Да предприемам ли нещо?
Здравейте, преди около 6-7 месеца се разделих с моята бивша. Имахме проблеми във връзката последните месеци. След като се разделихме, тя тръгна с друг мъж по-малко от 3 седмици след нашата раздяла. Постваше във фейсбук на неговия профил снимки заедно с него. Знаеше много добре, че го виждам това. Аз точно по това време я потърсих, липсваше ми, не можех да я забравя толкова бързо и да тръгвам веднага по други жени. Предложих и, ако иска да пробваме отново. Тя ми отказа.

Сега виждам, че ми е гледала стори в Инстаграм, след като преди това тя ме махна от Инстаграм като последовател. Тоест, тя тенденциозно изглежда е гледала моя профил и то най-вероятно неведнъж.

Аз признавам, че бях много обиден, че така тръгна с друг мъж, като съм почти 100 процента сигурен, че е имала вече комуникация с него още преди да приключим. А ме убеждаваше колко много ме иска и колко много държи на мен, точно преди да скъсаме. Сега се чудя дали да и пиша и да я конфронтирам/питам, че ми гледа профила, докато официално е във връзка с друг мъж? Дали да пиша на него и да му кажа, че тя ми гледа профила? Тя дори и да скъса с него и да ме потърси, не виждам никакъв шанс да продължаваме връзката си, след като се е хванала с друг и то толкова бързо.

Коментари

1.   Окончателно спри да ѝ гледаш профила, махни я от приятелите и последователите си и бягай, докато още можеш. Никакви унижения повече.

2.   Нищо не и пиши, просто продължи напред!

3.   Не се занимавай изобщо! Нещата са приключили. Не е лесно, но минава. И да, 100% е започнала да се занимава с тоя пич преди да се разделите. Жените никога не стоят самички. И ако нямат друг вариант в момента, буквално полудяват.

4.   Човек, не се унижавай! Вече не сте заедно и тя няма да се върне. Най-умният съвет, който някой може да ти даде, е да продължиш напред. Успех!

5.   Трудно се забраня даже невъзможно това че, жена ти е имола друг мъж и е дпала с него.
Търси друга и не и пиши никога.... тя ще те търси след време но и ти намери друга и пусни снимкити

6.   Хукнала веднага с друг, той я търси и страда. Че чак и предлага да са пак заедно, нищо че си ляга с друг.
Бг мъж го наречи, той е обиден по рождение. Страда за шавлива, както винаги.
Какво се вреш и ти, искаш бой с другия ли? Какво като гледала? Може да и е любопитно.

7.   Ти вече си предприел достатъчно, тя за нея си също.
Така правят по принцип, не трябва да ти е интересна по-много причини. Първо се е метнала веднага на друг, а ти даже не си разбрал, че ви е съчетала, като при щафетата. Сещаш се обработвала е господина докато още е била с теб и после само се е качила на следващия влак, без да чака на гарата.
Гледала е вероятно, но това не променя факта, че е постъпила долно и неморално. Знам че ти липсва, но не виждам какво добро те чака с тази жена и каква стойност може да ти придаде. Тя те е предала, паралелно се е занимавала с други и искаш тази жена да стане майка на децата ти.

8.   Не се меси и не се занимавай с нея!

Това е приключило. Тя не е твоята жена! Не е твоята съпруга!

Продължавай напред и си търси подходяща: добра и свястна жена за своя съпруга!

9.   "Сега се чудя дали да и пиша и да я конфронтирам"

Много си заблуден моето момче... Не се прави така, не знам на колко години си, че не си го разбрал. Вече си стигнал дъното в тези взаимоотношения, спри да се клепаш там и да се излагаш. Отдавна си загубил уважението и. Ако не си забелязал, жената уважава и оплаква единствено мъжът който я е зарязал първи. Твоето поведение е точно обратното - не може да се отърве от теб. Дръж се малко по-достойно и мъжки.

