Какво за вас е боклук
Понеже гледам, че тук много мъже и жени обявяват всеки втори от противоположния му пол за боклук, аз искам да попитам какво за вас е боклук? За мене (не казвам, че това всеки трябва да го мисли, това е мое мнение) боклук при жените е жена, която изневерява на половинката си, лъже го редовно, с него е САМО заради парите, обижда го редовно, и като цяло не го уважава. Мъж боклук за мене е такъв, който изневерява на половинката си, с нея е САМО заради секса, обижда я редовно, лъже я, не я уважава като цяло. Обобщено мога да кажа, че за мен ЧОВЕК боклук е такъв, който е лишен от морал и няма ценностна система. А за вас какво е боклук?

Коментари

1.   В общи линии, моите разбирания се припокриват с вашите. Накратко - хора без морал.

2.   Боклуците се изхвърлят.
Т. е боклукът е онзи, който чрез присъствието си и поведението си, се обезценява сам до степен да стане само за едно - за кофата!
Боклуци хора има и в работата, и в училище, и сами за себе си. Не е свързано само с изневяра.
Човекът боклук действа и Е посредством липса на самочувствие и достойнство… т. е не вярва в собствената си стойност.
Но пък има и вехтощари ;)

3.   Лъжец, насилник, коцкар, пияница, наркоман, престъпник.

4.   Когато мъжът набляга на алкохол, хазарт и т. н., когато е в лоша компания и не уважава жената до себе си, тогава може да се каже, че не става.

5.   Ти видя, че всеки изразявал собствените си представи в коментарите, та реши да напишеш специална тема да изложиш своите... Бахти егото. Извинявай, ама няма да ти отговоря, ще си напиша и аз специална тема за моите. Да не съм по-малко велик от теб :)

6.   Виж сега, няма нищо спорно и интересно, макар че в този живот без морал, хората стават все по объркани.
Това което питаш се отнася за хора, чиито действия винаги ама винаги засягат някой друг. Отговорностите се поемат от някой друг, изборите им костват на други хора страдания, каквото и да направят винаги завършва с някакви драми, циркове и скандали и следствието винаги е, че някой друг им е виновен. Ще ги познаеш такива по взаимоотношенията им, при тях винаги има някакво натрупано, все някой нещо е правил уж против тях, даже като им се каже нещо с години могат да мразят заради глупсота им.

7.   Мнението на автора на темата е точно.

8.   Мъж, който изневерява на жена си, особено ако са семейство, а не несериозни гаджета, обижда я и/или в нейно присъствие, както и отсъствие и я представя пред приятелите и семейството си в нелицеприятна страна, особено ако в дадения случай е в пълен контраст с действителността. Мъж, който е с жена за парите й без тя да го осъзнава, тоест лъже за чувствата си
Мъже, които не поглеждат цял живот децата си, като казвам не поглеждат значи дори от раждането да не ги поглеждат, въпреки, че ги припознават. В обратен ред същото за жените, особено ако нараждат деца и не ги поглеждат или оставят едното дете или повече при бащата за ново дете при друг. Жени, които псуват.

9.   Употребяващ алкохол или други опияти, хазартен тип, насилник - психически или физически, мразешия по-успелите хора, животните, възрастните хора или децата. Дори едно от тези неща видя ли ми светва лампата и се спасявам докато е време.

10.   Никой човек не е "боклук"!

Боклук това е ненужен отпадък, който се изхвърля.

А човекът е висше същество и е създаден от Бога с безсмъртна душа и за вечен живот!

Ако под боклук - разбираш най-общо казано лош човек, ще ти кажа следното:

Виж сега, няма изцяло лоши или изцяло добри хора.
Във всеки човек има и добро и зло, и те са в непрекъсната борба, и от разума на човека зависи към какво ще се склони, и кое ще последва.

Но, освен грях - има и покаяние. И човек може да изкупи греха си като се покае искрено и се изповяда пред свещеник.

Но ние няма как да знаем какво е вътрешното състояние и положение на другите хора и затова не трябва да съдим никого! Само Бог знае това и това е Негова работа!

А нашата работа е да внимаваме върху себе си, защото на Страшния съд ще даваме отговор за себе си, не за другите!

А и осъждането е грях!

Затова няма смисъл от такива теми - в които само се осъждат другите хора!

Затова нека не съдим никого, а да гледаме да изправим себе си!

11.   Боклуци са и тия, които подстрекават хората да си изневеряват под предтекст и с оправданието, че щом на Аджеба не му вървяло във връзката му/й/им, тряа непременно да си намери любовник/чка, а тия тука, дето само в анонимен сайт могат да плямпат подстрекават хората да си изневеряват цитирам “Отдай се на страстта, тръпката, копнежа или на момента”, докато те самите стоят по цял ден по телефоните, нямат голям социален живот, обаче седят като админи тук и раздават “морал”. Такива хора също са боклуци, колкото и да не ви се иска, някой трябваше да ви го каже! Да си голяма работа по анонимни сайтове не те прави абсолютно НИКОЙ и НИКАКЪВ! Тук всеки е от милиардер по-голям милиардер, (има и наистина готини хора, но от 100 човека, 2-3 са такива) оборотни, всезнаещи, и тем подобните филмарщини. Преди време тука един няа да му казвам “подписа” се хвалеше, че има куп пари по банките, печелел по 200-300 хилки месечно, а като му казах “дай да се видим на живо, за да ми покажеш фактурите от фирмите ти” той се покри като мишкар и замлъкна. Само тия, които се познаят в тия изброени факти ще се познаят и засегнат. Дано модератора ми одобри коментара, щото и аз изразявам мнение. ;)

Гаро

12.   Защо го свързваш само с личните отношения? Може да е в работата, на улицата, в заведение и т. н.

