За мъжете без деца и семейство, но с дълги връзки
Тук редовно се лепят етикети- стари моми, стари ергени, на този/ тая нещо ѝ има да е сам/а и прочие. Наблюдавам обаче и друго. Имам сред познатите си 2ма-3ма мъже. След 50те, не са се женили, нямат и деца. Имат приятелки обаче, живеят съвместно, някои от партньорките им имат собствени деца и внуци, те не. Та се зачудих- след като имат умения да поддържат връзка с жена, да живеят съвместно, едва ли са такива бурсуци. Може би бягат от отговорността на семейството и наистин не искат свои деца?
Има и друго. В единия от въпросните господа все си казвах този човек е точен, харесван, как не го е излъгала някоя навремето, не знам. Мислех си, че просто някоя му е разбила сърцето и се е наплашил. Да, но след време, покрай работни ангажименти, забелязах, че човекът не е особено отговорен, не е сериозен, смята се винаги за прав и приоритизира винаги първо своето време, а после това на другия. Последното прави всеки, но при него е в екстремни количества- не иска да се съобразява с никого. Не признава очевидно допуснати грешки, не се извинява и в повечето случаи замита, когато прояви некомпетентност. Тогава си казах - а, това ще да е при него- прикрит егоист, който се съобразява само със себе си. Зачудих се дали все пак няма основателна причина такива да са уж обвързани, но не и със семейство и деца.
Вие как мислите?

Коментари

1.   Страх да не би някоя да го върже и да го окраде.

2.   Има много хора с дълги връзки, но без деца, просто защото не искат деца. Не е нужно да има някаква невероятна причина и нещо супер мистериозно. Не всеки желае потомство и това е всичко.

3.   Мъжете предлагат брак по две причини:
- приятелката е забременяла и се чувстват длъжни.
- на онази, която наистина са почувствали, че е специална. Тази, която ги разбира, подкрепя, мотивира.

4.   Според мен вариантите са няколко, но общо взето-1.
на по млади години е имал някаква несподелената любов, някоя жена го е зарязала или не е отговорила на чувствата му. Не е искал да се жени за друга.
2. Мислел, че още му е рано за семейство. Или е искал да завърши образование, да направи кариера, да постигне някаква стабилност.
3. Не е срещнал подходящ човек.
И така годините минават. В един прекрасен ден все пак започва връзка, която се задълбочава. Но или жената има свои деца и не желае други, или вече е късно да роди.

5.   Има и доста хора с репродуктивни проблеми, които не могат да имат деца и не искат да осиновят /не, че осиновяването е лесен процес и е така казваш искам и ти връчват дете/.

6.   Епитети лепят наранените и слабите. Не познават някой, не могат да мислят, но го сравняват с някой, който е значел нещо за тях, но всичко се е прецакало, това е най-често лепене на етикети.
Аз съм на 42. Имал съм сериозни приятелки. От няколко години съм сам, не желая връзка, поне не защото някой ще каже нещо или заради нещо друго. Не съм самотен, даже напротив, нямам проблеми никакви. Деца не искам, не виждам смисъл да страда това дете в този свят който е в момента и този който предстои.

7.   Абе, ако в един момент жената до теб се спомине и вече си в напреднала възраст и няма да кой да отвори вратата ти у вас и да ти каже, , Добър ден, , ще си скубеш косите дето си мислил само за собствения си гъз. Живота е като магазин. Може да вземеш каквото си поискаш, но на касата всичко ще си платиш.

8.   Мъжете без деца са по-адекватни и стабилни от много такива с деца, което е пълен абсурд и би трябвало ролите им да са разменени.

9.   Сама си си отговорила защо е сам. Причините са пред очите ти и няма какво толкова да се анализира.

На подобни хора, дори само присъствието е натоварващо, отблъскващо, противно, не ти е готино дори да си говориш с тях. Може да изглежда добре, да е спал с някакви жени през живота си или дори в момента да има такава, но жена няма как да се отпусне и да направи дете от такъв човек. А и той явно е толкова нарцистично вглъбен в себе си, че не е дал повод за такова нещо. За щастие, такива гадни твари не се възпроизвеждат.

10.   Явно не са искали, или по-вероятно да не стават за семйество. С подобни качества само се изморява партньора на такъв човек. Имам такива познати и не можеш да кажеш нищо. Целия разговор и отношения се въртят само около тях.

11.   При теб всичко ли е ок, че тръгна да задаваш въпроси за чуждия живот? Така искат, така живеят.

