Влюбен в бившата
На кратко. Голямата ми и единствена любов беше преди 16 години. Изживяхме много истинска и чиста любов за около 2 години и нещо. През този период не се отделяхме един от друг и се чувствахме перфектно. Аз бяхна 20 тя на 16. ПРоблемите започнаха когато навърши 18 и започна работа. Колежките и значително по-големи от нея започнаха да и вкарват съвсем други идеи в главата. Как трябва да си поживее. Как да не се впуска в сериозна връзка. Започнахме да се караме. Признавам си, че и аз бях доста хлътнал и я задушавах, но преди това не сме имали проблеми с това. Тя започна да иска да излиза по-често с колежките си по дискотеки. Аз вече не бях на такава вълна и често не исках. При което след поредната диско вечер реших да не и звъня, а да изчакам нея първа да се обади. Мина един, после втори и трети ден и нищо. Не издържах и и писах това ли иска. След което тя отговори нещо от рода на да. ПРи което месец сигурно не бях на себе си. Много трудно си стъпих на краката най-вече като се опитах да я намразя за това, че е отхвърлила всичко с лека ръка. Разбрах, че е опитала с друг човек след мен, но за кратко. Аз си казах повече никога няма да се влюбвам и започнах да си живея ергенски начин на живот с приятели по заведения. Минаха около 1-2 години когато ме запознаха със сегашната ми приятелка от която имам вече 2 деца. Признавам си, че не бях готов за връзка, но тя беше много настоятелна. Преследваше ме 2-3 месеца да излезем и аз все се дърпах докато накрая излязах и реших да опитам на майтап. Но беше настоятелна и в това да заживеем заедно и да имаме деца. При което не виждах друга възможност към него момент и се пуснах по течението. Минаха 13 години и бяхме приключили всякакви взаимоотношения. Само разбирах от тук от там, че я е грижа за мен. Докато един случаен ден не се засякохме по пътя за работа и се поздравихме. После направих глупостта да я добавя отново във фейсбук. Заговорихме се как си що си. Оказа се, че и тя има 2 деца вече от човек с когото е тръгнала по същия начин както аз. Той я е търсил 2 месеца, а тя се е дърпала. От приказка на приказка стана ясно и, че е ходила при психиатър след раздялата. Преживяла го е трудно и въпреки това все още пази моите подаръци и снимките ни. ПРоблемите ни са в общи линии едни и същи. Натоварено ежедневие. Не разбирателство в семейството. Битовизми. Но за едно сме сигурни и двамата. Въпреки, че още се обичаме не можем да го причиним на децата си. Тя дълбоко се е затворила след сеансите при психиатъра и предпочита да продължи да си живее самотна, но да не повлияе на децата си. Аз също искам да успея да го постигна, но в момента съм развалина. Спрях да се храня. Не ми се работи. Нямам желание за нищо. Не мога да спя. За момента единствено факта, че мога да си говоря с нея открито за проблема ме държи да не рухна напълно. Говорихме си, че може съдбата да нареди нещата така, че някой ден да можем да сме заедно, но на този етап няма такива изгледи. Проблема е много сериозен. КАжете какъв е изхода защото ще полудея.

Коментари

1.   Заеби, тя при психиатъра, а ти направо си за лудницата.
От цялата тази глупост са потърпевши приятелката ти и децата ви. Когато един глупак прави глупости, той не ги прави на един фронт, той се раздава на всякъде на максимум и до каквото се докосне бива съсипано. И за нея и за теб се отнася. Подробностите и емоциите не са важни, като си усрал всичко къде може, ебати семейството. За съжаление много от днешните сте така, не ви пука за последствията, не ви пука за отговорностите, важно е като направите една тъпотия да я доразвиете както си трябва.

2.   Спри контакт изцяло с нея, аз така направих с една стара и непрежалена любов, с която имахме сходни препятствия през годините. Трудно взех това решение, но като не е било писано, явно има защо. Обикновено такъв тип връзки са за урок, не за хепи енд. Просто си наложи да не контактуваш с нея по никакъв повод, иначе ще е безкрайна агония.

