Бъдеща самотна майка
Здравейте, жена на 28г, от година живея в Испания. Историята е дълга, но ще я съкратя, като ще спестя доста неща. Имам връзка от 5г, за съжаление точно я бях прекратила и разбрах, че съм бременна. Съответно пак се събрахме. Сега съм в трети месец.
Проблема е, че приятеля ми ме унижава и обижда и манипулира, изневерява и честно казано, вече не мога да го понасям и не издържам.
Проблема е, че специално на този остров е много сложно с квартирите, да се отделя сама, а нямам абсолютно никакво намерение да се връщам в България. Та моля споделете, отпускат ли квартири за самотни майки? Също така не искам да го записвам с имената на бащата, не желая да ми се бърка, нито да се води родител, при положение, че пак ще се справям сама със всичко. Има ли как да припознае детето без мое съгласие, и как мога да предотвратя това? Той също е българин, ако има някакво значение.

Коментари

1.   На кой остров живееш? Има няколко сайта за квартири под наем. Аз ти изпращам името на сайт за Испания с обща информация, която ще ти е нужна в бъдеще за теб и бебето ти.

Spain- immigracia

Много смело решение си взела, сама да продължиш живота си в чужда страна. Пиши ни как си и в бъдеще.
Ще следя темата

Успех ти желая!

2.   Защо се стремиш нарочно да осакатиш детето емоционално завинаги, като го лишиш от баща? Само от този злобен текст веднага ми се прииска да го припознае, и дано да го направи час по-скоро, за да отърве горкото детенце от свирепите ти лапи, побърканячке!

3.   Тоест ти знаеш че няма да го бъде, ама си седиш и си правиш криви сметки, как чрез това дете да се облагодетелстваш и се чудиш кви схеми да съставиш.
Верно ще станеш самотна майка, това си е диагноза и не случайно ще си носиш последиците.

4.   Въобще не будиш никакво съжаление. Никой не ти го е избирал този, а ти сама. Така както го описваш е "лошо момче". Поиграла си си и сега е време да блъскаш и да си гледаш к.. п.. то. Това е истината. Са ще кажеш и ти, че българинът е бил гаден. Не, мога да те разведа из София и да ти посоча на случаен принцип предостатъчно свободни мъже, които стават за бащи, искат жена, но нямат. Ха сега висни и ти като циганките на социалната система на Испания. То е ясно защо не искаш да се прибираш. Жалко е. Много нашенки са точно като тебе и въобще не се различавате от мургавото стадо, което си имаме дома в БГ.

5.   Много специфични въпроси. Питай юрист.

6.   Като не можеш да се оправяш къде си тръгнала да го раждаш това дете? Ама нали зор да не останеш сама.... Че и бащата очевидно не го искаш, просто картинка.

7.   На кой остров си, също е важно защото някои самостоятелни "comunidades" имат различни правила.
Можеш да провериш дали имаш право на помощ в sepe точка es.
Също в soc. seguridad - ingreso mínimo vital се казва помоща.
И на двете места трябва да попълниш и изпратиш документи, после проверяват случая ти и ти отговарят.
Била ли си въобще регистрирана в бюрото по труда, работила ли си за тази 1 година тук.
Аз съм на Майорка, тук за квартири е ужас вече.
Но бременна, ако си и безработна... Може би е бил по-добър вариант да абортираш... Поне редовни ли са ти всички документи?
Има и български вестник или из бг магазините можеш да питаш- за стая под наем поне, може би за работа също.

8.   Какви са тези лоши коментари (визирам 2, 3, 4, 6)? Авторката има нужда от помощ, а вие я съдите и критикувате, типично за повечето българи… Аз не знам какъв съвет да дам, но не лея злоба. Моето мнение е, че авторката не трябва да се страхува, че ще бъде сама, а да се успокои и да се грижи за себе си и да де обича, да си живее живота щастливо и да бъде най-добрата версия на себе си и рано или късно ще дойде прекрасен мъж, не се страхувай и примирявай с по-малко отколкото заслужаваш. Мисля, че ако се разведеш с мъжа или го осъдиш той ще ти плаща издръжка, държавата също трябва да ти дава пари, защото си майка.

9.   Ако беше вързала на някой смотан и обикновен български мъж, сега щеше да се чувстваш пак така, но без униженията и гаврата, която сега понасяш дори от уникалния и различен испанец. "Ама те не всички испанци са такива"... Ама то и не всички български мъже са такива. На каквото си щяла кофти да се насадиш тука, си се насадила и там. Твой си е избора. И ще трябва да си платиш сега цената.

Прибери се в България ако имаш роднини и си ок с тях и намери друг самотен баща, а който да си направите семейство.

10.   Забележете обаче манталитета - не може дори и квартира да си намери, и вместо да се хване да търси из обяви или най елемнтарното - да разлепи бележки "търся квартира", седнала нашата да пита стадото тук дали има некаква далаверка, че испанската система да и подсигури жилище на некакъв си конкретен остров щото щела да става мама, видиш ли. Ами пробвай, миличка, може и испанците да се трогнат от тегобите ти. Да се наичуш да си самостоятелен на 28 е малко шоково изживяване за такива като вас. За останалите хора които са самостоятелни от 18 годишни, е като да знаеш да си миеш зъбките.