12.   Поредната тема, в която някоя държи сметка на другите дали имат или нямат деца. Ако искат ще имат, ако искат не?
Какво ви интересува. Ама не бил сериозен, ама не еди какъв си.
Никой не е длъжен да ви дава отчети за живота си и зашо не искат деца.
Вие като имате деца направо сте вързали... едвам се търпите, не ви се гледат грам тия деца, ама такава е модата.
Едни и съши теми

13.   Как на никого пък не му дойде на акъла, че за съжаление има хора, които не могат да имат деца.

14.   Това, че жените не могат без мъж не значи, че мъжете не могат без жена. Напротив могат. Мъжа си е самодостатъчен, жената сама е за никъде. Всички мангали като имат жени и много деца да не са нещо значимо, че смяташ наличието на жена и дете за признак на нормалност. Това и мишките го правят-мъжка женска, вади тури и малки гадни мишлета. На никой мъж с IQ една идея по-високо от на средностатистическия мъж не са му нежни жена и дете. Като цяло няма гении които да са оставили потомство.

15.   Свят широк, хора всякакви. При един причината е една, при друг-друга... щом тези хора с нищо не пречат на твоя живот, защо трябва да се ровиш в живота им? Дари ще имат/нямат деца си е тяхно решение и не знам защо ние трябва да ги съдим и да се интересуваме от причините. Те си знаят защо.

16.   Питай такъв мъж, защо не иска деца, така ще знаеш отговора, това е решението.

17.   Всичко може да е.
Възможно е да не могат да имат деца. Възможно е да са били женени или във връзка с жена, която не може да има деца. А ако няма общи деца - не виждам и смисъл от брак.

18.   Егоисти та дрънкат - какво има неясно.
То съобразяването със съпруг или съпруга и отглеждането на деца си е мъчна и неблагодарна работа. Друго си е да си гледаш само за собствения си г. з и да цъкаш по кафета, дискотеки, екскурзийки, хобита, Синчето на мама - гледа да не се изпоти, че може да настине. Или да не се грижи и за попова лъжичка, че да не се мине.
Това са тези без деца. Ако жените с безпогрешната интуиция още не сте разбрали какви са.

19.   Е разбира се, че има, ти пък и пита даже... Причината е ясна на всички. Господата не искат ангажименти и отговорности, а гадценцекоето да им е удобно за сигурен секс и то за да не се налага да свалят жени и да полагат усилия било то за секс или връзка. Разбира се, ако се стигне до отношения, господата не се ангажират с брак и деца, а с посредствена връзка тип гадженца, в които жената си мисли, че е обвързана, а господинчото се 1оди ергвнче и си джитка. В днешно време мъжете искат да имат много резерви, да си джиткаг наляво надясно, а жената до тях да търпи безропотно всяка една гавра в името на това да не е сама. Лошата новина е, че жените вече не се притесняват от коментарите, че са сами, стари моми и тн и предпочитат да са сами вместо да търпят такива подигравки. Ще стават и все повече. Относно историята в темата ти щом до 50 не са направили семейство смятай какви са... Обикновено жените са подготвени почти винаги за семейство, докато господата постоянно отлагат. Той щом го отлага на 30 мислейки се за млад, такъв ще е и на 50.
Разббира се има и хора, които просто не искат и никой няма право да ги съди, стига да не губят времето на хора, които искат.

20.   На мен не ми е предложен брак, защото съм била бременна, а напротив имах условие, че 3 години след като сме сключили брак не бива да имаме деца.
Съвсем съзнателно поставих това условие. Преди да сключим брак живяхме 2 години заедно под един покрив, преди това още 1година имахме връзка, но не живеехме заедно и разбира се след брака 3 години живяхме без деца.
Повечето хора си показват рогата на 4-тата или 5-тата година от съвместното съжителство. Имах опит от предишна връзка.
Е, не бързах като много други да раждат, за да вържат мъжа. С дете всяка жена връзва единствено себе си и никой друг.
Беше важно мъжът ми да е с мен заради мен самата и си намерих такъв съпруг.

21.   Някои хора тук не създават деца, а длъжници - да им отварят вратата на дърти години. Няма такова тъпо мислене. Все едно детето ти един ден не може да ти хвърли всичко и да те зареже. Точно такива с тия сметки остават самотни накрая.
А дали една жена или един мъж има дете си е само нейна/негова работа. Как не се уморихте да се ровите в чуждите чаршафи. Всичката Мара втасала, загрижила се за другите.
ж, 26

22.   В момента най-големите и точни и силни мъжкари са тези, които нямат дец или жена.
По улиците е пълно с нещастни женици с видимо отчаяни и изтощени физиономии, бутащи колички!
Защо има толкова самотни майки?
Защо има има толкова налъгани женици?

