Споделена история от Семейство

Проблеми с родителите на съпруга ми!
По точно вече търся помощ. Не издържам вече. Ще обесня накратко имаме проблеми с родителите на съпруга ми по точно майка му, сестра му и баба му. Много гадни, злобни, завистливи и глупави хора. Дължат ни пари - инвестирахме голяма сума в къщата им, накрая ни изгониха, имахме уговорка с тях, че ще ни върнат парите които сме дали, но така и чакаме. По какъв начин можем да си ги вземем, те виждат че ние кротко и мирно чакаме, и те нищо не правят и не ни взимат насериозно.

Коментари

1.   Мъжо ти да си иска парите. Съмнявам се обаче, че ще ги дадат. Те, ако са имали, нямаше вие да им плащате ремонтите. Пийте по една студена вода и да ви е обеца на ухото.

2.   По никакъв.

3.   По принцип можеш да опиташ да съдиш по закона за собствеността, но едно че трябва да покажеш фактури на твое име за инвестицията, които надали имаш и трябва да доведеш свидетели, второ щом сумата е голяма трябва да докажеш и от къде я имаш също с документи. От там нататък делото може да се развие в ваш ущърб ако мъжът ти е собственик на част от имота и ако нямаш писменно съгласие на всеки от собствениците за ремонта. Но надали мъжът ти ще е съгласен да съди майка си и баба си, така че пии една студена вода. Няма как, ще трябва да преглътнете че сте направили дарение. И друг път ще знаеш че инвестицията в чуждо имущество без писмен договор най-често се явява дарение за собственика.
Не става да ходиш и да правиш ремонти и подобрения в чуждите имоти без писменното съгласие на собствениците и после да си искаш парите. То ако ставаше така всяка строителна фирма може да тръгне да санира, несанираните блокове и после да си иска парите от собствениците на жилища. Може да се опиташ да асвалтираш някоя неасвалтирана улица и да се опиташ да съдиш общината да ти плати.
Смисъл да ги опюваш колко те били гадни, злобни, завистливи и глупави хора няма, защото фактите говорят друго. Щом си се съгласила да им правите подаръци за голяма сума, значи си преценила че не са гадни, щом те са на печалба от ремонта а ти си на минус значи не те са глупавите, колкото до злоба и завистничество няма данни в текста ти.

4.   Ако нямате бележки от ремонт или официален документ че си дала някакви пари, нищо няма да получиш.
Другото е било ваша грешка, не тяхна.

6.   Нищо не можеш да докажеш. Но най$напред сперете да контакт, вате с тези хора.