Мисля да прекратя отношенията ни
Намирам се в катастрофални за мен отношения.
Постоянни съмнения, непостоянство.
Третира ме, като че ли съм му дете. Наказва ме с мълчание, отдръпване. Това води до непрестанно безпокойство у мен. Не мога да се фокусирам върху нищо съществено.
Мисля само какво ще последва, как ще продължим или няма да продължим.
В момента също съм наказана с мълчание, защото задавам прекалено много въпроси, на които не ми се дава отговор.
Спрях да го търся вече втори ден, но имам да му казвам много неща. Не знам дали да го сторя, но нямам и мира.
Мисля да му дам още няколко дни и смятам да го потърся, ако не ми отговори.. навярно бяхме дотук.
Как ще ме посъветвате да постъпя?

Коментари

1.   Изобщо не го търси. Повярвай ми, него не го интересува дали и какво имаш да му казваш. И да го накараш да те изслуша- нищо няма да се промени. Спести си пледоариите, той няма интерес към теб.

2.   Да го зарежеш. Някой отдръпва ли се, отдръпваш се и ти. Това е. Никакво търсене повече.

3.   Това което правя аз е, че като не виждам реципрочност, чувствам, че само аз правя нещо и подобни просто и аз спирам да имам интерес. И за сега не ми се е случвало това да е краят. В момента съм по подобен начин с едно момиче, просто си живея живота и ако се появи, появи. Аз си заявих какво искам, ако и тя иска да се разберем сама ще дойде. Няма нужда да го мисля, не зависи от мен и не мога да я накарам. Ако на човек му пука поне малко няма да остави нещата така, ако не, ще разбереш колко му пука.
За момиче е приемливо до по- голяма степен, ако е чувствителна, притеснява се да изкаже мнение и я е страх от конфликти и да се влошат още повече нещата, с две думи- още е незряла. Обаче ми е много жалко мъж да се сърди по този начин. Ако е наистина просто с цел наказание е и доста евтина манипулация от човек, който знае какво прави.
Вероятно си попаднала в един порочен кръг от игнориране, притеснение, малко внимание и любов, които да те задължат и да ти дадат надежда, после пак игнориране и т. н. От подобна ситуация можеш да се измъкнеш само ако събереш сили и заявиш с действията си и думите си, че няма да толерираш подобно поведение, а ако няма ефект си тръгваш. Ако ти е нужна помощ намери утеха в близки, излизай с повече хора, забавлявай се и не си губи времето с драмите на незрели и безотговорни хора.
Въобще не го търси, ако го потърсиш ще му покажеш, че контролира ситуацията и си му вързана в кърпа и ще продължи да се държи така. Само ако види, че номерата му не действат има шанс да спре. Честно казано се съмнявам, че ако му пишеш каквото и да му кажеш ще се промени, той много добре вижда, че ти е неприятно, затова го прави. Играй и ти по неговата игра, а най- добре не се занимавай с игрички на жалки момченца.

4.   Имай малко достойнство. Не позволявай да те мачка. Какви са тия глупости с наказвания? Аз бих го изненадала като го блокирам и не му позволявам да ме доближава повече. Наистина не разбирам как можете да допускате такива утайки. Какво очакваш от тоя тип? Няма да се промени, не се залъгвай.

5.   Помисли как да оправиш нещата, защото има начин, държи се така, защото вероятността да изгубиш фокус е голяма, не го позволявай, остани концентрирана в хубавото, така ще успееш за балансираш в тази връзка и да имаш хармонични отношения.

6.   Хубавец е.

7.   Коя тема подред пускаш и някак очакваш нещата да се развият другояче. Очакваш някак подкрепа, женска солидарност за нещо толкова очевидно.
Разказваш нещата едностранно, дори да не си му безразлична, с това желание да стане твоето, да ти обръща постоянно внимание, смятай че скоро няма изобщо да се сеща за теб, ще се отврати.

9.   Аз съм в същото положение, като се има предвид, че сме уж във връзка от разстояние. Абсолютно същото поведение. Мисля, че няма нужда да му се обясняваш. Продължаваш напред и се оглеждай за нова връзка.

10.   Ти да не си онази от другата тема, дето досаждала, досаждала, звъняла, писала, на човека му писнало и я отрязал? Ми приключвай, то се е видяло накъде отиват нещата. Имала да му казва много неща :-) Той пък не иска да те слуша, разбери го :-) Мъжете не обичат дълги и сложни обяснения. Харесват някоя жена - искат да са с нея. Не я харесват - избягват я. Просто е.

11.   Да, явно има много младежи, които смятат, че това е начина. Аз се отдръпва още при първия такъв опит. Моята логика е следната: ако имаме семейство един ден, аз няма да мога да се доверя на този човек. Какво правим, ако е решил да ме наказва, а в същото време се случи нещо с детето и на мен ми трябва помощта му, а не мога да се свържа с него? Това не е надежден човек и не ми трябва! На теб, надявам се, също!

12.   Пишете си с някой и вече решавате, че имате връзка? Това е просто увлечение. Щом ти върти номера, значи се среща и излиза с други.

13.   Ако ти си го наказала с мълчание първа, айде пиши му, обади му се и се разберете като големи хора, никога не знаеш какво е в главата на човека отсреща, бъди смела, поне никога няма да си зададеш въпроса, какво можеше да стане. Успеххх!!!

14.   Не знам на колко си години има значение, но ще те посъветвам така: ако си влюбена и виждаш бъдеще в отношенията ви, бори се за тази връзка. И знай, мъжете не обичат много въпроси и моят ми казва, че задавам много въпроси и не обичат разяснителни разговори по връзката просто за тях те или тече добре, или не и нашето бърборене и обяснение им е излишен шум. Има хора, които наказват с мълчание. Свикваш и толкова. По-добре е от скандали. Ако не е този недостатък, ще е друг. Третира те като дете, хубаво, не му се обяснявай, но си прави каквото решиш, а не каквото ти нареди и така без да му се обясняваш, че не си дете на практика показваш, че друг не може да те дирижира и контролира. Бъди малко хитра, не всичко се казва, някои неща се премълчава, не казвам да изневериш, но не ф нужно всичко да е в разговор, да е в действие. Правите по-малко секс? Вместо да седнеш на половинчасов разговор как си жена и искаш секс, купи си хубаво бельо преласти мъжа си и без разговори нещата са готови, пример. Така е с всичко останало, действаш.

15.   Защо позволяваш да те манипулират? "Наказването" с мълчание е осъзната и мъчителна манипулация, защо чувстваш, че му дължиш обяснение?

16.   Той ми дължи обяснение, аз на него му дължа истината. Както и на себе си.

17.   16, обяснението няма да го получиш. Някои хора нямат такива ценности и не искат да имат.
Просто се откажи.

18.   16, нищо не ти дължи. Какво очакваш да ти каже: не ми харесваш, дразниш ме, не искам да те виждам? По-добре ли ще се почувстваш?
Мъжете не обичат да се обясняват. Приеми нещата и зарежи историята.

19.   Нищо не ти дължи. Егото ти е голямо.

20.   Остави го да премисли нещата във връзката и ако държи на теб ще намери начин и ще се прояви в изясняване за да покаже, че ще може да разчиташ на него. Иначе на теб каква полза от лутане и нищо развитие.