Приятелите са му топ приоритет
Нормално ли е според вас мъж на 39г. да е с приятелите си всеки удобен момент?
Тръгва си от срещи, за да бъде с тях.
Имали сме случай... ще излизаме, звънят му и той ме зарязва заради тях.
Все мълча и нищо не казвам, не се оплаквам, не мрънкам по въпроса, ама взе да ми дотяга вече.
От всичките само един е женен без деца, другите са ергени, някои живеят и с майките си все още. Непораснали деца все едно.
Разбирам, че са му от детство, ама не е нормално всяка вечер да са събрани някъде, да гледат мачове и да се напиват.
Ето днес - спал до обяд, после отишъл да тренира и после го заварвам с тях пред дивана.
Времето беше чудесно, ама не... той с тях.
Какво да правя според вас?

Коментари

1.   Мъж съм и бях така до 30, кофти среда. После рязко смених средата и нещата при мен тръгнаха нагоре. Постоянно съм зает, постоянно надграждам дори с малко. 1 час на ден да свършиш нещо, за месец е голям резултат.
Твоя е типичен мързел.

2.   Я винаги е реално с приятели, я по жени.
Може ти да си му параван, а той да е на другия бряг.

3.   Ами ти нямаш мъж, ти имаш едно непорастнало дете, той е също като тях. Разбира се не трябва да прекъсваш контакти с близки приятели като се ожениш и да се затвориш вкъщи, но той просто не е надрастнал тази фаза на 20 годишен купонджия и да поеме отговорност за семейството си.

Не знам как виждаш в дългосрочен план бъдещето си с този човек, да гледа семейство, камо ли да бъде баща. И не си мисли, че ако родиш ще се промени. Най-много да хойка още повече. За него никога ти, нито детето няма да сте приоритет.

4.   Говори с него. Не може да се държи като пенсионер и да клечи на дивана с тях в почивните дни.
Нямаш ли обвързани приятелки? Уговори среши на кино или на заведение с тях. Запознай се с жената на женения му приятел инорганизирайте излизане по двойки.

5.   Сменяй мъжа, за теб ще се намери приемлив мъж и за него ще се намери жена която да тренира да пие бира и да гледа мачове.

6.   Приятелите му са самостоятелни и независими мъже, отказващи да пилеят пари за наеми и да живеят по модел, което е ОК и е мъжко.
Приятно впечатление прави, че не е поредния дето се е изолирал от всички и движи само с женската си. Сигурно няма да имаш против да се вижда веднъж в месеца с приятелите си, нали? Според мен този човек трябва да се осъзнае, да се ориентира към качествена жена.

7.   Кажи, че някой от тях ти харесва и виж как ще започне да го отбягва. И така лека, полека само двамата.

8.   Не си му казала и той не мисли, че е проблем (или не му пука). Първо говори с него. Ако не спира, мисли или за някакъв друг източник на щастие без него, или за раздяла. Животите са ви несъвместими. По тази причина първото нещо, което се опитвам да разбера на първа среща от момичето, е как води живота си. Домошар със социална пеперудка много трудно могат да се разберат

9.   Остави човека на мира!
Буквално. Ако толкова ти пречи това, махни се от него сама.
Най-жалките жени с тия, които ревнуват мъжете си от приятелите им и ги откъсват от средата им.

10.   Приеми нещата както са.

11.   Номер 6, какъв един път в месеца, той е с тях всеки божи ден.
Нямам против, ама вече става прекалено.

12.   Аз пък съм на 40, карам 41, работя, живея с майка си, не съм като него, обичам да си обикалям сам, не ми трябват чужди хора, без които също се чувствам добре, но преди всичко човек трябва да има съзнание!

13.   Става прекалено, че си глупава и не си му интересна, защо не се занимаваш с мъж, който е на зор и има нужда да бъде само с теб, а? Точно тия са най-преданите и рязко спират да се виждат с приятелите си. Някога там някъде си била сваляна от такъв, нали? Този ти е интересен, защото не тича подир теб.

14.   От гледната точка на мъж и приятел само ще ти кажа, че е също толкова кофти приятелите ти да забравят за теб щом се хванат с някоя женска. Аз имам такъв приятел, с който се знаем от деца, той пък като се загаджи, в редките случаи когато се виждаме от дъжд на вятър сме неизменно трима. Имам и друг, на който от както му се роди и дете вече се чуваме веднъж на два месеца по телефона. Разбира се когато "голямата" любов се разпадне отново се сещат, че съществуваш и започват да те ползват за кошче за душевни отпадъци.

