Връщане на бившата
Здравейте, връщали ли сте бившата си приятелка?
Кога жените решават да се върнат?
Жени с какво можете да бъдете убедени, че някой заслужава още един шанс?
Наясно съм, че това едва ли ще се случи, но все пак ми остава надеждата.

Коментари

1.   Само ако дойде с пръстен с диамант и ми предложи брак.

2.   Ако са наранени, не се връщат никога. Или са мазохистки.
Шанс за какво? Да я прецакаш пак?
Мислиш го това, защото си на сухо, никоя не те ще и т. н. Ако я ценеше тая жена, нямаше да се стигне до раздяла.

3.   Бившите са бивши, защото не са издържали теста. Няма по-малоумно нещо от това да се върнеш при бивш/а, или да поддържаш години наред токсични взаимоотношения с един човек, с когото да се събирате и разделяте постоянно. По този начин показваш, че не можеш да си намериш нещо по-добро и че нямаш избор. Никой човек не е толкова специален и незаменим, а и обикновено хората в такива връзки са пълни боклуци. Първият мъж в живота ми години наред беше се връщал при бившата си - токсична пияница и ку*ва, самотна майка, която го тормозила и му изневерявала, и той заради това, че е бил тъп, сега си го връщаше на всички жени и беше станал женомразец. Все едно някой му е опрял пистолета да се занимава с години с няква самотна майка и курва, която беше и грозна на всичкото отгоре. И си го изкара на мен - девственото и младо момиче. Познавам и други подобни примери. За мен човек, който се връща при бивш/а е слаб и безхарактерен. Щом веднъж не са се получили нещата и сте се разделили, е имало причина, значи край. Никакви връщания, никакви "приятелства" и подобни извратени отношения.

4.   Няма шанс, не си губи времето. Постави си други цели и действай.

5.   Не, щом е приключило, остава си в миналото. Ако някой иска да е с теб няма да си отива и идва, когато реши.

6.   Ако си представя, че си бившия ми... Еми, с доста търпение и настояване от твоя страна, може и да се случат нещата. Да действаш бавно, без да очакваш крачки от моя страна до някое време. Да следиш за мимики и жестове буквално, които да ти подсказват, че си на прав път, а не да ме питаш мен дали ти се получава. Защото ако бившият ми се върне, аз на съзнателно ниво не бих искала да откликна на неговия интерес. И той трябва постепенно да убеди съзнанието ми, че всъщност, не е толкова лош. Трябва да ми създаде усещане за сигурност и обич, каквито сякаш не бих могла да получа от човек, който вече веднъж ме е губил.

7.   И защо ти е бивша? Живеи си живота в настоящето.

8.   Първо отиди при нея и й предложи да си й приятел. След време ако решите, ще сте отново във връзка.

9.   А връща ли сме се как... като сме ненормални. Развитието обикновено е същото след време. Но понеже сме мазохисти пробваме по 10 пъти минимум преди да се откажем.

10.   Един ме върна към себе си след няколко години пауза, еми пропиля си втория шанс, както и при първия път. С лъжи ме върна, поради което и го зарязах, този път завинаги. Доверих се че на късни години е осъзнал доста неща отпреди, тъй като доста настоятелно ме убеждава в чувствата си, нооо нищо такова не се оказа. Издъни се по същия начин, както и при първия път. И преди си беше лольо, и сега е лольо само че застаряващ. Та важният извод от цялата тази бутафория, е че една манджа никога не трябва да се претопля.

11.   Не ти го препоръчвам, никога не гледай назад, защото ще зациклиш. Върнах се веднъж само за да си припомня защо се разделихме първия път...

12.   Не го прави брат! Ще съжаляваш. Особено ако тя си е тръгнала първа.

13.   Ди 6. Да, да, баш някой ще те чака да се накумиш, да си помислиш, да решиш кой от всичките мъже покрай теб да ди пукнеш. То бива балъци, ама чак толкова едва ли.
Мъжете сме ядно, питаш си, ако те отрежат спираш да се занимаваш, ясно е защо. Тия другите дето ще те чакат да си помислиш, да ти дойде настроението, не са точно мъже.

