Къде сгреших?
Здравейте,

Започвам историята от края, защото не ми се разказват много подробности.
От 1 година и половина с този човек имаме плаващи отношения. В един момент всичко е ок, на другия ден той просто се отчуждава и това е.
Писна ми от всичко, но не се и оставяме.
Пример: в петък се видяхме, бяхме на среща вечерта... той поиска секс, но му отказах, защото не ми се правеше в колата.
Уж всичко беше ок... (а щеше да ме кани тези дни у тях).
В събота той беше на работа и вместо да се видим след това, просто си тръгна. Той живее в друг град и пътува.
По-късно през деня ми праща снимки от някакво място, на което отишъл с приятели. Писахме си за кратко и това беше.
Вчера през деня следобед му пратих един смешен клип, за да не си помисли, че само той ме търси. Пак си говорихме за кратко.
Днес се видяхме по обяд. През цялото време мълчеше. Попитах го "какво ти има? ". Имал проблеми на работа, колата била развалена и т. н (това вече се повтаря месеци наред и ми омръзна да слушам едно и също, и все това да му е извинението за всичко).
Не му казах нищо, но той ме усеща, че не съм на кеф и ме попита какво се цупя. Казах му, че няма нищо, а реално неговата поведение и настроение рефлектира върху моето веднага. Помислих, че отново се връщаме към старите неща. Отново напразни обещания.
После проведохме разговор и разбрах, че не съм го разбирала какво му е.
Казах му, че отлично разбирам всичко, но ми омръзна да играем танго постоянно... една крачка напред и две назад.
Кажете ми според вас какво дя сторя?
Поканих го да излезем, каза, че има работа с колегата си (ще обикалят по адреси) и днес няма са стане.

Коментари

1.   Ти си му кошчето за отпадъци. Грешката ти е, че го изслушваш. Някои хора имат нужда само от внимание и да ги изслушват. Валидация. Ето, ти му обръщай внимание, изслушваш му проблемите, съветваш го. Търпелива си. Не искаш подаръци, почивки, или поне не си писала в темата. Подарявал ли ти е нещо?
Предлага ти секс в колата, като на втора качество жена. Не ти предоставя удобството на легло, чаршафи, завивки. Едно е да разнообразявате, ако си падате и двамата по такива неща. Друго е в колата, защото е евтинко, неангажиращо и бързичко. Та мъжете мъкнат проститутки по хотели, а за теб-кола.
У тях била ли си? Не за секс, а иначе? Да го видиш къде и как живее? Яли ли сте у тях? Ако Не, никакви не сте.
Единствената ти грешка е, че му обръщаш внимание и той паразитира. Някои мъже се възползват от нуждата на жените да имат връзка и поддават трошички. Лъжат и мажат, надявайки се, че така жената няма да се усети как всичко е илюзия. Обикновенно така постъпват с добрите, търпеливи и скромни жени. Правят ги на балъци. Прекратявай.

2.   Не го кефиш.

3.   Първо му кажи поне на него точно какво искаш. Пък може и тук да го споделиш.
Второ, в така описаните ти мисли, усещания и настроения, не виждам бъдеще между вас. Щом и още е роб на колата си, ясно ми е на какъв акъл е, ама и на 40-50 г има такива, дето предимно това ги притеснява.
А и не те кани у тях, а иска секс в колата, нещо не ти ли подсказва, че у тях си има някоя.
Сама пишеш, че ти е омръзнало, какво да сториш е ясно, търси си друг.

4.   Зарежи го. Ако е поредния 30-годишен, който не знае какво иска … по-добре не си губи времето.

5.   Среща се и с други. Не знае какво иска.

6.   Не е твоят мъж, търси коректен партньор за връзка, има такива.

7.   У тях няма друга, защото иначе не знам как щеше да си говори с мен посреднощ.
Ама може и да бъркам. Освен да психясам още повече и да започна да го следя като детектив.
Не го разбирам този човек. В един момент всичко е нормално, вижда се желание за промяна. И го оставям примерно сам да 2 дни без да се виждаме... на следващата среща отново нацупен, отново мълчалив.
По-лошото е, че на мен ми се отразява на настроението също. Уж се правя, че няма нищо, обаче ми личи. Започва да пита какво има... аз сумтя, той се дразни.
В един момент не издържам и казвам какво мисля. От което той полудява, защото не не може да говори конструктивно и се започва "пак едни и същи работи".
Обвинявана съм, че съм като дете, че не съм добре и т. н.
Хем да говоря, хем да мълча. Като се смея - защо, като съм тъжна... защо се цупя.
Вчера го попитах... след хиляди молби да разбера какво пак стана, да не би да е сърдит, защото му отказах секс. Той ме изгледа и каза, че такова нещо изобщо не му. било минало през главата и не знае какво да ми отговори. И че нещо ми има, за да си го помисля.

8.   Бии си шута булка, намери си читав мъж.

9.   7, трябваш му за внимание. Като онази песен Attention на Charlie Puth. Това е situationship.
Ако никога не си била в тях, никакви не сте. Ако не познаваш родители, приятели- никакви не сте. Ако нямате снимки- пак.

10.   Подкрепям номер 7, голяма доза истина.

11.   Най-вероятно си има друга в неговият си град. Или общо взето си те използва секс за секс от време на време ама в никакъв случай това не е сериозен човеккойто държи на теб.

12.   До АВТОРКАТА. Колко е годишен човека, с когото имате така наречените “плаващи отношения”, ако не е тайна? Може и да имате някакво разминаване по начин на мислене и т. н.

13.   Човекът е на 38г.
Иначе обмислях преди и дори сега също да се завъртя известно време там, зада проверя дали наистина няма някоя друга, макар че се съмнявам, защото майка му му пере дрехите.

14.   Авторке, аз също се намирам в подобно положение.
Само, че въпросния човек е на 32 г. и само той идва при мен, понеже самостоятелно живея, а той още с родителите си заедно с брат си …. досега не ме е запознавал с родителите си, камо ли пък да отида на гости в родния му град. Мисля, че още са недорасли и не знаят какво искат.

15.   13, поредният несериозен. Сгрешила си само, че му обръщаш внимание.

16.   Номер 14, разкажи повече.
Авторката е.

17.   До авторката, която иска да ѝ разкажа повече.
И аз съм в плаващи отношения от 4 месеца или по-точно връзка от разстояние имам с този човек, понеже е от по-малък град.
Срещаме се 1-2 пъти в месеца, когато на него му е удобно да дойде в моя град, където живея. През останалото време си пишем или говорим по телефона. Но последно време се чувствам адски недостатъчна, за което му споделих. Каза, че ще поправи нещата, а аз това не виждам.
Обмислям да изчакам още някакво известно време. Ако не стане, прекратявам отношения с него и продължавам напред. Защото ми писна да търпя такова отношение спрямо мен, да се чувствам нещастна и недооценена. Нито празниците ги карахме заедно, нито нищо. Лошото е, че тази грешка се повтаря за втори път да съм в такъв тип отношения.