10.   Не ѝ пиши въобще. Ако ѝ пишеш значи ще ѝ направиш услуга и така ще литне в облаците. Не мога да разбера защо искаш за гадже/жена такава, която не те уважава.

11.   В абсолютно същата ситуация съм, с разликата че тя ме заряза. След около една седмица вече излизаше с друг. Щом веднъж ти е отказала да се съберете, вече е нейн ред. Според мен няма смисъл да му пишеш на него. Нищо няма да постигнеш с това. Щом няма шанс да се съберете отново, защо ти е изобщо да правиш нещо.

12.   Спрете да си мислите, че като някой ви гледа сторито се интересува от вас! .
Аз като цъкна на първото стори и те се извъртат всичките - без да ме интересуват или да ги поглеждам.
А иначе по темата - забрави я тази жена, щом веднъж те е напуснала, значи има защо и значи пак ще го направи, дори и да се съберете.

13.   Ама ти в 6 клас ли си или да чакаме да направиш някоя глупост. Пък 3 седмици след раздялата ви била вече с друг. Какво очакваш да се почерни и да чака 3 години. Щял да провокира, пък ти гледала сторито. Живота продължава, това е минало, тя не те иска. Вместо да разсъждаваш в стил "как може", да правиш някакви неща на пук. Порасни и си гледай живота.

14.   От автора. Аз скъсах с нея, не тя с мен. Докато говорихме за причините за скъсването, тя постна снимки с друг мъж.

И не, нямам желание да я търся за да се събираме с нея. А по-скоро да я наредя и да я блокирам окончателно след това. Но до момента не съм предприемал нищо, спрях да си пиша с нея след раздялата и последния ни разговор.

15.   От автора до 1. Махнал съм я, просто не я бях блокирал и забелязах, че ми гледа профила.

16.   14, ти си противоречиш, авторе. Хем не си щял да се събирате, хем си я търсил да се събирате пак. Писал си го в темата, поне не лъжи. Ясно е, че те кефи шавлъкът и и нямаш против да я делиш с друг.

17.   От 11 до Автора:Щом си скъсал с нея, вече нямаш право да ѝ държиш сметка. Доброволно си прекратил отношенията с този човек, освободил си я от отговорност към теб. Трябвало е да мислиш навреме. Спри сам да се нараняваш, ясно е че още я обичаш. Като постоянно ѝ пишеш какво мислиш, че ще постигнеш. Като я нареждаш ще излезеш като голям комплексар. Да не мислиш, че ще я трогнеш. Както ти написах и по-горе, разбирам те боли те, обичаш я и искаш да я гушнеш още веднъж. Аз също гледам сторитата на бившите ми, понякога и случайно.
Бил съм се заради жена която не го заслужава и ти казвам, че не можеш да направиш по-голяма глупост. Не си го причинявай само да ѝ вдигаш акциите и да си поредния смешник, който тя може да върти на пръста си.
Блокирай я от всякъде и всеки по пътя си. Намери си ново момиче, а тя ако иска да си чупи главата с някой си е нейн избор. Повярвай ми новата много бързо ще ти я избие от главата.
М 25

18.   От автора до 17. Да, прав си, че имам още чувства, въпреки че я бях забравил в голяма степен последните месеци. Сега си припомних. И за съжаление, имам желание да си го върна. Но когато овладея емоциите си, съм съгласен, че най-доброто е да я блокирам и да я махна изцяло от живота си. Да и давам каквото и да е внимание, само ще и вдигне самочувствието, а иначе така като я игнорирам, може и сама да изпитва съжаление, че връзката ни приключи.

Аз натиснах спусъка и прекратих връзката, но провокациите по време на връзката ни от нейна страна, бяха много. Толкова много, че загубих доверието си в нея. Толкова много, че явно сама си даваше сметка, че връзката ще приключи скоро и затова е започнала да се занимава с друг още преди нещата официално да приключат. Явно е била наясно, че и да се съберем пак, доверието няма как да се възстанови. Затова и не мога да кажа, че аз еднолично съм прекратил от нищото. Имаше период в края на връзката, когато беше ад и постоянен рекет и истерии от нейна страна към мен. За мен от всички взаимоотношения с жени, това ми бяха най-гадните и най-изцеждащите. Преди съм бил, , зарязван", изобщо не имах такива негативни чувства към момичето. Радвах се, че сме били заедно и това е.