15.   1, 2, 6 и 8 са прави. Ако искаш да си върнеш бившата, трябва да си внимателен и да се докажеш пред нея, че си заслужава да ти даде нов шанс. Безумие е да си наранил някого и да си мислиш, че лесно ще ти се довери отново - няма такова нещо.
В моя случай, например, с моя бивш, ако мога да го нарека така, ситуацията беше следната : пишеше си с други жени и постоянно контактуваше с тях, демонстираше нон-стоп интерес към други, после се стигна и до момент в който да ме обижда индиректно, а накрая дори се опита да ме манипулира и да си избива комплексите върху мен, като се сприятели и с човек от миналото ми, който ме мрази и заедно се гавриха с името ми многократно. На такъв човек какъв шанс да дам?
Че то е толкова незряло това същество, че не заслужава дори да се изплюя върху него, както се казва.
Дори и в краката ми да лази, не искам да чувам за него и да го виждам - за мен е по-долу от всичко.
Затова - прецени сам до каква степен си сгафил, дали си я засегнал при раздялата и ако нещата са що годе нормални - имаш шанс.
Ако ли не - нямаш никакъв шанс, съжалявам, но все пак можеш да ѝ се извиниш. Аз лично бих се зарадвала на извинение - това показва, че има поне малко човечност в празната черупка.

16.   Благодаря на всички за коментарите.
До 2- Винаги съм я ценял. Тя знаеше, че през тези четири години е най-важното нещо за мен. Не съм си позволявал да я нараня, не съм ѝ вдигал скандали когато се е връщала пияна или ми се е налагало да я търся къде е защото е много закъсняла и не си вдига телефона. Чистил, готвил и прал съм когато тя е изморена. Когато оставаше без пари винаги съм бил готов и до стотинка да ѝ ги дам. Естествено имам си и моята вина, защото в последно време не ѝ обръщах много внимание, заради стреса от работа.
В момента имам с коя да правя секс и жените не са ми проблем. Липсва ми любовта и онзи поглед с блясък в очите.
До 6- Това е интересен вариант
До 7- Преспа с колега, защото искаше разнообразие
До 9- Ако получа още един шанс, вече знам къде са ми грешките и не бих допуснал същия развой втори път
До 10- Не бих я излъгал. Предпочитам да е щастлива другаде, отколкото нещастна с мен. Искам ако се върне, да е по любов и отново да сме щастливи заедно, а не заради едно скалъпено извинение. Аз не бих изпуснал втория си шанс.
До 11- Може би и на мен това ми трябва, защо тя ми вмени цялата вина за провалената връзка.
До 12- Позна брат, каза ми, че иска да остане сама, ама докато е била сама се е напила и е легнала с един.

17.   13, да бе, сам не си вярваш. Знаем ги тия режещите от раз- дотичват после с подвита опашка. Или имат стотици бройки, защото за никоя нищо не правят и се отказват. И така всяка следваща. После реват с глас къде били жените.
Авторе, просто ти е скучно и нямаш успех сред жените. Дори и да правиш опити за връщане, няма да ти се довери.

18.   При мен всички искаха да се върнат, сигурно защото аз ги зарязах.
С двамата останахме приятели, а за третия се омъжих.
Бях скъсала с него, защото ме беше обвинил несправедливо, мърмореше и си вярваше. Беше обработван от бъдещото зло свекървище.
Макар и да имах доста силни чувства, не можех да издържам повече на обвиненията.
Случи се така, че се срещнахме случайно след половин година и като го видях ми се разлумка сърцето, а неговият глас трепереше. Беше ми ясно, че не ме е забравил.
Доста се постара, за да бъдем отново заедно.
В крайна сметка игнорира злото свекървище.