3.   Да оставиш жена си да си намери нормален мъж, а не някакъв мислещ за тийн гаджето. Ти имаш изграден образ за нея като ученичка, а тя е вече зряла жена.

4.   А като направи децата, 2 на брой на сегашната ти приятелка тя ли си го вкара или ти? Изходът е да си стоиш на гъза след като си направил деца.

5.   Те пък всички тук са такива безгрешници да им завиди човек. Сърцето заговори ли всичко друго е безсилно... Никой не е застрахован

6.   Имаш два варианта.
Или окончателен край… пък ако е писано, като децата отраснат.
Или гърдите бомбата и си се вземате.
Но решението трябва да е общо.

7.   Едва ли завръщането един към друг ще ви направи щастливи, както привидно изглежда. Горчилката в живота и на двама ви идва от погрешна взетото решение да правите деца с хора, които не обичате. Ако не се беше поддал и беше изчакал правилната жена, отдавна щеше да си забравил бившата и внезапната ви среща нямаше по никакъв начин да ти повлияе. Помисли дали действително не обичаш жена си, или с годините все пак си се привързал към нея. Ако никога не е имало обич, изчакай децата да завършат училище и се разделете. Старата ти приятелка може да направи същото, ако й стиска, но бъдете подготвени, че е твърде вероятно щастието ви да е краткотрайно и лъжливо и тогава и двамата ще останете сам сами или повторно вързани в нещастни отношения.

8.   „Преживяла го е трудно“, а пък тя е била тази, която се е отдръпнала от теб. Женските глупости нямат край! Наистина ми омръзна.

9.   Просто я идеализираш и живееш със спомените за нея. Дори и де се съберете, пак ще ви налегнат битовизмите, а и 4 деца ще са нешастни.
Напомняй си, че тя те е зарязала, за да се наживее. Но явно много мъже не могат да преживеят бившата, която ги е изоставила.

Вина за тези драми имат и социалните мрежи. Защо трябва да си пишете там?

Ж 47

10.   Не знам дали имаш бъдеще с жена си, но със сигурност няма да има хепи енд с тази, дето ходи по психиатри.

Ще се побъркаш съвсем, ако се съберете, защото ще се разочароваш зверски.

11.   Аман от такива буначета. Затова съм решила като усетя че е дошъл момента избирам клиниката правя си инвитро процедурата и си имам дете без да търпя подобни льохмани. Парите за процедурата вече съм ги събрала и ще продължа да събирам, за да имам за първите години в периода на майчонството. То бива, бива недорасляци и скапаняци, ама днешните мъже наистина за чеп за зеле не стават. По-добре да съм си сама и да не се залъгвам че мога да разчитам на някого. Горката ти жена и деца. Пожелавам ти да останеш от двата стола на земята.
ж, 26

12.   Виж пич, не си нещо уникално, почти всеки си има една такава стара тръпка, любов дето е неизживяна, неосъществена или недоизживяна, но много малко като тебе са тръгнали да си рушат живота след десетилетия. И двамата сте се вкопчили в един стар спомен, който е идеализиран на макс и едва ли има нещо общо със сегашната реалност. Грешката при теб е че си се носил по течението, жена ти те е тикала постоянно, а ти просто си присъствал, не си я обичал достатъчно по начало и сега старата ти тръпка един вид е като изход от живота, който водиш към момента и не се чувстваш удовлетворен. Обаче ако пристъпиш към действия не съм убеден, че кашата която ще забъркаш ще е по добро от сегашното ти положение.
И да ти пиша за моята стара тръпка, няма смисъл, не е оставена, но за разлика от тебе се влюбих отново в друга и ми се получи. До степен да не отразя изобщо първата, когато вече можеше да се случат нещата и неосъществената ми тръпка не просто го искаше, а настояваше. Не мога да я забравя по ред причини, най вече защото не се разделихме с добро, както и на нея всичко и се отрази много зле по нататък в живота и, но не бих тръгнал да търся контакт с нея след горе долу същите години както при тебе, да разбъркам нейния и моя живот. Това те съветвам и тебе, спри всякаква комуникация и се опитай да оправиш сегашният си живот, а не да забъркваш нови каши.