15.   Жената е права. Всичко има граници. Никой не го кара да зареже приятелите си, а като започва връзка, да се усеща, че има вече половинка и не е същото.

Ако темата беше от мъж, кой знае какви неща щяха да се изпишат за жената - не ти трябва такава жена, излиза с приятелки, за да търсят други мъже, кой знае какво ѝ говорят и как я настройват срещу теб, има свой живот, вместо да се грижи само за твоите нужди, сериозните жени не излизат без мъжете си..

Но нали жената пита, е, пак тя е лошата и трябва да търпи и проявява разбиране.

16.   Прочети темите за мъже обичащи таайничко мъже, няколко са.

17.   Просто има хора, за които "нормалния" семеен живот не е необходимост. И да си тръгнеш едва ли ще му пука. И аз съм горе-долу като 12-ти. Живея си в голям град с родителите, работя си, помагам им със сметките, обикалям си сама или с една - две приятелки. Нямам нужда от хора - мъж или деца за да съм хепи. Сама ми е най-добре. Махни се ти и си намери друг, който ще позволява да му досаждаш.
ж33

18.   Една моя колежка се оплаква непрекъснато от нейния мъж, че само се забавлявал и отивал по разни места с приятелите си, а тя трябвало да си стои сама. Тя може да направи същото с нейните приятели. Мъж съм и не искам такива тегави жени около мен. Това са жени, които искат да ти се налагат и да ти бъдат център на вселената. Един друг приятел от детството се хвана с една много неприятна, от която днес има две деца. Като излезе да пием по една бира и тя е в градинката с детето, идва веднага да слухти и да се намесва в нашите разговори. Виждаме го по няколко пъти в годината, а сме в един квартал. Как така ще обърна гръб на приятелите си и ще ги виждам няколко пъти годишно, аз да не съм някой охлюв. Истинските алфа мъже решаваме кое и как ще става, ние водим.

19.   Вместо да се жалваш по сайтовете, събирай багажа и чао. За да е с приятелите си, значи му е по-добре с тях, отколкото с теб.

20.   Сметни щом предпочита тях, а не теб ти каква си...

21.   Мъжката психика е "ако искаше, щеше" това показва, че не си му приоритет и неговото държание е от чисто неуважение.
Но не си единствена, една приятелка имаше същият случай и когато тя повдигаше темата за това, че я зарязва заради приятелите му и той я изкарва контролираща или въобще няма да му пука за нейното мнение.
Те все още не са пораснали психически и това е много грозно за един мъж. От чисто себеуважение бих зарязала такъв, но ако мислиш да останеш с него поне си намери мъж с който да прекарвате хубаво време докато той си играе на футбол с приятелчетата

22.   Искам само да подчертая, че коментар номер 6 е много жалък и комплексарски. Добре, че сте анонимни иначе щяхте много да се изложите с необразованост, неразяснени аргументи и консервативен начин на мислене.
Имате доста разкривено разбиране за това кое е мъжко и мога да си представя какъв "мъж" сте като представяте егоизъм, стиснатост и арогантност като мъжкарско поведение и честно казано ме отвръщава.
Моля Ви да не излагате толкова открито простащината си, излагащо е.
Благодаря за вниманието

23.   Вече ще знаем, че когато не си съгласен да си даваш половината пари за наем е егоизъм, стиснатост и арогантност, а не разумно действие. Самият факт, че цвърчиш за стиснатост, каквато всъщност няма и не става дума за такава, е показател какъв обсебващ индивид си. Да не говорим, че си на ниво 16 години и нямаш финансова култура.

24.   До 20, е какво да смятаме, виж последния коментар 22. Невеж да ти пише за необразованост...

25.   Да, вярно. Номер 2 е прав. Откъде знаеш, че е с приятели, ако не си с тях. Може да си чука други. Не си ли разбрала досега, ме готини мъже нормални няма. Ако искаш да се държи нормално и уважително, трябва да си хванеш някой изпаднал загубеняк - дебел или с малка пишка, или грозен итн, който не го искат жените. Само тия се държат добре и уважително. Всички останали се мислят за велики.