19.   Според мен не си струва. Намерете си друго момиче. Момичета много, ако сте стойностно момче ще си намерите друго. На тази не може да се разчита, нали сам казвате, че преспала с колега, по обиколила, и сега се завръща в тихото, уютно и защитено местенце. Нека отпътува към "колегата". //Fallschirmspringer//-- Десантчик--"Навсякъде, по всяко време"

20.   До 16- Като човек отгледан от майка си, мога да ти кажа че имам голямо уважение към жените. Винаги съм се стремял, да е добре тя. Въпреки че много пъти несъзнателно ме е наранявала. Аз също съм я хващал да си пише с други. Седнахме, поговорихме и без излишни драми се разбрахме. Аз за тези четири години нямах очи за друга. Имало е жени който са ми се предлагали, но отказвах заради нея. Това което твоят приятел е направил е изключително жалко. Това са комплексарски истории. За мен това даже не е и мъжка постъпка. Не може да обичаш някой и да си готов да му причиниш това. Ако беше такава ситуацията, нямаше да имам очи да я моля да се върне.
Никога не бих ѝ го причинил. До сега една лоша дума не съм казал за нея, нито позволявам и на приятели да я обиждат. Единственото което искам е да е щастлива.
Още при раздялата съм ѝ се извинил, ако с нещо съм я наранил или обидил. Разделихме се по нормален начин, даже после ходихме на кафе, за да се доизясним. При нас рутината беше това което уби връзката, не е имало скандали и натяквания.

21.   И от какъв зор ще се връщаш при една и съща, да не би да са се свършили всички други жени на света?? ! Така ли искаш да си пропилееш целия живот, в гонене на една и съща тъпа путка, когато в морето има поне още 4 милиарда такива???

22.   16, ясно, пак си ти, който ревеше за кръшкачка. Написа поне 10 теми. Хем любителка на чашката, хем не се е прибирала, хем си бил слугинята. За капак си и давал кинти и ти е сложила рога. Естествено, че ревеш за такава и искаш да си я връщаш. За къде без драми и мазохизъм за бг мъжа? Той такива качества като вярност, уважение и възпитание не цени и грам. Само най-лошото обича и иска. Жалко, че лъжеш някоя глупачка и я използваш.

23.   22 - да, абсолютно права си за всичко, което написа за жените. Точно така, наистина сте си такива и се радвам, че най-после се обади някоя честна, откровена жена, която да си го признае сама, евала!

24.   23, къде прочете, че одобрявам жената? И че всички са такива?
Просто за такъв типаж реве Ромео и такава иска да връща- най-лошото. Защото като цяло бг мъжлето това си иска- най-гадното. Други жени не оценя. Други не вижда.
Блясъкът търсел в очите. Какъв блясък- като е пияна ли? Любов имало в очите- като и дава кинти?
Заслужавате си всичко, че и повече.

25.   До 22- Първо не съм този с десетте теми, как реве за бившата.
Второ не съм лъгал момичето. Тя тъкмо излизаше от връзка с насилник. Още в началото се разбрахме, че ще е само секс и двамата все още не сме готови за нещо по-сериозно

26.   Аз зарязах един такъв, който се оказа, че ме е лъгал и използвал за да си лекува егото от бившата, за която пред мен лицемерно я обвиняваше във всички грехове. На мен ми обясняваше колко уж ме оценявал, колко съм била свестна и хубав човек. Е оказа се, че това към мен е било само на думи, а реално не можеше да прежали бившата, която го е ударила по егото и му е въртяла номера. И той загубеният тайно от мен искал да си я връща и да си доказва, че може да я успи отново. Чак разбрах, че и подарък й е купил зад гърба ми, докато на мен ми казваше, че даже не се и сещал за нея, направо да паднеш! Като се убедих за каква подла схема става въпрос, го натирих с 200. Доста му стана неприятно, че си изгуби резервата в мое лице и номерът му не издържа дълго време.

27.   Как се оставяш да те зарязват жените бе, че и да вървиш след тях след това... Жените аз ги зарязвам.

28.   25, от насилник на използвач. От една травма на друга. Да, използване е. После ще и викаш, че сама си е виновна.

