Защо за едни има, а за други няма споделена любов?
Защо някои хора по случайност се срещат и се събират щастливо, а други хора цял живот оставят сами с неизживени чувства? Къде е смисъла?

Коментари

1.   Колкото повече хора познаваш, толкова по-голям шанс имаш да срещнеш подходящ човек. Но има и общителни хора, които не са срещнали такъв партньор, така че и лошият късмет може да е донякъде фактор.
Ако си жена е елементарно да си намериш нормален мъж по интернет, но не мисля, че повечето търсят такъв, а някой, който да е много над тях като интелектуално ниво, външен вид и финанси, така че масата млади жени ще си останат сами накрая - в САЩ за 2023 над 50 % от тях били без семеен партньор, което разбира се не означава, че доста от тях нямат сексуални такива без ангажименти.
Ако си мъж също не е трудно да си намериш подходяща жена, ако нямаш нищо против да е дебела или с деца, но се съмнявам, че кандидатите им са много.

2.   Няма смисъл. За съжаление животът е една жестока борба и конкуренция за всичко в този живот. Най-нахалните и безскрупулни получават това, което искат.

3.   Съдба

4.   Случайни работи няма. Аз моята съпруга не я срещнах случайно, а и имах основателна причина да бъда там. Освен, което проявих инициатива да я заговоря и поискам телефона. Тя пък от своя страна прояви инициатива да ми се обади. Ако чакаш на случайности, цял живот ще бъдеш сам.

5.   Защото не търсите, а чакате някой да дойде и да ви хареса.
Който търси - намира.

6.   За себе си мога да кажа, че не съм се изолирала.
Но и не съм давала "възможности" на прикрити, потайни хора, такива за които елементарни за опознаване въпроси са "неудобни" откровени простаци и т. н. Там, където съм подала донякъде и в последствие виждам разминаване с представения първоначално образ- режа без жал, не допускам такива игрички със себе си.
Само след опознаване и сигурна химия от двете страни.
Затова никога не съм била с мъж без споделена любов.
Две дълги връзки, третият е последен. Много години сме заедно и за сега няма изгледи да се сменяме :)

7.   Съдба. Не на всеки му е писано да е щастлив. Ако знаеш колко страхотни хора познавам, които са сами и такива, които най-редовно си изневеряват и са щастливо семейни.

8.   Защото хората търсят различни качества в партньора, понякога нуждите им са удовлетворени лесно, а понякога търсят нещо което не е налично. Също си мисля, че ако имаш очаквания, и ти би трябвало да си на ниво.
Привличането е основано на сложни физиологични процеси и не гарантира успешна връзка, изхабява се след около три години, ако поколение е създадено и двойката има обща цел, други неща ги свързват и остават заедно. Привличането е предпоставка за любов, но не гаранция.
Много двойки са заедно без да са щастливи, един от двамата е там заради компромис. Много хора се движат през живота без ясна цел, правят неща които другите правят или следват модели внушени им от родителите. Пак тези хора се преструват, че всичко е наред в личния им живот, изневеряват, лутат се...
Имам колега които е добродушен, но много несръчен, счупи си ръката докато ходеше трезвен по-права линия и се спъна на равна настилка, зъбите му са изгнили и понякога се усеща лошият му дъх, коя ще го вземе такъв...
Познавам жена на петдесет, която си обръща внимание, винаги е елегантно облечена, с оформена коса, грим, много добре общува с хора, омъжена е, но често я свалят и мъже и жени.
Партньор може да срещнеш навсякъде, буквално на улицата, на бензиностанцията, в метрото, може да сте колеги. Жена след един развод и следваща неуспешна връзка се запознава с втория си съпруг на курс по танци, ожениха се и имат четири деца. Друг познат се запозна с жена си в самолета, тя е стюардеса, доста усилия положиха на се установиха в една държава.
По интересно е какво правят хората докато са сами, дали се възползват от времето си за да се усъвършенстват или се отдават на пороци.

9.   Номер 7. Каква е тази съдба, която да мачка? По-скоро всичко е като огромно количество разпръснати електрони или атоми , част от които се сблъскват и сближават, а други изчезват по краищата на облака докато не изгаснат. Така е може би и при хората. Милиарди комбинации, все от някоя се получава ново поколение, а от други - нищо.

10.   Коментар номер 5, точен.

11.   Жените обичат да манипулират мъжете до такава степен, че самите мъже да се отвратят от тях. И в един момент им писва от претенциите им и им бият шута.
Но в живота не може да натягаш нервите на един мъж до скъсване и после да кажеш, еми дай да се върнем малко.
За да останат жените сами, значи че са казали "Не" един път повече от необходимото.
Както във вица за магазините за мъже и магазините за жени. На мъжа му е достатъчно толкова малко, а жената постоянно ламти за повече и няма насищане. И затова си тръгват от магазина без мъж от толкова ламтене.

12.   Интересно ми е да чуя защо на номер 7 сте набили толкова ниски звездички. По-добре високи стандарти, от колкото крактотрайни връзки

13.   до 12, сигурно става въпрос за номер 6.
Явно това са оценките на прикрити хора или откровени простаци. Толкова ли ти е интересно мнението им?

14.   Късмета си зависи от града, където си, дори квартала ако щете. Може в един град никой да не те смята за секси, а в друг местните да се побъркват от желание към теб. Аз като живях в един друг град така ми се лепяха, не можех да се отърва от срещи, а тук в София хем е голям град никога не съм излизал на среща с момиче.

15.   Авторе, случайности в живота и съдба - НЯМА!

Човек е създаден от Бога със свободна воля, винаги има избор и сам взема решенията си.
И вече, в зависимост от взетите решения - му се случват и съответните събития!

Това важи по принцип за всичко в живота ни, включително и за това, което се чудиш.

А за да срещнеш подходящия за теб човек(за създаване на семейство) се изисква да имаш: ясни критерии - на които човекът трябва да съответства, търпение, воля и упоритост.

Примерно аз си търсих подходяща жена за своя съпруга повече от 10 години!
Но имах определени критерии, на които държах, и докато не срещнах Жената - не се примирих и не се отказах!
И слава Богу - намерих я! И си допаднахме и вече от няколко години сме прекрасно семейство: живеем задружно, сплотено, сговорно и в мир разбирателство и любов!