Родителите ми ме притискат да се разделя с приятелката ми
Здравейте хора! С приятелката ми сме заедно вече близо 3 години, като буквално от началото живеем заедно, разбирайте напаснали сме страхотно, никога не сме имали сериозни скандали освен дребни спорове за абсолютни битовизми. Тя ме обича безкрайно, доказала ми го е, подкрепя ме във всичко. Всичко прекрасно, НО, дойде ред и на голямото НО. Родителите ми чак сега казаха че не я одобряват. Не смятат че тя е човека с който мога да създам семейство, била неподходяща за семейство. Имат остарели разбирания за това какво трябва да представлява една връзка и смятат за нередно да обръщам повече внимание на нея от колкото на тях при все факта, че съм мъж на 25 години. Смятат че съм не зачита моето мнение и съм "мъж под чехъл", а аз самия не съм се чувствал по-свободен във връзка никога преди. Не искат дори да ме изслушат и са на мнение че се провалям.
Важно е да споделя че с тях сме в лоши отношения от доста години защото винаги съм бил черната овца и не съм им вървял по свирката, имаш тежко детство и затова винаги съм таил всичко в себе си, не исках да споделям с тях, никога не са били родителите които ще подкрепят моя избор щом не е като техния.
Аз съм готов да се боря за нея, всеки си има кусури хора сме все пак, но се разбираме, подкрепяме, уважаваме се един друг, имаме си пълно доверие...
Най-странните е че усещам нейните родители по-близки и повече като мои от колкото моите собствени, разбирайте те ме оценяват като човек такъв какъвто съм, докато според моите щом не съм този който те искат да бъда, разбирайте аз се провалям.
Пиша това и за съвет и просто да си излея емоциите, защото ако го държа в себе си ще се пръсна.

Коментари

1.   Гледай си собствения живот, а те нека си говорят. Може би виждат, че си щастлив. Дали не го правят умишлено?
Ж

2.   Не го прави! Не се разделяй с нея! Ако утре скъсаш с нея, родителите ти пак ще са недоволни. Тогава ще хленчат, че си сам и си загубеняк, който не може да си намери приятелка. Ако хванеш друга след това, и нея няма да одобряват. Винаги ще е така. Те не носят никаква отговорност, а в същото време си позволят да дават мнение. Ако реално носиха отговорност, изобщо нямаше да посмеят да предприемат риска да ти казват какво да правиш.

Не само, че при раздяла с нея, родителите ти ще те наричат загубеняк. Но и след това колкото и зле да се чувстваш, те няма по никакъв начин да ти помогнат. Нито ще ти дадат добър съвет, нито ще ти платят да ходиш при психолог (ако се чувстваш зле след раздялата), нито ще ти помогнат да си намериш друга приятелка, нищо.

Ако ще се разделяш с приятелка, прави го само защото ти си убеден в това. Аз по-скоро бих взел съвет от приятел дори в определени случаи, отколкото от родители. Това са хора с много остарели възгледи, които не са излизали по срещи с човек от срещуположния пол от много години насам. Те реално са гола вода в тези отношения, дори и да са добронамерени (което е под въпрос).

3.   И след като не си близък с родителите си защо въобще задаваш този въпрос? ! Ти си живееш твоя си живот, според теб си намерил подходящата жена, ама видиш ли родителите ти те притискат, нищо че не живееш с тях и дори не поддържаш нормални отношения? ! Та вие може и да не се видите с родителите ти в следващите 2 години и животът ти няма да се промени с нищо, та не разбрах как точно те притискат? !

4.   Запази си връзката

5.   Е кво ти дреме за тяхното мнение? Освен това не сте и близки. Ти ще живееш с нея и за напред, не те.

6.   Щом я обичаш, бори се, приятелю.

7.   И моите едно време не харесаха жена ми, добре че не ги послушах.

8.   Нарцистични родители - такива, които не приемат детето си за индивидуална личност, а продължение на тяхната. Не се интересуват от чувствата и желанията на децата си, обичат да контролират живота им, но пред хората са много "горди" от децата си, защото им е много важно мнението на околните. Склонни са да омаловажават емоциите и желанията на детето. Но ти вече не си дете, а мъж. И ако ги послушаш е силно вероятно един ден да съжаляваш мнооого.