29.   До 24- Не я смятам за най-лошото. Просто това са единични случай. Тези неща които написах по-горе нямат общо с материалната страна. Не си търся най-лошото. Тя е била до мен в много тежки моменти, доказала е че може да ѝ се има доверие. Да имаше любов и не беше свързана с пиене и пари. Оценявам жените, но какъв е проблема да искам точно определена.
Колко повече да заслужавам?
До 26- Както написах по-горе, още в началото не съм си крил намеренията спрямо нея. Тя знае, за ситуацията с бившата.
До 27- Браво зарязвай си ги. Аз също бях така, докато не се появи тя.

30.   24, "мъже", преведено от женски на мъжки език, значи "жени", така че, казвайки "мъжете", жените всъщност имате предвид "жените", т. е., себе си. Просто вашият език е неразбираем и объркващ, затова превеждам на тези, които не са разбрали, какво всъщност се опитваш да кажеш.

31.   Авторе, за ТЕБ самия не е добре да се събираш с тази жена. Тя няма да те уважава, ще те ползва само като досавчик на важните на НЕЯ неща. Жените са много наясно със себе си - не могат да бъдат с мъж, който не уважават, могат да го ползват, но не и да са с него в емоционален смисъл. Ти си направил всичко онова, което е направило тя да загуби уважение към теб. Препоръчвам ти да видиш книгата на Новоселов “Женщина“, не зная доколко се оправяш с руския, ще се изненадаш за прочетеш много неща, с които всички мъже са се сблъсквали и да прозреш грешките си. Моят съвет е - забрави я, изправи се гордо и продължи живота си!!!

32.   До 28- Ако продължаването на отношенията ми ще я наранят, значи по-добре още сега да ги прекратя. Не искам да я наранявам. Последната ми мисъл е да я използвам и изхвърля като боклук. Предпочитам да съм сам отколкото да нараня човек който изобщо не го заслужава. Това момиче се превърна в много близка нов приятелка
За жалост все още съм влюбен в бившата. Искам тя да се върне и не мога да отворя сърцето си за друга жена. Отлично я познавам и знам колко стойностен човек е. За това не мога да се примирят със загубата. Все още имам малката надежда, че може и да се върне.

33.   29, адското доверие- отъркяла се е с друг, защото и било скучно. На такива като теб им се вика балъци.

34.   До 28- Ако продължаването на отношенията ни, в бъдеще ще я нарани, предпочитам да ги прекратя от сега. Не искам да нараня това момиче. За незначително време тя се превърна в близка моя приятелка. Никога не съм си поставял за цел да я използвам. За това още от началото ѝ казах, че обичам бившата и няма как да задълбочим нещата. Не бих си простил, ако нараня точно това момиче, което беше до мен в един много труден момент.
За жалост сърцето си иска своето. Бившата не е толкова лоша, колкото част от хората я изкарвате тук. Тя е прекрасен човек който в по-голяма част от връзката ни беше готова на всичко за мен. Все още я има надеждата, че ще успея да си я върна. Защото според мен, въпреки червените флагове това момиче си заслужава и то много.
Да обичам я, но не искам друга да страда.

35.   34 - Извинявай, ама ти си един безхаракерен глупак. Чакай си я колкото искаш. Докато чакаш старата, новата ще си хване друг и ще те зареже и тя.

36.   Преминавай напред и не се обръщай. Дори и да се случи как ще я карате за напред- иди ми, дойди ми!?

37.   30, не те бива нито за преводач, нито за мислител. Само на много забъркан ум може да му скимне да види друга дума, освен написаната. Как си със зрението?
34, използваш я. И ще я нараниш. Защото ти се свидят кинти за проститутка. Това е. Жертва на насилник е податлива и за други заблуди, тоест травми. Заслужавала си била, е, и? Пак ще я нараниш. Онзи я е наранил физически и с думи, ти ще се подиграеш с чувствата и тялото и. Ще я накараш да повярва в нещо, което е измама. Какво като си казал, че е само секс? Това ще я спре да те хареса ли? Ще я спре да си мисли, че може да имате истинска връзка? Хората не си спират чувствата с едното казване, че било само секс. Нито предвиждат бъдещето. Ти я използваш. Твоя близка приятелка била-смях и нова подигравка И като ти свирне бившата-чао. И това момиче ще се почувства още по-прецакано. Не си добряк. А използвач, който не иска да дава пари за проститутка. Чак да те хване гнус.
Прекрасен човек била бившата. Пие, иска пари и спала с друг за разнообразие. Ако това ти е определението за добра жена, си огромен балък, освен използвач.

