Скромен и заможен мъж
С какви очи биха гледали жените на мъж, който:

- Има петцифрен месечен доход
- Два скъпи апартамента в София
- Акции и инвестиции за шестцифрена сума в Евро

Същевременно, въпросният мъж живее скромно и пестеливо, не се хвали наляво надясно, кара евтина кола, не си купува маркови дрехи и изобщо не гледа да бие на очи? С няколко думи - изобщо не му личи какви фи. възможности има. Тук изобщо не говорим за стистнатост, просто за пестеливост и за финансова култура, като се гледа практичността и се избягва публичност и излишни хвалби?

Забелязал съм, че жените винаги предпочитат мъже със скъпи коли и дрехи, които само се перчат с тях, а често живеят на кредит и от заплата до заплата, без реално да имат каквото и да било имущество и инвестиции.

Коментари

51-53 от 53

56.   33, Напротив пич, много е важно как изглежда и как се държи мъжът. Аз няма да спя с двата му апартамента а с него. В допълнение, аз си имам апартамент и неговите не ми трябват.

57.   Що питаш как гледат на такива мъже, значи им казваш за парите си.... Ми просто не го казвай в началото на връзката, тя няма как да разбера като водиш среден/пестелив стандарт на живот. Не виждам причина да обсъждаш парите си, освен ако не сте в сериозно връзка, а до тогава все ще си опознал жената.

Една адекватна жена я интересува да имаш стабилна работа, да не видиш на неин гръб, а заедно да се борите. Толкова. Друг е въпросът, че такава жена няма да впечатлиш с разговор за парите си. Пък и не е изключено и тя да има.

Трето - красотата на любовта е, че като си влюбен даваш без кръчмарски сметки. Тя ако те е обикнала, без да й казваш за парите, а като човек, защо да не я поглезиш с една почивка или друго.

58.   57, той и сам не се поглезва, какво остава да поглези някой друг? Мисля като теб, не му е виновен никой на автора, че живее като чичо Скрудж и не иска нищо повече. Че и духовно извисена личност се опитаха да го изкарат някои :-) Ако едната крайност е да харчиш всичко, което изкараш, че и кредити да теглиш, другата е на автора - само да събираш, без нищо да си позволяваш.

51-53 от 53