9.   Хич не обръщай внимание на родителите си. Ако аз се влияех от мнението на родителите си, никога нямаше да се омъжа за съпруга си.

10.   Казваш, че си щастлив с нея. Защо тогава да се разделяш с нея? Да не би вашите да се очаква да живеят с нея. Като не я харесват, техен проблем. Просто им обясни, че това е твоят избор и те имат право на мнение, но ти не си длъжен да изпълняваш, не си на 10 години. Каквото си избереш това е. Длъжни са да се държат учтиво, ако не - им се скарай и толкова.

На 25 вече отдаван трябва да си поставил границата, че нямат право да ти се налагат.

11.   Ще опитам дипломатически да реша проблема, но ако за пореден път не зачетат мнението ми, просто ще прекратя връзка с тях. Много боли нейните родители да ме приемат и да ме оценяват такъв какъвто съм, тя също, а моите собствени да не одобряват нито едно мое решение и да искат от мен да живея живота който те искат, а не този който сам искам да си начертая. Мислех си че когато стана независим ще се приключи, но уви продължават да смятат, че имат контрол над мен само защото са ми родители. Най-вероятно ако нещата ескалират баща ми ще ми посегне физически както е правел не един път, винаги съм се сдържал да отвърна само защото ми е баща, но не смятам да го позволя отново и въпреки това че моралите са ми такива ще му отвърна... Сигурно звучи ужасно син да посегне на баща си, но когато цял живот е пребиван за всяка грешка идва моментът в който чашата прелива.

12.   Време е да се отделиш от родители си, не угаждаш, не се обясняваш, опровдаваш и т. н. Честит празник, рожден ден, гости за малко и до там. Не са те да определят с кой ще живееш. Не те, а ти трябва да я харесваш. Уважавам, но ги "отрежи" докато не ти с сипят живота.

13.   Автор е (11) как така щял да ти посегне баща ти?
Явно са от онези "родители" които си подготвят деца приемници, на чийто гръб д а живеят.
Режи до кокал щом е такъв "баща" и ако трябва да му покажеш, че на твоите 25 г не си отговарял подобаващо досега е само защото и го щадял. Какви са тези "родители"..?
Режи и далеч от тях!

14.   Тегли им една майна и си живей с момичето щом си разбрал, че тя те обича.

15.   Ъпдейт на ситуацията! Приятелката ми се застъпи за мен пред тях и ме защити, при което те започнаха още повече да ми промиват мозъка, че била арогантна и нагла и разбирате ли не мислила за мен, щяла да ме остави и аз след това къде съм щял да отида. Отблъскват ме все повече и повече...

16.   Още ли ги посещаваш? Я се заселете по-надалеч от вашите

17.   На 25 си, крайно време е да спреш за слушаш мама, а да взимаш решения за собствения си живот. Обичаш ли приятелката си? Щастлив ли си с нея? Да. Тогава какво значение има какво мисли майка ти/баща ти/съседката и т. н.? ! Това е твоят живот и ти имаш право да решиш как и с кого ще го живееш.

18.   Авторе, незрял си. Дано да се оправи това, защото иначе приятелката ти ще страда много. Явно имаш доста дълбока травма от родителите си. Зависиш ли от тях финансово по някакъв начин? Ако не - просто прекъсни връзката с тях и постави ясна граница - ако решат да поддържат отношения с теб в бъдеще трябва да приемат приятелката ти и да не се бъркат в живота ти. Ако не - по-добре си без тях. Един мъж на 25 би трябвало да защитава жената до себе си, а не обратното. Като прочетох това, което си написал "Приятелката ми се застъпи за мен пред тях и ме защити" си помислих, че го е написал някой тийнейджър. Вземи се в ръце и действай, вместо да хленчиш и да оставиш жена си да се оправя с твоите родители.

19.   Жена на 45г. съм и ще ти разкажа една история.
Имам съученичка, която след завършването ни на средно, записа и взе висше. После замина за Гърция и работи там дълги години, като пращаше пари на родителите си. Но си спести достатъчно парички, върна се и си купи апартамент, който и обзаведе изцяло.
И към днешна дата живее с родителите си. И не създаде семейство. И деца няма, че и живее с мисълта, че на 45 все още има шансове за дете. И всичко това, защото е обсебена от тях. Да, възрастни са. Но те разчитат на всичко за нея и тя дори не знае, че погуби себе си заради тях.