Заслужава ли си
Здравейте. Имам около 1300 лева. Въпросът ми е заслужава ли си да похарча 600 лева за подарък на жена. Хем ще я зарадвам с това, хем в същото време ще обеднея. Сърцето ми казва да и направя подарък, а разума ми казва че по-добре не, защото ще имам проблем с парите. Но в същото време тя не обича малките подаръци, предпочита скъпите. Не знам в този случай сърцето или разума да послушам.

Коментари

1.   Не. Не го прави това. Ще съжаляваш. От поста се разбира, че не ти е гадже. Няма за какво да го правиш. Няма да го оцени.

2.   Ако държи на теб този скъп подарък и е излишен. За приятелка не си заслужава. Виж за съпруга - да. На моя Съпруг (подчертавам съпруг) си позволявам.

3.   Виж сега, това което си мислиш е супер тъпо!

Чувал ли си приказката: човек се простира според чергата си!

Просто й направи мил жест - това е много по-важно, отколкото материалната стойност на подаръка!

Аз, ако имам 1300 лв, максималната сума, която бих отделил за подарък е 100 лв. И то само за бъдещата ми съпруга, с която в момента да кажем съм в сериозна връзка.
А за жена, с която съм в начални отношения - повече от 20-30 лв не бих дал за подарък!

Това, че тя обичала скъпи подаръци - НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА! Аз пък ще й подаря не скъп материално подарък, но с голяма духовна стойност - примерно красива икона!

"Но в същото време тя не обича малките подаръци, предпочита скъпите"

- и за какво ти е такава жена?

- за какво ти е да се правиш на баровец като не си?

Естествено, че винаги трябва да действаш с разума!

4.   Поредната златотърсачка, по която мъжете си умирате. После все някой ви е крив, че сте с нея. Харчи, щом искаш. Защото си умирате за кифли.

5.   Слушай си разума, утре като "нямаш какво да ядеш " тя ще ти даде ли - глупости явно тя е интересчийка бягай далеч

6.   Махай се веднага от тази жена! Върхът е „предпочита скъпите“. Моля те, осъзнай се.

7.   Не. Всеки трябва да се простира според чергата си. Ако жената е стойностна ще се зарадва и на дреболия. Иначе всички харесваме скъпи подаръци

8.   НЕ. Щом предпочита скъпите и ти имаш само 1300 въпрос на време е да се разпърдят нещата.

9.   Виж сега, като жена ще ти кажа, че на кой не му е приятно да получи подарък и да е скъп? Само че да е по джоба на отсрещния. Мен някак ще ми е неудобно скъп подарък да взема от някой, на който му са нужни в момента пари, да е богаташ бълха го ухапала, но иначе не е. Да обича скъпи подаръци, за мен като жена и майка на момиче, което в бъдеще ще възпитавам, още е малко, не е добър знак.

10.   Винаги слушай разума.

11.   Ако наистина обича скъпите подаръци, такъв за 600 лева няма да я впечатли особено. Самият ти ще останеш разочарован. Според мен не си заслужава, освен ако не става въпрос за някакво нематериално преживяване.

12.   За човек (без значение полът) който обича само скъпите икономически подаръци--не, не си струва.
Жена съм, мога да оценя съвсем еднакво много скъпо бижу и бял лист хартия с послание от любим човек, не е задължително човекът да е интимен партньор.
Най-ме впечатляват подаръци мислени именно за мен, тоест да покаже, че ме познава и знае, че ще хареса на мен, а не според него/нея.
Един от най-ценните ми подаръци струваше пред около 20 г точно 2 лева, пазя си го като зеницата на окото си в една кутийка със стъклен, прозрачен капак, за мен е съкровище. Подарък от мъжът ми когато бяхме "пресни" гаджета. А точно под него е един малък плик с ръчно написано писмо от най-любимото ми същество.
Нямам нищо по-скъпо от това писмо.
Жената, на която ти искаш да направиш подарък, няма да го оцени като сантиментален, нито жеста, нито мисълта ти за нея, а само цената. И пак може да намери кусур, що пък е 600 лв, като можеше да бъде поне за 1000 лв.

13.   По добре отиди на компаньонка поради факта, че по евтино ще ти излезе!

Оби-Уан Доган.

14.   Щом като обича скъпите подаръци, това означава, че е материалистка. Не ти трябва такава приятелка.

15.   Харчи смело. Щом даваш, значи я цениш и харесваш. Харесвала скъпото. Ако не искаше нищо, радваше се на дребни неща, щеше да я подминеш с отвращение. Сигурно и едно кафе нямаше да я почерпиш, ако не беше меркантилна.

16.   Ако жената е читава, и си сигурен в това, че те обича, че би направила всичко за теб, да, струва си. Обаче по-голямата част от жените, които обичат ''скъпите" подаръчета, най-често те ошушкват и после си бият камшика, запомни го.