13.   И аз съм съгласна с автора. Като жена мога да кажа, мъж боклук е пияница/ наркоман/ комапджия, лъжец, играещ си с чувствата на жената, абдикирал от отговорност към семейството си, насилник с болно его, без ценностна система, непочтен.

14.   Н 6 много точно го е описал. Имах нещастието един такъв да ме заблуди уж в искреността на чувствата си, е оказа се точно такъв тип. Вечно всяваше драми и несигурност и вечно другите му бяха виновни за това. Арогантен, със алкохолна зависимост и с фикс идея да върти по няколко жени наведнъж. Същевременно без никакво покритие, а с претенции и все плюеше по някой. Като разбрах какъв човек ме е подлагал на манипулативните си лъжи, избягах с 200

15.   Боклук е човек без морална ценностна система

16.   Боклук е човек, който е безполезан, не може да даде стойност, напротив може само да ти пречи или да те умърси.

17.   Стана ми интересно, дали съм боклук. Чета коментарите и се чудя, ама и аз ли съм такъв. Интересуват ме коментарите на жените, те като, че ли дават по-изчерпателни и по-точни оценки на мъжете, които познават. По принцип съм внимателен или както казва една колежка, лесно се водя. Обичам съпругата си и дъщеря си. Не мисля, че съм егоист. Не пуша и не пия, освен понякога хубаво малцово уиски, със стайна температура, докато слушам "Пинк Флойд" или Шуберт или Сметана или Алфавил или Реднекс на слушалки. Не играя комар, някога играех бридж, но съпругата ми така ме отучи, че даже картите не познавам, казват, че съм умен и наивен. Помагал съм на хората, а те са ме лъгали, умерено мързелив и умерено не амбициозен, Харесвам жените и като млад изневерявах на съпругата, много често, като правило с умни, културни и образовани жени, предимно инженерски-колежки, просто в тази среда е движа. Винаги съм се притеснявал когато съм запознавал съпругата ми с някоя от моите, условно наречени приятелки, при случайна среща. Те се държаха перфектно, не им трепва мускулче, не се отронва не премерена дума от устните им. Съпрузите им приятелски настроени, заедно по ресторанти, но гарда не свалям и никакъв алкохол, максимум чаша траминер или шардоне. Опитвам се в къщи да помагам, ако съпругата ми иска нещо да свърша. Тя е работохоличка, както в службата си, така и у дома, влезне ли в "режим" не спира. //Fallschirmspringer//--Десантчик-"Навсякъде, по всяко време"

18.   Моето мнение се припокрива с това на автора изцяло. Боклуци за мен са хората без морал и онези, които търсят само изгодата в отношенията си с другите. Виждам много такива в ежедневието си и е доста тъжно.

19.   Еми, повечето българи и българки. Повечето българки са едни мързеливи мърли, имащи се за принцеси, просто защото са си намазали грим, залепили са си фалшиви ресници (или мигли, за тези, които не знаят) и са се облекли в предизвикателни дрехи, просто защото няма какво друго да предложат. Повечето български мъже също са лигли с претенции, според които жените трябва да им угаждат на всички прищевки, защото мама така ги е научила, и основно могат да се перчат с колиците си, защото друго няма какво да покажат. И българите, и българките в по- голямата си част са едни нагли и мързеливи създания, знаещи само да пафкат цигарки и да лочат кафенца и всеки, който не е като тях, бива етикиран за странен, ненормален, луд и не знам си какъв. Свикнали са на кочина и мизерни улици, като кой знае какъв бардак е в домовете им, нямат обноски, нямат нищо...
За морал и връзки да не говорим - повечето българи си търсят жена, с която да се хвалят пред приятелите си, а повечето българки си търсят банкомат на два крака. Накрая обикновено остават прецакани. Децата на същите са един похабен генетичен материал, който съвсем е изтърван и отгледан на ТикТок. Сено за курник не става от повечето. Тези, които се трудим и учим/ работим, сме етикирани за откачалки и биваме осмивани, затова и повечето ставали българи се изнасят от това посмешище за държава.

Black Sabbath

20.   Н 19 Доста правдиво описа манталитетът на българина, било то мъж или жена. Хората без качества с лопата да ги ринеш у нас, но именно такива са със синдрома на Дънинг и Крюгер, поради което плюят наляво и надясно как всички други не стават, а не могат да осъзнаят самите те колко са зле. Ботев го е казал добре " У нас свестните считат за луди". Избита интелигенция и изкуствено сложени на тяхно място партизани да ни ръководят / а сега и техните внуци/ до нищо хубаво не може да доведе.
Ж. на 45