Може би заради това, че бях излъган най-много се подразних и задържах яд към нея. А не толкова самият факт, че тръгна с друг веднага. Защото виждах знаците, че тя не се интересува в такава степен към мен, казвах и го това, а тя пак продължаваше да ме лъже и да ме убеждава как съм най-страхотния мъж на света и друг няма. Ако беше честна с мен по време на отношенията ни, че сама се колебае, че не е сигурна, щях вероятно да го приема много по-добре. При другите ми отношения, момичетата не тръгнаха веднага с друг и не постваха демонстративно снимки с него, нито ми и измислиха такива опашати лъжи да ме убеждават колко съм велик за тях.

19.   14 автора.
Ау какъв си лош, ще я наредиш и ще я блокираш.
99% от мъжете биха направили така, какъв мислиш че ще е резултата, ще се затича към теб? Мислиш че ние жените не сме виждали такива смешковци ли? Като ме блокираш просто ще знам, че всеки Божи ден ще влизаш от фалшив профил да ме гледаш и ще знам че си вечно мой, но аз няма да се върна и ще се смея с глас, че съм се отървала от такъв слаб мъж със слаба психика. С какво ще ме наредиш? Ще ме обидиш? Само ще докажеш че си палячо, до вчера обичал, днес обижда от безсилие.
Умен мъж не би потърсил за да храни, това само ще покаже че е адски безсилен и слаб. Ако някоя му липсва, умния ще я потърси и ще каже каквото има да казва. Може да провокира за да разбере какво е положението без да пита, но никога няма да прекрачи границата на добрия тон, просто защото това ще говори лошо за него. Отнася се и за жените и за мъжете, който обижда, не става.
Хора сме, дали съм във връзка или не, винаги бих поговорила с някой, който е значел нещо за мен. Но да ме нареждаш и да ме блокираш, само може да ме разсмее и не бих се сетила за теб повече.
Ж33

20.   На колко години сте двамата? Звучите ми като тийнове с тези драми в социалните мрежи, лайкове, снимки и сторита. Около това ли ви се върти целият живот? А работа, дом, хобита, други занимания?

След като се измъчваш толкова много, защо изобщо продължаваш да я "следваш"? Триеш, блокираш, ако трябва и толкова.

И каква работа имаш да комуникираш с настоящия ѝ, че... гледала профила ти? Хората гледат сигурно стотици профили, снимки, видеа и т. н., какво от това? Ще се изложиш жестоко за някакво разглеждане на профил в сайт.

Тя си е взела решението. Каквито и профили да гледа, до нея е друг мъж, не ти. Отказала е да се съберете. Точка. Приеми го. Продължи напред.

21.   От автора до 19. Ами аз не съм прекрачвал добрия тон и сега нямах намерение да го прекрача. Не съм обиждал или псувал. И аз я блокирах от почти всички места, само в Инстаграм не я бях блокирал, а виждам, че тя ми гледа профила.

22.   И какво като ти гледа профила?
Сверява си часовника и се кефи, че ти си сам, а тя с гадже.
Може и да е накарала някой да играе ролята на гадже
Веднъж дори съставихме план да довлека гадже на купон, където щеше да е и бившия, с когото наскоро се бяхме разделили. С приятелки набелязахме момчето в дискотека и той се съгласи. Доведе и още двама приятели. И нарочно избрахме 1, 87 висок младеж, защото бившият беше едва 1, 72, но пък жените много му се лепяха и трудно щях да понеса, ако той беше с дама, а аз сама.
Това го амбицира и не след дълго отново се събрахме. Беше ми голяма тръпка, а и аз на него.

23.   От автора до 22. Случаят изобщо не е такъв.