13.   Н. 11, а защо ти не пробваш да си нечия такава незабравима любов?

14.   В общи линии положението е, че сега не сте щастливи, но не се наемате да предприемете действие от страх дали няма да стане по-зле. Заложени са много съдби. Положението отива към ново пускане по течението и в такива случаи времето си показва на къде духа вятъра. Вярно без любов не се живее, но колко хора познавате които остават до края със същата искра в очите както в началото. Всички охладняват още след първото дете. Вярно ако нещата от начало са почнали с голяма любов и после е угаснала все може да има вариант да се съживи, но в този вариант когато я е нямало няма какво да се направи. Остава просто съжителство. Не става ясно и сегашните половинки до колко са невинни при положение, че явно нещо куца във връзката за да се върнете към старите емоции.

15.   Аз съм автора.
Мога да кажа, че в общи линии ми просветна какъв е проблема. Въпросната дама на сърцето ми все още ме обича. Никога не е спирала както и аз. До тук ясно. Въпроса е, че сегашния и приятел и баща на децата и има семеен бизнес наследен от родителите си и въпреки, че не е голям имат достатъчно кинти за да може да компенсира липсата на любов помежду им и да може тя да си живее безгрижно и да не мисли за масовите проблеми за насъщния. Въпреки, че не е златотърсачка и никога не е била най-вероятно си дава сметка, че ако сега го напусне за да гони любовта си ще се наложи да се сблъска с това да си храни сама децата и да търси къде да живее. И няма да получи удовлетворение от това, че е с любимия си защото ще си наруши личния комфорт. В крайна сметка ако някога съдбата ни съберем то ще е когато децата са пораснали и можем да се отдадем един на друг но за това само времето ще покаже. За един мъж положението е едно. Издържаш си децата, а те са при майка си в повечето случаи но за една жена е по-трудно. Сама жена с две деца зор ще си намери друг ако не се получи отново.

16.   13, че това е садо-мазо. Хем сте се разделили, хем си незабравима любов. Тоест този човек ще се мъчи и ще мъчи следващите си партньори. Авторчето си страда по тийн гаджето, а е дърто магаре вече с деца. Редното е да си остави жената да си намери читав мъж, и да се събере с Непрежалимата. Ама тя няма да е същото 16-годишно лапе.

17.   15, авторе, просто ти е скучничко. Търсиш си боя, защото ти е скучно. Що не си гледаш децата, ами се занимаваш с някаква, която не си виждал от 16 години?

18.   Мисли си че е заради парите. Истината е че не те обича достатъчно и както ти го казаха горе не си нещо уникално. Много лесно би намерила изход от ситуацията като отстъпи грижата за децата на заможния баща и се юрне да си наваксва изпуснатото щастие с теб. Явно тази огромна любов е само в твоята глава.

19.   До автора 15. На теб ти е светнало, ама за мен е много трудно да напишеш тия редове и в тях да има толкова глупости. Не че не съм бил в твоето положение, ама самозалъгването е нещо по-страшно от самата емоция.
Някак си мислиш, че така развилите се обстоятелства са пратени от Господ, за да има с какво тъпотии да се занимаваш. А ситуацията е повече от ясна и не мисля че има обозрим вариант вие двамата да имате нещо общо.

20.   До 18. Разбира се, че е главно заради децата. Както казах коментирали сме го и двамата и сме на едно мнение за това. Разбиването на семейство не е лесно и е последен изход от нещата когато една връзка е токсична поради една или друга причина.

21.   20- Не връзките ви са токсични, ами вие с незабравимата ти. Не само, че на себе си не можете да създадете щастие, ами и на децата си и партньорите си. Щели да се събират на дърти години... Вярвайте си!