Тежко и горко на детето. Ще е поредната жертва на жена дето е свикнала да си прави тънките сметчици ама без кръчмаря.

11.   Ебати кометнарите. Тя сигурно и авторката не е цвете, ама и вас като ви гледам колко сте перфектни, ми идва да емигрирам още днес.

12.   8, защо да са лоши, не ми стана ясно? Няма никаква злоба в тях, просто казват истината! А ти явно си същата пиявица и обществен паразит като авторката и подкрепяш нейния използвачески начин на мислене, след като я защитаваш така върло. За теб редно ли е една майка нарочно да оставя детето си без баща, без да има никаква нужда от това? И не, не е по-добре детето да расте без баща, отколкото със, по-зле е, тая гад ще му превърне живота в ад!!!

13.   Като не искаш бащата да припознава детето- защо му каза, че си бременна? Изнеси се някъде другаде в Испания, ако се намерят близки ще е добре или се прибирай в България. Ти себе си не можеш да гледаш, за мъж също не си гледала, щом толкова години седиш при този, сега и дете ще гледаш. Успех!

14.   Не знам защо решихте, че е испанец, не е. Съвсем обикновен българин си е, когото аз доведох тук. Преди това не беше такъв, или поне аз не съм знаела. Когато дойде да живее тук се промени. Работила съм и пак работя, въпроса е, че за да си купя жилище тук, ще продавам 2 в България, което няма да стане от днес за утре. Тук квартири не дават на бременни, хора с деца, двойки и също на хора с домашни любимци. Живеем на квартира, просто той няма да я напусне и да ме остави сама да живея тук.

15.   По-добре дете без баща отколкото с описания бунак. Авторке, аз ако бях на твое място нямаше да му кажа че съм бременна. Не му давай никаква информация повече. Не казвай кога ти е термина, отиваш в родилното сама и полълваш ти данните на бебето.
Защо не се върнеш, майчинството го вдигнаха доста. Тук ще има на кого да разчиташ и ще си далеч от тоя хашлак. Тоя ще съсипе и детето и ще му разбие психиката. Детето изобщо не трябва да познава тоя индивид.
ж, 26

16.   Н 9, изрично е казала, че е българин. Спокойно, наш Ганьо си е взела.

17.   Единствените адекватни коментари са 1 и 7. Другите са типичната жлъч. Споко, ганьовче си е взела и затова е на тоя хал. Създала е поколение с нашенец и затова си сърба попарата. Ако беше наистина испанец, на ръце щеше да я носи.
Ако имащ роднини тук, върни се.

19.   Плювачите се изложиха. Очакваха да е чужденец, а то си е пак някой ганьовец като тях.

20.   Той винаги си е бил такъв. Но ти си се надявала да го промениш. Хич не сте за съжеление. Сега освен квартирата имаш проблем, че си и с ремарке и нещата наистина стават доста сложни за теб.

21.   Авторке, бях ти пуснала телефони за защита на жената в Испания, но не ми публикуваха коментара.
Напиши на испански "protección de la mujer" мястото/област/град където си и ще ти излезе телефон, на който можеш да звъниш 24/7 също WhatsApp, на който можеш да пишеш като съобщение.
Телефоните са за всякакъв вид насилие до психическо и икономическо.
Прочети добре (надявам се, че знаеш езика) и решавай докато още имаш време с бременността.

22.   За вас аборти няма ли?
После реввте по форумите, че мъжете не искат жени с дете/ деца.
А кой ще ви отглежда, като малкото дете изисква ежечасови грижи?

23.   22, че донорът на генетичен материал от мъжки пол къде е? Забременил я, без намерения за нещо. После жената виновна, че родила. Трябва хич вече да не ражда никоя.

24.   А защо не направи аборт? Щеше да си спестиш всички тези мъки. Лъжат ви че е опасен абортът. В днешно време вече нема последици след аборта. Аз направих и съм много доволна. Оказа се че бившият ми е бил циганин!

25.   22 защо трябва да абортира и защо сте се взели толкова на сериозно, че трябва те на една жена, за са си отгледа детето. Баш Ганьо не е нужен на никоя жена.

До авторката: кой е главния наемател на квартирата? Кой подписа договора? Ако си ти, значи Ганьо няма право да остане там без твое позволение. Погледни в договора и ако се наложи се свържи с адвокат.

26.   Много са ми интересни някои мъже че и жени като напишат - за вас аборти няма ли. Давате ли си сметка, че след подобна манипулация жената може да не забременее никога повече? На чужд гръб и 100 тояги са малко, нали?

27.   Колко злобни коментари! Като не можете да помогнете, подминете!

28.   26, като не искате да правите аборти, да сте внимавали от кой забременявате преди това. Сега никой не ви е длъжен да ви гледа вашите ремаркета и да си пръска своите пари за тях. Каквото сте си надробили сами, това ще си сърбате, пак САМИ. Да ви дойде акълеца в тъпата кратуна.

29.   28, а мъжа що не сложи кондом? ! Защо прави секс без такъв като няма намерение да е баща?

30.   Най-добре влез във Фейсбук и потърси българските групи в Испания. Там ще те посъветват и евентуално ще те насочат към юрист.