След раздяла връщат ли се подаръците
Здравейте. Когато мъжа и жената се разделят, независимо поради каква причина, жената редно ли е да върне подаръците, които е направил мъжът и?

Коментари

1.   Да, и не само подаръците, а и всички разходи направени за нея. Нали жените са за равенство, ето ви повод за равенство и реципрочност.

2.   А сексът? Мъжът ще си плати ли?

3.   Подаръци не се връщат. Веднъж подарил, вече не е твое.

4.   Не разбира се. Подаръкът си е подарък, освен ако не е яхта или кола, не виждам причина защо някой ще си иска подаръците, то ще е някакъв крайно изпаднал германец, който би се унижил ако си ги поиска, пък макар и от неприятни емоции.

5.   Просто ги изхвърли.

6.   Зависи от подаръците. Ако са цветя бонбони и разни дрешки и гривнички, не е нужно да му връща, но ако е кола, жилище, там трябва да се разберат кое за кого е.

8.   Не, разбира се. Това е подарък, не даване на заем. Смешка.

9.   Индивидуално е, всеки решава сам.

10.   Много ясно че не

11.   Аз никога не съм си искал подаръците. Подарил съм ѝ ги с любов. Вече са нейни и може да прави с тях каквото иска.
М 25

12.   Аз съм изхвърляла. Голямо облекчение и лекота.

14.   Има приказка - подарена къща назад не се връща.

15.   1 с удоволствие, тогава жените да очакваме подараците, направени на вас, както и разходите за вас също да ни бъдат върнати?

Предлагам по време на връзката да си водите книга, в която се записват всички разходи и от двете страни за другия. Така ще е по-лесно после. No

16.   При последната си раздяла върнах подарък, дребно нещо, но за мен беше въпрос на принципи. За първи път ми се случва да изпитам такова вътрешно отвращение към постъпката на някого, че да нямам никаква търпимост да го държа вкъщи. Не си го е искал той, просто толкова бях наранена от предателство му, че по никакъв повод не исках това да седи у мен. За мен подаръкът няма никаква стойност ако зад него всъщност се крие неискрено отношение и лицемерие. В периода когато ми го подари, ми беше станало много мило, тъй като си мислих, че чувствата, които твърдеше, че изпитва тогава, са истински, явно така му е било изгодно да ми внушава. Впоследствие разбрах, че в същия ден, в който го е купил, е купил подарък и за бившата си, а когато влезе в отношения с мен той държеше да ме убеждава, че е приключил с нея и едва ли не я обвиняваше във всички земни грехове. Чудя се що за човек трябва да си да спекулираш без капка съвест с думи за любов и в същия момент да купуваш подарък и за друга жена, на която най-вероятно е говорил същите глупости. Когато разбрах това, толкова се почувствах тъпо, как може един човек с лека ръка да си играе на чувства, а зад гърба ти с лека ръка да върши точно обратното. Направо ми се повдигаше от това лицемерие и малодушие, до степен нито да искам да имам какъвто и да контакт с такава мишка, нито да му пазя фалшивия подарък.

17.   Не, но предпочитам ако са по-скъпи или в помощ на друг човек, да ги подаря на някого вместо да хвърлям.
Не е ок да присъстват в нова връзка сантиментални подаръци особено, от бивш.
Не искам и да обиждам бившият като настоявам да си ги взема. Случвало ми се е и се почувствах много зле като видях обидата в очите му. Не ми е било намерение.

Н 1, не го отчитай, за такива да платят едно кафе е два часа разправии и молби първо мама или приятел да им даде 5 лв за две кафета. За това и ще се борят ъс зъби и нокти за тия 5 лв после, да върнеш и тяхното кафе.