38.   34, прочети коментар 26 няколко пъти, за да разбереш какво причиняваш. Единствената разлика е, че ти уж си казал, че е само секс и си бленуваш бившата. Вързал си си гащите, както се казва. Да няма мрън-мрън и сълзи. Да няма очаквания, че ще стане връзка. Ако това не е подло, не знам какво е. И чак я наричаш близка приятелка- гадостта достига нови висини. Ми плащай си за секс, ама ти трябва и слушател от женски пол, да ти вдига егото. Че се и имаш за добър човек... Та това е жертва и ти се възползваш ясно от тази и травма за своите си егоистични цели. Вместо да срещне нормално момче, тя среща някакъв, който докато си върне бившата ще спи с нея. Казал бил. Ужасна наглост. После тя ще излезе виновна, ти си бил казал.

39.   Може би сте прави. Най-добрият вариант е да забравя бившата и да продължа напред. До голяма степен исках, да си върна бившата заради Егото.
Новото момиче, за мен е много важно. Когато съм с това момиче изобщо не ми липсва бившата. Май не тя, а аз съм започнал да развивам чувства към нея. Да близка ми е. За мен това момиче значи много. Ако я нараня не бих си го простил. Сега като се замисля вече не е само секс.
Излиза, че наистина съм бил балък, който чака една химера, докато има всичко нужно до него.

40.   В крайна сметка действай там където обичаш. Тук няма как да ти се дадат правилни насоки как да си я върнеш. Дори клонят към нулата. Сърцето те тегли към нея си личи, направо се опитай да проведеш разговор или съобщение прати. Прояви интерес към изясняване. Колкотои да се дърпа, поне бъди готов да чуеш какво се случва и защо. Настявай и все ще разбереш какво и е в главата.

41.   Н 26 Отново се включвам, защото както споменах съм пряко засегната от такава тънка, подла психологическа игра и имам нетърпимост към това. Важно е колкото се може повече хора да разберат до какви душевни страдания и травми може да се стигне, попадайки на човек, който не е наясно със себе си, и въвлича волно или неволно в собствената си обърканост и други хора, които са по-доверчиви и които подхождат с чисти намерения, разчитайки, че ще им се отвърне със същото. Не го правете, защото има такива емоционално нестабилни хора като автора, някои от тях са си откровени манипулатори, които на пръв поглед могат да ти внушат че всичко е ок, а всъщност си имат вътрешни дефицити, които компенсират чрез теб. Вариациите са най-различни, за това, много внимавайте и не се доверявайте на приказки, слушайте интуицията си, не пренебрегвайте червените сигнали и си знайте границите. Когато осъзнах в какво съм въвлечена чувствата ми бяха на доста високо ниво, разочарованието от това, че съм била използвана- също. В такъв момент бих казала на шок, се наложи да взема едно от най-трудните си решения- да кажа сбогом, докато обичам. Но нямах друг избор, достатъчно се изтормозих. Толкова беше омерзението ми от измамата, че минах през какви ли не фази след като прекъснах контакт- гняв, депресия, апатия, после липса, съжаление, срам каква глупачка съм била и т. н. И така около година и нещо някакъв ад. Дано моята история да е достатъчно красноречива за автора и за други хора- какви може да са последствията от такива игрички с чувствата на хората.

43.   Преди 7-8 години, тя отиде в командировка и ми изневери. Аз научих и няколко месеца се измъчвах. В един момент си казах, защо не предам тази мъчнотия на нея. Събрах се пак с нея, правих с нея каквото си поискам и след 4 месеца рязко спрях да комуникирам с нея. До преди 2 години ме търсеше :)