Със сигурност не е заради свободните мъже.

23.   Познавам много двойки без деца между 40 и 60 години, повечето са искали да имат, но не са успели. Тъжно е.

24.   До 18

Нешо да не завиждаш случайно или само така ми намирисва. Никой не ви е карал да имате бебета, нали така? Можеш ли да си представиш, че имаш право на избор. Явно не, щом така хулиш.
И да, който няма деца си живее и прави каквото си иска и не се съобразява с никой, а в съшото време и не пречи на никой. Само е такива като тебе едвам се сдържат, щото знаят, че са се прецакали щ, а са искали друго

25.   Номер 21

Я си помисли, кой има шанс утре да остане самотен, този който е създал или този, който не е създал деца? Въпроса е риторичен. Сега си на 26 години и морето е до колене. Ама на 56 години няма да ти е вече морето до колене.

26.   Това да не би да е поредната тема за това как жените с деца са втора ръка и никой нормален не би ги искал, та отиват само при хора от тяхната категория и търпят всичко само и само да има с кого да бъдат?
Е, всички разбрахме какво е мнението ти. Но колкото и да го изказваш, колкото и да те е яд (поради някаква причина), колкото и "единични" да слагаш на коментари като моя, това няма да промени факта, че част от "самотните" жени с деца си намират свестни мъже - били те с деца или не.
Ж

27.   до 24 от 18,
напротив, точно си искахме деца и си ги гледами и им се радваме. Естествено проблемите са много, но в края на деня сме изключително щастилви като ги видим успешни и щастливи. Такова огромно щастие вие бездетните никога няма да изпитате, на колкото и екскурзийки да отидете, през колкото и шаврантии да минете. И това ще го разберете много по-скоро отколкото ви се иска. Но няма да може да го поправите, както си мислите.

29.   Питала съм жени, които категорично са заявили, че не искат деца. Казват, че е голяма отговорност и не виждат бъдеще за децата си. Явно биологичния им часовник е счупен.

30.   27. Да виждаме ви "щастието" в истеричните крясъжи по улиците. Децата ви са оставени на самотек, затова и официално са най-изоставащите в ЕС. Хвърлили сте ги и учителите трябва да ги научат на всичко. Това са фактите. Ако толкова си обичахте и се грижехте за децата си нямаше да е тка, нито редовно да виждаме как се млатят по дворовете на училищата, сигурно са го видели вкъщи. Нито щяха да псуват като хамали по улиците. Признайте си поне че българските родители са провалени. Така става като от 1-но годишни са с телефон в ръце, за да не мрънкат и да не пречат. Това сигурно го няма никъде в света. Този феномен и похват във възпитанието е само тук.

32.   Има и много двойки с общи деца, който съжителстват на семейни начала без да са женени. Има и женени двойки, които си се разбират и си живеят нормално, но не искат деца. Не разбирам на кого, с какво му пречат хората. В края на краищата всеки си прави сам избора и си живее с него. Всеки си знае и причините да е така.

Ако някой е доволен от собствените си житейски избори, няма особена логика да се вторачва така в чуждата паничка и да търси да лепи етикети или да слага хората под общ знаменател. Моля, не си избивайте комплексите върху хората, които са различни от вас.

33.   30, това е така, защото жената сама си ги гледа. Мъжът само пъшка на дивана, зяпа мачове и пие. Той пари дава и това е приноса му. Жената е сам родител, уж семейна. Хем да работи, чисти, готви, да възпитава детето, да го къпе като малко, да го научи на хигиена, да му избира дрехи, да го гледа като е болно, да му проверява домашни, да го преспива и т. н. Мъжът е страничен наблюдател.

34.   До 27. Супер, само че в края на деня вместо да ди при децата и при любящия, ти си в клубове за взаимопомощ, показвайки колко си щастлива, не ти ли изглежда странно?

Безотговорен човек може да се метне на нечий врат и да е като комар цял живот, дали е родил или не, все тая.
Отговорността на човек трябва да се гледа само когато, не може да се оправя сам, когато някой друг му оправя бакиите и някой друг му взима решенията.
Това че някой е по-отговорен от средното, не иска да води жалък живот без емоции или с човек, който е комар, не го прави безотговорен.

35.   27 до 34
Какви клубове за взаимопомощ. Просто ви гледам сеира. И си взимам поука от глупостите които сте сътворили в животите си, така че да не допускам същите грешки. И откъде накъде реши че съм жена.