17.   Много обичам такива парцалани, които обичат скъпи подаръци. Ти добре ли си? Това подарък ли е или наддаване. От к де намирате такива сребролюбки, с какво ви привличат, защоэискашэда и угаждаш? Такива нямат насмогване! Бягай от такива жени.

18.   Поредната провокаторска тема.
Ж

19.   Авторе, действаш като типичен балък, точно от тия дето питат жените какво харесват, дето ще си дадат и бъбрека за да ги лъже някоя.
Ако тя те обича или те харесва не е сляпа, ще види че нямаш възможност и ще те приема такъв какъвто си.
Няма нищо по хубаво от това да има реципрочност и да имаш човек до себе си, дори когато не се справяш особено добре.
Ако не те отрази, ако разчита че ти ще си тоя дето трябва да и поднася нещо, ско ти говори какво иска, къде иска да отиде въпреки че вижда положението, не е твоя човек. Търси читавата.

20.   Щом разума ти казва да не купуваш такъв скъп подарък недей да и купуваш. Винаги слушай разума си. Тя като иска скъпи подаръци да си намери някой богат старец. А тя заслужава ли скъпи подаръци, съмнявам се. Има ли физически качества за скъпи подаръци.

Тя като предпочита скъпи подараци да си намери някой богат старец, който ще и се радва на младото тяло.

21.   Харчи си. Като искаш, дай си цялата заплата. Нека познаем- натокана, с прозрачни дрешки, силикон в устни и гърди, хиляди лайкове в социалните мрежи, провокативни снимки? Любими места-чалготеки, кръчми? Слуша чалга? Лигаво говорене и речник на първолаче? За такива давате пари и подаръци. Такива са заслужили уважението ви. Давай.

22.   Какъв подарък, за гадже ли? Купи и парфюм например от по- скъпите. Любов не се печели с пари

24.   Не слушай нито сърцето, нито разума, а червата.

25.   До 7 и 9. Не всички харесваме скъпи подаръци! На мен би ми било неудобно да получа скъп подарък, било то от родител, роднина или гадже. Това те задължава теб самия после да подаряваш скъп подарък.

И не, не си струва изобщо, ама изобщо да подаряваш скъп подарък на приятелка, с която не живееш заедно и нямате деца. От личен опит това го казвам. Аз подарих на моята бивша няколко подаръка, не бяха мега скъпи, но не бяха и евтини. За 8 март и подарих скъпи козметични продукти, черпих я няколко дни подред ядене, пиене. Ходихме наляво и надясно, всичко поех в следващите няколко дни. След няколко месеца ми вдигна мега скандал, че не покривам до стотинката екскурзия. Последва гадна раздяла.

Така че, не, в никакъв случай недей! Ако се върна назад, бих казал че и един кроасан не си заслужава да купиш на някои жени, камо ли подаръци за 600 лева! Първо да се докаже като лоялна, добра жена, която иска само теб, тогава ако искаш я води и на Бахамите. Иначе категорично не и не!

26.   Ех, класическа тема... разума или оная работа...

27.   Повече от 200 е прекалено много за възможностите ти!
Със скъпи подаръци любов и привързаност не се купува.
Да, искаш да покажеш, че я цениш и колко ти е скъпа, но ако тв не изпитва същото към теб, накрая ще се окажеш излъган.
Жена, която те уважава и обича ли търсиш или държанка, която ще е с теб, докато намери друг, който да й купува по-скъпи подаръци?
Мъжът ми има собствен бизнес от години, е отдавна вече е общ, но го имаше и преди да се ожени за мен и най-скъпият подарък, който ми е правил преди да ми подари годежен пръстен беше професионален сешоар за 250 лв., след като 3 години живеехме под един покрив.
След като сключихме брак получавам доста по-скъпи подаръци, но аз съм му съпруга.
Мисля, че подхождаш наивно!
Жена, която изисква скъпи подаръци, а не се стреми сама да изкарва пари, за да си купи въпросните вещи, е меркантилна и склонна към паразитизъм

28.   Е, ти си го написал - "не обича евтините подаръци".

Аз (жена съм) след такова изявление не бих подарила и цвете, просто откъснато от нечия градина.

Преди да очакваш "нещо скъпо", би трябвало да се запиташ този човек има ли възможност, какви са му разходите, от какво ще се лиши, за да имаш ти подаръка.

А ако ти след месец-два изпаднеш в нужда, ще ти върнат ли жеста? Или като видят, че 600 лв. за подарък не са проблем, ще последват и други материални желания.

Човек като обича скъпи неща, ще си ги изработи и плати сам. Има и кредити за целта. Да, всички искаме това и онова, но другите не са длъжни.