз съм сгоден за чужденка и съм много щастлив с нея.

14.   13, нека познаем -рускиня/полякиня/чехкиня?

15.   14, французойка.

16.   Има десетки постове по темата, не е толкова трудно да се поровиш и да прочетеш коментарите. Общо взето предложенията са едни същи- курсове, танци, спорт, екскурзии, групи по интереси, доброволчество, културни събития, комп. игри, куче, което да разхождаш. И по-рядко приложения за запознанства и соц. мрежи. Приятелски компании и купони, но ти пишеш, че нямаш
Точна локация няма как да ти посочим, нито как да подходиш и какво трябва да кажеш. Ако имаше рецепти за това, нямаше да има самотни хора.
Няма как да получиш нещо наготово, без да положиш усилия да промениш характера и навиците си и да излезеш от зоната си на комфорт.

17.   Авторке,

най-добрият вариант е да си търсиш подходящ мъж за теб по общи интереси, възгледи, хобита, приоритети. Значи трябва да влезеш в такива среди. Тоест по този вариант трябва да търсиш подходящият човек - на подходящото място!

Имам мой близък, въцърковен православен християнин, който искаше да си намери също такава вярваща жена и след дълги години търсене я откри в църквата...

Става също и варианта - да те запознаят с подходящ човек- твои близки или приятели, познати...

Но не бързай, имаш достатъчно време! Не се отчайвай и не се отказвай!

Имам друг близък - повече от 10г. си търси подходяща жена, а беше вече над 40г, и всички му казваха, че нищо няма да излезе... Но човекът беше упорит и търпелив, и най-накрая я срещна, и вече от няколко години е женен и има прекрасно семейство!

Който търси - намира! - казва Господ Иисус Христос и това си е самата истина!

Желая ти успех!

18.   Ай стига сте рекламирали сайтове като Елмаз, там са почти само луди.

19.   Н 13 ти в Брюксел ходил ли си изобщо? Витрините в Амстердам. Не се излагай така.
Аз от много години не живея в Бг и само с чужденци съм имала връзка. И не, не работя по витрини, учителка съм. И други българки има омъжени за чужденци.

20.   Здравей, не търси в приложения или сайтове за запознанства, оттам нищо няма да излезе! всеки месец в клуб "Грамофон", там имам много свободни мъже, а и е интересно, има игри, запознанства face to face, само трябва да се вместиш в твоята възрастова група! Мъж съм на 40 години.

22.   М на 25, свестен и нормален - ние също не можем да намерим противоположното, масовката не могат да задържат един разговор и отговора на всичко е : “хаха”. Вариант е както казаха и останалите да кръжиш около хора с близки интереси, стани ментор на младите(ще ходиш на място и шанса да се запознаеш с близки до твоя интерес е голям). Не се отчайвай, за съжаление в момента и двата пола са под всякаква критика. :)

23.   15, от ония мургавите французойки ли? Щото те и фудболистите във френскиа национал са французи, ама висчките са с африкански черти :)

24.   В днешно време повечето запознанства стават по интернет. Пробвай, но не в български сайтове, в тях е леш. Виж okcupid например, едно време беше добър и имаше читави хора и от двата пола