Споделена история от Семейство

Сина ми халюцинира
Здравейте, аз съм жена на 37. Имам дъщеря на 16 и син на 10. Синът ми отскоро започна да халюцинира някакви "чудовища от храна", постоянно трепери, като му се привидят, започва да бяга със скоростта на светлината, да се гуши в мен и в кака си и мен много ме тревожи. Ходихме на изследвания, оказа се че той няма болести като олигофрения, шизофрения, умствена изостаналост и такива, нито пък е със специални потребности. Какво трябва да направя?

Коментари

1.   Психолог и терапия, афтиэне го гуши, защото трябва да го подкрепят, а не да го лигаваш, защото не е бебе. Твоят подход е неправилен.

2.   Kъде, на какъв лекар, какви изследвания? Детето да не е гледало някакви страшни филми?

3.   Малкият сигурно е набарал къде си криеш спейс-кексчетата, та явно на това се дължи. :)

4.   Психотерапевт?
Ж36

5.   Вземи му телефона, таблета, компютъра, плейстейшъна, дори го ограничи от гледането на телевизия. Явно в някоя видеоигра или детско филмче е видял такова чудовище.

6.   Водила си го на лекар. Какво повече очакваш да ти кажат случайни хора в Интернет? Ако се съмняваш в преценката, заведи го на друг лекар. Ако трябва, да направят MRI на главата. Възможно е просто да има буйно въображение и да се вживява.

7.   Трябва да изчакаш периода да отмине леко да се правиш че го разбираш, да го гушкаш когато има нужда и след около 10 дни да започнеш с разговори по малко да му обясняваш че това което вижда е негова фантазия, че не са истински а само той си ги представя и т. н. н По малко по малко ще разбере.
Също сложи веднага забрани за тв програма картон нетурк и филмите с ужаси.

8.   Много страшни филми гледа или цъка игрички. А може да има и богато въображение и това да е вик за внимание. Или много го глезите и затова уж вижда нещо. На 10 години и го е бъз от чудовища. Говорете му, че те не съществуват. Почва го пубертета.

9.   От номер 5 - сега се сетих, че сина ти може да е слушал детската песничка "Aiken Drum", вчера дъщеря ми (на 8 е) ми я пусна (била й любимата) и там имаше именно човече от храна, което е малко зловещо. Провери му хронологията на гледане в ютуб и ако я е слушал, поговори с него.
П. П. Песничката няма български текст/клип, но ако знаеш английски, лесно ще си преведеш текста й.

10.   Халюцинации? Сериозно ли. Най-вероятно гледа някакви страшни филми..

11.   Гледал е някоя от онези рекламни с бъкащи бактерии, които са представени като анимационни чудовища и сега му се привиждат. Или е гледал нещо подобноПри аутизъм, при Аспергер, при дислексия е силно развито мисленето в образи и картини, силно развито е асоциативното мислене и фотографската памет. Гледал е нещо страшно или отвратителния, което излиза от хранатс и това е причината, поради която му се привиждат чудовища.
Трябва да го пазите от страшни образи от Интернет и телевизия. Трябва да не се излага на стрес.
Това няма да трае вечно, ако е с Аспергер или с дислексия. След 13-годишна възраст ще отшуми.

12.   Спри му всякакви телевизии и телефони и ще се оправи. Моя син е на 9 и няма достъп до устройства, освен 1 филм в събота и нещо ако му трябва да си преведе на телефона някоя дума. До там стигнахме след като видях до какво се беше докарал от гледане на ютуб и игри - говореше си сам и сам си се смееше. Твоя пък халюцинира. Смятай колко навътре му е повлияло стоенето пред устройства.

13.   Бяхме много скептични, но с очите си се убедихме с жена ми, че леенето на куршум помага напълно. Не вярвам да ти е смешно, както някой който не е преживял такова нещо и не се е убедил. Намери някой, който лее куршум! Веднага ще ви каже от какво се е уплашил. Това са енергии, които лекарите не разбират и не искат да разбират. Реалният живот е съвсем друго нещо и започваш да вярваш, като ти се случи на собствен гръб. Просто трябва да разпиташ и да намериш такъв човек. Гарантирам, че ще помогне. Игнорирай всеки, който започне да се присмива, че това са бабини деветини! Помогни на детето си!

15.   Да добър съвет за леенето на куршум
Може и леене на восък. Помагат много при страхови и тревожни състояния.

16.   Не съм сигурна съвсем, че помага леенето на куршум. Ясно.

17.   Кака му халюцинирала ли е като е била на неговите години? Защото ако го е правила, може да е нещо наследствено.